Potřebuju náhražku za Windows

Potřebuju náhražku za Windows
« kdy: 01. 01. 2011, 00:23:53 »
Sháním systém svou funkčností stejný jako windows 7, ale musí to být opensource a zadarmo.
« Poslední změna: 01. 01. 2011, 00:48:12 od Petr Krčmář »


kuko007

Re: Potřebuju náhražku za Windows
« Odpověď #1 kdy: 01. 01. 2011, 02:04:11 »
keby som bol zaryty fanusik, odporucil by som reactOS (je podobny woknam co sa tyka binarnej kompatibility API atd, ale ci ma toho az tak vela spolocneho aj so sedmickami, to neviem.).

no... a potom hocaka linuxova distro. az na vynimky nemozes spustat povodne aplikacie, ale na vsetko bezne mas bud porty alebo alternetivy.

myslim, ze nechapem uplne tvoju otazku, co chces dosiahnut?

D.A. Tiger

  • ****
  • 486
  • Tygr, který žere tučňáka ;-)
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Potřebuju náhražku za Windows
« Odpověď #2 kdy: 01. 01. 2011, 02:07:14 »
myslim, ze nechapem uplne tvoju otazku, co chces dosiahnut?

Ničeho. Jen tu poslední dobou vysírá...
« Poslední změna: 01. 01. 2011, 02:10:21 od D.A. Tiger »

kuko007

Re: Potřebuju náhražku za Windows
« Odpověď #3 kdy: 01. 01. 2011, 02:13:58 »
no, uz vidim, to vela vysvetluje. a ja debil som si myslel, ze to fakt myslel seriozne, alebo co.

LukynZ

Re: Potřebuju náhražku za Windows
« Odpověď #4 kdy: 01. 01. 2011, 02:16:00 »
Sháním systém svou funkčností stejný jako windows 7, ale musí to být opensource a zadarmo.

FreeDOS?


Re: Potřebuju náhražku za Windows
« Odpověď #5 kdy: 01. 01. 2011, 03:09:10 »
No prostě to musí být úplně stejné jako widle. Stejná wokýnka, hraní her a všechno. A hlavně zadarmo.

kuko007

Re: Potřebuju náhražku za Windows
« Odpověď #6 kdy: 01. 01. 2011, 08:45:26 »
vysvetlis mi, ze ak vies PRESNE co chces, tak preco si to nekupis? ci si myslis ze najdes na nete presne to iste este raz, len zadarmo? alebo tu chodis fakt len rypat? v obidvoch pripadoch ma zacinas stvat...

Kit

Re: Potřebuju náhražku za Windows
« Odpověď #7 kdy: 01. 01. 2011, 10:07:15 »
Pokud potřebuješ, aby tam fungoval i běžný malware (včetně antiviráků), tak se obávám, že žádnou náhražku nenajdeš.

MedikCZ

Re: Potřebuju náhražku za Windows
« Odpověď #8 kdy: 01. 01. 2011, 10:59:27 »
Hmm tak to co hledaj je naproste sci-fi :)

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Potřebuju náhražku za Windows
« Odpověď #9 kdy: 01. 01. 2011, 11:38:00 »
Rekl bych, ze to, co hledaj, jsou kradene Windows 7.

Kit

Re: Potřebuju náhražku za Windows
« Odpověď #10 kdy: 01. 01. 2011, 11:52:02 »
Jenže ani pirátské Windows 7 nejsou Open Source.

Vidím tady jediné řešení: Obrátit se na technickou podporu Microsoftu. Třeba pro tazatele najdou nějakou schůdnou cestu.

Re: Potřebuju náhražku za Windows
« Odpověď #11 kdy: 01. 01. 2011, 17:34:33 »
začni Antabusem ...

Re: Potřebuju náhražku za Windows
« Odpověď #12 kdy: 01. 01. 2011, 18:32:33 »
kuko007: štvát? tebe osobně? nechápu

Na internetu je spousta keců a názorů. I když mám názor zcela jiný, určitě mě dotyčný neštve. Když se ti to nelíbí, tak to nečti. Ty se mi taky nelíbíš a je mi to jedno. Jsou to jenom písmena na obrazovce. Ale jinak docela fakt dobrý reakce.

qui

Re: Potřebuju náhražku za Windows
« Odpověď #13 kdy: 01. 01. 2011, 19:58:41 »
Hehe. Co je to být funkčností stejný jako Windows 7? Na to že to bude vypadat stejně jako Windows 7 zapoměň. Efekty, stejně jako panel plochy můžeš mít podobný jako na Windows 7, ale budou trochu jiné.

Na Linuxu možná spustíš některé hry pro Windows pod Wine, některé ale také ne. Ovladače pro Windows ti na Linuxu taky fungovat nebudou. Radši napiš co máš za počítač a napiš, že ti stačí něco co nevypadá jako Windows 7 a zda by na tom mohly funguvat hry, co máš koupený.

Jednu věc ti poradím. Všechny linuxové distribuce vypadají více méně stejně, protože používají podobné programy jediné čím se liší je balíčkovací systém, základní nastavení a zda preferují KDE nebo Gnome. Takže máš možnost si nainstalovat nějakou distribuci s X11, 3d ovladači, Compizem a Wine. Pokud budeš mít štěstí tak budeš mít po chvilce nastavování nějaké pěkné efekty na ploše a možná ti budou fungovat i nějaké hry z Windows.

Re: Potřebuju náhražku za Windows
« Odpověď #14 kdy: 01. 01. 2011, 20:16:35 »
Nemám na to moc náročné požadavky, ale musí tam fungovat toto:
musí tam být funkční okna
příkazový řádek mě nezajímá, všechny příkazové věci se můžou klidně odinstalovat
musí být funkční MS OFFICE, directx 11, fotošop, corel, 3D max, MS explorer

a nějaké hry jako třeba
Mafia 2, Grand theft auto 4, crysis, quake, COD všechny verze, half-life taky všechny, hitman 5, postal 3, need for speed, metro 2033, diablo 3, batman, assasin creed I,II
a podobně..
No zkrátka musí na tom fungovat všechny windowsové hry bez výjimky. Snad nechcete, abych tady opisoval celý bonusweb.

Všechny věci musí fungovat po prvním spuštění zcela automaticky bez nutnosti konfigurace. Dál to musí být systém bez chyb, aby to nechtělo furt nějaký updaty a patche. No a samozřejmě DC++, torrenty a podobné klasické věci.

Celý operační systém musí být alespoň freeware, zdrojáky mě nezajímají.

Neuškodí ani nějaké předplacené kredity na rapidshare a ulozto, ale to bych asi chtěl trochu moc, že?

Snad jsem vám v tom udělal jasno.
« Poslední změna: 01. 01. 2011, 20:21:05 od michal-20 »