Je lepší Windows nebo Linux?

jurdo

Re:Je lepší Windows nebo Linux?
« Odpověď #15 kdy: 20. 10. 2016, 15:21:40 »
nepamatam si presne. ale vobec si nevymysla. preco aj?


jurdo

Re:Je lepší Windows nebo Linux?
« Odpověď #16 kdy: 20. 10. 2016, 15:23:45 »
ano midnight commander. hovorim, nepamatam si presne. je rok 2016 a robi mu to na Minte ;). Kde je chyba? Ak sposobi pad windowsu driver, ok, ale aby sposoboval pad tak super systemu ako je linux, nejaky midnight commander?

Neviditelný

Re:Je lepší Windows nebo Linux?
« Odpověď #17 kdy: 20. 10. 2016, 15:26:58 »
ano midnight commander. hovorim, nepamatam si presne. je rok 2016 a robi mu to na Minte ;). Kde je chyba? Ak sposobi pad windowsu driver, ok, ale aby sposoboval pad tak super systemu ako je linux, nejaky midnight commander?
Citation needed...

jurdo

Re:Je lepší Windows nebo Linux?
« Odpověď #18 kdy: 20. 10. 2016, 15:30:27 »
aku citation? :D hovorim, ze mi to povedal. preco by klamal? ma aj windows aj linux

Neviditelný

Re:Je lepší Windows nebo Linux?
« Odpověď #19 kdy: 20. 10. 2016, 15:43:23 »
aku citation? :D hovorim, ze mi to povedal.
Už toto je nijak nepodložené tvrzení.
preco by klamal? ma aj windows aj linux
Proč ne? Trollení je velmi oblíbená kratochvíle spousty lidí.

V neposlední řadě nevíme, zda nemá třeba nějaký vyprasený hardware a netuhne mu to kvůli vadným RAM či bůhvíčemu.


Iviak

Re:Je lepší Windows nebo Linux?
« Odpověď #20 kdy: 20. 10. 2016, 15:45:05 »
  :D to že máš namiesto dvoch panelov MC v termináli čínsky čaj nie je pád systému, proste to vypneš a funguješ po starom mkdir, cp, cd, rm... alebo si to proste naklikáš v konquerori či čo to používa mint  :D

jurdo

Re:Je lepší Windows nebo Linux?
« Odpověď #21 kdy: 20. 10. 2016, 16:02:43 »
aku citation? :D hovorim, ze mi to povedal.
Už toto je nijak nepodložené tvrzení.
preco by klamal? ma aj windows aj linux
Proč ne? Trollení je velmi oblíbená kratochvíle spousty lidí.
ten clovek by minimalne v programovani schoval do vacku 90% uzivatelov forum.root.cz ;) on urcite nema zaujem o trolling, ale to je oblubena vlastnost na roote, mas s tym skusenost?

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Je lepší Windows nebo Linux?
« Odpověď #22 kdy: 20. 10. 2016, 16:09:10 »
Co myslíte? Teď mi nejde ani tak o vyvolání flamewaru o hrách a pod., ale z hlediska profesionála = programátora, tj. portace, vývojová prostředí, spolehlivost systému, dostupnost nápovědy a pod.

Jedina spravna odpoved je 42. Zbytek si clovek musi rozhodnout dle vlastniho vkusu a podle toho, co na stroji hodla delat. Co me se tyka, tak jsem si s Widlemi uzil uz od dob W 2.x a uz je nemuzu citit. Ritual svate reinstalace vykonavam s krajni nechuti a jen kdyz se z toho nejde vykroutit. Widle jen pres moji mrtvolu. Ale spousta lidi uz nezna nic starsiho, nez neco neprilis stareho z rady NT a tak maji pocit, ze Widle jsou dobry system, protoze jim to obvykle uz nepada jak zrale hrusky, jak to zazili pametnici starsich MS vypotku.

jurdo

Re:Je lepší Windows nebo Linux?
« Odpověď #23 kdy: 20. 10. 2016, 16:24:31 »
naco mam poznat zastarane verzie windowsov? mna zaujima system, na ktorom prave vyvijam a ten  mi musi fungovat. nehovor, ze linux v case NT bezal uplne v pohode :D
ale Jardo mozno vyvijas este na NT. Treba sa posunut aj dalej ;)

Re:Je lepší Windows nebo Linux?
« Odpověď #24 kdy: 20. 10. 2016, 16:37:28 »
Špatně položená otázka. Měla by vypadat asi takto:

Jsem student, dělám dokumenty do školy a pro příležitostné zákazníky, sem tam si něco naprogramuju v C#, PHP. Sem tam si zahraji i nějakou hru, žádné pecky. Je pro mne lepší Windows, Linux, OSX nebo něco jiného?

Každopádně osobně bych doporučoval vzít virtuálku, zkusit si pár dister, Windows, případně i OSX a na základě toho se rozhodnout...

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Je lepší Windows nebo Linux?
« Odpověď #25 kdy: 20. 10. 2016, 16:55:36 »
naco mam poznat zastarane verzie windowsov? mna zaujima system, na ktorom prave vyvijam a ten  mi musi fungovat. nehovor, ze linux v case NT bezal uplne v pohode :D
ale Jardo mozno vyvijas este na NT. Treba sa posunut aj dalej ;)

Nemusis, ale ti, kdo ty starsi verze poznali, si postupne vypestovali alergii.

Linux v case NT 4.0 nebyl zadny zazrak, nicmene prechod na nej nekdy pred 16 lety byl ve srovnani s NT znacnou ulevou. Trvalo mi dost dlouho, nez jsem se zbavil widlackeho tiku, kdy jsem porad sejvoval rozdelane soubory, abych neprisel o praci, kdyby mi zase spadly Widle. Ritual svate reistalace 1x az 2x do roka (az 1x za mesic u W 9x/Me) mi take nechybi. Nehlede na to, ze reinstalace Linuxu zabere o dost mene casu. Ten celodenni update, jako na W 7 si take rad odpustim.

jurdo

Re:Je lepší Windows nebo Linux?
« Odpověď #26 kdy: 20. 10. 2016, 16:58:42 »
keby si pouzival windows 10, tak nestravis den instalaciou ;)

Re:Je lepší Windows nebo Linux?
« Odpověď #27 kdy: 20. 10. 2016, 17:08:24 »
keby si pouzival windows 10, tak nestravis den instalaciou ;)

Toť otázka, asi tři týdny zpátky jsem dělal update ze 7 na 10 a zabralo to 9 hodin a 20 minut k tomu. Stáhnutí proběhlo rychle, ale to co se dělo pak... Když už se to po těch 7-8 hodinách dostalo na 99%, tak se to pro jistotu seklo a počítač jsem musel vypnout a znovu zapnout. Pak upgrade proběhl v rámci mezí svižně. Další aktualizace pak ale nějakou tu hodinu dvě zabraly... To se mi s Ubuntu nikdy nestalo.

Paradoxní je, že jsem upgradoval úplně čisté W7. Na dalších 3 (ze 4) strojích proběhl v minulosti upgrade bez nějakých větších komplikací a to i přes celkem dost dat uživatelů.

Kit

Re:Je lepší Windows nebo Linux?
« Odpověď #28 kdy: 20. 10. 2016, 17:10:03 »
keby si pouzival windows 10, tak nestravis den instalaciou ;)

To by ses divil. Než tam nasázíš všechny potřebné aplikace, tak to může zabrat klidně i dva dny.

jurdo

Re:Je lepší Windows nebo Linux?
« Odpověď #29 kdy: 20. 10. 2016, 17:12:20 »
zalezi co clovek pouziva. taka instalacia VS 2015 zaberie aj 2h niekedy. ale niet sa co cudovat.