Uplatnění - Java vs C#

Re:Uplatnění - Java vs C#
« Odpověď #30 kdy: 18. 10. 2016, 19:46:01 »
Co všichni mají pořád s tím typováním? Bez něj je programování jednodušší a přehlednější.
v cem je prehlednejsi a jednodussi? ze kdyz se ti neco zjebe a ty budes marne hledat, v cem je problem a pak zjistis ze problem se tyka typovani. ne neprosim, dekuji.

Přehlednější a jednodušší je v tom, že v kódu je méně neužitečného balastu.

Dělám už dlouho v PHP a nikdy jsem s typováním neměl potíže. O nějakém marném hledání problémů nemůže být ani řeč.

Hele, a videl jsi nejaky moderni jazyk?


Kit

Re:Uplatnění - Java vs C#
« Odpověď #31 kdy: 18. 10. 2016, 20:25:19 »
Hele, a videl jsi nejaky moderni jazyk?

Ano, viděl.

Viděl jsi někdy jazyk, který se léty osvědčil a nebyl jen hype?

David

Re:Uplatnění - Java vs C#
« Odpověď #32 kdy: 18. 10. 2016, 20:48:52 »
Já dělam v PHP a kvůli typum právě tíhnu spíš k C#. Teď jsem něco zkoušel v ExpressJS a přijde mi to takový dost zmatený a nepřehledný. Nedokážu si představit, jak na tom někdo může udělat rozsáhlej projek, např. PayPal. Přitom tenhle typ lidí dost často haní, že PHP je bastl. Jinak, takhle se normálně programuje v JS?

Kód: [Vybrat]
router.get('/', function(req, res, next) {
    var results = {};
    async.series([
        function(callback) {
            models.User.findAll().then(function(users) {
                results.u = users;
                callback();
            });
        },
        function(callback) {
            models.Post.findAll().then(function(posts) {
                results.p = posts;
                callback();
            });
        }
    ], function(err) {
        res.render('index', {
            posts: results.p,
            users: results.u
        });
    });
});

Chci vypsat do šablony 2 seznamy na sobě nezávislejch položek. Tohle je způsob, jak se vyhnout X (v tomhle případě jen 2) zanořenejm funkcim. To fakt nejde líp?

balki

Re:Uplatnění - Java vs C#
« Odpověď #33 kdy: 18. 10. 2016, 20:56:07 »
Já dělam v PHP a kvůli typum právě tíhnu spíš k C#. Teď jsem něco zkoušel v ExpressJS a přijde mi to takový dost zmatený a nepřehledný. Nedokážu si představit, jak na tom někdo může udělat rozsáhlej projek, např. PayPal. Přitom tenhle typ lidí dost často haní, že PHP je bastl. Jinak, takhle se normálně programuje v JS?

Kód: [Vybrat]
router.get('/', function(req, res, next) {
    var results = {};
    async.series([
        function(callback) {
            models.User.findAll().then(function(users) {
                results.u = users;
                callback();
            });
        },
        function(callback) {
            models.Post.findAll().then(function(posts) {
                results.p = posts;
                callback();
            });
        }
    ], function(err) {
        res.render('index', {
            posts: results.p,
            users: results.u
        });
    });
});

Chci vypsat do šablony 2 seznamy na sobě nezávislejch položek. Tohle je způsob, jak se vyhnout X (v tomhle případě jen 2) zanořenejm funkcim. To fakt nejde líp?

Niektorí ľudia majú radi matriošky, ide to samozrejme krajšie napísať.

Kit

Re:Uplatnění - Java vs C#
« Odpověď #34 kdy: 18. 10. 2016, 21:00:58 »
Já dělam v PHP a kvůli typum právě tíhnu spíš k C#.

Teď už nemusíš, neboť PHP7 už typy má.

Kromě toho PHP a C# mají poměrně rozdílné oblasti použití. Na některé se lépe hodí PHP, na jiné C# a na další Java. Sice se překrývají, ale přece jen není správné dělat vše jedním kladivem.


balki

Re:Uplatnění - Java vs C#
« Odpověď #35 kdy: 18. 10. 2016, 21:05:07 »
Co všichni mají pořád s tím typováním? Bez něj je programování jednodušší a přehlednější.
v cem je prehlednejsi a jednodussi? ze kdyz se ti neco zjebe a ty budes marne hledat, v cem je problem a pak zjistis ze problem se tyka typovani. ne neprosim, dekuji.

Přehlednější a jednodušší je v tom, že v kódu je méně neužitečného balastu.

Dělám už dlouho v PHP a nikdy jsem s typováním neměl potíže. O nějakém marném hledání problémů nemůže být ani řeč.

Kamarat, co robi v ruby, tak vravel, ze musi pisat o to viac unit testov. Aby si bol isty, ze sa to sprava spravne pri vsetkom, co dnu lezie, aj pri tom, co by dnu vliezt nemalo. PHP je sice horsie vymysleny jazyk nez ruby, ale je na tom podobne. Vacsinou sa v PHP robi frontend, tak to nie je ziadna raketova veda, pre ucel dostatocny.

Kit

Re:Uplatnění - Java vs C#
« Odpověď #36 kdy: 18. 10. 2016, 21:11:19 »
Jinak, takhle se normálně programuje v JS?
Kód: [Vybrat]
router.get('/', function(req, res, next) { ... });

Pokud vím, tak tímto způsobem v JS programuje víc lidí, ale za normální to nepovažuji. Stejným stylem se dá programovat i v PHP a téměř nikdo to nedělá. Proč v JS ano a v PHP ne? Možná proto, že v JS jsou programátoři líní pojmenovávat objekty.

David

Re:Uplatnění - Java vs C#
« Odpověď #37 kdy: 18. 10. 2016, 21:15:51 »
Jinak, takhle se normálně programuje v JS?
Kód: [Vybrat]
router.get('/', function(req, res, next) { ... });

Pokud vím, tak tímto způsobem v JS programuje víc lidí, ale za normální to nepovažuji. Stejným stylem se dá programovat i v PHP a téměř nikdo to nedělá. Proč v JS ano a v PHP ne? Možná proto, že v JS jsou programátoři líní pojmenovávat objekty.

Mně jde o vyhnutí se callback hell.

Kit

Re:Uplatnění - Java vs C#
« Odpověď #38 kdy: 18. 10. 2016, 21:18:45 »
Dělám už dlouho v PHP a nikdy jsem s typováním neměl potíže. O nějakém marném hledání problémů nemůže být ani řeč.

Kamarat, co robi v ruby, tak vravel, ze musi pisat o to viac unit testov. Aby si bol isty, ze sa to sprava spravne pri vsetkom, co dnu lezie, aj pri tom, co by dnu vliezt nemalo. PHP je sice horsie vymysleny jazyk nez ruby, ale je na tom podobne. Vacsinou sa v PHP robi frontend, tak to nie je ziadna raketova veda, pre ucel dostatocny.

Ano, je nutné psát více jednotkových testů. Ovšem v těch testech už stejně jen nekontroluješ, zda je na výstupu integer, ale zda je v povoleném rozsahu a zda funkčně odpovídá vstupu. Takové testy musíš napsat i v typovaném jazyce.

V PHP zpravidla dělám jen backend - na frontend mám XSLT.

Kit

Re:Uplatnění - Java vs C#
« Odpověď #39 kdy: 18. 10. 2016, 21:21:03 »
Mně jde o vyhnutí se callback hell.

Pokud nechceš programovat asynchronně, callbacky nepotřebuješ.

gll

Re:Uplatnění - Java vs C#
« Odpověď #40 kdy: 18. 10. 2016, 21:24:15 »
Já dělam v PHP a kvůli typum právě tíhnu spíš k C#. Teď jsem něco zkoušel v ExpressJS a přijde mi to takový dost zmatený a nepřehledný. Nedokážu si představit, jak na tom někdo může udělat rozsáhlej projek, např. PayPal. Přitom tenhle typ lidí dost často haní, že PHP je bastl. Jinak, takhle se normálně programuje v JS?

Kód: [Vybrat]
router.get('/', function(req, res, next) {
    var results = {};
    async.series([
        function(callback) {
            models.User.findAll().then(function(users) {
                results.u = users;
                callback();
            });
        },
        function(callback) {
            models.Post.findAll().then(function(posts) {
                results.p = posts;
                callback();
            });
        }
    ], function(err) {
        res.render('index', {
            posts: results.p,
            users: results.u
        });
    });
});

Chci vypsat do šablony 2 seznamy na sobě nezávislejch položek. Tohle je způsob, jak se vyhnout X (v tomhle případě jen 2) zanořenejm funkcim. To fakt nejde líp?

Není použití async.series v tomto případě zbytečné? findAll vrací promise, můžeš tedy jejich volání normálně řetězit.

Re:Uplatnění - Java vs C#
« Odpověď #41 kdy: 18. 10. 2016, 21:38:56 »
Hele, a videl jsi nejaky moderni jazyk?

Ano, viděl.

Viděl jsi někdy jazyk, který se léty osvědčil a nebyl jen hype?

Nastesti mne zivi.

balki

Re:Uplatnění - Java vs C#
« Odpověď #42 kdy: 18. 10. 2016, 23:16:41 »
Dělám už dlouho v PHP a nikdy jsem s typováním neměl potíže. O nějakém marném hledání problémů nemůže být ani řeč.

Kamarat, co robi v ruby, tak vravel, ze musi pisat o to viac unit testov. Aby si bol isty, ze sa to sprava spravne pri vsetkom, co dnu lezie, aj pri tom, co by dnu vliezt nemalo. PHP je sice horsie vymysleny jazyk nez ruby, ale je na tom podobne. Vacsinou sa v PHP robi frontend, tak to nie je ziadna raketova veda, pre ucel dostatocny.

Ano, je nutné psát více jednotkových testů. Ovšem v těch testech už stejně jen nekontroluješ, zda je na výstupu integer, ale zda je v povoleném rozsahu a zda funkčně odpovídá vstupu. Takové testy musíš napsat i v typovaném jazyce.

V PHP zpravidla dělám jen backend - na frontend mám XSLT.

Pre mna je to stale front-end.

Inkvizitor

Re:Uplatnění - Java vs C#
« Odpověď #43 kdy: 19. 10. 2016, 08:37:59 »
Hele, a videl jsi nejaky moderni jazyk?

Ano, viděl.

Viděl jsi někdy jazyk, který se léty osvědčil a nebyl jen hype?

Nastesti mne zivi.

Mohl bych poprosit o název?

dustin

Re:Uplatnění - Java vs C#
« Odpověď #44 kdy: 19. 10. 2016, 09:05:38 »
co mi pride dalej fajn na c# je VisualStudio , ano java ma eclipse , netbeans ale vzdy ked som s tym robil to visual studio mi najlepsie a hlavne mas ho zadarmo ako comunity edition co na take domace smudlanie staci.

IntelliJ Idea má taky free community edition, která není úplně špatné IDE pro javu...