Uplatnění - Java vs C#

I See Sharp

Re:Uplatnění - Java vs C#
« Odpověď #15 kdy: 18. 10. 2016, 11:11:17 »
podla mna sa mozes naucit oba , v tom nie je ziaden velky problem , syntax maju podobnu , i ked mi pride ze c# slape viac po syntaktickych vychytavkach. Na samotne naucenie sa jazyka ti staci precitat precitat nejaka hrubsia knizka, co dokaze za mesiac zvladnut . horsie je ci ti mnohe veci v tych knizkach budu nieco hovorit. nejaky zaklad je asi nutny, tak isto aspon zakladna znalost OOP ala object oriented programing , kedze oba jazyky su objektove.
ak sa chces s tym jazykom aj profesne uplatnit , t.j. produkovat kod za ucelom zisku , tak asi java bude mat pre teba momentalne navrh , kedze je o nieco lepsie platena .
na druhej strane ked si chces doma smudlat nejake programiky pre seba , tak zvaz , na akom OS to chces spustat .
ako spominali iny diskuteri , oba jazyky nemaju problem bezat na roznych platformach , ale rozdiel je v detailoch .
ako napr ze v .net core este nespravis poriadnu desktop gui aplikaciu inde ako na windows ,ale dufam ze aj to sa casom zmeni , ze zapracuju na UWP appkach pre ine platformy.
co mi pride dalej fajn na c# je VisualStudio , ano java ma eclipse , netbeans ale vzdy ked som s tym robil to visual studio mi najlepsie a hlavne mas ho zadarmo ako comunity edition co na take domace smudlanie staci.

a jeden na koniec : Why do java developers wear glasses ? Because they don't c#! :-)


Vampire D

Re:Uplatnění - Java vs C#
« Odpověď #16 kdy: 18. 10. 2016, 11:12:00 »
Pohledem cynika:

C# (nebo spis .NET): vcelku homogenni ekosystem, vyviji se v tom primocare, ale macrohardacka kultura je dost uzavrena, "nepratelska", vsude samy byznys, NDA,...

Java: ekosystem je bordel a nastroje nocni mura, XML ti poleze usima, naopak uvolnenejsi kultura, ale ve srovnani s neenterprise vecmi porad dost deformovana

Ale ve chvili, kdy budes senior, ti to bude moct byt jedno a budou te zajimat jine veci.

peva

Re:Uplatnění - Java vs C#
« Odpověď #17 kdy: 18. 10. 2016, 11:39:54 »
Pohled odjinut...

já pracuji převážně na platformě IBM, ale občas musím dělat i věci v Javě (J2EE, activeMQ, Camel, spring, atd...) a nejvíc mne vadí, že v Javě není žádná autorita, kde se mohu podívat, jak se věci mají dělat správně!!! Vždycky když hledám po fórech, jak daný problém vyřešit, tak všude je spousta balastu, chybných rad a postupů, kde jsou diskutující přesvědčeni o své pravdě...Prostě najít vhodné a správně řešení, je jako hledání jehly v kupce sena. Bohužel spousta takového balastu je pak i chybně implementována i v knihovnách, které si nataháte do aplikace....Skoro nikdo neumí správně handlovat vyjímky a podobně. By mne celkem zajímalo jestli je to na platformě MS podobné a nebo se MS o to snaží trošku starat.

balki

Re:Uplatnění - Java vs C#
« Odpověď #18 kdy: 18. 10. 2016, 13:17:48 »
Pohled odjinut...

a nejvíc mne vadí, že v Javě není žádná autorita, kde se mohu podívat, jak se věci mají dělat správně!!! Vždycky když hledám po fórech, jak daný problém vyřešit, tak všude je spousta balastu, chybných rad a postupů, kde jsou diskutující přesvědčeni o své pravdě...Prostě najít vhodné a správně řešení, je jako hledání jehly v kupce sena. Bohužel spousta takového balastu je pak i chybně implementována i v knihovnách, které si nataháte do aplikace....Skoro nikdo neumí správně handlovat vyjímky a podobně. By mne celkem zajímalo jestli je to na platformě MS podobné a nebo se MS o to snaží trošku starat.

Na javu sa robi certifikacia. Kto ma certifikat, u toho sa predpoklada, ze bude veci robit spravne. Ked radi nejaky jouda na stack overflow , tak jasne ze da chybny postup.

alda

Re:Uplatnění - Java vs C#
« Odpověď #19 kdy: 18. 10. 2016, 14:12:21 »
Si celas srandu? Certifikat nic neznamena... znam X lidi, kteri nemeli co delat, tak v dobe na cekani na projekt, si museli udelat certifikat a ani nevideli  paradne jak se programuje....


Kit

Re:Uplatnění - Java vs C#
« Odpověď #20 kdy: 18. 10. 2016, 14:21:58 »
Naopak mám zkušenosti, že lidé s javovským certifikátem obvykle programují hůř než bez něho.

balki

Re:Uplatnění - Java vs C#
« Odpověď #21 kdy: 18. 10. 2016, 14:28:48 »
Si celas srandu? Certifikat nic neznamena... znam X lidi, kteri nemeli co delat, tak v dobe na cekani na projekt, si museli udelat certifikat a ani nevideli  paradne jak se programuje....

Pan tu pisal, ze neexistuje autorita. Autorita existuje a tou je firma ORACLE. To ze niekto nevie algoritmizovat, alebo spravne robit navrh, nie je problem jazyka. Prasit sa da aj "one microsoft way".

spasitel

Re:Uplatnění - Java vs C#
« Odpověď #22 kdy: 18. 10. 2016, 14:31:28 »
Pohled odjinut...

a nejvíc mne vadí, že v Javě není žádná autorita, kde se mohu podívat, jak se věci mají dělat správně!!! Vždycky když hledám po fórech, jak daný problém vyřešit, tak všude je spousta balastu, chybných rad a postupů, kde jsou diskutující přesvědčeni o své pravdě...Prostě najít vhodné a správně řešení, je jako hledání jehly v kupce sena. Bohužel spousta takového balastu je pak i chybně implementována i v knihovnách, které si nataháte do aplikace....Skoro nikdo neumí správně handlovat vyjímky a podobně. By mne celkem zajímalo jestli je to na platformě MS podobné a nebo se MS o to snaží trošku starat.

Na javu sa robi certifikacia. Kto ma certifikat, u toho sa predpoklada, ze bude veci robit spravne. Ked radi nejaky jouda na stack overflow , tak jasne ze da chybny postup.
mam taky certifikat ze spravy windows 7. byla to nahrada misto zkousky na VS. ja platil 1000kc a zbytek skola nebo pro studenty to bylo proste jen 1000kc. vsechno jsem se naucil z testu, ktere jsem mel k dispozici. test jsem absolvoval na 1000/1000b. a to zcela jiste nejsem guru na spravu W7.
cili certifikat nic nevypovida.

David

Re:Uplatnění - Java vs C#
« Odpověď #23 kdy: 18. 10. 2016, 15:00:37 »
A neni v dnešní době perspektivnější se učit Javascript? Nebo je to jen aktuální trend, kterej za pár let přejde? Otázka je, co se z něho pak stane. Momentálně je Java, C# nebo i takový PHP osvědčená technologie a JS mi přijde tak trochu skok do neznáma.

spasitel

Re:Uplatnění - Java vs C#
« Odpověď #24 kdy: 18. 10. 2016, 15:08:24 »
mne prijde JS jako nejaka splet pismenek a slov, ktere vyjadruji chaos. jo a o typove strance JS radeji ani nemluvim :)

Kit

Re:Uplatnění - Java vs C#
« Odpověď #25 kdy: 18. 10. 2016, 15:22:37 »
mne prijde JS jako nejaka splet pismenek a slov, ktere vyjadruji chaos. jo a o typove strance JS radeji ani nemluvim :)

Z určitého úhlu pohledu se dá tvrdit o jakémkoli jazyku že je to jen spleť písmenek a chaotických slov. Typovost to nespasí, navíc v JS je přítomna.

Co všichni mají pořád s tím typováním? Bez něj je programování jednodušší a přehlednější.

Re:Uplatnění - Java vs C#
« Odpověď #26 kdy: 18. 10. 2016, 15:51:51 »
Co všichni mají pořád s tím typováním? Bez něj je programování jednodušší a přehlednější.

Ne.
Moderni typovy system s typovou inferenci te neomezuje v pohodli, je prehlednejsi a dava ti dost praktickych zaruk

spasitel

Re:Uplatnění - Java vs C#
« Odpověď #27 kdy: 18. 10. 2016, 15:56:02 »
mne prijde JS jako nejaka splet pismenek a slov, ktere vyjadruji chaos. jo a o typove strance JS radeji ani nemluvim :)

Z určitého úhlu pohledu se dá tvrdit o jakémkoli jazyku že je to jen spleť písmenek a chaotických slov. Typovost to nespasí, navíc v JS je přítomna.

Co všichni mají pořád s tím typováním? Bez něj je programování jednodušší a přehlednější.
v cem je prehlednejsi a jednodussi? ze kdyz se ti neco zjebe a ty budes marne hledat, v cem je problem a pak zjistis ze problem se tyka typovani. ne neprosim, dekuji.

zboj

  • *****
  • 1 507
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Uplatnění - Java vs C#
« Odpověď #28 kdy: 18. 10. 2016, 17:04:43 »
A neni v dnešní době perspektivnější se učit Javascript? Nebo je to jen aktuální trend, kterej za pár let přejde? Otázka je, co se z něho pak stane. Momentálně je Java, C# nebo i takový PHP osvědčená technologie a JS mi přijde tak trochu skok do neznáma.
Vyplatí se Go a Swift (vedle stálic jako C++). Spíš než konkrétní jazyk se ale vyplatí obecná algoritmizace a znalost, jak vše funguje na nižší úrovni.

Kit

Re:Uplatnění - Java vs C#
« Odpověď #29 kdy: 18. 10. 2016, 18:59:56 »
Co všichni mají pořád s tím typováním? Bez něj je programování jednodušší a přehlednější.
v cem je prehlednejsi a jednodussi? ze kdyz se ti neco zjebe a ty budes marne hledat, v cem je problem a pak zjistis ze problem se tyka typovani. ne neprosim, dekuji.

Přehlednější a jednodušší je v tom, že v kódu je méně neužitečného balastu.

Dělám už dlouho v PHP a nikdy jsem s typováním neměl potíže. O nějakém marném hledání problémů nemůže být ani řeč.