Domácí síť do novostavby

Kolemjdoucí

Re:Domácí síť do novostavby
« Odpověď #90 kdy: 12. 10. 2016, 13:58:24 »


Ondro

Re:Domácí síť do novostavby
« Odpověď #91 kdy: 12. 10. 2016, 16:45:37 »
A co tahle ... trochu vlastni iniciativy?

http://www.ebay.com/itm/SET-2x-long-Mellanox-MNPA19-XTR-10GbE-3m-Kabel-10Gbps-Ethernet-Bundle-10G-10Gb-/152140377690?hash=item236c45ee5a:g:PLUAAOSwJQdW~V5c

2x sitovka +3m kabelu za 2k5. Takze sem to jeste vyrazne prestrelil.

Myslis , ze som nehladal. Ja som nemal na mysli pouzivane karty s twinax kablom ale nove karty dostupne u nas(vas). Tento set ma obmedzene moznosti pouzitia a v strukturovanej kabelazi bez dalsich investicii nepouzitelne.

j

Re:Domácí síť do novostavby
« Odpověď #92 kdy: 12. 10. 2016, 17:22:22 »
Hosu, tenhle set ti bude fungovat ve "strukturovany kabelazi" uplne stejne jako libovolnej jinej klidne za 100k, tedy naprosto nijak. Protoze, pokud sis toho jeste nevsim, tak metalickej propoj je jaksi z principu omezenej na velmi kratky vzdalenosti, vyzaduje spesl kabelaz a na strukturce to jednoduse ... nefunguje vime?

A pokud mas optickej rozvod, tak si k tomu proste koupis za +- dalsi litr dva sfp na optiku.

http://www.ebay.com/itm/New-Professional-For-Cisco-Compatible-SFP-10G-SR-SFP-Optical-Transceiver-Module-/321880441522?hash=item4af191c2b2:g:hicAAOSwKIpWC8ZE

Jo, taky chci ca chci a chci ... 10G 48port cisco (novy samo) ... a naprosto nutne za litr ...

M.

Re:Domácí síť do novostavby
« Odpověď #93 kdy: 12. 10. 2016, 22:05:34 »
Hle, už další, co potřebují doma 10 Gbps Ethernet. :-)

U něj je základ, zda chci karty na SFP+ portech, do kterých dám buď optiku nebo ten DAC kabel do cca 7 metrů. Pro SOHO/SMB použití je ale určen a už chvíli prodáván 10GBaseT, který funguje po Cat6a kabeláži na 100 metrů.

Switch, co má podporu pro 4 ks 10 Gbps portů (2x 10GbaseT a 2x SFP+) plus 24x klasický gigo port stojí dneska cca 16 kKč (např Netgear GS728TX). Síťovka Intel X540-T2 dvouportová pro 10GbaseT i s poštovným z Číny do 3,5 kKč (jednoportová X540-T1 o něco méně). V případě SFP+ varianty X520-DA2 je to možná i pár šupů méně. Takže pomalu nic, co by cvok nedokázal ustát. 4 porty zatím stačilo, na dvou NASy přes DAC kabely do switche a na twisted pairu PC pro střih, ostatnímu šrotu postačí giga port . :-)
Jinak pravý nadšenec je snad už někde úplně jinde, než žabácký 10 Gbps Ethernet. Dobře koupený second hand Infiniband na 20/40 Gbps stojí polovic (a novější Infiniband síťovky obvykle umí automaticky i 10~56 Gbps varianty Ethernetu).

Ale tohle asi už uteklo daleko od původního tazatele. Snad krom doporučení, že dle lokální situace bych opavdu počítal s místem/trubku pro mikrtrubičky na WAN přípojku. Třeba nějaký místní šikula dokope GPON. :-)

remetremet

Re:Domácí síť do novostavby
« Odpověď #94 kdy: 13. 10. 2016, 15:07:52 »
Ono spíš praktická zkušenost - NAS s 7200RPM HDD a 8MB cache dával max 150Mbit po Sambě... Fakt to je na něco rychlejšího, než 1G?
Tak to bych fakt hledal chybu nekde jinde nez v siti.... 150Mbps je spis problem sr**kove NAS krabicky. Na beznem fileserveru neni problem 90-100MB/s (bez raidu). V pripade RAIDu by uz treba 5GbE byl zajimavy.

j: No fajn, propojim dva pocitace - to ma do site jeste trosku daleko. Tady se furt vsichni ohani nejakym poustenim filmu z NAS krabicky na jednom pocitaci - jo, tak to ma vetsina BFU, ale takovy clovek nebude o 10GbE ani uvazovat (ikdyz je to mozna cenove dostupne). Pro toho, kdo by 10GbE fakt vyuzil a ma opravdu sit (tj. vice pocitacu, notebooku, serveru, fileserver a nejen jeden pocitac spojeny kablikem s ADSL routerem), je to proste financne nesmysl. To tvoje lowend reseni je na tohle nepouzitelne a nejlevnejsi opravdove reseni site (sitovky, switch) je tak od 50 tisic nahoru za 8 portu (tj. 6 pocitacu+fileserver+link do GbE switche), coz neni nijak velika firemni sit. Mimochodem pro srovnani to stejne v GbE se vejde do 2 tisic a to je doce velky rozdil.


Ondro

Re:Domácí síť do novostavby
« Odpověď #95 kdy: 13. 10. 2016, 16:41:51 »
Hosu, tenhle set ti bude fungovat ve "strukturovany kabelazi" uplne stejne jako libovolnej jinej klidne za 100k, tedy naprosto nijak. Protoze, pokud sis toho jeste nevsim, tak metalickej propoj je jaksi z principu omezenej na velmi kratky vzdalenosti, vyzaduje spesl kabelaz a na strukturce to jednoduse ... nefunguje vime?
Jo, taky chci ca chci a chci ... 10G 48port cisco (novy samo) ... a naprosto nutne za litr ...
neviem, ci som blby ja alebo ty.
Nemal by byt na strukturovanej kabelazi Cat6a a Cat7 dosah 100m pri 10Gbit. Tiez, co je mi znamo existuju 10Gbit SFP+ na metaliku. Vsetko zahrnuje uz spominany standard 10GBaseT.
Tomu tvojmu zaveru nerozumiem. Nikde som nepisal, ze chem 10Gbit zadarmo, ja 10Gbit nepotrebujem. Len mi nesedela cena 2k5 za 10Gbit prepoj na strukturovanej kabelazi zakupeny v normalnom obchode.

j

Re:Domácí síť do novostavby
« Odpověď #96 kdy: 13. 10. 2016, 17:22:24 »
....
Jasne, sedmickova kabelaz, ktera stoji 10x vic nez ta optika, ... petikilo za jeden konektor  ... a to se vyplati ... lol

Ty si psal, ze se 10g nadoma neda koupit, tak sem ti ukazal, ze vpohode da za par frfni. 4 diskovej raid da +- 600MB/s. Po ty destikovy siti.