Vyplatí se víc Perl nebo C++

mikrom

Re: Vyplatí se víc Perl nebo C++
« Odpověď #30 kdy: 31. 12. 2010, 17:15:40 »
Citace
je k tomu i5OS nejaky prehledovy tutorial ...
V jednom Redbooku som to zhrnute nevidel, ale mozes zacat napriklad s tymto
http://krypton.mnsu.edu/~j3gum/web/as400/intref.html
Oficialne manualy na rozne temy su v IBM i and System i Information Center:
http://publib.boulder.ibm.com/infocenter/iseries/v5r4/index.jsp

Ak chces radsej hned do unix-like shellu QShell tak zadaj na commanline prikaz:
strqsh
Pozor nato ze QShell je v EBCDICu.

Ak chces do shellu v PASE prostredi (AIX), tak zadaj prikaz:
call qp2term


Lenin POWER!

  • ****
  • 434
  • Nekecat a delat!
    • Zobrazit profil
    • Tribut Leninovi
    • E-mail
Jak jsem letal
« Odpověď #31 kdy: 03. 01. 2011, 23:27:10 »
Vaše letecké možnosti vám docela závidím, neméně mě celkem zajímá, jak se dvanáctiletá holka dostane samostatně za berany.
Ja ve 4 rech letech ridil asi 2 minuty dopravni letadlo na trase Moskva -> Praha s pasazery na palube. Pak mi to sebrali protoze jsem trval na tom ze chci letet nizko abych videl domecky a porad jsem to rval dolu s poznamkou ze jsme jeste dost vysoko takze se nemusi bat ze narazime. Kapitan mi rikal ze by nam nevystacilo palivo. To jsem tedy nevedel proc.

Pravda pasazeri prskali ze to tim letadlem hazim ze strany na stranu. To mi tedy rekl kapitan ze budou prskat, ja mu neveril.  tak jsem vstal od rizeni a sel jim dozadu vynadat (opravdu prskali a dost) ze jestli si neprestanou stezovat tak ze s tim letadlem budu kejvat jeste vic. Pak jsem se zeptal na co je tohle cervene tlacitko co tam meli a kdyz mi rekli ze to vypina elektriku tak jsem to zmackl a sel si to dozadu vyridit s pasazerama, ze zatrest budou potme. Dost je to prekvapilo a drzeli zobak, tak jsem jim ty svetla zase zapnul. Tady vidite ze svoji povahu jsem mel uz odmalicka. S nikym jsem se specialne nemazlil. kdyz si bezduvodne stezoval tak jsem mu jeste pridal.

Netřeba vám asi připomínat minimální věk pro PPL a nechat dceru držet se 1000' AGL, aby se vyhla v naší zemi mnohým controlovaným prostorům mi takto od klávesnice přijde poněkud riskantní.
Ja ve dvanacti kradl s kamosem letadlo. On sice letani vubec nerozumel ale tak v 1:10 z neho vypadla pouzitelna rada. Toho kamose mi bylo lito, byl tak neuveritelne schopny a bystry nez se asi ve 13ti rozhodl vyuzivat svych dovednosti k obelhavani holek. Dostal sice uspech u zen ale stal se z nej pak naprosto standardni prumerny jedinec, ktery nebyl nicim zajimavy a zajimala ho pak jen jedina vec - kde sehnat dalsi holku. Mel velkou spotrebu holek, vydrzela mu asi tak 3 dny a byl zfrustrovany z toho ze ho nikdo nema rad. Asi od 17ti jsem ho uz pak nevidel, rozesli jsme se pote co jsem mu sebral holku. Toho sice nastvalo ale dobre za par dni se sebral a sel si to se mnou vyjednat. Dorazilo ho kdyz jsem mu rekl ze jsem ji v zadnem pripade nechtel prosebe, jen jsem ji potreboval zabavit aby nemela cas s nim randit a pak se vdavala jako panna a ne aby si s ni uzil a vykopnul ji za 3 dny. Chudak byla strasne duveriva. Od te doby jsme spolu jiz nemluvili nikdy protoze poznal ze bych mu narusoval jedinou cinnost ktera ho zajimala - lov zen.

Nemuzu ale dodnes zjistit co to vlastne bylo za letadlo, nechal bych si ho postavit. Bylo hodne netypicke v tom ze melo nadrze profilu jako maji krida na konci kridel a volitelne pridavne klasicky pod kridlem. Dolnoplosnik, dvoumistny mista vedle sebe, 1 motor. Nikde na strankach venujici se historii letani v CSSR ho nemuzu najit. Ze by se soudruzi zmohli na dovoz ze zapadu? Rok vyroby tak neco pres 1970.

Cpt.Nemo

Re: Vyplatí se víc Perl nebo C++
« Odpověď #32 kdy: 04. 01. 2011, 15:12:42 »
Na masine su k dipozicii enterprise-class kompilatory C/C++, RPG, COBOL, CL (Control Language /nie Common Lisp/ :-),

Huh už vidím rootisty jak pozičně programují v RPG400 a smiřují se globálníma proměnýma a nabíhají si na MOVE a MOVEL ;D Aspoň, že RPG IV už ma free formát ... Ať žije SEU  ;D Mno ikdyž dokáží přežít vim... ;)

mikrom

Re: Vyplatí se víc Perl nebo C++
« Odpověď #33 kdy: 04. 01. 2011, 18:06:15 »
Citace
Huh už vidím rootisty jak pozičně programují v RPG400...
Nepropagoval som tu aby programovali na AS/400 v legacy-jazykoch ako je RPG alebo COBOL. Mozu si napriklad vyskusat C/C++, Java, Perl, qshell. Ale kto chce, ten si to moze zadarmo vyskusat...myslim, ze to neni na skodu, lebo za COBOL a RPG sa plati stale viac ako za Javu, C# atd...