Bitové operace ve vyšších jazycích

javaman ((

Re:Bitové operace ve vyšších jazycích
« Odpověď #165 kdy: 08. 09. 2016, 11:48:54 »
ROFL. Takový lopaty potkávám na pohovorech pořád častěji. Buď rád, že máš vůbec práci, když jsi tak mimo :D Tebe tak postavit maximálně k pokladně s tím přístupem.

Ale to je tak, když dostane zodpovědnost lopata...

Potrefená husa zakejhala.

Tys to asi myslel jako srandu, já fakt podobné lopaty normálně potkávám a nikdy bych před tím nevěřil, že někdo podobně hloupý může dělat v IT a ještě nábor. Dneska je to tak 90 % lidí tam. Protože tam sou ty peníze!


noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Bitové operace ve vyšších jazycích
« Odpověď #166 kdy: 08. 09. 2016, 11:51:11 »
Kód: [Vybrat]
Math.floor(input/2);

Přesně toto je právě odstrašující příklad. Kdyby mi toto někdo napsal u pohovoru, rozhodně bych se ho na to začal vyptávat. A velmi pochybuji, že by si to dokázal obhájit.

Přesně toto je ten fachidiotismus, o němž jsem tu psal. Pro mě by to byl jasný důkaz, že tomu člověku to prostě nemyslí, že u své práce nepoužívá hlavu a že v teamu udělá víc škody než užitku.

Na tom, co si u vas obhaji moc nezalezi. Jiste, chapu, pokud se zabyvate psanim JavaScriptu, kde je vykon tim nejvyssim pozadavkem i za cenu citelnosti a udrzovatelnosti. Coz si IMO trochu odporuje, to uz rovnou muzete psat C/C++, ale mozna se tim nekdo zabyva.

Lidi, zajímalo by mně, jak jste z textu "Ahoj, jsem programátor a programuju ve vyšších jazycích (hlavně python). Byl jsem u pohovoru, kde jsem dostal na papíru vyřešit úkol, který vypadal zhruba takto:" dovodili, že daný pohovor byl na pozici vývojáře FrontEnd řešení v JavaScriptu?

To je jeden z druhů argumentačního klamu. Už jsem se s ním vícekrát setkal při vedení pohovoru. Řekneš, že k něčemu obecnému je třeba X. A on si za něco obecného dosadí něco konkrétního, co se mu hodí, a tím se snaží dokázat, že mé původní tvrzení neplatí.

Aha, takze logika vam nic nerika? Kdyz nekdo tvrdi, ze "kazdy vyvojar potrebuje umet pocitat v bin. aritmetice" (ne, nebyl to ten prvni prispevek), tak staci najit jeden protipriklad a puvodni tvrzeni je vyvracene (i FE dev je vyvojar ;)). Jeden protipriklad (navic zadne mizive % v celkovem poctu vyvojaru) jsem uvedl -> vyvratil jsem puvodni tvrzeni.

Dříve jsem takovým uchazečům poděkoval za zájem o pozici a řekl jim, že práce, která by se po nich požadovala, by asi nebyla dle jejich gusta a že jistě snadno najdou někde jinde místo, které jim bude vyhovovat daleko více. Když jsem se jednou v reakci na toto uchazeče dotázal, zda někdy uvažoval o jiné profesi, nejlépe nějaké manuální, ještě si na mne pak stěžoval. Dnes to tedy řeším demonstrativním roztrháním jejich vytištěného životopisu a pozdravem "s bohem". Bohužel takto končívám pohovor čím dál častěji.

 ??? To se jako jeste vychloubate svou drzosti? V takove firme tedy musi byt radost pracovat.

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Bitové operace ve vyšších jazycích
« Odpověď #167 kdy: 08. 09. 2016, 11:52:56 »
ROFL. Takový lopaty potkávám na pohovorech pořád častěji. Buď rád, že máš vůbec práci, když jsi tak mimo :D Tebe tak postavit maximálně k pokladně s tím přístupem.

Ale to je tak, když dostane zodpovědnost lopata...
Ne, to je tak, když se na odborné pozice hlásí motyky jako jsi ty. Vždy, když se narazí na něco konkrétního, tak je to podle tebe pro tebe moc jednoduchý a proto to neumíš - vyřeší to lopaty. Vlastně jediná pozice, která tvoje bludy splňuje je, že balíš média s hotovými aplikacemi do krabic někde na lince - lopaty už to naprogramovaly a ty to "doděláš". A tvých slavných 100+ je možná tak hodinová hrubá mzda v korunách, možná spíš za zkrácenou směnu někde v chráněné dílně (a po odečtění tebou způsobených škod to bude sotva stačit na zmrzlinu).


javaman ((

Re:Bitové operace ve vyšších jazycích
« Odpověď #168 kdy: 08. 09. 2016, 11:54:43 »
??? To se jako jeste vychloubate svou drzosti? V takove firme tedy musi byt radost pracovat.

Spíše hloupostí. To je taky dnes moderní.

jurdo

Re:Bitové operace ve vyšších jazycích
« Odpověď #169 kdy: 08. 09. 2016, 11:55:42 »
ROFL. Takový lopaty potkávám na pohovorech pořád častěji. Buď rád, že máš vůbec práci, když jsi tak mimo :D Tebe tak postavit maximálně k pokladně s tím přístupem.

Ale to je tak, když dostane zodpovědnost lopata...

vy sa v tom blazinci hrate na personalistov a potencionalnych zamestnancov?


Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Bitové operace ve vyšších jazycích
« Odpověď #170 kdy: 08. 09. 2016, 12:03:42 »
??? To se jako jeste vychloubate svou drzosti? V takove firme tedy musi byt radost pracovat.
Je to smutné, ale souhlasím s jeho přístupem. Byl jsem u několika pohovorů, jen z pozice budoucího možná kolegy, ale většinou bych za drzost považoval spíš to, že tam vůbec někteří lidi přijdou a mrhají časem několika dalších lidí. Pokud ti třeba na pohovor na linux admina přijde člověk, kterej klidně prohlásí, že neví, co je shell, ale že ho nepotřebuje, protože síť na serveru může naklikat v "takovým tom okýnku", tak je to na facku. Několikrát jsem podobným lidem podstrčil svůj NB se shozenýma Xkama, většina z nich se toho bála dotknout a jeden asi 3x vztekle zkoušel "ipconfig", než pochopil, že tudy cesta nevede.

Mirek

Re:Bitové operace ve vyšších jazycích
« Odpověď #171 kdy: 08. 09. 2016, 12:05:59 »
Lidi, zajímalo by mně, jak jste z textu "Ahoj, jsem programátor a programuju ve vyšších jazycích (hlavně python). Byl jsem u pohovoru, kde jsem dostal na papíru vyřešit úkol, který vypadal zhruba takto:" dovodili, že daný pohovor byl na pozici vývojáře FrontEnd řešení v JavaScriptu?

To je jeden z druhů argumentačního klamu. Už jsem se s ním vícekrát setkal při vedení pohovoru. Řekneš, že k něčemu obecnému je třeba X. A on si za něco obecného dosadí něco konkrétního, co se mu hodí, a tím se snaží dokázat, že mé původní tvrzení neplatí.

Aha, takze logika vam nic nerika? Kdyz nekdo tvrdi, ze "kazdy vyvojar potrebuje umet pocitat v bin. aritmetice" (ne, nebyl to ten prvni prispevek), tak staci najit jeden protipriklad a puvodni tvrzeni je vyvracene (i FE dev je vyvojar ;)). Jeden protipriklad (navic zadne mizive % v celkovem poctu vyvojaru) jsem uvedl -> vyvratil jsem puvodni tvrzeni.


Sice to nebyla reakce na mne, ale jakým způsobem jste všichni dospěli k názoru, že VŠECHNY otázky při pohovoru musí být jednoznačně zodpovězeny a že tak zaměstnavatel MUSÍ dávat jen a pouze otázky, na které MUSÍ kandidát odpověď znát???

Vždyť to je přeci nesmysl. Takhle život nefunguje.

javaman ((

Re:Bitové operace ve vyšších jazycích
« Odpověď #172 kdy: 08. 09. 2016, 12:09:13 »
Několikrát jsem podobným lidem podstrčil svůj NB se shozenýma Xkama, většina z nich se toho bála dotknout a jeden asi 3x vztekle zkoušel "ipconfig", než pochopil, že tudy cesta nevede.

Tomu říkám dobrý výběr kandidátů :D Tak to nezapomeň hodit na ostatní, že neumíte pozvat někoho slušného.

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Bitové operace ve vyšších jazycích
« Odpověď #173 kdy: 08. 09. 2016, 12:23:17 »
??? To se jako jeste vychloubate svou drzosti? V takove firme tedy musi byt radost pracovat.
Je to smutné, ale souhlasím s jeho přístupem. Byl jsem u několika pohovorů, jen z pozice budoucího možná kolegy, ale většinou bych za drzost považoval spíš to, že tam vůbec někteří lidi přijdou a mrhají časem několika dalších lidí. Pokud ti třeba na pohovor na linux admina přijde člověk, kterej klidně prohlásí, že neví, co je shell, ale že ho nepotřebuje, protože síť na serveru může naklikat v "takovým tom okýnku", tak je to na facku. Několikrát jsem podobným lidem podstrčil svůj NB se shozenýma Xkama, většina z nich se toho bála dotknout a jeden asi 3x vztekle zkoušel "ipconfig", než pochopil, že tudy cesta nevede.

Prominte, ale je rozdil mezi tim, ze uchazec o misto front-end vyvojare v JavaScriptu nezna/nepouziva << a tim, ze admin nevi, co je shell. To by bylo blize neco ve smyslu, ze FE dev nevi, co je objekt v JavaScriptu, pak bych tu drzost asi pochopil. On ten FE dev totiz umi vydelit dvema, jinym zpusobem, vice citelnym a okamzite patrnym (do velkych tymu vhodnejsim), ale potencionalne pomalejsim (coz nas ale vetsinou na FE tolik neboli, tam je mnohem horsi problem v poctu nacitanych souboru, delay od BE atp.). Ale pokud to neni nejaka operace provadena v radech tisicu a vys, tak nema moc cenu resit takoveto mikrooptimalizace (opet, neni to typicke pro vyvoj FE, tam se bezne obrazky nebo velke tabulky nefiltruji nebo neco podobneho).

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Bitové operace ve vyšších jazycích
« Odpověď #174 kdy: 08. 09. 2016, 12:24:07 »
Tomu říkám dobrý výběr kandidátů :D Tak to nezapomeň hodit na ostatní, že neumíte pozvat někoho slušného.
No jo, když on podle životopisu každej šmudla všechno umí a pak skutek utek. Ty jsi taky nejlepší z nejlepších a přitom jsi nikdy nedokázal odpovědět na jedinou konkrétní otázku :D Tebe by normální zaměstnavatel přijal maximálně na pozici "junior manual earthmover"  :D

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Bitové operace ve vyšších jazycích
« Odpověď #175 kdy: 08. 09. 2016, 12:41:23 »
Prominte, ale je rozdil mezi tim, ze uchazec o misto front-end vyvojare v JavaScriptu nezna/nepouziva << a tim, ze admin nevi, co je shell. To by bylo blize neco ve smyslu, ze FE dev nevi, co je objekt v JavaScriptu, pak bych tu drzost asi pochopil. On ten FE dev totiz umi vydelit dvema, jinym zpusobem, vice citelnym a okamzite patrnym (do velkych tymu vhodnejsim), ale potencionalne pomalejsim (coz nas ale vetsinou na FE tolik neboli, tam je mnohem horsi problem v poctu nacitanych souboru, delay od BE atp.). Ale pokud to neni nejaka operace provadena v radech tisicu a vys, tak nema moc cenu resit takoveto mikrooptimalizace (opet, neni to typicke pro vyvoj FE, tam se bezne obrazky nebo velke tabulky nefiltruji nebo neco podobneho).
Ale já netvrdím, že to někdo musí používat, jenom považuju binární operace za jeden z naprostých základů pro jakýkoliv podobor IT. Pokud o tom nemá někdo ani páru, je to známkou toho, že se asi začal učit odprostředka, nešel nikdy do hloubky a je to určitý ukazatel, který je v závislosti na vyžadované činnosti více či méně důležitý. Ten člověk může mít klidně jiné kvality, kvůli kterým může kdokoliv usoudit, že je na juniora ten pravý, ale na libovolnou senior pozici bych to už považoval za dost velké mínus.

Michal Kovačič

Re:Bitové operace ve vyšších jazycích
« Odpověď #176 kdy: 08. 09. 2016, 12:47:55 »
...jenom považuju binární operace za jeden z naprostých základů pro jakýkoliv podobor IT. Pokud o tom nemá někdo ani páru, je to známkou toho, že se asi začal učit odprostředka, nešel nikdy do hloubky a je to určitý ukazatel, ...

+1

javaman ((

Re:Bitové operace ve vyšších jazycích
« Odpověď #177 kdy: 08. 09. 2016, 12:56:22 »
...jenom považuju binární operace za jeden z naprostých základů pro jakýkoliv podobor IT. Pokud o tom nemá někdo ani páru, je to známkou toho, že se asi začal učit odprostředka, nešel nikdy do hloubky a je to určitý ukazatel, ...

+1

No, nevim. Pokud někdo dělá třeba už 15 let v oboru, tak posledních 10 to vůbec nemusel zažít a nevybaví si to. Ví o tom, ale to je tak všechno. Takže člověka s 15 lety praxe nevezmete jen proto, že máte začátečnické požadavky.

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Bitové operace ve vyšších jazycích
« Odpověď #178 kdy: 08. 09. 2016, 13:11:51 »
...jenom považuju binární operace za jeden z naprostých základů pro jakýkoliv podobor IT. Pokud o tom nemá někdo ani páru, je to známkou toho, že se asi začal učit odprostředka, nešel nikdy do hloubky a je to určitý ukazatel, ...

+1

No, nevim. Pokud někdo dělá třeba už 15 let v oboru, tak posledních 10 to vůbec nemusel zažít a nevybaví si to. Ví o tom, ale to je tak všechno. Takže člověka s 15 lety praxe nevezmete jen proto, že máte začátečnické požadavky.

Člověk s 15ti lety praxe většinou má co ukázat a na začátečnické otázky se ho nemusím ptát a raději s ním proberu, co už dokázal udělat. Je u něj jistý předpoklad (hraničící s jistotou), že mu nebude dělat problém, si na takové základy vzpomenout, pokud se dostane do situace, že je bude potřebovat. Stejně tak se na to nebudu ptát ani absolventa, pokud se už při studiu účastnil něčeho zajímavého a primárně se budu snažit zjistit, co vlastně dělal.

Ale pokud absolvent mává vysvědčením/diplomem, v CV má napsaný, že všechno ví, všechno zná a všude byl a nedokáže mi předložit žádnou svoji reálnou práci, tak nemám jinou možnost, než z něho vytáhnout znalosti teoretické, což může být samozřejmě horší a pro uchazeče i mnohem více stresující, než si jako rovný s rovným pokecat o práci.

gl

Re:Bitové operace ve vyšších jazycích
« Odpověď #179 kdy: 08. 09. 2016, 13:19:13 »
Lidi, zajímalo by mně, jak jste z textu "Ahoj, jsem programátor a programuju ve vyšších jazycích (hlavně python). Byl jsem u pohovoru, kde jsem dostal na papíru vyřešit úkol, který vypadal zhruba takto:" dovodili, že daný pohovor byl na pozici vývojáře FrontEnd řešení v JavaScriptu?

V pythonu operátor >> potřebuje ještě méně. Celočíselné dělení je // případně i / v pythonu 2. a >> b je to stejné co a//2**b. Jak píše noef, přehnaně optimalizovat kód webových aplikací je nesmysl. Hlavní je neselektovat z databáze víc dat než zobrazím.