Proč po delší době narůstá použitá paměť u prohlížečů?

TNT

Re:Proč po delší době narůstá použitá paměť u prohlížečů?
« Odpověď #75 kdy: 02. 09. 2016, 10:47:44 »
Citace
Cílem tohoto "efektivního využití dostupné paměti" by přece mělo být zrychlení aplikace. Nebo se snad pletu?

Pamatuju doby, kdy jsem si musel vybrat, jestli budu poslouchat hudbu nebo prohlížet web. Obojí naráz jednoduše nešlo, protože to pak bylo nepoužitelné. Prohlížeč mi nespadl ani nepamatuju a na rychlost si taky stěžovat nemůžu. A to mám kromě prohlížeče běžně spuštěné IDE, Slack, Skype, mail klienta, přehrávač, VirtualBox a PhotoShop. Takže tyhle řeči, jak to jde v IT všechno do řiti, nějak nechápu. Z podstatné části to ale možná bude tím, že nejsem vášnivý sběratel muzejního HW.


Inkvizitor

Re:Proč po delší době narůstá použitá paměť u prohlížečů?
« Odpověď #76 kdy: 02. 09. 2016, 17:20:39 »
Každopádně browsery se snaží řešit moc věcí najednou.

To je jádro celého problému.

Když se začal problížeč webových prezentací používat jako univerzální běhové prostředí pro frameworky které jsou běhové prostředí pro frameworky které jsou běhové prostředí pro hodně tučné aplikace složené z komponent postahovaných různě kde se dá, tak se dalo čekat že to dopadne hůř než s Javou.

"Na co nativní aplikaci když můžu mít Web" má prostě i své odvrácené stránky...

To se ukazuje mimo jine i v Atomu, coz je "profi" aplikace zalozena na webovych technologiich, tudiz by se dalo ocekavat, ze to bude o neco lepsi nez webostrankoaplikace spustena ve frameworku spustenem ve frameworku bezicim v browseru.

V browseru mimochodem muze bezet i plnohodnotna hra (treba prelozena do asm.js). Driv clovek asi nespoustel X her najednou. V browseru muze, aniz by si toho nejak zvlast vsimnul. Je to par tabu z tech 70, ktere ma otevrene. A kazda muze klidne zabrat pres GB RAM. Jenom takovy priklad. Podle me se postupem casu browsery nauci lepe hospodarit s pameti - budou muset.