Textový editor Atom - srovnání s Emacs

Re:Textový editor Atom - srovnání s Emacs
« Odpověď #15 kdy: 28. 08. 2016, 20:45:19 »
co tendle ?

https://github.com/JetBrains/intellij-community

Tohle asi ne. Zkoušel jsem PyCharm a vůbec mi to nesedlo. Není IDEA jen pro Javu? Je možné mít od IntelliJ vše v jednom?

Nic tam o OSS není. Prostě to jde, ale není to zadarmo. Věci zadarmo jsou obvykle kvalitní jako naše školství.

Tim myslis Javu, Linux nebo svoje remcy?


javaman ))

Re:Textový editor Atom - srovnání s Emacs
« Odpověď #16 kdy: 28. 08. 2016, 21:10:12 »
Java, Linux i moje řeči jsou placené, ale jinak. Stejně jak Spring nedělají pohublí studentíci doma, aby to pak mohli dát zdarma :D

jurdo

Re:Textový editor Atom - srovnání s Emacs
« Odpověď #17 kdy: 28. 08. 2016, 21:16:30 »
Věci zadarmo jsou obvykle kvalitní jako naše školství.
potom preco pouzivas linux? :D javamane vsak ty sa zamotavas do tych svojich sraciek, co tu vypustas :D

Kiwi

Re:Textový editor Atom - srovnání s Emacs
« Odpověď #18 kdy: 28. 08. 2016, 21:17:05 »
Java, Linux i moje řeči jsou placené, ale jinak. Stejně jak Spring nedělají pohublí studentíci doma, aby to pak mohli dát zdarma :D

Ne, tvoje kecy nejsou placené. Tvoje kecy jsou i zadarmo drahé a nikdo tu na ně není zvědavý.

gl

Re:Textový editor Atom - srovnání s Emacs
« Odpověď #19 kdy: 28. 08. 2016, 21:18:40 »
Chtěl jsem primárně znát názory lidí, kteří nějakou dobu používali Emacs a přešli na něco jiného. Patříš mezi ně Javamane?


javaman ))

Re:Textový editor Atom - srovnání s Emacs
« Odpověď #20 kdy: 28. 08. 2016, 21:20:16 »
Java, Linux i moje řeči jsou placené, ale jinak. Stejně jak Spring nedělají pohublí studentíci doma, aby to pak mohli dát zdarma :D

Ne, tvoje kecy nejsou placené. Tvoje kecy jsou i zadarmo drahé a nikdo tu na ně není zvědavý.

Spring ti taky nikdo nenutí.

javaman ))

Re:Textový editor Atom - srovnání s Emacs
« Odpověď #21 kdy: 28. 08. 2016, 21:21:27 »
Chtěl jsem primárně znát názory lidí, kteří nějakou dobu používali Emacs a přešli na něco jiného. Patříš mezi ně Javamane?

Emacs byl vždy pro lopaty. Vim byl pro ostatní. Takže bohužel...

gl

Re:Textový editor Atom - srovnání s Emacs
« Odpověď #22 kdy: 28. 08. 2016, 21:28:29 »
Emacs byl vždy pro lopaty. Vim byl pro ostatní. Takže bohužel...

Pro koho je potom Evil nebo Spacemacs?

gl

Re:Textový editor Atom - srovnání s Emacs
« Odpověď #23 kdy: 28. 08. 2016, 21:49:40 »
Osobně Emacs používám na příkazové řádce resp. v Konsoli (vedle mceditu), z GUI editorů pak používám jEdit (BTW: umí emacsovské zkratky, stačí si to přepnout) a Kate… nebo potom IDE (Netbeans).

Proč používáš jEdit a Kate namísto GUI Emacsu?

karbous

Re:Textový editor Atom - srovnání s Emacs
« Odpověď #24 kdy: 29. 08. 2016, 01:52:41 »
Libo trochu googlit? Ne?
Tu je neco pro vas...
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1l3x94P55qoxqYbq5GosWQ7IonZ4vR-4ZyCaImiVmCSk/pubhtml
Vybrat mozno dle libosti...

gl

Re:Textový editor Atom - srovnání s Emacs
« Odpověď #25 kdy: 29. 08. 2016, 03:34:27 »
Libo trochu googlit? Ne?
Tu je neco pro vas...
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1l3x94P55qoxqYbq5GosWQ7IonZ4vR-4ZyCaImiVmCSk/pubhtml
Vybrat mozno dle libosti...

Seznam featur si můžu přečíst na oficiálních webech. Chtěl jsem znát názory lidí, kteří mají zkušenosti s obojím. Kolik zdejších fandů IntelliJ dlouhodobě používalo Emacs? S předchozí diskuze o IDE jsem nabyl dojmu, že Emacs dnes už moc lidí nepoužívá. Proto chci vědět jaké jsou alternativy a v čem jsou lepší.

gl

Re:Textový editor Atom - srovnání s Emacs
« Odpověď #26 kdy: 29. 08. 2016, 03:44:38 »
*Z předchozí

Ivan Nový

Re:Textový editor Atom - srovnání s Emacs
« Odpověď #27 kdy: 29. 08. 2016, 05:37:37 »
Zajímavý a svižnější, napsaný v Pythonu je třeba Sublime. https://www.sublimetext.com/ A nebo další možnost je Visual Studio Code od MS. Je zdarma. Ale na Python je PyCharm asi nejlepší.

Re:Textový editor Atom - srovnání s Emacs
« Odpověď #28 kdy: 29. 08. 2016, 06:54:42 »
Chtěl jsem znát názory lidí, kteří mají zkušenosti s obojím. Kolik zdejších fandů IntelliJ dlouhodobě používalo Emacs? S předchozí diskuze o IDE jsem nabyl dojmu, že Emacs dnes už moc lidí nepoužívá. Proto chci vědět jaké jsou alternativy a v čem jsou lepší.
Porovnávání IntelliJ Idey s Emacs je porovnávání jablek s hruškama. Jedno je IDE a druhé je textový editor. Pokud chcete vědět, proč je na programování lepší IDE a na editaci jednotlivých souborů lepší textový editor, pak není nutné porovnávat konkrétní programy. Jinak IntelliJ Idea je jako alternativa k textovému editoru samozřejmě nevhodná, už jenom proto, že budete mít problém v ní otevřít jednotlivý soubor (Idea je zaměřená na projekty). Emacs je zase nevhodný jako alternativa k IDE, protože sám o sobě neumí nic jiného, než editovat textové soubory, a všechny další funkce vývojového prostředí (DE) tam budete muset doplňovat. A i když jich tam doplníte spoustu, nikdy z toho DE neuděláte IDE.

Ivan Nový

Re:Textový editor Atom - srovnání s Emacs
« Odpověď #29 kdy: 29. 08. 2016, 07:05:55 »
Emacs byl vždy pro lopaty. Vim byl pro ostatní. Takže bohužel...

Pro koho je potom Evil nebo Spacemacs?
Pro masochisty?