Textový editor Atom - srovnání s Emacs

gl

Textový editor Atom - srovnání s Emacs
« kdy: 28. 08. 2016, 18:40:16 »
Má tu někdo zkušenosti s přechodem z Emacsu na Atom? Vyplatí se to? Používáte některý z balíčků pro emacsovské klávesové zkratky? Pokud ano, tak který? Existuje k Emacsu i jiná moderní open source alternativa?


v

Re:Textový editor Atom - srovnání s Emacs
« Odpověď #1 kdy: 28. 08. 2016, 18:47:55 »
zkoušel (pro haskell) a velmi rychle zavrhnul, pokud to chcete na javascript, tak vaše experience asi bude vypadat jinak

gl

Re:Textový editor Atom - srovnání s Emacs
« Odpověď #2 kdy: 28. 08. 2016, 18:52:08 »
zkoušel (pro haskell) a velmi rychle zavrhnul, pokud to chcete na javascript, tak vaše experience asi bude vypadat jinak

Chci to hlavně pro Python. Ale hlavně chci něco, co má slušnou podporu pokud možno pro všechny rozšířené jazyky.

fedorac

Re:Textový editor Atom - srovnání s Emacs
« Odpověď #3 kdy: 28. 08. 2016, 19:04:57 »

gl

Re:Textový editor Atom - srovnání s Emacs
« Odpověď #4 kdy: 28. 08. 2016, 19:17:21 »
co tendle ?

https://github.com/JetBrains/intellij-community

Tohle asi ne. Zkoušel jsem PyCharm a vůbec mi to nesedlo. Není IDEA jen pro Javu? Je možné mít od IntelliJ vše v jednom?


javaman ))

Re:Textový editor Atom - srovnání s Emacs
« Odpověď #5 kdy: 28. 08. 2016, 19:20:11 »
Pokud dobře zaplatíš, tak není problém :D Pro socky máš tak ten Emacs.

gl

Re:Textový editor Atom - srovnání s Emacs
« Odpověď #6 kdy: 28. 08. 2016, 19:25:17 »
Pokud dobře zaplatíš, tak není problém :D Pro socky máš tak ten Emacs.

Umíš číst? Psal jsem open source.

javaman ))

Re:Textový editor Atom - srovnání s Emacs
« Odpověď #7 kdy: 28. 08. 2016, 19:28:32 »
co tendle ?

https://github.com/JetBrains/intellij-community

Tohle asi ne. Zkoušel jsem PyCharm a vůbec mi to nesedlo. Není IDEA jen pro Javu? Je možné mít od IntelliJ vše v jednom?

Nic tam o OSS není. Prostě to jde, ale není to zadarmo. Věci zadarmo jsou obvykle kvalitní jako naše školství.

Franta <xkucf03/>

Re:Textový editor Atom - srovnání s Emacs
« Odpověď #8 kdy: 28. 08. 2016, 19:31:21 »
Co ti na Emacsu chybí/nevyhovuje?

Že je to software s dlouhou historií, bych bral spíš jako výhodu – rozhodně lepší než různé hipsterské rychlokvašky, které jsou dneska děsně „in“, ale za půl roku už ani jejich autor neví, co s tím.

Osobně Emacs používám na příkazové řádce resp. v Konsoli (vedle mceditu), z GUI editorů pak používám jEdit (BTW: umí emacsovské zkratky, stačí si to přepnout) a Kate… nebo potom IDE (Netbeans).

gl

Re:Textový editor Atom - srovnání s Emacs
« Odpověď #9 kdy: 28. 08. 2016, 19:32:21 »
co tendle ?

https://github.com/JetBrains/intellij-community

Tohle asi ne. Zkoušel jsem PyCharm a vůbec mi to nesedlo. Není IDEA jen pro Javu? Je možné mít od IntelliJ vše v jednom?

Nic tam o OSS není. Prostě to jde, ale není to zadarmo. Věci zadarmo jsou obvykle kvalitní jako naše školství.

V původní otázce jsem se ptal na moderní open source alternativu k Emacsu. Nikdo ti nebrání studovat kvalitní placenou školu jako VŠEM nebo CERVO institut.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Textový editor Atom - srovnání s Emacs
« Odpověď #10 kdy: 28. 08. 2016, 19:35:01 »
@javaman: Proboha, udelej komecne neco pro blaho lidstva, seber sve socky a bez spachat harakiri nabrousenou lopatou.

javaman ))

Re:Textový editor Atom - srovnání s Emacs
« Odpověď #11 kdy: 28. 08. 2016, 19:39:42 »
co tendle ?

https://github.com/JetBrains/intellij-community

Tohle asi ne. Zkoušel jsem PyCharm a vůbec mi to nesedlo. Není IDEA jen pro Javu? Je možné mít od IntelliJ vše v jednom?

Nic tam o OSS není. Prostě to jde, ale není to zadarmo. Věci zadarmo jsou obvykle kvalitní jako naše školství.

V původní otázce jsem se ptal na moderní open source alternativu k Emacsu. Nikdo ti nebrání studovat kvalitní placenou školu jako VŠEM nebo CERVO institut.

A ty jsi bystře pochopil, že jsem nereagoval na otázku :D

To je stejný odpad jako UK nebo ČVUT. Věci zadarmo jsou skoro vždy špatné, u placených je to daleko lepší poměr.

javaman ))

Re:Textový editor Atom - srovnání s Emacs
« Odpověď #12 kdy: 28. 08. 2016, 19:40:33 »
@javaman: Proboha, udelej komecne neco pro blaho lidstva, seber sve socky a bez spachat harakiri nabrousenou lopatou.

Když vás tak vidim, tak je to asi fakt nejlepší. Lopaty si tu budou žít spokojeně svoje zbytečné životy a všechno bude fajn.

0nula0

Re:Textový editor Atom - srovnání s Emacs
« Odpověď #13 kdy: 28. 08. 2016, 19:48:27 »
co tendle ?

https://github.com/JetBrains/intellij-community

Tohle asi ne. Zkoušel jsem PyCharm a vůbec mi to nesedlo. Není IDEA jen pro Javu? Je možné mít od IntelliJ vše v jednom?

Ano v IntelliJ jde mit vse. Ale tato verze neni zdarma.
Pokud chces zdarma, mas moznost community verze, ale je ruzne orezana.
Pycharm ma taktze community verzi.
Myslim, z enic lepsiho nesezenes pro vetsinu jazyku. Krome C++, tam to stoji zapytel.

gl

Re:Textový editor Atom - srovnání s Emacs
« Odpověď #14 kdy: 28. 08. 2016, 20:01:09 »
Co ti na Emacsu chybí/nevyhovuje?

Že je to software s dlouhou historií, bych bral spíš jako výhodu – rozhodně lepší než různé hipsterské rychlokvašky, které jsou dneska děsně „in“, ale za půl roku už ani jejich autor neví, co s tím.

Osobně Emacs používám na příkazové řádce resp. v Konsoli (vedle mceditu), z GUI editorů pak používám jEdit (BTW: umí emacsovské zkratky, stačí si to přepnout) a Kate… nebo potom IDE (Netbeans).

Nic mi nechybí. Ale možná je to tím, že nevím co existuje jinde.

Atom má na první pohled pěkné GUI a jdou v něm dělat věci, které v Emacsu nejspíš nikdy nepůjdou.

Zaujal mě i editor Light Table. Máte s ním někdo zkušenosti?

Nerad bych ztrácel čas s hipsterskou rychlokvaškou. Proto se zde ptám na zkušenosti ostatních.