Zdroje k rozvoji OOP myšlení

javaman ()

Re:Zdroje k rozvoji OOP myšlení
« Odpověď #150 kdy: 31. 03. 2017, 17:46:36 »
Většinou nesmysly od lidí, kteří asi neumí moc programovat. Nebral bych je vážně. Co tedy považují za tu luxusní alternativu? Nic? Aha...


javaman ()

Re:Zdroje k rozvoji OOP myšlení
« Odpověď #151 kdy: 31. 03. 2017, 18:22:44 »
Ale budu rád, pokud někdo k tomu bude něco mít. S OOP problémy nemám a nevím, co by jako ostatní chtěli. Asi fakt jen neumí vyvíjet :D

No name

Re:Zdroje k rozvoji OOP myšlení
« Odpověď #152 kdy: 31. 03. 2017, 19:23:39 »
Pokud jste nevideli ta videa od Kaye (otec "praveho" OOP) postovana v jinem topicu, tak urcite doporucuju.
Treba tohle Is it really "Complex"? Or did we just make it "Complicated"?

Nic tak nudného a o ničem jsem dlouho neviděl. Se pak nedivím, proč to nikdo nepoužívá :D O co tam teda šlo? Jsem to musel za půlkou vypnout, protože to bylo k ničemu.

Obávám se, že tvé IQ nepostačuje na to, abys to pochopil.

javaman ()

Re:Zdroje k rozvoji OOP myšlení
« Odpověď #153 kdy: 31. 03. 2017, 19:29:09 »
Jasně, proto mluví tak pomalu :D OMG, ten chlápek bude pěkně k ničemu a kdo ví, jestli jako mladší byl lepší. Asi těžko.

Re:Zdroje k rozvoji OOP myšlení
« Odpověď #154 kdy: 31. 03. 2017, 19:50:10 »
Jasně, proto mluví tak pomalu :D OMG, ten chlápek bude pěkně k ničemu a kdo ví, jestli jako mladší byl lepší. Asi těžko.

Očividně nebyl anonymní nula, jako ty...


javaman ()

Re:Zdroje k rozvoji OOP myšlení
« Odpověď #155 kdy: 31. 03. 2017, 19:52:52 »
Tak prosazovat nesmysly a být s tím slavný asi není úplně můj styl. Jen mě překvapilo, že ho někdo může brát vážně.

Polymath

Re:Zdroje k rozvoji OOP myšlení
« Odpověď #156 kdy: 31. 03. 2017, 20:05:20 »
Kurna, teraz som si uvedomil, ked to tak citam, ze som zabudol pridat link. Zaujimal ma nazor na vyjadrenia tych ludi ohladom OOP
http://www.yegor256.com/2016/08/15/what-is-wrong-object-oriented-programming.html
Chybí tam "OOD is the Roman numerals of computing" (taky Pike). Jinak OOP působí akademičtěji, ale často je samoúčelné. Smysl dává chovat se pragmaticky a používat to nejjednodušší, co stačí na vyřešení problému. Na mnoho věcí je OOP overkill a když si vybavím typický kód pro ASP nebo PHP, tak nevím, kam by se OOP naroubovalo.

No name

Re:Zdroje k rozvoji OOP myšlení
« Odpověď #157 kdy: 31. 03. 2017, 20:14:31 »
Tak prosazovat nesmysly a být s tím slavný asi není úplně můj styl. Jen mě překvapilo, že ho někdo může brát vážně.

A čemupak jsi vlastně nerozuměl? Hm?

javaman ()

Re:Zdroje k rozvoji OOP myšlení
« Odpověď #158 kdy: 31. 03. 2017, 21:19:38 »
Kurna, teraz som si uvedomil, ked to tak citam, ze som zabudol pridat link. Zaujimal ma nazor na vyjadrenia tych ludi ohladom OOP
http://www.yegor256.com/2016/08/15/what-is-wrong-object-oriented-programming.html
Chybí tam "OOD is the Roman numerals of computing" (taky Pike). Jinak OOP působí akademičtěji, ale často je samoúčelné. Smysl dává chovat se pragmaticky a používat to nejjednodušší, co stačí na vyřešení problému. Na mnoho věcí je OOP overkill a když si vybavím typický kód pro ASP nebo PHP, tak nevím, kam by se OOP naroubovalo.

Oni obvykle píšou, že na větší věci se to nehodí, což nechápu. Na menší je to opravdu zbytečné, protože většinu času budu řešit architekturu, která je tam nepodstatná. Tak jak to je?

Tak prosazovat nesmysly a být s tím slavný asi není úplně můj styl. Jen mě překvapilo, že ho někdo může brát vážně.

A čemupak jsi vlastně nerozuměl? Hm?

Pokud po hodině neřekne nic zajímavého, tak má prostě smůlu. Můj čas je drahý a někdo takhle strašně pomalý nemůže nic moc umět.

jpu

Re:Zdroje k rozvoji OOP myšlení
« Odpověď #159 kdy: 31. 03. 2017, 21:59:34 »
ty nula, ten clovek je ovela vyznamnejsi a vazeny v IT svete. Teba si nevazi ani nikto, dokonca ani to, co rano vyprodukujes na wc a je to rado, ze ta to opusti.

javaman ()

Re:Zdroje k rozvoji OOP myšlení
« Odpověď #160 kdy: 31. 03. 2017, 22:13:23 »
To jen ukazuje, jak je IT svět zdegenerovaný. Se pak nedivim, že lopaty dnes berou 80 tisíc a ještě jsou za to rády. Ony to berou, že je to jako takový lepší dělník.

Polymath

Re:Zdroje k rozvoji OOP myšlení
« Odpověď #161 kdy: 31. 03. 2017, 22:29:01 »
Pokud jste nevideli ta videa od Kaye (otec "praveho" OOP) postovana v jinem topicu, tak urcite doporucuju.
Treba tohle Is it really "Complex"? Or did we just make it "Complicated"?
Pravé OOP se definitivně odebralo na krchov IT dějin spolu s ObjC.

javaman ()

Re:Zdroje k rozvoji OOP myšlení
« Odpověď #162 kdy: 31. 03. 2017, 22:30:38 »
Přesně tak, nebyl to dobrý koncept. Zkusil to a nevyšlo to.

Kit

Re:Zdroje k rozvoji OOP myšlení
« Odpověď #163 kdy: 31. 03. 2017, 22:43:17 »
Kurna, teraz som si uvedomil, ked to tak citam, ze som zabudol pridat link. Zaujimal ma nazor na vyjadrenia tych ludi ohladom OOP
http://www.yegor256.com/2016/08/15/what-is-wrong-object-oriented-programming.html

V podstatě tam píší, že objektové jazyky bývají systematicky zneužívány ke psaní procedurálního kódu a tedy nesplňují původní očekávání. Dědičnost se potlačuje ve prospěch kompozice, zapouzdření se systematicky porušuje a polymorfismus je pro spoustu programátorů jen cizím slovem. K tomu příšerný přístup k definicím rozhraní a máme tady procedurální kód zabalený do tříd, který se jen tváří, že je objektový.

Ti programátoři si vlastně jen stěžují, že principy OOP zůstaly většinou vývojářů nepochopeny.

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zdroje k rozvoji OOP myšlení
« Odpověď #164 kdy: 01. 04. 2017, 06:15:52 »
Kurna, teraz som si uvedomil, ked to tak citam, ze som zabudol pridat link. Zaujimal ma nazor na vyjadrenia tych ludi ohladom OOP
http://www.yegor256.com/2016/08/15/what-is-wrong-object-oriented-programming.html

V podstatě tam píší, že objektové jazyky bývají systematicky zneužívány ke psaní procedurálního kódu a tedy nesplňují původní očekávání. Dědičnost se potlačuje ve prospěch kompozice, zapouzdření se systematicky porušuje a polymorfismus je pro spoustu programátorů jen cizím slovem. K tomu příšerný přístup k definicím rozhraní a máme tady procedurální kód zabalený do tříd, který se jen tváří, že je objektový.

Ti programátoři si vlastně jen stěžují, že principy OOP zůstaly většinou vývojářů nepochopeny.
A já to říkám pořád... OOP je především dobré pro práci s daty, v některých případech to dává smysl i jinde, ale pokud chce mít někdo jako objekt úplně všechno a tvoří v tom i lineární aplikace, nedává to smysl. Je to neefektivní a kód to zesložiťuje.