Zdroje k rozvoji OOP myšlení

Kit

Re:Zdroje k rozvoji OOP myšlení
« Odpověď #90 kdy: 17. 08. 2016, 23:16:07 »
Ja poufivam jedine swift. Uf pol roka :) Niefom zmija fom ftefan :) Fwift bude vfade.
Co hulíš?

Ano :)

I s EET a Čapím hnízdem? To musí být matroš!


BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:Zdroje k rozvoji OOP myšlení
« Odpověď #91 kdy: 18. 08. 2016, 02:04:34 »
tak ti muzu rict, ze lepsi appku ve spojeni C#+WPF pro windows neudelas. muzes psat kolik chces, ze Qt je multiplatformni a podobne kravoviny, jednoducho je to neprustrelnej fakt.
Kdybych měl euro za každé takové sebejisté prohlášení, tak jsem Elon Musc.

A je jen otazka casu, kdyz i .NET se rozsiri na linux a dal. uz ted vysel .NET Core 1.0.
Řekl bych že Foundation byl větší kalibr, a nechytlo se to. Takže nás nevystrašíš.

Sam jsem pouzival linux na skole. System dobrej pro servry, nebo pro takove to obycejni vyuziti PC. Jenomze jako OS, kde mam neco vyvijet, no hruza.
Tak já ti mohu jen popřát, ať ti to nadšení vydrží. Ostatně proč ne.

zmija

Re:Zdroje k rozvoji OOP myšlení
« Odpověď #92 kdy: 18. 08. 2016, 08:08:07 »
Citace
Kdybych měl euro za každé takové sebejisté prohlášení, tak jsem Elon Musc.
Chtel bys to snad poprit? Nestojim o to srat se s instalovanim a rozchozenim Qt, kdyz muzu pouzit lepsi nastroj a primo pro to urceny. Samozrejme, kdyz delam pro windows.

Citace
Řekl bych že Foundation byl větší kalibr, a nechytlo se to. Takže nás nevystrašíš.
.NET pojede jeste dal ;)

Citace
Tak já ti mohu jen popřát, ať ti to nadšení vydrží. Ostatně proč ne.
Jo, takze na linuxu, kterej jsem vyzkousel, by bylo me nadseni obrovsky a nechtel bych nic jinyho. :D Proc bych se mal jako zajimat o platformu, ktera je beztak mrtva a nabidky na linux jsou beztak jenom sami administratori?

gamer

Re:Zdroje k rozvoji OOP myšlení
« Odpověď #93 kdy: 18. 08. 2016, 08:34:37 »
Jo, takze na linuxu, kterej jsem vyzkousel, by bylo me nadseni obrovsky a nechtel bych nic jinyho. :D Proc bych se mal jako zajimat o platformu, ktera je beztak mrtva a nabidky na linux jsou beztak jenom sami administratori?

Tak záleží na tom, co chceš dělat. Pokud tě baví aplikace typu informační/účetní systém 100x jinak, tak se o ostatní platformy nezajímej, vystačíš si s C# a Windows. Kdybys chtěl dělat něco zajímavějšího, jako třeba big data, machine learning, AI, hry (ne PS4 opravdu není Windows), velké server backendy..., tak se s C# ani Windows vůbec nechytáš.

zmija

Re:Zdroje k rozvoji OOP myšlení
« Odpověď #94 kdy: 18. 08. 2016, 08:44:21 »
Citace
Tak záleží na tom, co chceš dělat. Pokud tě baví aplikace typu informační/účetní systém 100x jinak, tak se o ostatní platformy nezajímej, vystačíš si s C# a Windows. Kdybys chtěl dělat něco zajímavějšího, jako třeba big data, machine learning, AI, hry (ne PS4 opravdu není Windows), velké server backendy..., tak se s C# ani Windows vůbec nechytáš.

nemas pravdu, co se tyce her. herni studio neni odkazano jenom na linux. pouziva ruzne OS (OSx, Windows, Linux). AI a big data muzes delat taky na windowsu.
Proc si vsichni mysli, ze se na windowsu delaji jenom IS nebo ucetni systemy? To jsou ti lidi tak obmezeni? Nejlepsi, kdyz do toho keca linux administrator :D


gamer

Re:Zdroje k rozvoji OOP myšlení
« Odpověď #95 kdy: 18. 08. 2016, 09:00:44 »
nemas pravdu, co se tyce her. herni studio neni odkazano jenom na linux. pouziva ruzne OS (OSx, Windows, Linux). AI a big data muzes delat taky na windowsu.

Herní studio, pokud chce přežít, tak nesmí vyvíjet primárně pro Windows, tam se prodá minimum her. 90% prodejů dělají konzole, PC je jen 10%. V konzolích momentálně PS4 docela válcuje XBOX One, takže Windows je minoritní platforma. Co se týká mobilních her, má smysl uvažovat jen o Androidu a iPhone, Windows jsou úplně mimo.

AI je hodně široký pojem, něco se dá určitě dělat i na Windows, ale třeba tohle: https://en.wikipedia.org/wiki/TensorFlow pod Windows nativně nebeží (ano, dá se to rozchodit, ale je to dost opruz).

I pro big data je Windows minoritní platforma, i když tady se musí Microsoftu nechat, že se snaží, Hadoop jde provozovat i v Azure :).

Kit

Re:Zdroje k rozvoji OOP myšlení
« Odpověď #96 kdy: 18. 08. 2016, 11:34:28 »
Nabídky na Windows jsou také jen na administraci, v tom rozdíl nevidím.

Pokud zrovna nevyvíjím v C#, tak je vcelku jedno, který OS použiji, ne? Například pro vývoj v PHP mi linuxové systémy připadají praktičtější.

balki

Re:Zdroje k rozvoji OOP myšlení
« Odpověď #97 kdy: 18. 08. 2016, 11:35:00 »
Citace
Tak záleží na tom, co chceš dělat. Pokud tě baví aplikace typu informační/účetní systém 100x jinak, tak se o ostatní platformy nezajímej, vystačíš si s C# a Windows. Kdybys chtěl dělat něco zajímavějšího, jako třeba big data, machine learning, AI, hry (ne PS4 opravdu není Windows), velké server backendy..., tak se s C# ani Windows vůbec nechytáš.

nemas pravdu, co se tyce her. herni studio neni odkazano jenom na linux. pouziva ruzne OS (OSx, Windows, Linux). AI a big data muzes delat taky na windowsu.
Proc si vsichni mysli, ze se na windowsu delaji jenom IS nebo ucetni systemy? To jsou ti lidi tak obmezeni? Nejlepsi, kdyz do toho keca linux administrator :D

Ja sa do windows nevyznam, ale problem je ten, ze zakaznici su konzervativni a chcu UNIX (Solaris, AIX, HP-UX), ti co su menej konzervativni, tak prechadzaju na linux. Pri tychto veciach byva dlhodoba podpora.

Zatial by som povedal, ze je to zvyk, lebo microsoft sa v poslednom case usiluje. Uvidime, mozno prijde cas, kedy bude migracia na nove windows zriedkava,  rutinna a nudna zalezitost.

BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:Zdroje k rozvoji OOP myšlení
« Odpověď #98 kdy: 18. 08. 2016, 12:14:27 »
Citace
Tak já ti mohu jen popřát, ať ti to nadšení vydrží. Ostatně proč ne.
Jo, takze na linuxu, kterej jsem vyzkousel, by bylo me nadseni obrovsky a nechtel bych nic jinyho. :D Proc bych se mal jako zajimat o platformu, ktera je beztak mrtva a nabidky na linux jsou beztak jenom sami administratori?
To chápeš špatně. Mě je celkem jedno co tě baví. A tvé názory si sice vyslechnu, ale to je tak zatím asi všechno.

BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:Zdroje k rozvoji OOP myšlení
« Odpověď #99 kdy: 18. 08. 2016, 12:21:34 »
Citace
Kdybych měl euro za každé takové sebejisté prohlášení, tak jsem Elon Musc.
Chtel bys to snad poprit? Nestojim o to srat se s instalovanim a rozchozenim Qt, kdyz muzu pouzit lepsi nastroj a primo pro to urceny. Samozrejme, kdyz delam pro windows.
Tak to je zásadní rozdíl že jo. A ještě zásadnější je v tom, že nepracuješ v mém týmu. Když by ano, tak bych očekával určitou kvalitu výsledku. Na čem to vytvoříš by mě nezajímalo. A tvé názory by museli být zhodnotitelné. Nestačí jen něco plácnout. Musíš si za tím stát. Svou výplatou samozřejmě.

SB

Re:Zdroje k rozvoji OOP myšlení
« Odpověď #100 kdy: 18. 08. 2016, 15:12:29 »
Ano, webovky - intranet, informační systémy, evidence

Mohl byste mi prosím napsat na bordel007(na)centrum(v)cz? Děkuji.

SB

Re:Zdroje k rozvoji OOP myšlení
« Odpověď #101 kdy: 18. 08. 2016, 15:29:25 »
C# špatný není, na desktopové aplikace pro Windows asi nejlepší. Dokonce v něm někteří programují i objektově.

V C# jsem dělal 3 roky, je to víceméně to samé jak Java. Rovnou si přihřeju polívku - vedle Smalltalku je to ubožáček - typový systém při složitějších strukturách je na posrání (přetypovávání a překrývání metod pouze z důvodu typu do naprostého vyčerpání), deklarativní třídy způsobující chybějící polymorfismus na třídní straně, podtypový polymorfismus, slabá reflexivita, chybně implementované zapouzdření (instance stejné třídy do sebe vidí!!!), KURRRRREVSKY nabujelá syntaxe, moloch, vynucené volání primitivního konstruktoru, málo pozdní vazba (neumí doesNotUnderstand), ...

K původní otázce: C# pro pochopení(!) OOP ne, jsou lepší.

Kit

Re:Zdroje k rozvoji OOP myšlení
« Odpověď #102 kdy: 18. 08. 2016, 15:37:45 »
C# špatný není, na desktopové aplikace pro Windows asi nejlepší. Dokonce v něm někteří programují i objektově.

V C# jsem dělal 3 roky, je to víceméně to samé jak Java. Rovnou si přihřeju polívku - vedle Smalltalku je to ubožáček - typový systém při složitějších strukturách je na posrání (přetypovávání a překrývání metod pouze z důvodu typu do naprostého vyčerpání), deklarativní třídy způsobující chybějící polymorfismus na třídní straně, podtypový polymorfismus, slabá reflexivita, chybně implementované zapouzdření (instance stejné třídy do sebe vidí!!!), KURRRRREVSKY nabujelá syntaxe, moloch, vynucené volání primitivního konstruktoru, málo pozdní vazba (neumí doesNotUnderstand), ...

K původní otázce: C# pro pochopení(!) OOP ne, jsou lepší.

Nemáš pocit, že uživatelé Windows si nic lepšího než C# prostě nezaslouží? Přejme jim ho! Dobře jim tak!

zmija

Re:Zdroje k rozvoji OOP myšlení
« Odpověď #103 kdy: 18. 08. 2016, 15:39:47 »
radsi delat v necem poradnem, nez v neporadnem jako Qt ;) vim, zazil jsem. ne dekuji, neprosim.

ivan_bb

Re:Zdroje k rozvoji OOP myšlení
« Odpověď #104 kdy: 18. 08. 2016, 16:22:49 »
zmija:
ani ich nepocuvaj. tu sa to hemzi linuxakmi. co cakas na linuxovom fore? Ked si pozries, tak vacsina z nich travi cas na roote a to je asi tak vsetko. Tlacia ti kaleraby do hlavy, ake je kde OOP, alebo zas na inom vlakne tlacia ine kaleraby. Root nemozes povazovat za seriozne diskusne forum, pretoze tu nechodia seriozni ludia. Teoretizuju tu o vesmire, o Smalltalku a OOP v nom, pritom hovno im je to platne, nikto s tym nerobi, pracu s tym zozenies tazko a zit treba z niecoho. Tu davaju ludia rady, ze za par supov nevstanu z postele, pritom sa tvaria, aki su majstri sveta. Na poriadnu diskusiu si najdi ine forum, najlepsie nejake zahranicne, kde vedia diskutovat. A hlavne tu nehladaj rady. Drviva vacsina su tu administratori, ktori o programovani vedia velke prt, cest tym par vynimkam, ale aj tak su tu linuxaci a taki si budu vzdy robit srandu z dovodu ich obmedzenia.