Zdroje k rozvoji OOP myšlení

gl

Re:Zdroje k rozvoji OOP myšlení
« Odpověď #75 kdy: 17. 08. 2016, 21:03:05 »
Odpoved "ne" by stejne byla irelevantni k otazce, zda je dobre se s nim obeznamit.

Na co se hodí nejlépe? Na jakém typu úloh je nejlepší si ho vyzkoušet?



Honza

Re:Zdroje k rozvoji OOP myšlení
« Odpověď #76 kdy: 17. 08. 2016, 21:09:28 »
a kde to pouzivaji? protoze ja jsem na profesii a ani na jobs.cz nevidel zadne ponuky na smalltalk. Co delate ve volnym case, nas nezajima..
Jedno řešení ve Smalltalku používá třeba ČSOB, (lze dohledat jako success story) ale to jsem nedělal já, a jako freelancera mě zase nezajímá, jaké nabídky nejsou na jobs.cz...

Kit

Re:Zdroje k rozvoji OOP myšlení
« Odpověď #77 kdy: 17. 08. 2016, 21:12:51 »
ja delam 6 let jenom v C#. je to spatny nebo? zkusil jsem c/c++, perl, python, pascal, delphi. Ale to jenom ve skole. nic komercniho. ted jen C#

C# špatný není, na desktopové aplikace pro Windows asi nejlepší. Dokonce v něm někteří programují i objektově.

gl

Re:Zdroje k rozvoji OOP myšlení
« Odpověď #78 kdy: 17. 08. 2016, 21:20:17 »
C# špatný není, na desktopové aplikace pro Windows asi nejlepší. Dokonce v něm někteří programují i objektově.

Pokud ti nevadí, že ty aplikace vyžadují správnou verzi .NET frameworku a žerou velké množství paměti. Oproti Delphi dost diskutabilní přínos.

zmija

Re:Zdroje k rozvoji OOP myšlení
« Odpověď #79 kdy: 17. 08. 2016, 21:38:35 »
jo tak kdyz vyuzivas veci z nejakych knihoven, ktere nemas k dispozici nebo nejsou aktualni, tak se nediv. jako muzu delat neco v jave 8, ale kdyz ji nemam nainstalovanou a bezi mi tam jenom java 5, tak to asi  nepojede, ne? taky kombinace c++ a qt. neni o cem. lepsi nez C# ve spojeni s WPF pro windows nenajdes. to je proste poradnej kalibr.


Kit

Re:Zdroje k rozvoji OOP myšlení
« Odpověď #80 kdy: 17. 08. 2016, 21:47:48 »
C# špatný není, na desktopové aplikace pro Windows asi nejlepší. Dokonce v něm někteří programují i objektově.

Pokud ti nevadí, že ty aplikace vyžadují správnou verzi .NET frameworku a žerou velké množství paměti. Oproti Delphi dost diskutabilní přínos.

Nevadí, protože je nepoužívám. Chtěl jsem jen dát uživatelům Windows trochu optimismu.

gl

Re:Zdroje k rozvoji OOP myšlení
« Odpověď #81 kdy: 17. 08. 2016, 21:49:50 »
jo tak kdyz vyuzivas veci z nejakych knihoven, ktere nemas k dispozici nebo nejsou aktualni, tak se nediv. jako muzu delat neco v jave 8, ale kdyz ji nemam nainstalovanou a bezi mi tam jenom java 5, tak to asi  nepojede, ne? taky kombinace c++ a qt. neni o cem. lepsi nez C# ve spojeni s WPF pro windows nenajdes. to je proste poradnej kalibr.

K čemu potřebuješ pořádný kalibr? Dá se .NET zakompilovat do aplikace jako qt?

gl

Re:Zdroje k rozvoji OOP myšlení
« Odpověď #82 kdy: 17. 08. 2016, 21:52:53 »
Nevadí, protože je nepoužívám. Chtěl jsem jen dát uživatelům Windows trochu optimismu.

Uživatelé Windows by byly šťastnější, kdyby .NET neexistoval.

Re:Zdroje k rozvoji OOP myšlení
« Odpověď #83 kdy: 17. 08. 2016, 21:57:08 »
Uživatelé Windows by byly šťastnější, kdyby .NET neexistoval.
Chtěl jsi říct "uživatelky", ne? :)

gl

Re:Zdroje k rozvoji OOP myšlení
« Odpověď #84 kdy: 17. 08. 2016, 22:09:37 »
Uživatelé Windows by byly šťastnější, kdyby .NET neexistoval.
Chtěl jsi říct "uživatelky", ne? :)

Proč uživatelky? Stačí porovnat rychlost a paměťové nároky Visual Studia 2008 a 2010. Pokud vím, za zpomalení z velké části může používání .NET a WPF. Windows už pravidelně nepoužívám a desktopové aplikace jsem nikdy profesionálně nedělal. Možná se pletu.


zmija

Re:Zdroje k rozvoji OOP myšlení
« Odpověď #85 kdy: 17. 08. 2016, 22:14:29 »
jo tak kdyz vyuzivas veci z nejakych knihoven, ktere nemas k dispozici nebo nejsou aktualni, tak se nediv. jako muzu delat neco v jave 8, ale kdyz ji nemam nainstalovanou a bezi mi tam jenom java 5, tak to asi  nepojede, ne? taky kombinace c++ a qt. neni o cem. lepsi nez C# ve spojeni s WPF pro windows nenajdes. to je proste poradnej kalibr.

K čemu potřebuješ pořádný kalibr? Dá se .NET zakompilovat do aplikace jako qt?
jakej ucel by to melo mit? kdyz delam pro windows nejakou aplikaci, tak se to nemusi kompilovat do aplikace, protoze ta aplikace pojede na windowsech a tam ten .NET je. nebo by mel byt. win10 ma .NET 4.6. jiste, kdyz pojede aplikace na .NET 4.6 a ja ji pustim na stroji, kde je .NET 4.0, tak to nepojede. sorry kamo, ale jako clovek, kterej dela kazdej den se C#, tak ti muzu rict, ze lepsi appku ve spojeni C#+WPF pro windows neudelas. muzes psat kolik chces, ze Qt je multiplatformni a podobne kravoviny, jednoducho je to neprustrelnej fakt. A je jen otazka casu, kdyz i .NET se rozsiri na linux a dal. uz ted vysel .NET Core 1.0.
Kdysi jsem instaloval Qt, protoze to bylo potrebny pro jeden projekt ve skole. Asi 4 hodiny to instalovalo a ono se to zaseklo!!! dal jsem to od zacatku a dalsi 4 hodiny. Bylo to uspesny, konecne! Vyvoj nic moc. Ty signaly a sloty, to mi moc nesedlo.
Ja chapu, ze tady je plno linux fans, jenom dost z nich ma problem uznat, ze nektery veci jsou proste lepsi na windows, nebo se daji udelat daleko lip s nejakou MS technologii.
Sam jsem pouzival linux na skole. System dobrej pro servry, nebo pro takove to obycejni vyuziti PC. Jenomze jako OS, kde mam neco vyvijet, no hruza.

balki

Re:Zdroje k rozvoji OOP myšlení
« Odpověď #86 kdy: 17. 08. 2016, 22:34:44 »
Ja poufivam jedine swift. Uf pol roka :) Niefom zmija fom ftefan :) Fwift bude vfade.

gl

Re:Zdroje k rozvoji OOP myšlení
« Odpověď #87 kdy: 17. 08. 2016, 22:35:05 »
jo tak kdyz vyuzivas veci z nejakych knihoven, ktere nemas k dispozici nebo nejsou aktualni, tak se nediv. jako muzu delat neco v jave 8, ale kdyz ji nemam nainstalovanou a bezi mi tam jenom java 5, tak to asi  nepojede, ne? taky kombinace c++ a qt. neni o cem. lepsi nez C# ve spojeni s WPF pro windows nenajdes. to je proste poradnej kalibr.

K čemu potřebuješ pořádný kalibr? Dá se .NET zakompilovat do aplikace jako qt?
jakej ucel by to melo mit? kdyz delam pro windows nejakou aplikaci, tak se to nemusi kompilovat do aplikace, protoze ta aplikace pojede na windowsech a tam ten .NET je. nebo by mel byt. win10 ma .NET 4.6. jiste, kdyz pojede aplikace na .NET 4.6 a ja ji pustim na stroji, kde je .NET 4.0, tak to nepojede. sorry kamo, ale jako clovek, kterej dela kazdej den se C#, tak ti muzu rict, ze lepsi appku ve spojeni C#+WPF pro windows neudelas. muzes psat kolik chces, ze Qt je multiplatformni a podobne kravoviny, jednoducho je to neprustrelnej fakt. A je jen otazka casu, kdyz i .NET se rozsiri na linux a dal. uz ted vysel .NET Core 1.0.
Kdysi jsem instaloval Qt, protoze to bylo potrebny pro jeden projekt ve skole. Asi 4 hodiny to instalovalo a ono se to zaseklo!!! dal jsem to od zacatku a dalsi 4 hodiny. Bylo to uspesny, konecne! Vyvoj nic moc. Ty signaly a sloty, to mi moc nesedlo.
Ja chapu, ze tady je plno linux fans, jenom dost z nich ma problem uznat, ze nektery veci jsou proste lepsi na windows, nebo se daji udelat daleko lip s nejakou MS technologii.
Sam jsem pouzival linux na skole. System dobrej pro servry, nebo pro takove to obycejni vyuziti PC. Jenomze jako OS, kde mam neco vyvijet, no hruza.

Pořád jsem se nedozvěděl, v čem jsou ty výsledné aplikace pro koncového uživatele lepší.

zboj

  • *****
  • 1 507
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zdroje k rozvoji OOP myšlení
« Odpověď #88 kdy: 17. 08. 2016, 22:56:07 »
Ja poufivam jedine swift. Uf pol roka :) Niefom zmija fom ftefan :) Fwift bude vfade.
Co hulíš?

balki

Re:Zdroje k rozvoji OOP myšlení
« Odpověď #89 kdy: 17. 08. 2016, 23:01:35 »
Ja poufivam jedine swift. Uf pol roka :) Niefom zmija fom ftefan :) Fwift bude vfade.
Co hulíš?

Ano :)