HP kupuje SGI...

Re:HP kupuje SGI...
« Odpověď #45 kdy: 18. 08. 2016, 08:54:18 »
riesi sa na tomto fore aj nieco technicke okrem toho, ze co by bolo keby a preco ten kupil toho a preco su vacsina adminov aj tak lopaty?  :D


daemon

Re:HP kupuje SGI...
« Odpověď #46 kdy: 18. 08. 2016, 09:15:11 »
Myslíte, že kdyby nebylo Linuxu, tak by BSD obsahovalo SystemD?

Za předpokladu, že by se z 386BSD vyvinul NetBSD a z něj pozděj Theo forknul OpenBSD, si troufám tvrdit, že právě OpenBSD by nic takového neobsahoval. U těch zbývajících systému si nejsem úplně jistý.

A protože tato diskuze původně měla být o SGI, zkusím to propojit se současným BSD tématem.

Na původních stanicích Silicon Graphics (MIPS64, existovaly i s x86, ale to jsou v podstatě PC), kromě IRIXu beží i různá BSD - konkrétně to je NetBSD a jeho port sgimips a OpenBSD s portem sgi. Mám dojem že FreeBSD taky, ale asi to nějak vychcípalo. Na webu o SGI platformě teď nic nepíšou. Já jsem ale BSD na mém Indigo2 (IP22) zatím nezkusil...

daemon

Re:HP kupuje SGI...
« Odpověď #47 kdy: 18. 08. 2016, 09:17:16 »
riesi sa na tomto fore aj nieco technicke okrem toho, ze co by bolo keby a preco ten kupil toho a preco su vacsina adminov aj tak lopaty?  :D

Ne, protože sem chodí samé lopaty...

palo

Re:HP kupuje SGI...
« Odpověď #48 kdy: 18. 08. 2016, 19:39:17 »
Mám dojem že FreeBSD taky, ale asi to nějak vychcípalo. Na webu o SGI platformě teď nic nepíšou.

SGI počítače sa už nevyvíjajú, ergo FreeBSD musí šetriť sily. Ale NetBSD podporuje kadečo, majú to v cieľoch projektu. A OpenBSD tiež fachčí na SGI.