Nemám Facebook - pohovor

Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #210 kdy: 01. 11. 2016, 10:26:12 »
Ceski bratia nam pomahaju s nezamestnanostou, co si velmi cenim. Ved bez nich by sme mohli napriklad rozpustit Horsku zachrannu sluzbu. :)
Helééé,  nech tohóóóó jóóóó!!!!!


-

Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #211 kdy: 01. 11. 2016, 10:41:09 »
sorry, musel som :D

inak, celkom dobra zadek, ako sa kazda debata skor ci neskor zvrhne na osocovanie a vulgarizmy. Nuz, aj to o nas vsetkych dava pravdivy obraz, hoci poniektori sa tvaria ako majstri svetla a okoliteho vesmiru. Vzdy sa mi osvedcil zdvorily a vecny pristup ku vsetkemu, v praci aj mimo. Aj na otazku predmetu tejto diskusie. V konecnom dosledku to bude moje rozhodnutie, ci s danou firmou budem dalej nieco "riesit", a to rozhodnutie vyplynie aj z otazok typu "mate facebook?".

-

Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #212 kdy: 01. 11. 2016, 10:43:31 »
...admini, super filter... <zadek> automaticky prelozilo na <zadek> :D

-

Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #213 kdy: 01. 11. 2016, 10:44:54 »
ani v <> to nezoberie :D

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #214 kdy: 01. 11. 2016, 10:46:59 »
...admini, super filter... <zadek> automaticky prelozilo na <zadek> :D

Pises to blbe, to musis psat p​r​d​e​l.


pavlix

  • ****
  • 253
    • Zobrazit profil
Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #215 kdy: 01. 11. 2016, 11:35:29 »
Tak to u prazaku nehrozi. Ti jsou jasni hned, jak otevrou hubu.

Ano, přesně tohle mi na moravě všichni říkali a já jsem si s nimi z legrace na pražáky zanadával, akorát to nebylo ve sklípku. Většina echtovních jihomoraváků, co považují za cestování, když se jedou podívat do štatlu, nemá nejmenší tušení, jak se v praze mluví. Jenom po generace tradují takové divné moravské hýkání a říkají tomu pražština. Ale to je problém kultury, vzdělání a inteligence. Když přijedu do Brna mezi linuxáky, tak je z nich takhle debilní naprostá menšina a i ti se vlivem okolí krotí. :) Ale jestli se bavíš o vychlastaných sklípkařích, kteří hostí pražskou snobentelu, tak to jsme trochu někde jinde, že? :D

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #216 kdy: 01. 11. 2016, 11:42:34 »
@pavlix: Tak treba ne vsichni Moravaci poznaji lidi z Prahy po prvni vete, nicmene nemuzes poprit, ze v Praze lidi mluvi ponekud specificky. Mene spisovne, nez Moravaci, s dost typickym prizvukem. Moravak by mel poznat minimalne to, ze dotycny neni mistni.

pavlix

  • ****
  • 253
    • Zobrazit profil
Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #217 kdy: 01. 11. 2016, 12:28:05 »
@pavlix: Tak treba ne vsichni Moravaci poznaji lidi z Prahy po prvni vete, nicmene nemuzes poprit, ze v Praze lidi mluvi ponekud specificky. Mene spisovne, nez Moravaci, s dost typickym prizvukem.

Jediné, co jsem tvrdil je, že mají běžní moraváci *naprosto* zkreslenou představu o tom, jak se v praze mluví. A že to, co předvádějí jako estrádu, když jim někdo prozradí, že je v místnosti pražák, není karikatura a čistě moravský výmysl s kořeny bůhvíkde.

To, co píšeš o specifické pražské mluvě platilo pořádně tak možná když jsem chodil na základku. Ona totiž potom proběhla řízená deregulace nájemného a mnoho kol privatizace pražského bydlení. K tomu připočítej změny na pražském trhu práce. Za ty roky se demografie tak změnila, že taková ta původní praha dneska mluví hlavně anglicky, rusky, slovensky, jihočesky a moravsky. Pokud se někdo dneska považuje za hrdého pražáka, tak většinou bydlí v okruhu dejvic, karlína, žižkova, vinohrad, vršovic a smíchova, ale ani tahle „druhá praha“ se nedokáže vyhnout výměně obyvatelstva a „pražáci“ jsou ekonomicky vytlačování do takovété „třetí prahy“, jako je třeba krč, jinonice, kobylisy nebo hostivař. Jenže to stejné se děje i s novopečenými pražáky z jižních čech, moravy a slovenska, protože i ti potřebují někde bydlet a ne vždycky vydělávají miliony.

Takže jestli máš pocit, že dneska ještě existuje něco jako pražština mých rodiču, tak se pobavíme zase za deset let, kdy už žádní takoví pražáci nebudou existovat. :)

Moravak by mel poznat minimalne to, ze dotycny neni mistni.

No to je teda umění. Akorát třeba v Brně už neplatí ani to, protože tam pomalu není místní už skoro nikdo, stejně jako v Praze, takže to, co píšeš platí tak pro vesnice bez velkých pracovních příležitostí.

jurdo

Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #218 kdy: 01. 11. 2016, 15:19:08 »
cesi nic neviete. stale sa tu dohadujete kto je lepsi a pritom nic neviete, nic.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #219 kdy: 01. 11. 2016, 17:15:48 »
cesi nic neviete. stale sa tu dohadujete kto je lepsi a pritom nic neviete, nic.

Bez domu, varej ti tam psi nohu.

atarist

Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #220 kdy: 01. 11. 2016, 17:39:29 »
sorry, musel som :D

Dost starej vtip, ale je pravda, ze kvuli podobnym 'pohledum' lidi z Tater po prvnich promluvenych slovech jsme tam prestali jezdit (jde o pristup k platicim turistum, kde to je v Rakousku imho lepsi, ale samozrejme zalezi...). Btw to statisticky nevychazi, tusim jsou pri porovnani poctu lidi na prvnim miste Polaci vid?

jurdo

Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #221 kdy: 01. 11. 2016, 17:53:52 »
vy ku nam chodite stale do Tatier. tento vikend bolo cechov v Besenovej ako nasratych, vy curaci.

Lama

Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #222 kdy: 01. 11. 2016, 17:57:11 »
K tématu, líbil se mi teď komentář Bystroušky na Ábíčku - http://www.abclinuxu.cz/blog/pavlix/2016/10/mzdy-v-cesku-a-v-zahranici/diskuse#220

Pako

Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #223 kdy: 01. 11. 2016, 18:33:39 »
K tématu, líbil se mi teď komentář Bystroušky na Ábíčku - http://www.abclinuxu.cz/blog/pavlix/2016/10/mzdy-v-cesku-a-v-zahranici/diskuse#220

GitHub, to je takový Facebook pro programátory…

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #224 kdy: 01. 11. 2016, 19:00:04 »
vy ku nam chodite stale do Tatier. tento vikend bolo cechov v Besenovej ako nasratych, vy curaci.

Moza by v TV meli pozadat Cechy, aby do Tater prestali jezdit, protoze te to obtezuje. Lidi, jejichz prijem zavisi na turistickem ruchu, jiste projevi plne pochopeni. Jinak take muzete zavrit hranice.