Nemám Facebook - pohovor

pavlix

  • ****
  • 253
    • Zobrazit profil
Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #195 kdy: 30. 10. 2016, 10:39:33 »
Slovaci chodia ku vam na skoly, ale vela slovakov tam ostava pracovat na vase rite. Ale to ze nerozumiete po slovensky ani hovno je fakt. Mal som v Brne spolubyvajuceho, ktory nerozumel slovo ZEMIAK a KORCULE. Taketo zakladne slova by mohli poznat ti vypatlani cesi

Kdybych žil mezi podobnými zamindrákovanými kokoty, taky bych emigroval hned, jak by to bylo jenom trochu možné. A země se srozumitelným jazykem je vcelku přirozená volba.


atarist

Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #196 kdy: 30. 10. 2016, 10:50:52 »
Slovaci chodia ku vam na skoly, ale vela slovakov tam ostava pracovat na vase rite. Ale to ze nerozumiete po slovensky ani hovno je fakt. Mal som v Brne spolubyvajuceho, ktory nerozumel slovo ZEMIAK a KORCULE. Taketo zakladne slova by mohli poznat ti vypatlani cesi

Hele ono by to chtelo trosku pochopeni z obou stran. Chodils v Brne do skoly, vsimni si, ze to bylo bez problemu (dokonce mohls i odevzdat BP a DP ve Tvem rodnem jazyce, je na to v predpisech skoly dokonce vyjimka, ostatni cizinci krome native anglicanu tuto moznost nemaji), tak se proste prosim povznes nad tim, ze neznal dve slova, kde to druhe tedy neni moc zakladni (treba ho brusleni nezajima nebo tak). Ano, jsou slova, kterym ani ja nebudu rozumet nebo jim budu rozumet jinak (typicky ruzne ovoce, zelenina), takze predpokladam, ze druha strana to na slusny dotaz nejak vysvetli a nebude se posklebovat.

Take jsi pravdepodobne z generace, ktera cestine rozumi diky tomu, ze vase TV prebiraly cesky namluvene porady. To tusim skoncilo (zakonem - pokud si dobre pamatuju), takze uz ta dalsi generace na tom bude stejne jako mladsi cesi a moravane.

javaman ((

Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #197 kdy: 30. 10. 2016, 11:04:11 »
Tak podle toho dostaneš kvalitu. To je jako chtít programátora za 60. Jasně, bude se tvářit jako programátor, bude tak vypadat, ale výkon bude tragický. Stejně jako ta tvoje svíčková možná bude na první pohled vypadat dobře.
A svíčková za 150 bude lepší ? Nemyslím si ...

To není podstatné. Ta za 80 bude špatná. Stejně jako programátor za 60.

pavlix

  • ****
  • 253
    • Zobrazit profil
Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #198 kdy: 30. 10. 2016, 11:10:51 »
Hele ono by to chtelo trosku pochopeni z obou stran.

Nemyslím si. Ve chvíli, kdy tě osloví takzvaný „zneuznaný génius“ a vybere si tebe osobně nebo celou skupinu obyvatel včetně tebe pro „léčení“ svých nedořešených mindráků, nemá smysl se snažit o vzájemné porozumění.

Chodils v Brne do skoly, vsimni si, ze to bylo bez problemu (dokonce mohls i odevzdat BP a DP ve Tvem rodnem jazyce, je na to v predpisech skoly dokonce vyjimka, ostatni cizinci krome native anglicanu tuto moznost nemaji)

To jenom dokazuje, co jsem psal výše. Čím vstřícnější k takovým hovadům jsi, tím hůř ti oplatí. Nejlepší je dát jednu, dvě nebo výjimečně tři šance, a pak dotyčného ve vlastním zájmu hodit přes palubu.


Iviak

Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #199 kdy: 30. 10. 2016, 16:21:48 »
ty vole debilnej. ja procestoval minimalne 30 krajin. Kdes byl ty? V riti

Nerozumím? Ty jsi Jurdo? Mám taky něco procestovaného a co?
Hovorím, že Jurdo je debil, protože tady pindá na to že češi nerozumí slovenčine. A mají snad nejakej důvod rozumít?


Iviak

Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #200 kdy: 30. 10. 2016, 16:28:29 »
Hlavne že si rozumíme :D :D :D

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #201 kdy: 30. 10. 2016, 17:54:56 »
Asi vycházíš z toho, že obrovské množství Slováků odchází studovat k nám, zatímco
Češi na Slovensko studovat neodcházejí. Nechci ti brát iluze, ale jazyková bariéra za tím
rozhodně nestojí. ;)

Jo, kdybych byl student, co hleda na kterou skolu jit studovat, tak nevim, jestli bych sel na Slovensko. Kdyz si predstavim, kolik bych tam mohl potkat pratelskych lidi, tak nevim, jestli bych tolik lasky unesl.


Joj, to se nam tady zase rozjela obohacujici intelektualni debata! Pocitam, ze zavery budou opravdu prinosne pro budouci porozumeni mezi narody a konecne zavladne svetovy mir.

ergv5

Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #202 kdy: 30. 10. 2016, 18:19:11 »
ty vole debilnej. ja procestoval minimalne 30 krajin. Kdes byl ty? V riti

Asi tak jako vetsina Cechu, coz? Do kazde zeme alespon dvakrat na 10 denni dovolenou s cestovkou, takze jsi vlastne svetobeznik? A nebo ze by jsi proste byl ridic kamionu? :o To, ze jsi byl ve 30 zemich, lze vylozt jakkoliv. Koho tim chces ohromit? Vis o tom, ze kdyz zajdes do cestovky, muzes koupit zajezd za 10 minut? To pak neni zadna veda jet i do 100 zemi a takto to zvladne i ten nejposlednejsi Pepik.

Znam lidi, kteri cestovali vetsinu ekonomicky aktivniho dospeleho zivota a diky tomu videli na vlastni oci vetsinu obydleneho sveta, vcetne Aljasky ci africkych pousti atd. Presto zadny z nich to nikdy nevytahoval na odiv a uz vubec to nepouzil jako argument v diskusi.

trolling hard

Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #203 kdy: 31. 10. 2016, 12:10:28 »
Kdyz pojedu pracovat to Nemecka a budu mluvit anglicky, mozna se s nekteryma lidma na pracovisti domluvim, ale pri objednani si jidla v nejakej hospode to bude horsi. Takze se logicky budu muset ucit nemecky, kdyz tam chci pracovat. Kdybych pracoval na Slovensku, tak se budu snazit mluvit slovensky, to je logicky. A jak tady Jarda pise, tak ano, mam take i nemile zkusenosti, kdyz jsem na Slovensku mluvil cesky, proto tam mluvim slovensky a vetsinou se neptaji odkud jsem. Kdyz jim pak po par hodinach reknu, ze jsem z Cech, tak jsou reakce casto velmi zajimave a ne vzdy mile.

Jinak Jurdo, nikdo te nenuti pracovat na cechy, muzes jit pracovat na slovaky, nebo snad ne? Nebo muzes jit treba pracovat do Madarska nebo kamkoliv jinam. Je to tvoje/vase rozhodnuti tak nevim na co si stezujete.

iviak

Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #204 kdy: 31. 10. 2016, 18:48:53 »
Jo, kdybych byl student, co hleda na kterou skolu jit studovat, tak nevim, jestli bych sel na Slovensko. Kdyz si predstavim, kolik bych tam mohl potkat pratelskych lidi, tak nevim, jestli bych tolik lasky unesl.
No, Vyvracet ti to nebudu, ale taky ti to nepotvrdím. Ale tak černe bych to nevidel. To spíš záleží kus od kusu.
Bydlím nedaleko koupelného mestečka, ktoré je vyslovene nastavené na českých turistov, takže postaršie páriky sú tu vyslovene vítané, pochvalujou si a vrací se.
Co se školstva týka, tak ti odporučím napríklad v VŠ Sládkovičove, kde dálkovo (opakuji dálkovo!!! - a tri výkričníky) vystuduješ na Ing. za půl roku... I když je to jenom nejaká socialní paveda, no ale neber to, nejeden exekútor tam vystudoval. :D
Slovenská technická univerzita zase robí prijímačky na architektúru jenom talentovky, když umíš kreslit (ideálne podpisy do šekové knižky) tak te vemou, matematika, nejakej prehled o stavbách, materiálech je nezajíma... To asi bude důvod proč slováci který se chtejí neco naučit chodí studovat do česka.

Možná školstvu na Slovensku krivdím, ale z mého dlouhodobého pozorování mi to vycházi tak jak sem napsal.

Trolling Hard - Ty se ani nesnažíš trollit... :)

PS: Admine, dekuji za úklid.
Je neuveritelné čoho môžeš dosiahnuť, keď ti je jedno, komu budú pripísané zásluhy.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #205 kdy: 31. 10. 2016, 23:01:25 »
No, Vyvracet ti to nebudu, ale taky ti to nepotvrdím. Ale tak černe bych to nevidel. To spíš záleží kus od kusu.

Ja se nesnazim tvrdit, ze vsichni Slovaci jsou kreteni. Akorat jsem uz potkal dost lidi, kteri na Slovensku meli neprijemne zazitky. Presneji receno Cechu, kteri na Slovensku meli neprijemne zazitky. Dokonce i cloveka, ktery tam byl jako vedouci nejakeho jeste pionyrskeho tabora, kde se ocitli pod utokem bandy Slovaku s vreckovymi noziky, kteri hulakali neco o cehunech. Museli se pak opevnit v chatkach a branili se hasicimi pristroji, az nekdo dokazal proniknou ven a zavolat policajty. V ostatnich pripadech se ale jednalo jen o slovni vypady.

Vetsina tech lidi to zazila jeste za bolsevika. Sam jsem to nastesti nezazil, na Slovensku jsem byl jen snad jednou na par dni v Bratislave. A netusim, jak je to tam ted. Akorat kdyz vidim reakce nekterych Slovaku v teto, ale i jinych diskusich, tak me to na Slovensko moc nelaka.

Slovaky jsem parkrat potkal mimo Slovensko a bez problemu. Dokonce znam i Slovenku, ktera dela v Irsku v supermarketu Centra v jednom zapadakove. Muj jediny problem se Slovaky je ten, ze dnes obvykle nerozumim prvnim par vetam, nez mi dojde, ze na me mluvi slovensky. Naposledy jedna holka, co dela v Makru v Praze.

Jinak co se tyka tech "kvalitnich" slovenskych skol, ktere na Slovensku nove vyrostly, tak podobne mame v Cechach take. A nejen tu, kde si clovek koupi pravnicky titul.

j

Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #206 kdy: 01. 11. 2016, 08:31:02 »
...
Tak prijedes, pozdravis cesky, a dostanes velehorskou prirazku, i v nizinach jizniho slovenska.

...
U nas mame Plzen, tam z tebe muze bejt pravnik i za 3 mesice

pavlix

  • ****
  • 253
    • Zobrazit profil
Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #207 kdy: 01. 11. 2016, 08:56:26 »
Kdyz jim pak po par hodinach reknu, ze jsem z Cech, tak jsou reakce casto velmi zajimave a ne vzdy mile.

V tom případě je Brno a vůbec celý Jihomoravský kraj takové malé Slovensko, až na to, že tam nemusím
ani mluvit jiným jazykem. Nikdo tam nepozná, že jsem z Prahy, a všichni se chovají normálně přesně
do doby, kdy se zeptají „Zkamasi?“ a já po pravdě odpovím. Když jsem někde chtěl mít klid, tak jsem
zalhal. :D

Sam jsem to nastesti nezazil, na Slovensku jsem byl jen snad jednou na par dni v Bratislave. A netusim, jak je to tam ted. Akorat kdyz vidim reakce nekterych Slovaku v teto, ale i jinych diskusich, tak me to na Slovensko moc nelaka.

Když jsem tam byl naposled, tak mě akorát na ulici a na zastávkách oslovovali lidi, kteří mě buď chtěli konvertovat na křesťanství (ale to se mi stalo i ve vlaku z Brna) nebo mi chtěli vysvětlit, jak je to hrozné, že Slovensku vládnou židi, a jaký je tam bordel. Přijde mi, že jsou na Slovensku trochu podobné problémy jako v Česku, akorát je tam asi celkově horší vzdělanost včetně té základní. Jednou za čas se mi stane, že narazím na Čecha, který se absolutně není schopný vyjádřit. Jenže na jednoho takového Čecha potkám několik takových slováků, kteří nejsou schopni dát dohromady kloudnou větu, jedno jestli slovensky nebo česky, vyjádřit řádně myšlenku, ale myslí si, že jsou největší géniové na světě a každý musí být na jejich pokus o názor zvědavý.

A pak mám spoustu slovenských přátel, kteří jsou úplně v pohodě a jsou to fakt chytrý lidi, ale taky je na nich něco trochu odlišného. Jeden dělá nějakého projektového manažera nebo tak něco... Víte, co je největší sen, na co šetří takový slovenský „ajťák“ z programátorského nebo manažerského platu? No zatím si koupil pozemek, traktor, ovce, krávy... :D


-

Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #208 kdy: 01. 11. 2016, 09:37:13 »
Ceski bratia nam pomahaju s nezamestnanostou, co si velmi cenim. Ved bez nich by sme mohli napriklad rozpustit Horsku zachrannu sluzbu. :)

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #209 kdy: 01. 11. 2016, 10:15:20 »
V tom případě je Brno a vůbec celý Jihomoravský kraj takové malé Slovensko, až na to, že tam nemusím ani mluvit jiným jazykem. Nikdo tam nepozná, že jsem z Prahy, a všichni se chovají normálně přesně do doby, kdy se zeptají „Zkamasi?“ a já po pravdě odpovím. Když jsem někde chtěl mít klid, tak jsem zalhal. :D

Tak to u prazaku nehrozi. Ti jsou jasni hned, jak otevrou hubu. A ve sklepku s vinem hned bezi pro tretak.