Nemám Facebook - pohovor

javaman ((

Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #180 kdy: 29. 10. 2016, 19:17:50 »
@javaman (( : Hele, jestli borec jako ty nastoupil za 150, tak jsi pekna lopata. Tak si dej oraz a ozvi see znovu, az bude hrabat aspon 3/4 melounu.

To říkám pro naše podmínky. Zkus jim říct, že chceš milion a uvidíš. Si budou myslet, že si děláš srandu. Proto jdu tak nízko. Samozřejmě je to zkušebka, protože po ní se jde nahoru. Ti na pohovoru neuvěří, že jim nahradíš celý tým lopat a ještě ušetří.

Na zajímavou práci hlavně musí být zajímavý pohovor. Běžné lopaty nabízejí "zajímavou" práci pro ně zajímavě, ale pro ostatní už to taková pecka není. Zajímavou práci si představím jako 150 nástup s tím, že samozřejmě po zkušebce se půjde výš.

Osobně v tuhle chvíli tak vysoko platově vůbec nemířím a ani nevím, kde u nás bych se o takovou práci ucházel jinak než budováním vlastního byznysu, k čemuž rovněž v tuhle chvíli nemířím. Ani nemám potřebu urážet druhé a nadávat jim do lopat.

Tak třeba nic neumíš a nebo bydlíš někde na vesnici, kde barák s pozemkem stojí 300 tisíc. Nevím. Pokud jsi investoval do studia třeba 15 let a plno praxe, tak asi nebudeš někde dělat za 60 tisíc jako běžná lopata, která prošla VŠ a nic moc nenabízí.


pavlix

  • ****
  • 253
    • Zobrazit profil
Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #181 kdy: 29. 10. 2016, 19:36:06 »
Tak třeba nic neumíš a nebo bydlíš někde na vesnici, kde barák s pozemkem stojí 300 tisíc. Nevím. Pokud jsi investoval do studia třeba 15 let a plno praxe, tak asi nebudeš někde dělat za 60 tisíc jako běžná lopata, která prošla VŠ a nic moc nenabízí.

Třeba. ;)

javaman ((

Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #182 kdy: 29. 10. 2016, 19:39:27 »
Prostě kvalita něco stojí. To je jako chtít svíčkovou na oběd za 80,-.

čumil

Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #183 kdy: 29. 10. 2016, 22:13:33 »
Prostě kvalita něco stojí. To je jako chtít svíčkovou na oběd za 80,-.
přesně takovou cenu bych si představoval

javaman ((

Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #184 kdy: 29. 10. 2016, 22:19:56 »
Tak podle toho dostaneš kvalitu. To je jako chtít programátora za 60. Jasně, bude se tvářit jako programátor, bude tak vypadat, ale výkon bude tragický. Stejně jako ta tvoje svíčková možná bude na první pohled vypadat dobře.


čumil

Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #185 kdy: 29. 10. 2016, 22:45:34 »
Tak podle toho dostaneš kvalitu. To je jako chtít programátora za 60. Jasně, bude se tvářit jako programátor, bude tak vypadat, ale výkon bude tragický. Stejně jako ta tvoje svíčková možná bude na první pohled vypadat dobře.
A svíčková za 150 bude lepší ? Nemyslím si ...

pavlix

  • ****
  • 253
    • Zobrazit profil
Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #186 kdy: 29. 10. 2016, 22:55:58 »
A svíčková za 150 bude lepší ? Nemyslím si ...

Lepší nekrmit.

Arsen

Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #187 kdy: 29. 10. 2016, 23:39:52 »
Hele ja ti nevim tohle je takovy napovazenou. Ja mluvim slovensky plynule a vetsinou ani slovak nepozna, ze jsem cech (a nejsem na to hrdy). Jenze to mas tak, kdyz by to byla prodavacka na kase, je mi to fuk, jenze tohle byla dama z HR, pohovor byl v Praze. Kdyz by se mne zeptala, oukej, nemam problem, ale povazovat to za samozrejmost, na pohovoru .... na druhou stranu aspon zjistila, ze umim i anglicky a v zivotopise nekecam :) Navic asi ji to rozhodilo, jelikoz pred sebou mela papir a v jazykach tam mam napsano, ze mluvim i slovensky, evidentne ten pohovor nezvladla a papir ani necetla .... :D

Jasne muze me tady kde kdo peskovat, ze tohle nebo tamhleto, ja nerikam, ze je obcas netrollim, jasne ze yo, ale tak oni zkousej to samy a zajima je nejakej fejsbug misto toho co profesne umim nebo o co se zajimam. Tak co uz no. Taky se potrebujou otrkat nebo otrtkat? =)

Skutecne, je to na povazenou. Jedna moje 4 a pul leta vzdalenejsi pribuzna plynule prepina mezi Cestinou, Svedstinou, Francouzstinou a Anglictnou dle kontextu, ve kterem se prave nachazi. Jeji prvni kontakt se Slovenstinou byl zhruba nasledujici: "Tu mas, zober si vreckovku." Ona na to: "To neni vreckovka, to je kapesnik." Zkratka nemela se Slovenstinou nejmensi problem. Z toho vyvozuji, ze ani nepostrehla, ze se jedna o jiny jazyk nez Cestinu. Rad bych podotkl, ze nezije v ceskem prostredi a cesky ji uci jen jeden z rodicu, tudiz ani nezna ruzna ceska nebo moravska nareci, ktere by ji snad Slovenstinu mohly priblizit. Presto tato mala divenka napoprve rozumela Slovakum lepe, nez kdejaky dospely Cech, ktery beztak Slovenstinu jiz mnohokrat slysel. Co si tak o tomu muze clovek myslet? Inu, bud je je ta mala diveka zcela genialni, nebo nekteri z nas zcela genitalni. Nebo je to tim, ze ta mala a nevinna ke Slovenstine pristupuje bez predsudku, zatimco nekteri z nas vitaji setkani se Slovenstinou jako jedinecnou moznost k chlacholeni vlastniho ega. Ano, jeste nesmime zapomenout na trivialni reseni: Ta mala proste dobre slysi, zatimco nekteri z nas jsou proste hlusi. Lec toto reseni neni predmentem nasi diskuse, ze.
Kazdopadne to ukazuje na neprilis dobre osobnostni charakteristiky kandidata, at jiz po strance inteligencni ci socialni. Tudiz jsem nazoru, ze takovy kandidat je na zamestnaneckou pozici ve firme zoufale prekvalifikovany. S nim jedine na manazerskou sesli.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #188 kdy: 30. 10. 2016, 00:17:57 »
Presto tato mala divenka napoprve rozumela Slovakum lepe, nez kdejaky dospely Cech, ktery beztak Slovenstinu jiz mnohokrat slysel. Co si tak o tomu muze clovek myslet? Inu, bud je je ta mala diveka zcela genialni, nebo nekteri z nas zcela genitalni. Nebo je to tim, ze ta mala a nevinna ke Slovenstine pristupuje bez predsudku, zatimco nekteri z nas vitaji setkani se Slovenstinou jako jedinecnou moznost k chlacholeni vlastniho ega.

Ale prosim te. 1) Ruzni lide maji ruzny jazykovy talent. Nekdo proste nema ani talent, ani ucho na jazyky. 2) Deti, ktere vyrustaji v mnohojazycnem prostredi, maji mnohem vice vyvinute centrum reci. Casto zacinaji mluvit ponekud opozdene ve srovnani s vrstevniky z jenojazycneho prostredi, nicmene kdyz zacnou mluvit, tak rovnou anebo v rychlem sledu hned nekolik jazyku. Mimino takto muze bez problemu zvladnout pry az ctyri jazyky najedbnou. Nasledne pak obvykle maji zvysene vlohy pro uceni dalsich jazyku. Treba stryc moji byvale mluvil pres deset jazyku, kolik presne si nepamatuji. Ale v knihovne po nem zbyly slovniky, jako treba cinsko rusky. Rustinu ve skole ale nemel, byl to Ital.

Pako

Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #189 kdy: 30. 10. 2016, 07:34:31 »
Tyhle diskuse o slovenštině v Česku vždycky pobaví. Arogantní omezenost něterých Slováků kteří si myslí že ostatní se jim prostě přizpůsobí a kdo ne je určitě omezený xenofob, a laciná multikulturnost něterých z Čechů co slovensky víceméně z historických důvodů rozumí a můžou se proto snadno tvářit pohoršeně že jiní nikoli.

Slovensky snadno rozumím a asi bych se i rozmluvil, ale nonšalance s jakou to ode mne jistý typ Slováků a jejich apologetů požaduje jako povinnost a důkaz mé civilizovanosti či úrovně doslova vyráží dech. To opravdu nemáte trochu soudnosti?

PS: nemluvím pochopitelně o soukromí ale o pracovní/služební komunikaci v českém prostředí.

Anonymous

Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #190 kdy: 30. 10. 2016, 08:23:36 »
Pako: Krasne napsano.

jurdo

Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #191 kdy: 30. 10. 2016, 08:35:18 »
Je vseobecne zname, ze cesi su obmedzeni, co sa tyka slovenciny. Nerozumeju ani hovno. Slovak dokaze studovat v CR, ale Cech na Slovensku bude mat problemy. Hlavne cesi zo zapadnych ciech nerozumeju ani hovno, moravaci su na tom lepsie. Pokuste sa to zmenit, lebo posobite obmedzeno ;)

pavlix

  • ****
  • 253
    • Zobrazit profil
Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #192 kdy: 30. 10. 2016, 08:47:29 »
Tyhle diskuse o slovenštině v Česku vždycky pobaví. Arogantní omezenost něterých Slováků kteří si myslí že ostatní se jim prostě přizpůsobí a kdo ne je určitě omezený xenofob, a laciná multikulturnost něterých z Čechů co slovensky víceméně z historických důvodů rozumí a můžou se proto snadno tvářit pohoršeně že jiní nikoli.

Já jsem v tomto ohledu tolerantní. Jestli na mě někdo mluví česky nebo slovensky
si kolikrát ani nevšimnu. To už si spíš slováky pamatuju podle chování než podle
jazyka. Jenže já si kolikrát nevšimnu, že na mě někdo mluví anglicky. :D

Chápu, co ti vadí, ale fakt je to pod moji rozlišovací schopnost.

Je vseobecne zname, ze cesi su obmedzeni, co sa tyka slovenciny. Nerozumeju ani hovno.

Bullshit.

Slovak dokaze studovat v CR, ale Cech na Slovensku bude mat problemy.

Asi vycházíš z toho, že obrovské množství Slováků odchází studovat k nám, zatímco
Češi na Slovensko studovat neodcházejí. Nechci ti brát iluze, ale jazyková bariéra za tím
rozhodně nestojí. ;)

Pako

Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #193 kdy: 30. 10. 2016, 09:24:15 »
Tyhle diskuse o slovenštině v Česku vždycky pobaví. Arogantní omezenost něterých Slováků kteří si myslí že ostatní se jim prostě přizpůsobí a kdo ne je určitě omezený xenofob, a laciná multikulturnost něterých z Čechů co slovensky víceméně z historických důvodů rozumí a můžou se proto snadno tvářit pohoršeně že jiní nikoli.

Já jsem v tomto ohledu tolerantní. Jestli na mě někdo mluví česky nebo slovensky
si kolikrát ani nevšimnu. To už si spíš slováky pamatuju podle chování než podle
jazyka. Jenže já si kolikrát nevšimnu, že na mě někdo mluví anglicky. :D

Chápu, co ti vadí, ale fakt je to pod moji rozlišovací schopnost.


Já jsem na tom osobně hodně podobně. Nevadí mi to kvůli nějakému chování vůči mně, já slovensky umím.

jurdo

Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #194 kdy: 30. 10. 2016, 10:15:08 »
Slovaci chodia ku vam na skoly, ale vela slovakov tam ostava pracovat na vase rite. Ale to ze nerozumiete po slovensky ani hovno je fakt. Mal som v Brne spolubyvajuceho, ktory nerozumel slovo ZEMIAK a KORCULE. Taketo zakladne slova by mohli poznat ti vypatlani cesi