Nemám Facebook - pohovor

Anthony

Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #120 kdy: 26. 10. 2016, 14:50:55 »
Jarda: chlapče, nevím, co děláš, za práci a v jaké zemi, ale já žiju v ČR, kde je snad i nejmenší nezaměstnanost v Evropě a pracuji jako vývojář / programátor, tj. v oboru, kde je fatální nedostatek kvalifikovaných pracovníků.

Psal jsem obecne, tedy ne jen o CR a nejen o IT lidech. Kupodivu i v jinych zemich ziji lide a kupodivu vetsina lidi nejsou ajtaci.

BTW, uz vidim, jak nezamestnany s ceskou podporou nebo takovy, ktery uz ma jen par penez za dobrovolne povinne verejne prace plati schopneho pravnika.

BTW, jen slepy si muze nevsimnout, jak se vyjednavaci pozice uchazecu o praci vsude stale posouvaji smerem vyhodnym pro korporace. Jestli curaci z EC podepisou TTIP a CETA, tak se jeste budeme divit, co vsechno je mozne.


BTW: jsme na fóru root.cz, kde bych nečekal diskutující, kteří se nezajímají o IT, máš hodnost guru fóra, takže fakt máš dost zvláštní argumenty...

BTW: nikde jsem nepsal, že dobrého právníka si najde chudý nezaměstnaný neajťák... A krom toho existují i právníci, které platíš jen, když soud vyhrají, i takový bussiness model existuje.

BTW: nebo jestli konvertujeme k číně, tak jistě vyjednávací pozice zaměstnanců oslabí :-)

Nevim, ale podle mě ten, kdo obhajuje takovéto nevhodné otázky ať už právně obhajitelné nebo ne, je primárně sám zmrd, protože soukromé záležitosti zaměstnance prostě zaměstnavatele nemají co zajímat. A facebook je hlavně volnočasová soukromá aktivita, rozhodně to nesouvisí se zaměstnáním (pokud se nejedná o pozici facebook marketingu), to je pak jiná.

P.S. captcha mi říká "Doplňte nástroj k vyhazování hlíny (l.p.ta), tak si říkám, že ještě javaman by se tu mohl vyjádřit :-D


qwertz

Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #121 kdy: 26. 10. 2016, 15:15:10 »
Na soukromém facebooku se dá o člověku zjistit ledacos....

Po tomle příspěvku čekáte, že vás ještě někdo bude brát vážně? Facebook není nic jiného než "free webhosting with some php doodads" (slovy prof. Ebena Moglena), na který si uživatel dobrovolně sám nahrává svoje osobní údaje za účelem své  veřejné prezentace a za podmínek "get spied all the time for free".

Takový tupec by si měl nejdříve přečíst podmínky sociální sítě, kterou sám dobrovolně využívá a zamyslet se na konsekvencemi před tím, než obviní HR ze zběru informací soukromého charakteru. Stejnou logikou by vám mohla vadit otázka na znalost internetu obecně.

Anthony

Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #122 kdy: 26. 10. 2016, 15:21:47 »
Na soukromém facebooku se dá o člověku zjistit ledacos....

Po tomle příspěvku čekáte, že vás ještě někdo bude brát vážně? Facebook není nic jiného než "free webhosting with some php doodads" (slovy prof. Ebena Moglena), na který si uživatel dobrovolně sám nahrává svoje osobní údaje za účelem své  veřejné prezentace a za podmínek "get spied all the time for free".

Takový tupec by si měl nejdříve přečíst podmínky sociální sítě, kterou sám dobrovolně využívá a zamyslet se na konsekvencemi před tím, než obviní HR ze zběru informací soukromého charakteru. Stejnou logikou by vám mohla vadit otázka na znalost internetu obecně.

Aha, takže facebook je webhosting a každý, kdo zadá do facebooku nějaké soukromé údaje je tupec, tj. 99 procent aktivních lidských uživatelů. A mít účet na facebooku = znalost internetu. To jste mi to natřel, už budu chodit jenom kanálama :-D

pavlix

 • ****
 • 253
  • Zobrazit profil
Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #123 kdy: 26. 10. 2016, 15:36:55 »
Mně furt přijde, že tady má spousta lidí s tím Facebookem nějaký osobní problém.

Ani jsem si nevšiml, vzhledem k tomu, že diskuze není ani tak o Facebooku jako o ohodnocení
pohovorujícího ze strany uchazeče podle kvality otázek.

Já si umím klidně představit, že bych při pohovoru klidně mluvil o trhání pomerančů v Jižní Americe

Já bych reagoval stejně jako na ten Facebook, čímž jaksi padá tvá první teorie. Neschopnost bavit se
k věci je vcelku silný indikátor toho, že mě druhá strana pouze okrádá o čas, plýtvá svojí šancí
přesvědčit mě o opaku a riskuje, že pohovor podle situace buď ukončím, nebo udělám něco, co
k ukončení přiměje protistranu.

Ten „nýmand“ je ale vstupenkou do firmy.

Nikoliv. Ta osoba je v tu chvíli tváří firmy, kterou mi ta firma dává k dispozici, a její komunikace,
pokud se mnou přišla dělat pohovor a ne mi udělat kafe a prohodit se mnou pár zcela nezávazných
slov, je zásadním měřítkem pro další jednání o možné spoupráci.

BTW, je zvláštní na jednu stranu říkat „jsem otevřený novým příležitostem“ a na druhou stranu se urážet kvůli tak banálním otázkám. Možná by stálo za to v rámci těch „nových příležitostí“ dát těmhle kostlivcům ve skříni alespoň neutrální podtón, zbavit se té negativnosti, tomu urážení se, a brát to jen jako otázku jako každou jinou (nic ve zlém).

Zkusím vysvětlit. Přípomínám, že se zajímám o odborné pozice, což tak nějak odpovídá zaměření portálu, na kterém diskutujeme.

1) Jsem otevřený novým příležitostem. Nechávám se lehce oslovit a není těžké mě přesvědčit, abych si vyslechl nabídku. Dávám často šanci diskuzi o věcech, o kterých si myslím, že se jich účastnit nebudu. Kolikrát jdu tak daleko, že ve svém volném čase oslovím jiné lidi, kteří by mohli mít o spolupráci zájem.

2) Nepovažuju za svůj problém, když někdo tuto šanci nedokáže využít.

3) Zrovnatak nepovažuju za svůj problém, když nedokáže unést odmítnutí.

4) Pohovor neslouží k tomu, abych ztrácel čas s někým, kdo mi očividně nemá co nabídnout, nebo alespoň není schopen mě o tom přesvědčit. Pokud si chceme povídat o životě, o facebooku a o pomerančích, tak je potřeba formálně ukončit pohovor a zajít třeba na pivo. To samozřejmě platí z obou stran stolu, tedy bez ohledu na to, zda jsem pohovorující nebo uchazeč.

Já jsem zde popsal svůj přístup, se kterým jsem spokojen. Jste to vy, kdo tvrdí, že bych ho měl změnit, tedy je na vás předložit argumenty, které mě přesvědčí, nebo se smířit s neúspěchem. Zeptám se čistě ze zvědavosti. Jaké je vaše povolání? Jaká je vaše motivace takto negativně hodnotit můj přístup, kdy považuju obě strany stolu u pohovoru obecně za rovnocenné partnery? Co si slibujete od toho, že mě označujete za negativního a uraženého? Máte pocit, že tím nějak stoupnete v ceně a lidi vás začnou brát vážně, aniž byste poskytl relevantní argumenty?

qwertz

Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #124 kdy: 26. 10. 2016, 15:45:03 »
Nikoliv. Otázka na Facebook je úplně stejně relevantní jako otázka na vaše zájmy, cíle a pod. Při pohovoru se neověřují jen technické dovednosti ale zkoumá i osobnostní charakteristika.

Facebook je prakticky veřejný webhosting a je váš problém co si tam nahrajete. Pokud s vám to nelíbí, tak ho nepoužívejte, s podmínkami jste souhlasil dobrovolně. Ale vyfotit se skámošema někde ožralej v příkopě, dát si to na FB a pak žalovat všechny, co mají tu smůlu, že to po zveřejnění uvidí, může jen šašek. Každý, kdo umístí svoje soukromí na FB a považuje to nadále za soukromí je idiot. Což nebude 99% uživatelů FB, protože podstatné části to je úplně jedno, a další část tam nic co považuje za soukromí neprovozuje. Ale to už je od tématu... Žalobu na to, že nikdo nemá právo vidět váš veřejný FB by asi každý soud smetl ze stolu, To je skoro na vyštření u Dr Chocholouška.

Srovnávat dotaz z oblasti vašeho vztahu k sociálním sítím (jak překvapivé v IT) s dotazem na vaši oblíbenou sexuální polohu je úplná demagogie.

Já jsem zde popsal svůj přístup, se kterým jsem spokojen. Jste to vy, kdo tvrdí, že bych ho měl změnit, tedy je na vás předložit argumenty, které mě přesvědčí, nebo se smířit s neúspěchem.
Ono to spíš vypadá tak, že vy máte nějaký přístup (což je OK), stejně jako zaměstnavatelé mají nějaký přístup (což je taky OK), není-li shoda není kontrakt. To co tvrdí vaši názoroví oponenti je skutečnost, že zaměstnavatelé stále častěji nemají pro váš přístup pochopení, považují takového kandidáta za přítěž, a vaše reakce spočívající v ukončení pohovoru je vlastně žádaným efektem.


j

Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #125 kdy: 26. 10. 2016, 15:52:01 »
Ten „nýmand“ je ale vstupenkou do firmy. ...
Fajn ... vlezes do hospody, cejtis smrad, chcanky a pod nohama mas nablito ... my vsichni se otocime a odejdem, ty pokracujes dal, protoze v takovy firme vazne chces pracovat, a ty blitky pod nohama sou tvoji branou k svetlym zitrkum.

...
Facebook je prakticky veřejný webhosting a je váš problém co si tam nahrajete....
Prave si byl vykopnut od vsech pohovoru s jakoukoli mirou odbornosti, protoze zjevne vubec netusis, co FB je, natoz jak funguje.

BTW: Prehodnocuji svuj nazor, na FB je treba se ptat, prave proto aby podobni byli eliminovani. (a je treba jim zadat i ten zminenej dotaznik s trubkama).

trolling hard

Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #126 kdy: 26. 10. 2016, 16:13:21 »
Uz se mi taky parkrat stalo, ze se mne na to ptali a pak jeste dodali, ze na internetu o me nic nenasli ... no vite, zato ja jsem si o vas nasel hodne =))) Pak nasleduje otazka, mate IRC? A mate sklep? =)))))

Nejlepsi je asi odpovedet, protoze nesouhlasim s podminkami uziti.

Anthony

Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #127 kdy: 26. 10. 2016, 16:36:00 »
Nejvíc mě dneska pobavilo dozvědět se, že facebook je webhosting :-D

celkem by mě zajímalo, jak ten qwertz používá facebook, asi jako webhosting na jeho webové stránky a aplikace :-D

j: s tím příměrem s poblitou hospodou naprostej souhlas
trolling hard: :-D máte sklep?

ještě bych měl drobnou korekci - pokud by ta mezinárodní korporace, ve které by probíhal pohovor byla společnost Facebook, tak bych se otázce nedivil...


Swen

Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #128 kdy: 26. 10. 2016, 16:37:05 »
Teď jste mě zaskočil(a), já jsem si speciálně kvůli tomuto pohovoru založil účet na PornHubu a vy se mě ptáte na Facebook...

pavlix

 • ****
 • 253
  • Zobrazit profil
Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #129 kdy: 26. 10. 2016, 16:58:56 »
Já jsem zde popsal svůj přístup, se kterým jsem spokojen. Jste to vy, kdo tvrdí, že bych ho měl změnit, tedy je na vás předložit argumenty, které mě přesvědčí, nebo se smířit s neúspěchem.
Ono to spíš vypadá tak, že vy máte nějaký přístup (což je OK), stejně jako zaměstnavatelé mají nějaký přístup (což je taky OK), není-li shoda není kontrakt. To co tvrdí vaši názoroví oponenti je skutečnost, že zaměstnavatelé stále častěji nemají pro váš přístup pochopení, považují takového kandidáta za přítěž, a vaše reakce spočívající v ukončení pohovoru je vlastně žádaným efektem.

Opravdu si nemyslím, že se názorový oponent pozná podle toho, že se mnou v klíčových bodech souhlasí. ;) Mimochodem jsem zaregistroval jen jednoho význačného názorového oponenta, a ten mě naopak z mně neznámých důvodů neustále žádá, abych svůj přístup změnil.

JardaP .

 • *****
 • 11 064
  • Zobrazit profil
  • E-mail
Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #130 kdy: 26. 10. 2016, 17:11:18 »
potkal jsem se u nich s profesionálním přístupem, i s nekompetentním přístupem, ale v životě jsem se nesetkal s diskriminační otázkou, která by se netýkala pracovní pozice.

On se svet od te doby dost politicky zkorektnil a prave diky tomu asi vznikla ta legislativa, ktera nyni podobne ulety zakazuje. No, jestli vladu prevezmou korporace, jak to planuji soudruzi z EC a z Washingtonu, muze se to zase zmenit.

JardaP .

 • *****
 • 11 064
  • Zobrazit profil
  • E-mail
Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #131 kdy: 26. 10. 2016, 17:21:55 »
Facebook je prakticky veřejný webhosting a je váš problém co si tam nahrajete. Pokud s vám to nelíbí, tak ho nepoužívejte, s podmínkami jste souhlasil dobrovolně. Ale vyfotit se skámošema někde ožralej v příkopě, dát si to na FB a pak žalovat všechny, co mají tu smůlu, že to po zveřejnění uvidí, může jen šašek. Každý, kdo umístí svoje soukromí na FB a považuje to nadále za soukromí je idiot.

Asi jsi neslysel o tom, ze na Fejsbuuku se da do jiste miry postelovat, co kdo muze videt. A to asi nebude personalista. A prave byly zachyceny pripady, kdy se personalisti dozadovali pristupu na ucet zadatele ebo aby si je aspon pridal do pratel, aby mu mohli prosmirovat, co se da. Krome toho se psalo i o pripadech, kdy se navic dozadovali prihlasovacich udaju k mailu. A pry se nasli i taci, kteri se pozadavku podridili, protoze praci prilis nutne potrebovali a tak si nemohli vyskakovat.

qwertz

Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #132 kdy: 26. 10. 2016, 19:10:27 »
Nejvíc mě dneska pobavilo dozvědět se, že facebook je webhosting :-D

V porovnání s tímto pánem vaše názory téměř nikoho nezajímají.

https://www.youtube.com/watch?v=QOEMv0S8AcA&t=24m48s

Anthony

Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #133 kdy: 26. 10. 2016, 20:18:32 »
Nejvíc mě dneska pobavilo dozvědět se, že facebook je webhosting :-D

V porovnání s tímto pánem vaše názory téměř nikoho nezajímají.

https://www.youtube.com/watch?v=QOEMv0S8AcA&t=24m48s

Tak pobavení už mne přešlo, už je mi tě jenom líto...
Jak by řekl Pohlreich "Buď doporučuju změnit prášky nebo doktora..."

možná tu někdo bude mít více trpělivosti, než já a vysvětlí ti, jaký je rozdíl mezi facebookem a webhostingem...
já se loučím, míra trolů tu pro mě přesáhla snesitelnou mez...

čumil

Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #134 kdy: 26. 10. 2016, 22:50:04 »
Na takové debilní otázky korektně odpovídám:
1) co je to Fejsbůk?
2) čeho litr?
3) jasně, že mám, chcete ho vidět?.... a stahuji gatě.
4) mám v papírech napsaný, že mám zákaz práce s lidmi.
5) dřív při nákupu otroka stačilo, aby měl svaly a zdravé zuby. Dnes je místo toho Fejsbůk?
Takže vhodnou odpověď vyber dle situace. Funguje to skvěle. Příští rok oslavím 25 let evidence na pracáku.
:D borec