Přístup na forum.root.cz ze zahraničí

V2kt0r

Přístup na forum.root.cz ze zahraničí
« kdy: 08. 08. 2016, 11:36:52 »
Nedávno jsem na výletě v Rumunsku zjistil, že forum.root.cz si nepočtu. Hlášení sice lehce zcestné - "Váš přístup byl zablokován pro porušení pravidel, toto omezení je trvalé" - ve skutečnosti jde o ban IP adres, ale výsledek stejný: muž s koženou brašnou nejenže si nezaspamuje, ale ani nepočte.

Reakce z redakce (R) nepřekypovala pochopením: kdosi kdesi spamoval, tak ho zablokovali, a sice nejprimitivnějšími prostředky SMF, pravdepodobně ani nevěděli, že ten ban neblokuje jen psaní, ale celý přístup.

No což, říkám si, v Rumunsku jsem jen 4 dny, budu se holt věnovat alkoholu. Ale po návratu jsem byl nucen zjistit, že zablokované není jen Rumunsko, ale evidentně půlka Evropy: v Německu nefunguje přístup ani z DSL o2.de, ani z mobilní sítě t-mobile.

Opravdu se u iinfo rozhodli rezignovat na cílené potírání spamu a namísto toho zvolit řešení po Cimrmanovsku, dle vzoru hospody na mýtince, "když nám sem lidi nepolezou, nebude nikdo ani spamovat"?

Chápal bych v nejhorším ban na přispívání, i když i ten by mi přišel jako kladivo na komára (své slovní "kepče" evidentně příliš nedůvěřují?? Na co tam tedy je, naučit informatiky číst?), ale jednoduše (a evidentně ne zcela úmyslně, spíš z neinformovanosti) zablokovat návštěvníkům z celého rozsahu největších poskytovatelů internetu v dané zemi i čtení?
To jako opravdu, zcela vážně?
« Poslední změna: 08. 08. 2016, 21:05:24 od Petr Krčmář »


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
No, oni to dneska blokujou uz jenom pole statu. Oproti predchozimu blokovani podle kontinentu je to mnohem jemnejsi rozliseni.

j

Tak visjak ... rumunu nebo nemcu ktery by si chteli pri pivku spolecne cesky zanadavat moc nebude ...

Lol Phirae

Vůbec mě to nepřekvapuje. Je to v duchu antispamu studentíků ze Žižkova na zbytku webu, který znemožňuje např. vkládání citací v angličtině.

Před několika lety jsme řešili vážný problém se spamem, který se nám nedařilo zkrotit. Tohle bylo jedno z opatření – ruční banování adres, ze kterých se valil spam. Od té doby se některé věci změnily, našli jsme díry, přes které spammeři přicházeli. Takže jsem zkušebně ty filtry smazal a uvidíme, co se stane. Při nejhorším je tam ručně postupně vložíme znovu. Ale doufám, že už to nebude třeba.


V2kt0r

Tak visjak ... rumunu nebo nemcu ktery by si chteli pri pivku spolecne cesky zanadavat moc nebude ...
Nu, někteří Češi snad přece jen trochu cestují...aspoň doufám :)

Před několika lety jsme řešili vážný problém se spamem,
Te německé DSL a mobilní sítě ale nemohl být několik let starý ban, přijde mi těžko uvěřit, že bych do té doby nikdy nezabrousil z roota na fórum. Fórum podle mě donedávna fungovalo.

Takže jsem zkušebně ty filtry smazal a uvidíme, co se stane. Při nejhorším je tam ručně postupně vložíme znovu. Ale doufám, že už to nebude třeba.
Díky, od včerejška se tam zase dostanu.

Patrik

Re:Přístup na forum.root.cz ze zahraničí
« Odpověď #6 kdy: 09. 08. 2016, 15:12:49 »
Zdravim z Mnichova
pripojeni Kabel Deutschland

V2kt0r

Re:Přístup na forum.root.cz ze zahraničí
« Odpověď #7 kdy: 09. 08. 2016, 22:57:29 »
Zdravim z Mnichova
pripojeni Kabel Deutschland
:)
Tamtéž...jen holt na Alice.

karlik

Re:Přístup na forum.root.cz ze zahraničí
« Odpověď #8 kdy: 10. 08. 2016, 08:23:56 »
Na mezinárodních fórech se to také řeší blokací jednotlivých států?

V2kt0r

Re:Přístup na forum.root.cz ze zahraničí
« Odpověď #9 kdy: 10. 08. 2016, 09:45:31 »
Na mezinárodních fórech se to také řeší blokací jednotlivých států?
Ona to nebyla blokace celé země, ale celých rozsahů velkých poskytovatelů. Z práce (vlastní rozsah veřejných IP adres) jsem se tam pořád dostal, ale z telefonu/z domu ne. Ale efektivně to vyloučilo velkou část "běžných" uživatelů, co nesurfují jen v pracovní době :)

fedorac

Re:Přístup na forum.root.cz ze zahraničí
« Odpověď #10 kdy: 10. 08. 2016, 14:10:05 »
Nejsem expert, ale gugl uz vice nez 2 roky nabizi funkcni reseni vaseho problemu.

http://www.cnews.cz/nova-recaptcha-staci-jeden-klik-google-pozna-ze-nejste-robot-ale-clovek


Re:Přístup na forum.root.cz ze zahraničí
« Odpověď #11 kdy: 10. 08. 2016, 14:19:37 »
Nejsem expert, ale gugl uz vice nez 2 roky nabizi funkcni reseni vaseho problemu.

http://www.cnews.cz/nova-recaptcha-staci-jeden-klik-google-pozna-ze-nejste-robot-ale-clovek

Cast problemu obecne (nevim, zda se to realne tyka i root.cz) je v tom, ze captcha nebyva zas tak spolehliva ani pro odhaleni robota a tam, kde je uspesna, se proti ni casto pouziva levna pracovni sila...