Kurzy od Root.cz - proč jsou tak drahé?

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:kurzy od root.cz - proc jsou tak drahe ?
« Odpověď #30 kdy: 13. 08. 2016, 21:46:51 »
Teď už nijak, ale když se na takovém školení dozvíš jen věci, které už znáš z učebnice, tak tě to bavit přestane. Pro mne má smysl chodit jen a školení o něčem, o čem nemám ani páru. Jinak se tam jen nudím a jsem otravný.

Holt potiz je, ze se plati predem a tak kupujes hlodavce v pytli.


kojot4

  • ***
  • 217
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:kurzy od root.cz - proc jsou tak drahe ?
« Odpověď #31 kdy: 14. 08. 2016, 11:25:43 »
Mě zrovna školení od root.cz přijdou cenově tak akorát, byl jsem na školení na 5 dnů za 46.000 Kč, to mi přišlo drahé. Ale člověk si musí uvědomit, že těch zájemců je fakt málo + je potřeba hodně přípravy + propagace + administrativa, ono se to nasčítá.

Teď jsem řešil, že můj korporát platil za mě školení u jedné organizace, která není standardní dodavatel, a faktury a podobný bull shit jsme řešili s jejich asistentkou 2 hodiny. Takže čas asistentky 2x 350 Kč / hodina (což bude tak cena co platí za zaměstnance firma) tj. 700 Kč jenom za fakturu. Do toho to školení bylo hodně levné a stálo 1.000 Kč, protože ho dělala neziskovka (CZ.NIC).

Jo, to jsem chtěl říct, pokud chceš laciné školení na open source, zkus CZ.NIC, podle mě mají i zajímavější témata než Root.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:kurzy od root.cz - proc jsou tak drahe ?
« Odpověď #32 kdy: 14. 08. 2016, 12:10:44 »
Teď jsem řešil, že můj korporát platil za mě školení u jedné organizace, která není standardní dodavatel, a faktury a podobný bull shit jsme řešili s jejich asistentkou 2 hodiny. Takže čas asistentky 2x 350 Kč / hodina (což bude tak cena co platí za zaměstnance firma) tj. 700 Kč jenom za fakturu.

Coz je ovsem vysledek neci nekompetence, coz neni tvuj problem a nemelo by se to promitat do ceny.

Youda

Re:Kurzy od Root.cz - proč jsou tak drahé?
« Odpověď #33 kdy: 15. 08. 2016, 11:48:45 »
Tady zrejme nekdo pojedl vtipne kase.
V realu jsou root kursy neziskova charita.

Zajimave, jak je v ceskem prostredi porad zazrane skudleni.

Abych mohl dojit, musim dat nazrat, proste pravidlo.

Tady v cesku je to zacarovany kruh, joudum propadne drahe skoleni za 5000 a pak se divi, ze maji ctvrtinovy plat oproti Nemecku.

Re:kurzy od root.cz - proc jsou tak drahe ?
« Odpověď #34 kdy: 15. 08. 2016, 12:24:34 »
spis by mne zajimalo jake know-how se tam clovek dozvi (co neni volne na netu), ktere ma cenu 15k.
No a tohle je presne ono - na internetu je vsechno. A ten problem pri samostudiu je, ze musis filtrovat. Ale jak mas ty poznat co je to spravne a co spatne reseni kdyz jsi ten zacatecnik?

Pokud tim stravis >~ 1 den hledanim vymyslenim, zkousenim zakladu apod tak je vyhodnejsi si zaplatit to skoleni v takovy cene v jake je ma iinfo.
Děkuji za možnost editace příspěvku.