Zastoupení Apple mezi uživateli

Dejv

Zastoupení Apple mezi uživateli
« kdy: 23. 07. 2016, 16:05:44 »
Jak je to s rozšířením Apple elektroniky mezi uživateli? Když koukam na nějaký americký videa (např. vlogy), skoro všichni mají počítač od Applu. Je k tomu nějaký důvod, nebo je to prostě in? Přitom podle statistik má zrovna OS X celkem malý podíl.

Já osobně si nedovedu představit, že bych si pořídil MacBook, přijde mi kravina se vázat do Apple světa a omezovat ve výběru softwaru. Navíc jejich ceny jsou dost vysoký i když chci investovat do pracovního stroje. Přecejen +60k za 15" notebook je hodně.

Co se týče mobilů, je to něco jiného, tam se spíš jen čte a nevytváří. Ale i tak platit za jakejkoliv mobil ~20k se mi zdá zbytečně moc. V případě Apple ani nic levnějšího není, pokud chci větší displej.

Celý Apple mi přijde vhodný spíš pro konzumenty obsahu nebo pro práci s multimédii.


javaman

Re:Zastoupení Apple mezi uživateli
« Odpověď #1 kdy: 23. 07. 2016, 16:14:36 »
Hlavně cena u nás není pro lopaty, takže to bude ten hlavní důvod, proč je Apple "špatný".

tux

Re:Zastoupení Apple mezi uživateli
« Odpověď #2 kdy: 23. 07. 2016, 16:21:29 »
To je dano tim, ze koukas na americky filmy. Oni maji Apple povinne ve skole, tak je mezi nima (jakoze mezi americanama) logicky rozsireni Apple radove vyssi, nez mezi ostatnima narodnostma (cechy nebo slovaky nevyjimaje).

Reseni: koukat na ceske / slovenske / framcouzske / nemeceke / itaske / ruske/ jakokoli jine nez americke filmy a mas po problemu :-). Uvidis Windows XP/7 kam se podivas ...


f

Re:Zastoupení Apple mezi uživateli
« Odpověď #3 kdy: 23. 07. 2016, 16:45:58 »
Citace
Last week, Apple revealed one of its biggest marketing secrets in federal court: The company relies heavily on free product placement in television shows and movies.

http://www.businessinsider.com/apple-product-placements-in-tv-and-movies-2012-8

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zastoupení Apple mezi uživateli
« Odpověď #4 kdy: 23. 07. 2016, 16:51:11 »
To je dano tim, ze koukas na americky filmy. Oni maji Apple povinne ve skole, tak je mezi nima (jakoze mezi americanama) logicky rozsireni Apple radove vyssi, nez mezi ostatnima narodnostma (cechy nebo slovaky nevyjimaje).

Reseni: koukat na ceske / slovenske / framcouzske / nemeceke / itaske / ruske/ jakokoli jine nez americke filmy a mas po problemu :-). Uvidis Windows XP/7 kam se podivas ...

To neni moc presne. V americkych filmech je obvykle uplatnovano schema, kde dobri hosi pouzivaji Apple, zatimco zli padousi pouzivaji Widle.


David

Re:Zastoupení Apple mezi uživateli
« Odpověď #5 kdy: 23. 07. 2016, 17:07:11 »
Srovnej ceny macbook airu a nejakeho konkurenta treba X1 carbon, pak nejake mobilni pracovni stanice treba P70 a macbook pro 15". Co se tyce nejakeho vazani se na software, tak co jsi tim chtel rict? Vim nainstalujes pres brew install vim (srovnej s apt-get install vim, nebo emerge). U osx mas podporu pro hw ktery sis koupil. ktere linuxove distro tohle ma? zadne ...

lojza

Re:Zastoupení Apple mezi uživateli
« Odpověď #6 kdy: 23. 07. 2016, 18:05:13 »
osx ma market share 7 %

https://www.netmarketshare.com/operating-system-market-share.aspx?qprid=10&qpcustomd=0

jinak bez komentare vsude k tomu najdes dost

Dessy

Re:Zastoupení Apple mezi uživateli
« Odpověď #7 kdy: 23. 07. 2016, 18:38:17 »
Tak ten důvod je tak trochu ještě jeden a sice product placement. Dělají to skoro všichni, konkrétně Apple utrácí nehorázné prachy za to, aby televizní hrdinové, kterým se podvědomě chceme všichni podobat, používali jejich výrobky. Takový lepší způsob reklamy.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zastoupení Apple mezi uživateli
« Odpověď #8 kdy: 23. 07. 2016, 19:15:23 »
Co se tyce nejakeho vazani se na software, tak co jsi tim chtel rict? Vim nainstalujes pres brew install vim (srovnej s apt-get install vim, nebo emerge). U osx mas podporu pro hw ktery sis koupil. ktere linuxove distro tohle ma? zadne ...

Tak ja nevim, jak vy, ale ja mam v Linuxu apt-get a i HW, ktery jsem si koupil, je take podporovany. Co mi ma jako tedy chybet? Brew? Asi zase budu muset zkusit nejake homebrew, abych se priblizil idelu Apple.

podlesh

Re:Zastoupení Apple mezi uživateli
« Odpověď #9 kdy: 23. 07. 2016, 20:41:01 »
Co se tyce nejakeho vazani se na software, tak co jsi tim chtel rict? Vim nainstalujes pres brew install vim (srovnej s apt-get install vim, nebo emerge). U osx mas podporu pro hw ktery sis koupil. ktere linuxove distro tohle ma? zadne ...

Tak ja nevim, jak vy, ale ja mam v Linuxu apt-get a i HW, ktery jsem si koupil, je take podporovany. Co mi ma jako tedy chybet? Brew? Asi zase budu muset zkusit nejake homebrew, abych se priblizil idelu Apple.
Přečti si to ještě jednou... chybět ti nemá nic, David jen psal že jemu vcelku nic nechybí. Homebrew je koneckonců spíš přiblížení ideálu linuxových distribucí (i když spíš k archu než k debianu).

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zastoupení Apple mezi uživateli
« Odpověď #10 kdy: 23. 07. 2016, 21:15:13 »
Tim lip.

apple

Re:Zastoupení Apple mezi uživateli
« Odpověď #11 kdy: 23. 07. 2016, 22:35:08 »
Asi stárnu, ale přijde mi, že ještě před cca 10-ti lety neměli lidé takovou potřebu jít s davem a následovat trendy. Myslím, že rozvoj sociálních sítí a růst popularity produktů Apple spolu souvisí. Každý chce na FB ukázat, že na to má.

zboj

  • *****
  • 1 507
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zastoupení Apple mezi uživateli
« Odpověď #12 kdy: 23. 07. 2016, 23:37:00 »
Jak je to s rozšířením Apple elektroniky mezi uživateli? Když koukam na nějaký americký videa (např. vlogy), skoro všichni mají počítač od Applu. Je k tomu nějaký důvod, nebo je to prostě in? Přitom podle statistik má zrovna OS X celkem malý podíl.

Já osobně si nedovedu představit, že bych si pořídil MacBook, přijde mi kravina se vázat do Apple světa a omezovat ve výběru softwaru. Navíc jejich ceny jsou dost vysoký i když chci investovat do pracovního stroje. Přecejen +60k za 15" notebook je hodně.

Co se týče mobilů, je to něco jiného, tam se spíš jen čte a nevytváří. Ale i tak platit za jakejkoliv mobil ~20k se mi zdá zbytečně moc. V případě Apple ani nic levnějšího není, pokud chci větší displej.

Celý Apple mi přijde vhodný spíš pro konzumenty obsahu nebo pro práci s multimédii.
OS X je plnohodnotný Unix, takže z tohoto pohledu mu nic nechybí. Jinak na západ od Švejkistánu je obzvlášť oblíbený v akademickém prostředí, na různých konferencích od IT přes lingvistické po filosofii jabko převládá. S pár lidmi jsem se o tom bavil, prý se jim líbí snadnost konfigurace a používání obecně.

Já osobně používám Mac v podstatě jen pro vývoj (C++, Go, Java...) s tím, že ostrá verze - pokud jde o něco serverového - běží na Linuxu. Cena mě nijak zvlášť nezajímá, jde to prostě do nákladů.

apple

Re:Zastoupení Apple mezi uživateli
« Odpověď #13 kdy: 23. 07. 2016, 23:48:19 »
Jak je to s rozšířením Apple elektroniky mezi uživateli? Když koukam na nějaký americký videa (např. vlogy), skoro všichni mají počítač od Applu. Je k tomu nějaký důvod, nebo je to prostě in? Přitom podle statistik má zrovna OS X celkem malý podíl.

Já osobně si nedovedu představit, že bych si pořídil MacBook, přijde mi kravina se vázat do Apple světa a omezovat ve výběru softwaru. Navíc jejich ceny jsou dost vysoký i když chci investovat do pracovního stroje. Přecejen +60k za 15" notebook je hodně.

Co se týče mobilů, je to něco jiného, tam se spíš jen čte a nevytváří. Ale i tak platit za jakejkoliv mobil ~20k se mi zdá zbytečně moc. V případě Apple ani nic levnějšího není, pokud chci větší displej.

Celý Apple mi přijde vhodný spíš pro konzumenty obsahu nebo pro práci s multimédii.
OS X je plnohodnotný Unix, takže z tohoto pohledu mu nic nechybí. Jinak na západ od Švejkistánu je obzvlášť oblíbený v akademickém prostředí, na různých konferencích od IT přes lingvistické po filosofii jabko převládá. S pár lidmi jsem se o tom bavil, prý se jim líbí snadnost konfigurace a používání obecně.

Já osobně používám Mac v podstatě jen pro vývoj (C++, Go, Java...) s tím, že ostrá verze - pokud jde o něco serverového - běží na Linuxu. Cena mě nijak zvlášť nezajímá, jde to prostě do nákladů.

Bohužel je to vidět i na videích z konferencí týkajících se open source.

Teddy_cz

Re:Zastoupení Apple mezi uživateli
« Odpověď #14 kdy: 24. 07. 2016, 00:56:22 »
Vývojáři a ostatní používají noteboky Apple hlavně kvůli HW. Notebook je tichý, výkonný a vydrží až 12 hodin na baterie, což u noteboků ostatních výrobců říci nejde (MacBook Air 13" CZ 2016 (i5, 8GB RAM)= 28k Kč, Dell XPS 13 (i5, 8GB RAM) = 33k Kč, Toshiba Portégé Z30-B-12F (i5, 8GB RAM + podle recenzí hlučný větráček) = 31k Kč)). Takže asi tak.