Som rozcarovany z IT

Re:Som rozcarovany z IT
« Odpověď #30 kdy: 20. 07. 2016, 09:09:14 »
Databáze, správa systémů, bezpečnost, aplikační podpora, HW... zapoměl jsem na něco velkého?
Návrh systémů, řízení projektů, analýza dat, UX, grafika, ...


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Som rozcarovany z IT
« Odpověď #31 kdy: 20. 07. 2016, 09:10:57 »
Krok stranou? Asi nema cenu diskutovat casovy horizont projeveni se zavady nebo problem vyberu dodavatele. To by nebylo prinosny.

Jiste. Dodavatele si vyberes jednoduse. Ti dobri maji na firemnim stitu napsano, ze jsou dobri. Sulini tam pak maji napsano, ze jsou sulini.

Takze v praxi bys musel byt stavebni inzenyr a delat si na tom sam stavebni dohled.

Re:Som rozcarovany z IT
« Odpověď #32 kdy: 20. 07. 2016, 09:15:56 »
Návrh systémů, řízení projektů, analýza dat, UX, grafika, ...
Jo a ještě embedded. Což by mohla být zajímavá možnost, pokud tě trápí (ne)kvalita kódu. Běž zkusit programovat nějaké kritické systémy, kde jsou jasně dané garance, omezení a verifikace. Ale silně pochybuju, že by tě to ve finále bavilo o moc víc. Spíš bych to viděl na normální vyhoření...

pedro

Re:Som rozcarovany z IT
« Odpověď #33 kdy: 20. 07. 2016, 09:22:42 »
Krok stranou? Asi nema cenu diskutovat casovy horizont projeveni se zavady nebo problem vyberu dodavatele. To by nebylo prinosny.

Jiste. Dodavatele si vyberes jednoduse. Ti dobri maji na firemnim stitu napsano, ze jsou dobri. Sulini tam pak maji napsano, ze jsou sulini.

Takze v praxi bys musel byt stavebni inzenyr a delat si na tom sam stavebni dohled.

Zhotovitele si vyberes podle historie a stavebni dozor si take zajistis (jedna se o beznou profesi).

Re:Som rozcarovany z IT
« Odpověď #34 kdy: 20. 07. 2016, 09:40:56 »
Pojďte dělat open-source...


Zelenac

Re:Som rozcarovany z IT
« Odpověď #35 kdy: 20. 07. 2016, 09:51:39 »
Pojďte dělat open-source...

Trapne.

fredy999

Re:Som rozcarovany z IT
« Odpověď #36 kdy: 20. 07. 2016, 10:14:18 »
Keď tak nad tým premýšľam, šikovná hypotéka by mohla vyriešiť tvoj akademický problém  ;)

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Som rozcarovany z IT
« Odpověď #37 kdy: 20. 07. 2016, 10:17:29 »
Zhotovitele si vyberes podle historie a stavebni dozor si take zajistis (jedna se o beznou profesi).

Tak Armabeton zanikl a ostatni maji historii tak kratkou, ze z hlediska ocekavane zivotnosti baraku je bezvyznamna. Muj barak nastesti byl postaven po valce, takze uz se vi, jestli drzi pohromade nebo ne.

xxx

Re:Som rozcarovany z IT
« Odpověď #38 kdy: 20. 07. 2016, 10:35:25 »
"Lataniu" sa niekedy neda vyhnut. Ludia chcu mat vyplaty, tak treba obcas zobrat aj zakazky, kde su terminy napate jak guma na trenkach. Asi si mal len smolu a jednoducho si natrafil na firmy, co to lepsie ani nevedia. Maju takych obchodnikov, projektakov a programatorov. Ked chces by zamestatnec, musis len hladat lepsiu firmu, preklepnut si ju od kamaratov, atd.

StenF

Re:Som rozcarovany z IT
« Odpověď #39 kdy: 20. 07. 2016, 10:36:51 »
Vyser se na to co je v pozadi. Ber to jako jednoduchy zdroj obzivy. Delej jen 6 hodin denne. Zbal nejakou peknou buchtu a udelejte si deti. Jo a taky muzes zacit sportovat. A docela zajimave je taky vareni jidel, tam mas spoustu kombinaci surovin a postup pripravy muzes taky dost modifikovat. Takze zabava na dlouho. Tak nejak to vidim s tim exitem. :-D

pedro

Re:Som rozcarovany z IT
« Odpověď #40 kdy: 20. 07. 2016, 11:41:20 »
Zhotovitele si vyberes podle historie a stavebni dozor si take zajistis (jedna se o beznou profesi).

Tak Armabeton zanikl a ostatni maji historii tak kratkou, ze z hlediska ocekavane zivotnosti baraku je bezvyznamna. Muj barak nastesti byl postaven po valce, takze uz se vi, jestli drzi pohromade nebo ne.

Myslim, ze mas docela falesnou predstavu, co je stavebni zavada a jak a kdy se projevuje.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Som rozcarovany z IT
« Odpověď #41 kdy: 20. 07. 2016, 12:02:45 »
Myslim, ze mas docela falesnou predstavu, co je stavebni zavada a jak a kdy se projevuje.

Tak jiste. Co treba barak, kde jsou v rozich fuky, ze tam clovek strci palec a okolo futer dveri a oken tahne? To asi je normalni a o stavebni zavadu se nejedna. Odflaknuta izolace, diky ktere se v zime srazi na zdi voda, az tece na podlahu a zdi plesnivi, patrne take nebudou stavebni zavadou.

pedro

Re:Som rozcarovany z IT
« Odpověď #42 kdy: 20. 07. 2016, 12:14:16 »
Myslim, ze mas docela falesnou predstavu, co je stavebni zavada a jak a kdy se projevuje.

Tak jiste. Co treba barak, kde jsou v rozich fuky, ze tam clovek strci palec a okolo futer dveri a oken tahne? To asi je normalni a o stavebni zavadu se nejedna. Odflaknuta izolace, diky ktere se v zime srazi na zdi voda, az tece na podlahu a zdi plesnivi, patrne take nebudou stavebni zavadou.

Jak to je stary? Pokud si menil okna a netesni, tak je to jiste zavada, pokud tam ta okna jsou 20 let, tak holt jsou to stary okna :-)

hu

Re:Som rozcarovany z IT
« Odpověď #43 kdy: 20. 07. 2016, 12:25:05 »
To je pravda, alternativne je mozne se realizovat reinstalaci woken a vymenou mysi.

Databáze, správa systémů, bezpečnost, aplikační podpora, HW... zapoměl jsem na něco velkého?

V puvodnim poradi: vopruz; voser; mozna zajimavy, ale bez programovani asi tezko; omg, rly?; hw je elektro a ne it, takze to sem nepatri (pokud tim nemyslis skladani desktopu z komponent a vymenu mysi).

zp

Re:Som rozcarovany z IT
« Odpověď #44 kdy: 20. 07. 2016, 12:31:08 »
kdyz jste tak dobry progamator, ze vam vsichni ostatni pripadaji neschopni, tak vytvorte vlastni komercni software.
Bude urcite tak dobry, ze si o nem budou lidi povidat sami