Vaha vysokej skoly

priemerny

Re:Vaha vysokej skoly
« Odpověď #60 kdy: 18. 07. 2016, 21:19:06 »
@iwtu: To zalezi na tom, jestli matematik jsi nebo ne. Matematikem, podobne jako filosofem, se clovek nestava, ale rodi. Takze jsou lidi, kteri se matiku nejak nauci a umi ji pouzivat, pokud ji tedy nezapomenou, tak jako treba ja. A pak jsou lidi, kteri tu matematiku vymysli. Ti prvni by na Matfyz radsi lezt nemeli, nema to cenu, i kdyby to nejak prolezli.

ale pozeram ze na magisterskom uz matika nieje tak stale to je tak hard? ako to vsetko co vravite o matfyze sa mi paci .. dobre sa to pocuva ale ... myslis ze maju trpezlivost aj ludmi ktory sice su snazivy ale maju dlhsie vedenia ako ja ? :D


Lama

Re:Vaha vysokej skoly
« Odpověď #61 kdy: 18. 07. 2016, 21:34:59 »
Takze jsou lidi, kteri se matiku nejak nauci a umi ji pouzivat, pokud ji tedy nezapomenou, tak jako treba ja. A pak jsou lidi, kteri tu matematiku vymysli. Ti prvni by na Matfyz radsi lezt nemeli, nema to cenu, i kdyby to nejak prolezli.

Ti druzí raději taky ne, protože kreativita je to poslední, co se cení. Na školách se cení hlavně opakování probrané látky. BTW, nikomu nepříde divné, že ta látka je už probraná, tedy, že není kompletní, protože ji už před námi někdo probral.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vaha vysokej skoly
« Odpověď #62 kdy: 18. 07. 2016, 21:35:48 »
... myslis ze maju trpezlivost aj ludmi ktory sice su snazivy ale maju dlhsie vedenia ako ja ? :D

Jo, tak na to si asi budes muset najit doucovani - treba VS profesor v duchodu. Oni to tam na VS oddrti na prednaskach a pak se s tebou vidi u zkousek a pokud to zkopes, tak te postavi do dveri a s rozbehem nakopnou. Tedy ti mladsi, ti starsi na to maji asistenta.

Nekteri profesori by asi nebyli proti obcasne konzultaci mimo prednasku, ale dal bych bacha, jak casto a s cim je budes otravovat. Aby ses jim u zkousek nevybavil jako tem otrapa, co je porad otravoval se zakladnimi kokotinami.

priemerny

Re:Vaha vysokej skoly
« Odpověď #63 kdy: 18. 07. 2016, 21:47:53 »
hm tak to som zas na vazkach :/ pozrel som kompletne predmety uz a fakt sa mi to tam paci az na tu matiku no ... a ak by som Bc dal na nejakej praktickejsej skole a ing prisiel dokoncit na teoretickejsej muni? Je to realne alebo mozem snivat? Velmi nadvazoval Ing na Bc ?

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vaha vysokej skoly
« Odpověď #64 kdy: 18. 07. 2016, 22:18:43 »
Hele, ber to tak, ze z te matiky musis prolezt, nic vic. Nikdo po tobe nechce same jednicky, kdovi, jestli vubec jeste existuji prospechova stipendia.


j

Re:Vaha vysokej skoly
« Odpověď #65 kdy: 18. 07. 2016, 22:26:27 »
Otrepane, ale zcela vypovidajici:

Sejde se tahle Rus, Amik a ... FELak a dohadujou se, ci student se nauci driv Cinsky ... Pride trebas Rus ... po nejakym tom zavahani rekne 2 roky. Prijde Amik ... a ze prej za rok ... a pak dorazi FELak (doplnte si libovolnou oblibenou fakultu v CR) a na otazku odpovi dotazem ... "a sou na to scripta?" ... po kladny odpovedi odveti "tak ja prijdu zejtra na zkousku".

A presne takto mile deti, funguje vyuka na nasich VS. Spolubydlo daval "obdenky" ... dycky si precet scripta, sel, udelal ... a vecer si sel do hospy vylejt mozek. Jinak doporucuju VSE ... ti jezdili na kolej v pondeli dopoledne ... a vecer uz jeli zas dom ... ;D. Pricemz ve finale ... ing jako ing, zejo.



priemerny

Re:Vaha vysokej skoly
« Odpověď #66 kdy: 18. 07. 2016, 22:32:53 »
Hele, ber to tak, ze z te matiky musis prolezt, nic vic. Nikdo po tobe nechce same jednicky, kdovi, jestli vubec jeste existuji prospechova stipendia.

ja viem len stacil by mi matematicky povinny zaklad pre ITaka ktory nema zaujem sa nejak hlbsie matematicky angazovat :D  a co ta druha otazka? spravit bc inde a prist na ing na cuni kde uz matika prehrmela? nevies pls posudit ako moc tam nadvazuje to ing na bc ?

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vaha vysokej skoly
« Odpověď #67 kdy: 18. 07. 2016, 22:47:44 »
"a sou na to scripta?" ... po kladny odpovedi odveti "tak ja prijdu zejtra na zkousku".

A presne takto mile deti, funguje vyuka na nasich VS. Spolubydlo daval "obdenky" ... dycky si precet scripta, sel, udelal

Asi vzdycky byli lidi, kteri to delali takto. Ale ne kazdy ma encyklopedickou pamet a jsou lidi, kteri to proste musi nastudovat trochu vic. Ostatne cilem VS neni to, aby ses naucil kdejaky vzorcek, ale hlavne to, abys vedel, ze veci existuji, kde je najdes a jak je muzes pouzit. A dneska na spoustu veci mame Google, ze jo.

ja viem len stacil by mi matematicky povinny zaklad pre ITaka ktory nema zaujem sa nejak hlbsie matematicky angazovat :D  a co ta druha otazka? spravit bc inde a prist na ing na cuni kde uz matika prehrmela? nevies pls posudit ako moc tam nadvazuje to ing na bc ?

Bych to s tim zakladem neprehanel. Ja nevim, co presne studuji ciste ajtacke obory, ale jednou jsem v antiakvariatu omylem otevrel knizku s nejakymi matematickymi teoriemi okolo operacnich systemu, zmackaly se mi z toho kalhoty a honem jsem ji dal zpet na regal, nez omdlim. Tak abys nahodou neskoncil jako ajtak tim, ze budes delat nejake obrazovkove formulare pro lidi, kteri k tomu pak dolepi tu matematiku.

Odpoved na druhou otazku netusim, co takle uchopit telefon a na nejakou tu skolu zavolat na studijni oddeleni nebo jim poslat mail? Jinak mam v supliku kristalovou kouli, tak kdyby nekdo vygoogloval navod k pouziti, tak ja bych se zkusil podivat.

BTW, asi by ses mel zamyslet nad tim, jestli studovat chces nebo ne, misto vymysleni prekazek, kvuli kterym to bude tezke az neprekonatelne a vymyslenim obchvatu, abys obechcal system. Jsou lidi, kterym je vice dano a VS prolezou levou zadni, ti ostatni si musi vypestovat sicflajs a proste se do toho obout a oddrit to, zatimco ti prvni se oziraji se studentkami na koleji. Nikde neni receno, ze z tech prvnich jednou budou mnohem vetsi borci, nez z tech druhych. Spis to casto je tak, ze akorat vsechno umi lepe okecat, az se stanou manazery, kteri hovno umi a ti druzi pak delaji tu opravdovou praci.

priemerny

Re:Vaha vysokej skoly
« Odpověď #68 kdy: 18. 07. 2016, 23:06:42 »
Citace
JardaP .

Tak dakujem za vyxerpavajuce odpovede :) budem o nej silno uvazovat ... este mozno otazka na zaver .... vsimol som si ze na VS uz je znamkovanie A,B,C,D,... davaju sa tie znamky podla uvazenia profesora alebo su nejake pevne dane stupnice odkial pokial je A, odkial pokial je B a podobne?

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vaha vysokej skoly
« Odpověď #69 kdy: 18. 07. 2016, 23:19:35 »
Co ja vim, za nas se znamkovalo nejak jinak, akorat uz se nepamatuju jak. Ale vzhledem k tomu, ze zkousi profesor, tak rozhoduje profesor. Kdo jiny take? A profesor ma nejaka sva kriteria a nikdo asi netusi jaka. To ale neni tvuj problem, protoze na to nemas zadny vliv. Tvuj problem je prolezt.

Re:Vaha vysokej skoly
« Odpověď #70 kdy: 18. 07. 2016, 23:20:37 »
Citace
JardaP .

Tak dakujem za vyxerpavajuce odpovede :) budem o nej silno uvazovat ... este mozno otazka na zaver .... vsimol som si ze na VS uz je znamkovanie A,B,C,D,... davaju sa tie znamky podla uvazenia profesora alebo su nejake pevne dane stupnice odkial pokial je A, odkial pokial je B a podobne?
Nejenže každá škola to má jinak, ale i každý předmět. Např. u nás na VUT FEKT to je tak, že za semestr lze nasbírat až 100 bodů v každém předmětu. Např. volitelná matematika měla 70b zkouška + 2x15 bodů písemky. Předměty, kde jsou laboratoře, což ty bys taky rozhodně měl, tak můžeš získat určitý počet bodů (často je tam povinné minimum pro zápočet). Známka A je 90 - 100 bodů, Bčko je 80 - 89 bodů, atd.. Nejhorší je Ečko - min. 50 bodů.
Jak to je jinde nevím, ale hádám, že podobně. A záleží, jestli to je ústní nebo písemná zkouška, u ústní bude záležet na zkoušejícím samozřejmě.

Mirek

Re:Vaha vysokej skoly
« Odpověď #71 kdy: 18. 07. 2016, 23:28:52 »
Nevím, zda to zde někdo již napsal (případně se omlouvám), ale VŠ budeš minimálně potřebovat v případě, kdy budeš makat pro firmy v USA, Austrálii a nevím ještě kde. Podmínka pro pracovní povolení je 12 let praxe nebo VŠ. A ještě si dovolím jednu poznámku. Ke kreativními programování a optimalizacím potřebuješ znát matematickou teorii a základy algoritmů, takže i v tomhle ohledu je VŠ přínosem.

priemerny

Re:Vaha vysokej skoly
« Odpověď #72 kdy: 18. 07. 2016, 23:36:18 »
Citace
Známka A je 90 - 100 bodů, Bčko je 80 - 89 bodů, atd.. Nejhorší je Ečko - min. 50 bodů.

JJ presne to ma zaujimalo ci je na to nejaka taka stupnica :)

zboj

  • *****
  • 1 507
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vaha vysokej skoly
« Odpověď #73 kdy: 18. 07. 2016, 23:44:14 »
@iwtu: To zalezi na tom, jestli matematik jsi nebo ne. Matematikem, podobne jako filosofem, se clovek nestava, ale rodi. Takze jsou lidi, kteri se matiku nejak nauci a umi ji pouzivat, pokud ji tedy nezapomenou, tak jako treba ja. A pak jsou lidi, kteri tu matematiku vymysli. Ti prvni by na Matfyz radsi lezt nemeli, nema to cenu, i kdyby to nejak prolezli.
Akorát to rozdělení asi není binární, já třeba původně začal s fyzikou a matika mi moc nevoněla, jenže jakmile se dojde ke kvantovým věcem a relativitě, tak už je té matiky tolik a její použití je tak elegantní, že člověk si ji prostě oblíbí, pokud to nevzdá.

Pochopitelně informatiku pak dá člověk levou zadní.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vaha vysokej skoly
« Odpověď #74 kdy: 19. 07. 2016, 00:30:44 »
Akorát to rozdělení asi není binární, já třeba původně začal s fyzikou a matika mi moc nevoněla, jenže jakmile se dojde ke kvantovým věcem a relativitě, tak už je té matiky tolik a její použití je tak elegantní, že člověk si ji prostě oblíbí, pokud to nevzdá.

Oblibenim si matematiky se clovek nestava matematikem, ale clovekem, ktery si oblibil matematiku.