Slušná firma v Ostravě pro Javistu?

tdvorak

Re:Slušná firma v Ostravě pro Javistu?
« Odpověď #30 kdy: 21. 07. 2016, 08:18:38 »
Nemáš nějakou zkušenost s takovou prací v zahraničí? Já třeba se pokukoval po Rakousku - třeba někdy, spíš taková utopie. Ale jezdil jsem do Rakouska na brigádu... Nechci se chlubit, ale z němčiny jsem jezdil na olympiády, přestože jsem se vždycky umístil zhruba tak ve středu. Rakušákům jsem teda ale rozuměl velký kulový, nevím, jestli je to tak třeba i ve švýcarsku. Nedovedu si představit třeba, že bych mluvil nějak na úrovni "rakousky". Ale třeba je to jen můj problém a ostatní rozumí dobře... Třeba bych tam měsíc žil a zlepšilo by to. To jsou ale jenom domněnky a další "kdyby".

Rakouská němčina je zvláštní jazyk, ale jde jen o zvyk. Pokud člověk mluvíš spisovnou němčinou, rozumí ti normálně. Naopak to nefunguje, málokdo je ochoten držet se spisovné němčiny a neutéct při rozhovoru k dialektu. Sám jsem v Rakousku začínal jen s angličtinou a dávno zapomenutými základy němčiny ze střední. Za pár měsíců se člověk domluví všude, i když z toho má občas divný pocit.

Co se týče míst - lépe sever Rakouska - Linz, Salzburg, Innsbruck, nebo rovnou Mnichov. Vyšší náklady na život, ale víc a lépe placené práce. Spousta technologických firem, zajímavé projekty. A krásný kout světa k žití :-)

Do Švýcarska za prací odchází odchází němci a rakušáci - nemají jazykovou bariéru a "lépe zapadnou". Švýcarská firma tak nejspíš vezme raději je, než někoho z ČR (podle toho, co jsem slyšel a četl od ostatních a protože mi chodí mraky nabídek z AT/DE, ale žádné z CH).


Štěpán

Re:Slušná firma v Ostravě pro Javistu?
« Odpověď #31 kdy: 14. 10. 2018, 19:04:46 »
Pokud stále hledáš, tak mi napiš na mail. Naše firma má teď celkem čerstvou pobočku v Ostravě a sháníme programátory ale i jiné IT profese.

Štěpán

Re:Slušná firma v Ostravě pro Javistu?
« Odpověď #32 kdy: 14. 10. 2018, 19:06:33 »
Pokud stále hledáš, tak mi napiš na mail stjopa@centrum.cz. Naše firma má teď celkem čerstvou pobočku v Ostravě a sháníme programátory ale i jiné IT profese.
Zapomněl jsem email - stjopa@centrum.cz.

Tomas Rehak

Re:Slušná firma v Ostravě pro Javistu?
« Odpověď #33 kdy: 14. 10. 2018, 19:49:31 »
Delame v OVe blockchain, machine learning, java a na FE ReactJS . Ani lopaty v Praze se nechytaji.

mailo

Re:Slušná firma v Ostravě pro Javistu?
« Odpověď #34 kdy: 15. 10. 2018, 01:39:01 »
Delame v OVe blockchain, machine learning, java a na FE ReactJS . Ani lopaty v Praze se nechytaji.

viac buzzwords v jednom prispevku som este nevidel   ;D


tomas25

Re:Slušná firma v Ostravě pro Javistu?
« Odpověď #35 kdy: 15. 10. 2018, 08:29:50 »
jestli von nedela v reklame ;)

trulo

Re:Slušná firma v Ostravě pro Javistu?
« Odpověď #36 kdy: 15. 10. 2018, 09:49:11 »
Pokud umíš dobře Německy, tak běž tam. Myslím, že jsou tam větší prachy než v Rakousku, jehož jediná výhoda je možnost pendlování z jižní Moravy do Vídně. Dokonce jsem viděl nabídku práce v Bavorsku přes českou firmu, která nabízela 90.000 Kč měsíčně. Nebo ještě lépe do Švýcarska, kde jsou prachy jako v Silicon Valley. Být tebou, jdu tam, než bude bude pozdě, tj. než zavedou kvóty nebo vystoupí ze Schengenu. I kdyby ses musel vrátit, praxi v bankovních systémech ti nikdo nevezme.

Svajciarsko - kvoty samozreme existuju.
Svajciarsko nie je jedna krajina, je to konfederacia uplne odlisnych krajin ( v 1/5 Svajciarska sa nedohovoris ziadnou nemcinou ( ci uz nemeckou alebo sialenymi svajciarskymi dialektami ku ktorym davaju nemecke titulky v telke)
Nemcina - skor asi potrebujes anglictinu ako nemcinu , lebo pravdepodovne budes pracovat v korporate
Platy - ako kontraktor mozes byt niekde medzi 500-1000 MD