VirtualBox na Linux Mint 17 nefunguje

martinb84

VirtualBox na Linux Mint 17 nefunguje
« kdy: 21. 06. 2016, 22:40:52 »
Ahoj,
budu rád za každou radu. Nejsem v linuxu nijak zdatný, jako svůj jediný systém jej používám teprve od března t.r. Pro účely programování a testování potřebuji nutně rozchodit VirtualBox s několika OS.

Už instalace byla dost divná - nainstaloval jsem z repozitáře VirtualBox 5.0.4 a nikde nebyl. Nešlo ho najít přitom ve správci SW se ukazoval jako instalovaný. Tak jsem jej odinstaloval, nainstaloval opětovně a zas nic. Tak jsem otevřel příkazovou řádku a nainstaloval jej ručně - v prvním příkazu jsem udělal chybu, tak mi shell vypsal správnou formu příkazu, tu jsem opsal a spustil. Při této instalaci jsem si všiml mnoha řádek, kde bylo napsáno "Unknown" a pak nějaké parametry. Nicméně po instalaci se VirtualBox skutečně objevil a konečně jsem jej spustil.

A teď k problému: V pohodě vytvořím nový počítač, ale jakmile jej chci spustit, dočkám se jen chybové hlášky:

Nepodařilo se otevřít sezení k virtuálnímu počítači xy

The virtual machine 'Windows 7' has terminated unexpectedly during startup with exit code 1 (0x1).

Návratový kód:
NS_ERROR_FAILURE (0x80004005)


Komponenta:
MachineWrap
Rozhraní:
IMachine {f30138d4-e5ea-4b3a-8858-a059de4c93fd}

Nikde jsem nenašel řešení...



nobody(ten pravej)

Re:VirtualBox na Linux Mint 17 nefunguje
« Odpověď #1 kdy: 22. 06. 2016, 01:17:51 »
nevim co ta chyba, ale obecne, VirtulBox potrebuje k pusteni vytvoreneho virtualu aktivni vbox kernel moduly, normalne se pri instlaci virtualboxu kompiluji pro aktualni jadro, potrebuje to ale mit nainstaloane hlavickove soubory (headers) jadra, pokud nejsou tak to se to muze tvarit ze se nainstalovalo (nesouvisi s problem: neni videt ikona), oznami nejake error ktere neznalej odtukne... oprava by pak byla nasledujici:

Kód: [Vybrat]
# instalace konkretni verze headers aktualne beziciho jadra
sudo apt-get install linux-headers-$(uname -r)

# prekonfigurovani/prekompilovani vbox ovladacu
sudo /etc/init.d/vboxdrv setup

aby se postup nemusel opakovat ruzne po kazde zmene jadra, je potreba nainstalovat headers metabalik, kterej vzdy automaticky doinstaluje headers pri aktualizaci jadra... zalezi jakou verzi Linux Mint 17 pouzivas, resp. jake jadro...
Kód: [Vybrat]
dpkg -l | grep linux-imageto co ti zobrazi, tak pro to nainstaluj nadrazenej jadernej metabalik (z nazvu odstranis -image), co dotahne i metabalik headers co dotahne vzdy i ten konkretni balik headers spolecne s jadrem...
pokud ti to zobrazi: linux-image-generic, nainstaluj linux-generic
pokud ti to zobrazi: linux-image-generic-lts-wily, nainstaluj linux-generic-lts-wily

jinak je mozne ze headers mas a nic to nenainstaluje, pak muzes zkusit i tak co napise
Kód: [Vybrat]
sudo /etc/init.d/vboxdrv setuppripadne
Kód: [Vybrat]
# rucni ativace ovladacu, jinak se to deje pri startu automaticky
 sudo /etc/init.d/vboxdrv start

# zjisteni stavu ovladacu, jestli bezi/nebezi
sudo  /etc/init.d/vboxdrv status