FEI VŠB Ostrava

X125

Re:FEI VŠB Ostrava
« Odpověď #15 kdy: 13. 06. 2016, 16:19:42 »
A představa že někdo jiný ví líp, co se mám učit a co je dle něho užitečné je ta správná a hodna dospělého člověka?
To pobavilo ;D
Vždyť se klidně můžeš učit, co chceš a ani školu k tomu nepotřebuješ. A taky tě nikdo nenutí na té škole být, když máš jinou představu.


Ivan Nový

Re:FEI VŠB Ostrava
« Odpověď #16 kdy: 13. 06. 2016, 16:23:29 »
A představa že někdo jiný ví líp, co se mám učit a co je dle něho užitečné je ta správná a hodna dospělého člověka?
To pobavilo ;D

On to neví líp, ale už před vámi udělal ty chyby, které vy teprve uděláte :-))) Díky němu byste se některých mohl vyvarovat :-)))

Bukovcan

Re:FEI VŠB Ostrava
« Odpověď #17 kdy: 13. 06. 2016, 17:00:23 »
Mám za sebou rok studia, studuji informatiku a výpočetní techniku, co se týče úrovně školy, tak já jsem z celého roku zklamaný. První ročník ti nedá snad nic, pokud už máš základy ze střední + hromada předmětů, u kterých si budeš říkat, k čemu ti budou. Jsem rád, že už půjdu do druháku a že jsem si mohl konečně zapsat předměty, které JÁ chci.

Myslis ze je to niekde ine? Pozri si napr VUT ... tam maju predmety pevne nastavene viac menej az do tretiaku .. bud rad ze mas aspon nejaku moznost volby i ked az v druhaku ... A co sa tyka urovne skoly tak taketo kecy ze ten a tamten povedal maju nulovu hodnotu ... ano je pravda ze v prvaku sa sem dostanu aj ludia co su uplne vygumovani ale to je aj na inych skolach .. no garantujem ti ze sa takyto daleko nedostanu, az na par vynimiek ktory si vsetky projekty kupia od spoluziakov a skusky nejak na treti pokus daju .. je to ich vec a ich svedomie ... skola je dost prakticka a podla rebricka nedavneho ktory tu niekto postoval si skola dost polepsila, a vo svete zacina mat celkom dobre meno ... no len iste individua ktory vzivote si tu skolu neskusili budu tvrdit ze je to flakarina ... ti ktory si to mysleli, a dufali v titul zdarma uz na skole vacsinou niesu, pretoze to nedali ... tolko moj nazor. V praxy aj tak kazda firma pouziva svoje konkretne technologie a frameworky atd a tie ta ziadna skola nenauci len sam ... a este podotknem .. pozri si osnovy predmetov u nas a na inych skolach, uvidis ze su viac menej totzne ... je jedno aka skola, po skole sme aj tak vsetci ing a potom mozes ukazat co vies ... ak k tomu nemas vztah tak na IT ani nelez lebo len budes trpiet, nech je to akakolvek skola

Re:FEI VŠB Ostrava
« Odpověď #18 kdy: 13. 06. 2016, 17:24:33 »
Hele, neříkám  že je to někde jiné, ono obecně celý systém školství je na hlavu postavený. Místo toho aby tě podporoval v tom co chceš studovat tak ti akorát hází klacky mezi nohy.

Ale je to jen můj názor, tak se prosím z toho hlavně vy víte co  ;)

jeniceek

Re:FEI VŠB Ostrava
« Odpověď #19 kdy: 13. 06. 2016, 17:51:17 »
Jo ale v praxi většinou taky neděláš to co chceš ty, ale to co chce zákazník. A dost často je to extrémní nuda a pořád téměř to samé. Věci které tě baví můžeš zkoumat na magisterském nebo doktorském studiu.
Teď už jsme ale dost OT. Jinak k té úmrtnosti na FEI - nabrali v prváku 2k, do konce druháku zůstalo něco kolem 500.


Ivan Nový

Re:FEI VŠB Ostrava
« Odpověď #20 kdy: 13. 06. 2016, 18:32:09 »
Hele, neříkám  že je to někde jiné, ono obecně celý systém školství je na hlavu postavený. Místo toho aby tě podporoval v tom co chceš studovat tak ti akorát hází klacky mezi nohy.

Ale je to jen můj názor, tak se prosím z toho hlavně vy víte co  ;)
A co chcete studovat, co vás baví?

Re:FEI VŠB Ostrava
« Odpověď #21 kdy: 13. 06. 2016, 18:44:25 »
Mě hodně baví sítě a správa OS, proto bych dal přednost předmětu zabývající se třeba těmi sítěmi než předmětu logické obvody :D Proto si myslím, že nejlepší by bylo, kdyby vysoká škola byla o tom, že by si měl nějaký seznam předmětů z nejrůznějších oborů a ty by sis vždy každý rok zapsal takové, které chceš, žádné povinné předměty a jiné nesmysly.

Jinými slovy, proč by mi měl furt někdo organizovat život?  :)

Re:FEI VŠB Ostrava
« Odpověď #22 kdy: 13. 06. 2016, 18:56:23 »
Jo ale v praxi většinou taky neděláš to co chceš ty, ale to co chce zákazník. A dost často je to extrémní nuda a pořád téměř to samé. Věci které tě baví můžeš zkoumat na magisterském nebo doktorském studiu.
Teď už jsme ale dost OT. Jinak k té úmrtnosti na FEI - nabrali v prváku 2k, do konce druháku zůstalo něco kolem 500.
Dobrá, ale když se třeba budeš živit návrhem počítačových sítí, tak asi těžko po tobě bude chtít zákazník spočítat třeba nějakou limitu, vždy bude zákazník chtít něco s tvé odbornosti, ve které se samozřejmě najdou i málo zábavné věci, ale i ty k něčemu budou.

Jo kdybych byl matematik, tak zase asi po mě nebude chtít zákazník něco programovat, protože by to asi moc dobře nedopadlo. Vysoké školy se prostě snaží vyrobit ajtáka na všechno, ale to není proveditelné, takový ajtak je k ničemu.

Ivan Nový

Re:FEI VŠB Ostrava
« Odpověď #23 kdy: 13. 06. 2016, 19:11:18 »
Jo ale v praxi většinou taky neděláš to co chceš ty, ale to co chce zákazník. A dost často je to extrémní nuda a pořád téměř to samé. Věci které tě baví můžeš zkoumat na magisterském nebo doktorském studiu.
Teď už jsme ale dost OT. Jinak k té úmrtnosti na FEI - nabrali v prváku 2k, do konce druháku zůstalo něco kolem 500.
Dobrá, ale když se třeba budeš živit návrhem počítačových sítí, tak asi těžko po tobě bude chtít zákazník spočítat třeba nějakou limitu, vždy bude zákazník chtít něco s tvé odbornosti, ve které se samozřejmě najdou i málo zábavné věci, ale i ty k něčemu budou.

Jo kdybych byl matematik, tak zase asi po mě nebude chtít zákazník něco programovat, protože by to asi moc dobře nedopadlo. Vysoké školy se prostě snaží vyrobit ajtáka na všechno, ale to není proveditelné, takový ajtak je k ničemu.

No VŠ slouží k rozšíření obzorů a k tomu, abyste získal základy k dalšímu vlastnímu studiu. Je to učení jazyka oboru. Jinak nastavovat sítě bude brzy AI, k tomu lidí nebude potřeba, s tím do důchodu nevydržíte. Budete muset umět něco, co nebudou umět stroje. Proto znalost nějakých konkrétních technologií vám bude dobrá jen k tomu, abyste se rychleji naučil technologie nové. No a k tomu potřebujete i ty základy, abyste nebyl jako stroj a věcem rozuměl do hloubky.

Bukovcan

Re:FEI VŠB Ostrava
« Odpověď #24 kdy: 13. 06. 2016, 19:13:12 »
Ludia ako ty na VS podla mna nepatria ... VS je dobrovolna, tak je to na tebe ci sa chces ucit ten povinny zaklad ktorym si kazdy musi prejst, alebo sa chces zamerat rovno na prakticke veci ktore realne v praci budes pouzivat ... ak mas pocit ze ti skola nic nedava, alebo ze je zbytocna odid a chod pracovat, a ak nieco budes potrebova doucis sa to neskor ... obe varianty maju svoje plus aj minus .. a kazdy si musi zvolit svoje priority

javaman

Re:FEI VŠB Ostrava
« Odpověď #25 kdy: 13. 06. 2016, 19:36:34 »
.. obe varianty maju svoje plus aj minus .. a kazdy si musi zvolit svoje priority

Jaké nevýhody má ta lepší varianta? Naučím se vše podstatné a budu ve stejný čas na daleko lepším levelu (více peněz, lepší práce, lepší postavení, ...).

Re:FEI VŠB Ostrava
« Odpověď #26 kdy: 13. 06. 2016, 19:44:19 »
ja len, že ste trochu odbočili od temy :) samozrejme, že sa človek muči učiť aj matematiku a podobne veci, aj veci čo ho nebavia, lebo o tom ta vysoka škola jednoducho je, kto sa chce učiť iba to, čo ho bavi, tak sa môže učiť rovno sam doma, predsa titul nie je až tak nevyhnutny, ak človek niečo dokaže a vie...uspešni ľudia nespominaju mam taku a taku vysoku školu, ale hovoria za nich pracovne uspechy a ak, tak spominaju prave tie...no ale skôr by som rad vedel, aka je teda ta uroveň na VŠB FEI a či je pravda to, že to urobi každy a je to taka "podradna" škola. Ďakujem.

javaman

Re:FEI VŠB Ostrava
« Odpověď #27 kdy: 13. 06. 2016, 19:51:46 »
Proč by vysoká škola měla být o tom, aby ses učil věci, které tě nebaví. To je přece nesmysl. Na vysokou jdeš právě proto, že tě to baví. Pokud tam učí píčoviny, je to špatná škola. Jako ty u nás třeba.

Re:FEI VŠB Ostrava
« Odpověď #28 kdy: 13. 06. 2016, 20:00:43 »
Citace
No VŠ slouží k rozšíření obzorů a k tomu, abyste získal základy k dalšímu vlastnímu studiu. Je to učení jazyka oboru. Jinak nastavovat sítě bude brzy AI, k tomu lidí nebude potřeba, s tím do důchodu nevydržíte. Budete muset umět něco, co nebudou umět stroje. Proto znalost nějakých konkrétních technologií vám bude dobrá jen k tomu, abyste se rychleji naučil technologie nové. No a k tomu potřebujete i ty základy, abyste nebyl jako stroj a věcem rozuměl do hloubky.

Nějak nerozumím, z čeho jste vydedukoval, že chci jen nastavovat sítě, ale ok, nebudeme to rozebírat.
Co se týče rozšíření obzorů, já si je rád rozšířím, ale směrem takovým kterým já chci, ne který schválil nějaký stoletý páprda odtržený od reality.

Citace
Ludia ako ty na VS podla mna nepatria ... VS je dobrovolna, tak je to na tebe ci sa chces ucit ten povinny zaklad ktorym si kazdy musi prejst, alebo sa chces zamerat rovno na prakticke veci ktore realne v praci budes pouzivat ... ak mas pocit ze ti skola nic nedava, alebo ze je zbytocna odid a chod pracovat, a ak nieco budes potrebova doucis sa to neskor ... obe varianty maju svoje plus aj minus .. a kazdy si musi zvolit svoje priority

Jasně, na vysoké školy patří jenom lidi co drží hubu a krok ;D Každopádně kdybych teď skončil, tak bych byl pořádný vůl, 1/3 studia fuč, nepřipadá v úvahu :D Nakonec i ten titul se hodí.

Citace
ja len, že ste trochu odbočili od temy :) samozrejme, že sa človek muči učiť aj matematiku a podobne veci, aj veci čo ho nebavia, lebo o tom ta vysoka škola jednoducho je, kto sa chce učiť iba to, čo ho bavi, tak sa môže učiť rovno sam doma, predsa titul nie je až tak nevyhnutny, ak človek niečo dokaže a vie...uspešni ľudia nespominaju mam taku a taku vysoku školu, ale hovoria za nich pracovne uspechy a ak, tak spominaju prave tie...no ale skôr by som rad vedel, aka je teda ta uroveň na VŠB FEI a či je pravda to, že to urobi každy a je to taka "podradna" škola. Ďakujem.
Blbec tu školu neudělá, průměrný student jo.

javaman

Re:FEI VŠB Ostrava
« Odpověď #29 kdy: 13. 06. 2016, 20:06:21 »
Nakonec i ten titul se hodí.

Blbec tu školu neudělá, průměrný student jo.

Tomu fakt věříš? A nebo se tím jen utěšuješ?

Průměrný student je blbec, takže to i ten udělá, no. Samozřejmě se nebavíme o pokladní v Tescu. Nevím, jestli ses všimnul, kolik procent lidí dnes studuje.