Ako presadit zmeny vo firme?

mikrom

Re:Ako presadit zmeny vo firme?
« Odpověď #45 kdy: 05. 01. 2018, 09:49:17 »
... v IT je vysoky dopyt, takze je dost moznosti. Len aby to nebolo z blata do kaluze.
pozor na to, aj ja som odisiel lebo sa mi vo firme par veci nepacilo a zazil som prechod z blata do kaluze ...  8)


urednikx

Re:Ako presadit zmeny vo firme?
« Odpověď #46 kdy: 05. 01. 2018, 10:10:49 »
Mě nikdy nenapadlo koukat klukům na p a natož je třidtit podle národnosti ... člověk terý to vymysel je asi trochu homo.

Budto te vychovali v klastere anebo proste kecas. Jiz dlouho je verejnym tajemstvi, ze i heterosexualove overuji, jak je na tom konkurence.
Jako, nevim jak na Slovensku, ale v Cesku si pomeruji pin.iky deti a pak dusevne nebo telesne naruseni. Zdravy dospely muz vi jak na tom je je on osobne protoze to je proste vec co se nemeni a neni ji treba overovat. A overovat jakeho ma pind.ka konkurence to je homosexualni.

Katka

Re:Ako presadit zmeny vo firme?
« Odpověď #47 kdy: 05. 01. 2018, 10:11:36 »
Ved toho sa obavam. Ale ked neskusim, nezistim, ako je to inde :)

jpu

Re:Ako presadit zmeny vo firme?
« Odpověď #48 kdy: 05. 01. 2018, 10:33:08 »
Zaujimava tema. Zacinam mam pocit, ze tu na Slovensku stoja IT firmy fakticky za hovno. Uz som nejake tie firmy prechodil a mozem ti len povedat, nebudes to mat jednoduche najst firmu, kde sa dodrziavaju nejake best practices. Naozaj si myslim, ze slovensky IT trh je orientovany len na statne zakazky, bankovy sektor, poistovne, cize ziadna zaujimava praca, len taka (lopatarna - weby). V aktualnej firme to tiez nie je bohvie co. Chaos a o best practices nemoze byt ani rec. Tiez zvazujem prechod, ale asi do zahranicia. Na Slovensku je to na zaplakanie.

mikrom

Re:Ako presadit zmeny vo firme?
« Odpověď #49 kdy: 05. 01. 2018, 11:56:20 »
Ved toho sa obavam. Ale ked neskusim, nezistim, ako je to inde :)
Kazdopadne chod na par pohovorov, zistit ake mas sance na trhu prace a ako to je inde. Priprav si otazky. Okrem platu sa pytaj na tie veci, ktore ta zaujimaju a ked ta budu chciet zobrat, pozri si aj pracovisko, kde budes sediet, zisti ci mas kde parkovat, ... atd. Dobre je ked ma pohovor aj viac kol, lebo ta este moze napadnut co sa chces dozvediet ...
Moj problem bol prave v tom, ze ma na pohovore zaujimal iba plat  >:(
Zobrali ma hned v 1. kole - islo to velmi rychlo. Necakal som to, pretoze som chcel ist povodne do inej firmy ale tam ma dlho natahovali kvoli platu ... a nakoniec mi povedali ze nevedia uspokojit moje platove naroky. Naproti tomu v tejto firme  to islo velmi rychlo a vela veci som si nemal cas overit - a rozhodol som sa zle. Az ked som tam zacal pracovat, zistil som ze celkovo je to ovela horsie ako v predoslej firme t.j. napr.: pracovny cas, sedenie, parkovanie, premrstena bezpecnost, hardware, ... a ta praca sa mi tiez zdala menej zaujimava ako predtym. Skratka pripadal som si tam jak stadova lopata  :D