Kam umístit soukromý e-mail?

Petrík

Kam umístit soukromý e-mail?
« kdy: 08. 06. 2016, 07:54:55 »
Ahojte,

Ako sukromny email som pouzival nieco@rodinnadomena, vacsinou webmail, uplne postacoval. Na mail chodia vseky dolezite veci /banka, sporenie atd/, avsak nemam nad tym mailom plnu kontrolu, co mi zacina vadit.. Viete mi poradit nejaky vhodny, bezpecny mail? Z Free je tu google (gmail) alebo office (M$), kde si vsak myslim ze to so sukromim jej z blata do kaluze (a moc ich nemusim).. alebo zeby moja paranoja? Druhu alternativu som uvazoval kludne aj plateny webmail... registracia + hosting (wedos, savana), za par korun je domena + mesacny pausal. Ale ako to maju s bezpecnosotu dat a ci vobec.. Rad si necham poradit!

Ako to mate vy, resp poradte, take to optimum, bezecnost/cena/vykon.

P.
« Poslední změna: 08. 06. 2016, 08:21:30 od Petr Krčmář »


j

Re:Kam umístit soukromý e-mail?
« Odpověď #1 kdy: 08. 06. 2016, 08:32:09 »
Vlastni HW ve vlastnim kumbale ... ;D

Re:Kam umístit soukromý e-mail?
« Odpověď #2 kdy: 08. 06. 2016, 08:45:58 »
Rapsberry, postfix a muzes to mit doma  8)
Když chceš, dokážeš vše!

Re:Kam umístit soukromý e-mail?
« Odpověď #3 kdy: 08. 06. 2016, 09:15:01 »
Optimum bezpečnost/cena/výkon je nějaký velký poskytovatel, třeba ten GMail. Pak dlouho dlouho nic, a pak nějaký placený webhosting (kde to nebude nijak slavné s cenou) nebo samo demo řešení (kde nemůže být řeč o bezpečnosti).

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kam umístit soukromý e-mail?
« Odpověď #4 kdy: 08. 06. 2016, 09:38:04 »
Rapsberry, postfix a muzes to mit doma  8)

Mailserver doma bych tedy nechtel. Na to vam bude porad nekdo utocit, aby si z toho mohl posilat spam, ze budete mit uplne ucpanou linku.


Re:Kam umístit soukromý e-mail?
« Odpověď #5 kdy: 08. 06. 2016, 09:46:23 »
Rapsberry, postfix a muzes to mit doma  8)

Mailserver doma bych tedy nechtel. Na to vam bude porad nekdo utocit, aby si z toho mohl posilat spam, ze budete mit uplne ucpanou linku.

Mám doma server cca 5 let a neřekl bych, že mi na něj někdo útočí nebo rozesílá spam  ::)
Když chceš, dokážeš vše!

creek

Re:Kam umístit soukromý e-mail?
« Odpověď #6 kdy: 08. 06. 2016, 09:56:58 »
protonmail.com :)

Re:Kam umístit soukromý e-mail?
« Odpověď #7 kdy: 08. 06. 2016, 10:02:59 »
neřekl bych, že mi […] rozesílá spam  ::)
To tvrdí drtivá většina těch, jejichž počítače spam rozesílají. Lidí, jejichž počítače rozesílají spam, oni o tom vědí a ještě to otevření přiznají, je minimum.

Re:Kam umístit soukromý e-mail?
« Odpověď #8 kdy: 08. 06. 2016, 10:09:03 »
neřekl bych, že mi […] rozesílá spam  ::)
To tvrdí drtivá většina těch, jejichž počítače spam rozesílají. Lidí, jejichž počítače rozesílají spam, oni o tom vědí a ještě to otevření přiznají, je minimum.

Nemyslíte si snad, že admin by neprišel na to, že mu jeho sever rozesilá spam nebo že mu na něj někdo útočí, že ne? :o
Když chceš, dokážeš vše!

Re:Kam umístit soukromý e-mail?
« Odpověď #9 kdy: 08. 06. 2016, 10:23:56 »
Nemyslíte si snad, že admin by neprišel na to, že mu jeho sever rozesilá spam nebo že mu na něj někdo útočí, že ne? :o
Jak si tedy vysvětlujete ty počítače, které spam rozesílají? Podle vás o tom problému admin ví, neřeší to a ještě se chlubí tím, že jeho počítač rozesílá spam?

Re:Kam umístit soukromý e-mail?
« Odpověď #10 kdy: 08. 06. 2016, 10:35:50 »
Nemyslíte si snad, že admin by neprišel na to, že mu jeho sever rozesilá spam nebo že mu na něj někdo útočí, že ne? :o
Jak si tedy vysvětlujete ty počítače, které spam rozesílají? Podle vás o tom problému admin ví, neřeší to a ještě se chlubí tím, že jeho počítač rozesílá spam?

90% počítačů co rozesílá SPAM je někde hostovaná VPSka někde u Wedosu atd, kterou si člověk sysadminem nepolíbený koupí místo hostingu, podle návodu na netu nainstaluje a hodi Wordpress pro svůj blogíček :-)

Věřte již tuny jsem jich opravoval ....

A SPAM nemusejí zákonitě rozesílat pouze nabořené servery, v dnešní době kdy VPS stojí do stokoruny se emailovym agenturam vyplati kupovat VPS, instalovat postfixy a rozesilat pres to
Když chceš, dokážeš vše!

Re:Kam umístit soukromý e-mail?
« Odpověď #11 kdy: 08. 06. 2016, 10:55:47 »
90% počítačů co rozesílá SPAM je někde hostovaná VPSka někde u Wedosu atd, kterou si člověk sysadminem nepolíbený koupí místo hostingu, podle návodu na netu nainstaluje a hodi Wordpress pro svůj blogíček :-)
Takže jsou to počítače, jejichž administrátoři nevědí, že jejich počítač rozesílá spam, a do diskusí případně píšou „neřekl bych, že můj počítač rozesílá spam“.

Re:Kam umístit soukromý e-mail?
« Odpověď #12 kdy: 08. 06. 2016, 11:32:13 »
90% počítačů co rozesílá SPAM je někde hostovaná VPSka někde u Wedosu atd, kterou si člověk sysadminem nepolíbený koupí místo hostingu, podle návodu na netu nainstaluje a hodi Wordpress pro svůj blogíček :-)
Takže jsou to počítače, jejichž administrátoři nevědí, že jejich počítač rozesílá spam, a do diskusí případně píšou „neřekl bych, že můj počítač rozesílá spam“.

Koukam, že s Vámi nemá cenu pokračovat :-)
Když chceš, dokážeš vše!

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kam umístit soukromý e-mail?
« Odpověď #13 kdy: 08. 06. 2016, 11:58:59 »
Mailserver doma bych tedy nechtel. Na to vam bude porad nekdo utocit, aby si z toho mohl posilat spam, ze budete mit uplne ucpanou linku.

Mám doma server cca 5 let a neřekl bych, že mi na něj někdo útočí nebo rozesílá spam  ::)
[/quote]

Docela me prekvapuje, ze mate na verejne ip na standardnim portu server a nikdo se do nej nepokousi nabourat. Asi vas nemaji radi, protoze kdyz ja mel na verejne na standardnim portu ssh, tak se tam porad nekdo zkousel dostat a kdyz to zacalo delat desitky tisic pokusu za den, nahodil jsem denyhosts a jeste prehodil server na divny port, aby nebylo kazdemu jasne, co tam je.

MMN

Re:Kam umístit soukromý e-mail?
« Odpověď #14 kdy: 08. 06. 2016, 12:25:39 »

Mailserver doma bych tedy nechtel. Na to vam bude porad nekdo utocit, aby si z toho mohl posilat spam, ze budete mit uplne ucpanou linku.
A odkdy je potřeba, aby spamující počítač musel již před nabořením fungovat jako mailserver?