Existuje fungující, desktopový sw s GUI psaný v Javě

Trpaslík Alias

Re:Existuje fungující, desktopový sw s GUI psaný v Javě
« Odpověď #15 kdy: 02. 06. 2016, 22:25:40 »
co na tom meni fakt, ze v C# ve spojeni s WPF udelam lepsi a rychlejsi GUI aplikaci?

Ale ne multiplatformní, že?
Teď jde o to, jestli obětovat pohodlí při vývoji a mít multiplatformní aplikaci, nebo naopak.


tisnik

Re:Existuje fungující, desktopový sw s GUI psaný v Javě
« Odpověď #16 kdy: 02. 06. 2016, 22:46:12 »
Nebo je to všechno stejný, pomalý šmejd, a napsat se to v tom zkrátka nedá?
Eclipse - padá, seká se..

Která verze a s jakými pluginy? Mělo by to být řešitelné, já celkem v pohodě valím Eclipse i na Asus EEE (sedm let starej stroj, už v době nákupu vybaven podprůměrným CPU). Na dnešní snad již běžné sestavě i5/i7+SSD to prostě musí běžet bez výraznějších záseků. Na druhou stranu některé pluginy mohou způsobovat problémy (FindBugs je za určitých okolností nestabilní). Já si nejradši vypnu všechny ty nesmyslné věci typu CVS/SVN, pokud nepoužíváte Maven, tak i jeho plugin atd.

Re:Existuje fungující, desktopový sw s GUI psaný v Javě
« Odpověď #17 kdy: 02. 06. 2016, 22:51:33 »
Ahoj, měl jsem možnost dělat obojí jak C# WPF, tak Javu Swing.
Pomalý SW se dá napsat prakticky v čemkoli. Je pravdou že asi nejlepší IDE pro Javu je InteliJ Idea, ale Eclipse a Netbeans jsou opravdu jinde. Co se týče Swingu, neznám pružnější prostředí, pokud se použije ke tvorbě GUI MigLayout, je to pecka, člověk se to naučí číst podobně jako CSS a nepotřebuje žádný navrhovací klikátka. Pracuji pro uživatele kteří si vymýšlejí opravdové zrůdnosti. Každopádně zatím šlo spáchat úplně všechno. S JavaFX v rozsahu jako se swingem nemám.

Re:Existuje fungující, desktopový sw s GUI psaný v Javě
« Odpověď #18 kdy: 02. 06. 2016, 22:53:23 »
Jinak poměrně schopný kus SW je například Apache Direcotory Studio, je postavené na Eclipse.

Re:Existuje fungující, desktopový sw s GUI psaný v Javě
« Odpověď #19 kdy: 02. 06. 2016, 22:56:22 »
Nebo je to všechno stejný, pomalý šmejd, a napsat se to v tom zkrátka nedá?
Eclipse - padá, seká se..

Která verze a s jakými pluginy? Mělo by to být řešitelné, já celkem v pohodě valím Eclipse i na Asus EEE (sedm let starej stroj, už v době nákupu vybaven podprůměrným CPU). Na dnešní snad již běžné sestavě i5/i7+SSD to prostě musí běžet bez výraznějších záseků. Na druhou stranu některé pluginy mohou způsobovat problémy (FindBugs je za určitých okolností nestabilní). Já si nejradši vypnu všechny ty nesmyslné věci typu CVS/SVN, pokud nepoužíváte Maven, tak i jeho plugin atd.

Pravda je že k přechodu na InteliJ mě vedlo pomalé přepínání větví techdy asi v jediném pluginu pro git (Egit) a občasné problémy s nekonečným, jakoby zaseknutým buikdováním projektu.


marty

Re:Existuje fungující, desktopový sw s GUI psaný v Javě
« Odpověď #20 kdy: 03. 06. 2016, 08:04:43 »
co na tom meni fakt, ze v C# ve spojeni s WPF udelam lepsi a rychlejsi GUI aplikaci?

Neuděláš. Zkoušel jsem takovou aplikaci v Ubuntu. Bylo to líné, blbly fonty a padalo to.
Jo tys zkousel. A jeste na Ubuntu. Tak to potom jo  ;D ;D ;D. Ono blby na tom je, ze JAVA seka jak na ubuntu tak i na windows a to je multiplaformni. WPF je primarne windows technologie, takze je mozny, ze na ubuntu to ma sve problemy, ale na windowsu lepsi GUI aplikaci neudelas, to si pis ;)

ByCzech:
multiplaformni? Na to ti vysrat, kdyz linux jako desktopovej OS pouziva jenom 2% populace  8)

Trpaslík Alias

Re:Existuje fungující, desktopový sw s GUI psaný v Javě
« Odpověď #21 kdy: 03. 06. 2016, 09:06:43 »
ByCzech:
multiplaformni? Na to ti vysrat, kdyz linux jako desktopovej OS pouziva jenom 2% populace  8)
Ty bych vůbec nebral v potaz, problém jsou Applisti, těch je kolem 6% a v určitejch vrstvách lidí je Apple hodně používanej.

klokan

Re:Existuje fungující, desktopový sw s GUI psaný v Javě
« Odpověď #22 kdy: 03. 06. 2016, 10:11:14 »
Jsem zarytý nepřítel Javy na cokoli, ale existuje: např. OmegaT.

Re:Existuje fungující, desktopový sw s GUI psaný v Javě
« Odpověď #23 kdy: 03. 06. 2016, 12:43:18 »
Pouzivam denne NetBeans, posledni 3 tydny testuju PHPStorm, parkrat za mesic vytvarim faktury ve FlexiBee. Vse ve virtualnim Ubuntu/Lubuntu Precise/Trusty (ruzne kombinace).
Vsechny spojuje to, ze nejsou uplne bleskove, ALE od te doby co mam SSD a nikoliv plotnu tak je vse pouzitelne a pady nepozoruju vubec.

Treba u SW jako je prave IDE by neresit multiplatformnost znamenalo nemit znacnou cast zakazniku. Zatimco z tech 2% linuxaku treba 50% nejaky takovy nastroj na vyvoj pouziva a u jablek to bude treba tretina(u US vyvojaru jsem nevidel snad jiny laptop nez apple) tak ze tech 90% windowsaku bude cilovka stezi par desetin promile.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

PetrM

Re:Existuje fungující, desktopový sw s GUI psaný v Javě
« Odpověď #24 kdy: 03. 06. 2016, 12:56:15 »
Tak s STMCube taky nemám výkonnostní problémy. Ale sprasit se dá všechno, že...

S Eclipse mám jiný a vážnější problémy, než výkonnost, a to se teprve na SSD chystám. Jede na bez sekání i na starým 500GB HDD s 5400rpm a LUKSem na AMD E1/1200 s 4GB RAM...

A co se % uživatelů týká, souhlas, že na Linuxu je jiná cílovka. A kupodivu čím dál víc lidí kolem mě prchá z widlí. Takže je třeba si položit otázku: "Když dneska začnu projekt multiplatformě, bude to stát víc, než v budoucnu její přepsání, pokud podíl widlí sletí pod 50%?" Jsou totiž dva druhy aplikací - pomůcka pro sebe, kterou slepím v tom, co je nejpohodlnější, nebo komerční appka a ta by měla mít dobrý základ, aby pár let vydržela.

Stát se může leccos, před deseti rokama jsem si dlaždice ve widlích taky neuměl představit a největší výrobce mobilů byla Nokia...

Btw, IDE v Qt taky není špatný... ;)

kk

Re:Existuje fungující, desktopový sw s GUI psaný v Javě
« Odpověď #25 kdy: 03. 06. 2016, 13:40:35 »
nebim jestli to spada do kategorie dektopova apka, ale ja dlouho paril hru spiral knights a ta byla napsana vjave a bezela svizne.

Švaukoň

Re:Existuje fungující, desktopový sw s GUI psaný v Javě
« Odpověď #26 kdy: 03. 06. 2016, 13:43:34 »
A co se % uživatelů týká, souhlas, že na Linuxu je jiná cílovka. A kupodivu čím dál víc lidí kolem mě prchá z widlí. Takže je třeba si položit otázku: "Když dneska začnu projekt multiplatformě, bude to stát víc, než v budoucnu její přepsání, pokud podíl widlí sletí pod 50%?"
To se stane možná za hodně dlouho podle marketshare, do tý doby snad Microsoft napadne udělat i multiplatformní GUI. Každopádně ono neni moc kam přecházet. Linux narozdíl od OS X nepodporuje plno programů a je rozdrobenej do několika distribucí. OS X je zas součást (pro mnoho lidí zbytečně) drahýho Apple a pochybuju, že si budou kupovat OS samostatně, to si nechaj radši Windows.

lojza

Re:Existuje fungující, desktopový sw s GUI psaný v Javě
« Odpověď #27 kdy: 03. 06. 2016, 13:58:05 »
freerapiddownloader

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Existuje fungující, desktopový sw s GUI psaný v Javě
« Odpověď #28 kdy: 03. 06. 2016, 14:08:59 »
Tak za mne IntelliJ IDEA, FreeRapid Downloader a Minecraft.

Drive, v dobach nedostatku pameti, jsem take Javove aplikace nemel rad. Nyni ale jde koupit 16GB doslova za par tisic.

Petr M

  • ***
  • 105
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Existuje fungující, desktopový sw s GUI psaný v Javě
« Odpověď #29 kdy: 03. 06. 2016, 19:44:13 »
Švaukoň:
"To se stane možná za hodně dlouho podle marketshare" - jak dlouho trval sešup Nokii? Tři roky a bylo po všem...

"do tý doby snad Microsoft napadne udělat i multiplatformní GUI" - nenapadne, protože nic jinýho neumí. Co čekat od debilů, co grafiku integrují do jádra systému a dialogy pro nastavování periferek rvou do stejné DLL knihovny, jako ovladače?

"Linux narozdíl od OS X nepodporuje plno programů..." - Protože to tak vytvořili autoři těch programů. Za to Linux nemůže.

"... a je rozdrobenej do několika distribucí." - Jádro je jedno, balíčkovací systémy jsou jenom o distribuci binárky a jsou jenom záležitost jednou napsanýho skriptu. GUI se omezí na Qt nebo GTK, navíc zapouzdřený frameworkem a záměnný, takže stačí použít jedno z toho. Logika aplikace v C/C++ pojede všude. Tahle výmluva, proč to nejde, je hodně chabá.

"... pochybuju, že si budou kupovat OS samostatně, to si nechaj radši Windows." Do chvíle, než poznají jinou alternativu, která se po každým nechtěným update nerozbije a prostě dělá, co čekají. A pokud ta alternativa bude zadarmo a malej měkýš si začne kompenzovat skomírající OEM měsíčním výpalným...

Každopádně multiplatformní aplikace může být konkurenční výhoda. Kdyby widle ztrácely market share a ty jsi rychle reagoval a nabídl multiplatformní řešení, tak s malou investicí do reklamy "Naše aplikace podporuje i Linux a Os X" přetáhneš zákazníky konkurenci. A pro vendor lock-in snad dneska není rozumný důvod...