Rychlý přechod na Windows

Fantomas

Re:Rychlý přechod na Windows
« Odpověď #45 kdy: 02. 06. 2016, 00:08:44 »
Z tohoto příspěvku cítím narážku na moji nízkou inteligenci. Prosím o upozornění, čím jsem se prozradil. Bohužel jsem moc blbej na to abych poznal, jak jste poznali, že jsem blbej. Příště bych si na to chtěl dát pozor.
Neprozradil, neni to narazka, jen dodatek k tvemu prispevku. Vazne, normalne to udelej, oni tatici si mysli, ze jsou deti chytre po nich, ale neni to z vetsi casti pravda. :-D


Lol Phirae

Re:Rychlý přechod na Windows
« Odpověď #46 kdy: 02. 06. 2016, 00:09:04 »
Musíte si uvědomit, že lidé, kteří navštěvují root nejsou běžní průměrní lidé a na základních školách studují i děti, které budou topiči, uklízečkami, politiky, ...

Ano. A ty by sis měl uvědomit, že cílem této výuky by neměla být propagace a infiltrace produktů jedné konkrétní firmy, ale např. to, aby se ty děti naučily používat vhodný nástroj vhodným způsobem. Např. tak, že budou v textovém editoru používat styly a naformátovat dokument požadovaným způsobem, že nebudou odsazovat mezerníkem, že budou v tom dokumentu schopny vytvořit nějaký obsah, rejstřík, atd., a nakonec to v nějakém standardizovaném formátu odevzdat. Jestli k tomu použijou kancelářský balík ten nebo onen, je fakt úplně jedno.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rychlý přechod na Windows
« Odpověď #47 kdy: 02. 06. 2016, 00:16:05 »
Zajímalo by mě, jestli je i někde zpětná vazba bývalých maturantek, jak využily znalost html tagů na podnikatelské škole a jaký měly náskok oproti ostatním, když se musely přeučovat na kancelářský software běžnější ve firemní sféře.

Tak jiste, takova maturantka, co chodi na skolu, kde vyzaduji MS Oppice, je na tom urcite lip. Tam ji ucitel urcite nauci pouzivat Oppice na opravdu profesionalni urovni, vsak ji zkousi z Ribbonu, jestli ho umi nazpamet. A ta maturantka to urcite do doby, nez zacne nekde opravdu zarezavat, nezapomene. Pricemz behem tech peti let, co maturantka bude delat v McDonaldu nebo v supermarketu vzdy jen na zkusebni dobu, protoze nemuze sehnat praci dle sve kvalifikace, MS urcite zase neprijde s vylepsenym interfejsem, napriklad Ribbonem s dlazdickami.

prezek

  • ***
  • 229
    • Zobrazit profil
Re:Rychlý přechod na Windows
« Odpověď #48 kdy: 02. 06. 2016, 00:28:50 »
Ja se ucil v MS Office a s LibreOffice bojuju. Když pohnu obrazkem, tak se mi cela stranka rozsype. Kdyz kopiruju format, tak se mi nezkopiruje font, ... Cizí děti bych tím nezatěžoval. Dceruška má tu smůlu, že není cizí a tak musí ve škole pracovat s MSO a doma s LO. Když něco zpracuje doma, tak to musí i doma vytisknout a nebo ve škole předělat tak, aby to k něčemu vypadalo.
Teď už ale musím končit.
Slyším šramot.
 Asi nesou kazajku.
Držte mi palce ať na mě už nezkoušej lobotomii. Ještě mě bolí hlava.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rychlý přechod na Windows
« Odpověď #49 kdy: 02. 06. 2016, 01:14:48 »
Držte mi palce ať na mě už nezkoušej lobotomii. Ještě mě bolí hlava.

To lze resit amputaci mozku. Dnesni spolecnost od vetsiny lidi stejne vyzaduje pouze prodlouzenou michu.


i

Re:Rychlý přechod na Windows
« Odpověď #50 kdy: 02. 06. 2016, 08:55:25 »
Když není dítě schopné zvládnout učivo při vyučování, tak bych netrápil Linuxem a pořídil bych domů počítač s win.

Pokud by se děti učily pracovat s Debianem, tak by ani po 5 letech nebyly schopny napsat životopis tak, aby ho dokázali na personálním oddělení vytisknout.

Další debil, co nepochopil psaný text, že... Viz "Celá rodina používáme léta linux ubuntu/mint, k úplné spokojenosti." Nechceš si jít zamudrovat s agitačním pošukem Laelem?

P.S. Jestli u vás na personálním neuměj vytisknout PDF, tak ty slepice vyhoďte.

vlastní zkušenost,
dítě které doma od šesti let si hrálo na linuxu, někdy gnome, jindy xfce, teď zas lxde, .... sedlo ve dvanácti ve škole k windows a hned si vdědělo rady, prostě soubory, ... složky, ... prohlížeč, .... je to povědomé jen to zase vypadá jinak.

Kamarád, jehož děti mají doma windows, koukali u nás na xfce, jako kdyby viděli počítač poprvé v živodě.

Jiný kamarád, koupil si počítač, v životě nepoužíval na něm nic jiného než webový browser, po čase si koupil digitální fotoaparát, s nim dostal CD to vrazil do počítače, vše krásně funguje. Pak přišel s tím že ty fotky už nemá ve foťáku, jen v počítači a že by si chtěl některé ty fotky nechat vyvolat, tak mu říkám, aby si zjisti do jaké složky je ten SW od foťáku kopíruje, překopíruj si je na flashku a odnes jí k fotografovi. Odpověď zněla, co je to složka? a jak se kopíruje?.

Ještě jsem se ho zeptal co bude dělat až mu odejde disk, nechápal o čem mluvím, prý ho asi dá opravit. Tak že očekávám zasvěcenou přednášku o tom jak jsou ty moderní digitální zařízení k ničemu protože ho připravili o několik let rodinných fotografii.

S windows jsem skončil když jsem zjistil že před uživatelem skrývají příponu o tom co se souborem, tak že vyrobit škodlivý exe-soubor s ikonkou notepadu byla jasná volba :-) nyní už i mobily před uživatelem skrývají adresářovou strukturu, ... když do televize vrazím usb-disk s filmama sofistikovaně rozdělené do adresářů tak minutu chroupe, pak mi je zobrazí všechny v jednom seznamu ?

Nemyslím si že jsem dítěti linuxem uškodil, spíš naopak, umí ovládat digitální zařízení lépe než jeho učitel a ten se mu teď mstí.




Re:Rychlý přechod na Windows
« Odpověď #51 kdy: 02. 06. 2016, 09:07:19 »
Ja se ucil v MS Office a s LibreOffice bojuju. Když pohnu obrazkem, tak se mi cela stranka rozsype. Kdyz kopiruju format, tak se mi nezkopiruje font, ...
Ja som sa učil na škole Basic, nie VisualBasic ale tuším Basic G na IQ151. Medzi dvoma cvikami musela byť vždy hodinová prestávka, inak sa tie slávne IQ151 zavarili. Bolo to v rokoch 1986-1988.
Prečo v dnešnom linuxe nie je BasicG a kazetová mechanika s rýchlosťou zápisu 200bit/s? Som z toho Gentoo na prášky, vôbec v ňom nedokážem programovať. :P

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rychlý přechod na Windows
« Odpověď #52 kdy: 02. 06. 2016, 09:25:56 »
Sakra, mel byste si koupit aspon paskovou mechaniku, aby se vam ulevilo.

Jinak my na prumce meli jedno ADT s psacim strojem a dernou paskou. A pak nam dali jedno IQ, mozna to bylo jeste 150. To se ale pro zmenu muselo zahrat, protoze jinak neukladalo programy do pameti. No, ostatni pocitace byly analogove, na simulaci diferencialnich rovnic pro automatizaci.

i

Re:Rychlý přechod na Windows
« Odpověď #53 kdy: 02. 06. 2016, 09:27:27 »
Musíte si uvědomit, že lidé, kteří navštěvují root nejsou běžní průměrní lidé a na základních školách studují i děti, které budou topiči, uklízečkami, politiky, ...

Ano. A ty by sis měl uvědomit, že cílem této výuky by neměla být propagace a infiltrace produktů jedné konkrétní firmy, ale např. to, aby se ty děti naučily používat vhodný nástroj vhodným způsobem. Např. tak, že budou v textovém editoru používat styly a naformátovat dokument požadovaným způsobem, že nebudou odsazovat mezerníkem, že budou v tom dokumentu schopny vytvořit nějaký obsah, rejstřík, atd., a nakonec to v nějakém standardizovaném formátu odevzdat. Jestli k tomu použijou kancelářský balík ten nebo onen, je fakt úplně jedno.


1.Neodsazovat mezerníky a vyrobit obsah, s tím souhlasím, styly, .... no dobře, ale už mi připadá že těch umělců je trochu moc a že si trochu vymýšlí, typografie, CSS, .... .

2.Užívat vhodný nástroj, s tím NEsouhlasím, termín "vhodný nástroj" je pochybný, lepší by bylo "vhodné nástroje" myšlenka je u všech nástrojů stejná, ovládání podovné, ideální by bylo používat každou hodinu jiný aby nabyli povědomí o obecných možnostech celé třídy nástrojů a naučili se hledat požadovanou funkci v případném novém nástroji a ne budovat závislost na jednom nástroji obvzlášť když jeho dodavateli nectí ani vlastní standarty ať co se týče formátu nebo GUI (Marketing je závislý na sově "nový"). To by ovšem ten kantor musel mít znalosti se kterými by byl o něho zájem i jinde než ve školství.

3."standartizovaný formát" je také pochybný, jednak proto že formát od komerčního subjektu nazvat standartem je divné a pak i sám veliký mrkvosoft v nedávné historii dokázal že ani doc s docem nemusí být kompatibilní.


j

Re:Rychlý přechod na Windows
« Odpověď #54 kdy: 02. 06. 2016, 09:32:31 »
prostě nic z čeho by se dalo vyvodit, že dítě zvládne něco složitějšího, než kliknout na namodralou ikonku vpravo nahoře.

To nesmíš posuzovat podle úrovně chovanců v ústavu, kde se právě nacházíš.

Machírci, kteří by nejraději vyhodili z personálního oddělení jejich spolehlivé pracovité zaměstnankyně ještě před tím, než jim pošlou životopis v rozumně čitelné a editovatelné podobě si zaslouží přistřihnou hřebínek.

Pokud neumíte na personálním přečíst PDF, tak to je opravdu na vyhazov. A proč bych někomu posílal svůj životopis v editovatelné podobě, to už je skutečně nad veškeré mé chápání. To je můj životopis a k editování na personálním oddělení náhodných firem rozhodně není určen.

Vis cim podobny kokoty naseres nejvic? Kdyz svoji praci odevzdas v uzamcenym a elektronicky podepsanym pdf ... nemuzou se totiz pod to podepsat sami a tvrdit, ze to delali oni ...

Zet

Re:Rychlý přechod na Windows
« Odpověď #55 kdy: 02. 06. 2016, 11:19:29 »
Pokud by se děti učily pracovat s Debianem, tak by ani po 5 letech nebyly schopny napsat životopis tak, aby ho dokázali na personálním oddělení vytisknout.

No nevim - uz i v clanku na kariera.idnes.cz zminuji, ze je projevem "slusnosti" posilat zivotopis ve formatu PDF (ktery si umi vytisknout i na tom personalnim oddeleni ;)). Prosla mi rukama fura zivotopisu a vetsina z nich byla psana na Linuxu a nevim o tom, ze by nekdo mel problem je otevrit/vytisknout.

Jen na okraj - at se decka klidne uci i na MacOS, ale at neco umi. Po moji nedavne zkusenosti - holcina (14 let) neumela pridat tiskarnu ve Windows a to uz "mela pocitace" nekolik let na ZS - si spise myslim, ze problem neni v tom, jaky OS ve skole decka maji, ale v tom, jestli se vubec nauci "pouzivat pocitac".

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rychlý přechod na Windows
« Odpověď #56 kdy: 02. 06. 2016, 11:26:03 »
Vyborne, uz zde mame radu nametu na reformu skolstvi. To se tazateli bude hodit. :)

i

Re:Rychlý přechod na Windows
« Odpověď #57 kdy: 02. 06. 2016, 11:51:46 »
Vyborne, uz zde mame radu nametu na reformu skolstvi. To se tazateli bude hodit. :)

Teď už to je jedno, tazatel si včera večer koupil noťas s Win10 za 5k, přes noc ho zprovoznil a zaktualizoval,  dnes večer se ztáhne a nainstaluje školní oppice a až nás to přestane bavit, tak tam půjde druhý disk s normálním OS a disky se budou přehazovat podle potřeby.

zkusil jsem ještě na tom spustit mint17 z flash a fungoval docela pěkně, jen jsem musel v biosu vypnout UEFI, pak ale nestartovaly win10 dokud jsem ho zase nezapnul, má to nějaké řešení aby se to nemuselo v biosu přepínat ?

Zet

Re:Rychlý přechod na Windows
« Odpověď #58 kdy: 02. 06. 2016, 12:03:30 »
Vyborne, uz zde mame radu nametu na reformu skolstvi. To se tazateli bude hodit. :)

To je (bohuzel) osud kazdeho fora :(

Re:Rychlý přechod na Windows
« Odpověď #59 kdy: 02. 06. 2016, 12:06:59 »
Sakra, mel byste si koupit aspon paskovou mechaniku, aby se vam ulevilo.

Jinak my na prumce meli jedno ADT s psacim strojem a dernou paskou.
Jaryne, a k tomu psacímu stroji byla jako příslušenství fešná sekretářka, co uměla psát všemi deseti a vařit kafe, ty psací stroju. Podle modelu ADT tam mohl sedět elektricky řízený psací stroj Consul 254.9 nebo Consul 256. Tak bleskem odpověz, který tam byl, abys nevypadal jako počítačový ignorant s průmyslovkou.