Rychlý přechod na Windows

j

Re:Rychlý přechod na Windows
« Odpověď #30 kdy: 01. 06. 2016, 17:57:23 »
A nebo to vyresit jeste jednodusejc, pozadovat po skole, at si nahodi terminal server (at si to zaplatej ...) a pak si decka muzou delat ve (skolnich) widlich z domova ...

Sadam

« Odpověď #31 kdy: 01. 06. 2016, 18:33:00 »
Prachsproste a nadrzo slohni widle z torrentu, nainstaluj do virtualboxu a crackni je, na to hod ty skolni office nebo je slohni z torrentu taky...
Viry a jinou pripadnou havet na onem zapujcenem SW bych neresil, pokud to bude nakazene tak tvemu linuxovemu stroji to nic neudela a pri nejlepsim to maximalne tak zaviruje skolni sit a v tom pripade dobre jim tak :-D
Pokud by jsi mel obavy ze ti panove z M$ vykopnou dvere a budou hledat "kradeny" SW tak ten VDI (virtualni disk/obraz disku VirtualBoxu) widli hod do zasifrovaneho kontejneru a pred spustenim virtualni masiny widli jej desifruj+primountuj tam kde jej bude VirtualBox hledat, urcite zvladnes napsat pekny bash script ktery si vyzada heslo, primountuje co bude potreba a spusti virtualku...

David

« Odpověď #32 kdy: 01. 06. 2016, 20:48:14 »
Nemá to být obráceně rychlý odchod od Windows??? Já od nich odešel dnes konečně s posledním ntb když mi jádrem 4.4 vyřešili problém s WiFi.
Stejně vseci doma používali Linux už od 2008 teda kromě toho ntb.

prezek

• 227
    • Zobrazit profil
« Odpověď #33 kdy: 01. 06. 2016, 20:52:26 »
Když není dítě schopné zvládnout učivo při vyučování, tak bych netrápil Linuxem a pořídil bych domů počítač s win. Když na to dítě nemá, tak není vhodná cesta zatěžovat ho dvěma operačními systémy s odlišnou filozofií a ještě navíc virtualizací.

prezek

• 227
    • Zobrazit profil
« Odpověď #34 kdy: 01. 06. 2016, 21:08:54 »
To je celé nesmysl. Škola nic takového po nikom požadovat nemůže.
Když chce někdo naučit děti něco užitečného, co většina z nich využije, tak se hned objeví nějaký ignorant, který začne hulákat, že to je nesmysl, a že na to nemají právo. S tímhle přístupem by se děti ani nenaučily psát, protože škola přece nemůže chtět po rodičích, aby dětem koupili pera, tužky, pastelky, jízdenky, ... Většina dětí není schopna dostatečně se zorientovat v různých prostředích, obzvlášť ne při prvním seznamování s PC. Windows jsou uživetelsky přívětivý nejrozšířenější OS, se kterým se setká v zaměstnání většina lidí. Pokud by se děti učily pracovat s Debianem, tak by ani po 5 letech nebyly schopny napsat životopis tak, aby ho dokázali na personálním oddělení vytisknout.

Lol Phirae

« Odpověď #35 kdy: 01. 06. 2016, 21:20:55 »
Když není dítě schopné zvládnout učivo při vyučování, tak bych netrápil Linuxem a pořídil bych domů počítač s win.

Pokud by se děti učily pracovat s Debianem, tak by ani po 5 letech nebyly schopny napsat životopis tak, aby ho dokázali na personálním oddělení vytisknout.

Další debil, co nepochopil psaný text, že... Viz "Celá rodina používáme léta linux ubuntu/mint, k úplné spokojenosti." Nechceš si jít zamudrovat s agitačním pošukem Laelem?

P.S. Jestli u vás na personálním neuměj vytisknout PDF, tak ty slepice vyhoďte.

MKzB

« Odpověď #36 kdy: 01. 06. 2016, 21:52:18 »
Zajímavé čtení o Linuxu na jednom gymplu.
http://www.openoffice.cz/pouzivaji-openoffice-org/gymnazium-jevicko-pouziva-openoffice-org?highlightWords=martin+raus

P.S. MS zapoměl na instalačních DVD W7 generátor licenčních čísel zkušebních verzí. Prý existuje postup, jak ho aktivovat včetně nastavení zkušební doby až na 80 let.
« Poslední změna: 01. 06. 2016, 21:58:09 od MKzB »

prezek

• 227
    • Zobrazit profil
« Odpověď #37 kdy: 01. 06. 2016, 22:37:14 »
Další debil, co nepochopil psaný text, že... Viz "Celá rodina používáme léta linux ubuntu/mint, k úplné spokojenosti." Nechceš si jít zamudrovat s agitačním pošukem Laelem?

P.S. Jestli u vás na personálním neuměj vytisknout PDF, tak ty slepice vyhoďte.

To, že jsme několik let spokojeně používali na HTPC Mint neznamená, že můj šestiletý syn (i když je to génius, jehož některé matematické znalosti nemají ani učitelé na vyšším stupni základní školy) nebo moje 11 letá dcera (která většinou nemá v kraji konkurenci v matematických a logických soutěžích) někdy v Linuxu spustili textový editor, nebo převáděli cokoli do pdfka.
i nám nikde nesdělil, jak má staré dítě, jaké má zkušenosti s PC, na jakou školu chodí, prostě nic z čeho by se dalo vyvodit, že dítě zvládne něco složitějšího, než kliknout na namodralou ikonku vpravo nahoře.

Machírci, kteří by nejraději vyhodili z personálního oddělení jejich spolehlivé pracovité zaměstnankyně ještě před tím, než jim pošlou životopis v rozumně čitelné a editovatelné podobě si zaslouží přistřihnou hřebínek.

prezek

• 227
    • Zobrazit profil
« Odpověď #38 kdy: 01. 06. 2016, 22:53:47 »
Zajímavé čtení o Linuxu na jednom gymplu.
http://www.openoffice.cz/pouzivaji-openoffice-org/gymnazium-jevicko-pouziva-openoffice-org?highlightWords=martin+raus

Zajímalo by mě, jestli je i někde zpětná vazba bývalých maturantek, jak využily znalost html tagů na podnikatelské škole a jaký měly náskok oproti ostatním, když se musely přeučovat na kancelářský software běžnější ve firemní sféře.

Lol Phirae

« Odpověď #39 kdy: 01. 06. 2016, 23:00:49 »
prostě nic z čeho by se dalo vyvodit, že dítě zvládne něco složitějšího, než kliknout na namodralou ikonku vpravo nahoře.

To nesmíš posuzovat podle úrovně chovanců v ústavu, kde se právě nacházíš.

Machírci, kteří by nejraději vyhodili z personálního oddělení jejich spolehlivé pracovité zaměstnankyně ještě před tím, než jim pošlou životopis v rozumně čitelné a editovatelné podobě si zaslouží přistřihnou hřebínek.

Pokud neumíte na personálním přečíst PDF, tak to je opravdu na vyhazov. A proč bych někomu posílal svůj životopis v editovatelné podobě, to už je skutečně nad veškeré mé chápání. To je můj životopis a k editování na personálním oddělení náhodných firem rozhodně není určen.

atarist

« Odpověď #40 kdy: 01. 06. 2016, 23:15:10 »
Většina dětí není schopna dostatečně se zorientovat v různých prostředích, obzvlášť ne při prvním seznamování s PC. Windows jsou uživetelsky přívětivý nejrozšířenější OS, se kterým se setká v zaměstnání většina lidí.

Fakt jako? Tak to hned rano tem mym třem ratolestem pogratuluju jak jsou genialni, ze zvladaji Android, Windows ve skole a doma Linux s Gnome bez jakychkoli problemu. Ten Gnome znaji vic nez ja, naucily se to metodou pokus omyl (8, 10, 12 let, ovsem s tim Linuxem zacaly uz pred 3 lety).

Jako mladej trosku kecal, ze LO jsou odlisny od Wordu ve skole, ale rocnikovy projekt (tak tomu petistrankovemu vycucu rikaji :-) v tom udelal v pohode a jeste uciteli vysvetlil, proc to odevzdava v PDF a v cem to ma vyhody :-)

zdenek henek nereg

« Odpověď #41 kdy: 01. 06. 2016, 23:21:50 »
https://developer.microsoft.com/en-us/microsoft-edge/tools/vms/linux/

primo nainstalovane pro virtualbox

pouzivam ma testovani web applikaci
Uvažoval jste místo nákupu stroje o virtuálnim na stávajícim zařízení?

Pokud nepotřebujete nový počítač, také bych zvolil virtuální stroj. Nainstalujete, zazálohujete, a když se něco rozbije, jenom virtuální stroj obnovíte ze zálohy. Pro Windows ideální.

Jo to může být zajímavé, je možné ty widle pro tento účel někde ztáhnout a vyzkoušet a v případě úspěchu až koupit dodatečně ? myslím že něco jako windown na zkoušku existovalo, jen se toho nemohu dogooglit.

Mám zkušenosti spíš s qemu/KVM ale to je asi detail.

Fantomas

« Odpověď #42 kdy: 01. 06. 2016, 23:41:39 »
To, že jsme několik let spokojeně používali na HTPC Mint neznamená, že můj šestiletý syn (i když je to génius, jehož některé matematické znalosti nemají ani učitelé na vyšším stupni základní školy) nebo moje 11 letá dcera (která většinou nemá v kraji konkurenci v matematických a logických soutěžích) někdy v Linuxu spustili textový editor, nebo převáděli cokoli do pdfka.
i nám nikde nesdělil, jak má staré dítě, jaké má zkušenosti s PC, na jakou školu chodí, prostě nic z čeho by se dalo vyvodit, že dítě zvládne něco složitějšího, než kliknout na namodralou ikonku vpravo nahoře.
Tak to pochval svoji zenu, inteligence se z vetsi casti dedi od matky.:-D

prezek

• 227
    • Zobrazit profil
« Odpověď #43 kdy: 01. 06. 2016, 23:47:10 »
To nesmíš posuzovat podle úrovně chovanců v ústavu, kde se právě nacházíš.
Musíš uznat, že jsem dobrej, že se mi povedlo ošetřovatele oblafnout a skrýt tablet s internetem a teď můžu pod prostěradlem flamewarovat na rootu a plánovat útěk pomocí provazů smotaných z drátů, které vytahám z tabletu až tenhle boj vyhraju.

A proč bych někomu posílal svůj životopis v editovatelné podobě, to už je skutečně nad veškeré mé chápání.
Moc zkušeností nemám. Práci jsem si ještě nikdy nehledal. Životopis jsem posílal jednou - pdf+docx. Myslím ale, že je normální, že se kromě mailu člověk domlouvá třeba po telefonu a člověk z personálního pak může doplnit nějaké údaje do životopisu např. úroveň konverzace v anglickém jazyce apod. Je dobré si uvědomit, že s každou nepříjemností pro personální se snižuje šance na přijetí. Mě třeba docela dost vadí, když si chci zkopírovat kousek pdf a ono to nejde.

uciteli vysvetlil, proc to odevzdava v PDF a v cem to ma vyhody :-)
když to musel učiteli vysvětlovat, tak to spíš podporuje moje tvrzení, že to většina lidí (původně jsem tvrdil dětí) nezvládne. PS:Dceruška musí taky dělat projekty v LibreOffice, protože jsem moc velkej skrblík.

Tak to pochval svoji zenu, inteligence se z vetsi casti dedi od matky.:-D
Z tohoto příspěvku cítím narážku na moji nízkou inteligenci. Prosím o upozornění, čím jsem se prozradil. Bohužel jsem moc blbej na to abych poznal, jak jste poznali, že jsem blbej. Příště bych si na to chtěl dát pozor.

Musíte si uvědomit, že lidé, kteří navštěvují root nejsou běžní průměrní lidé a na základních školách studují i děti, které budou topiči, uklízečkami, politiky, ...
« Poslední změna: 01. 06. 2016, 23:49:27 od prezek »

JardaP .

• 11 064
    • Zobrazit profil
« Odpověď #44 kdy: 01. 06. 2016, 23:55:31 »
Když není dítě schopné zvládnout učivo při vyučování, tak bych netrápil Linuxem a pořídil bych domů počítač s win. Když na to dítě nemá, tak není vhodná cesta zatěžovat ho dvěma operačními systémy s odlišnou filozofií a ještě navíc virtualizací.

Kristova noho, on nerikal, ze ma debilni potomstvo, ale ze skola vyzaduje Widlooffice.