Jak postupovat při učení JavaEE?

Re:Jak postupovat při učení JavaEE?
« Odpověď #75 kdy: 22. 05. 2016, 20:28:35 »
Brouk Pytlík, který do tohoto zatáhl python, to má evidentně v lebce "porovnané", :-D .

Nomády na vás!


javaman

Re:Jak postupovat při učení JavaEE?
« Odpověď #76 kdy: 22. 05. 2016, 20:33:51 »
Nemusí to být jen Python. Cokoli skriptovacího a k ničemu jako třeba Perl a PHP. Proč se PHP neplatí tolik jako u Java? Já bych věděl...

mikrom

Re:Jak postupovat při učení JavaEE?
« Odpověď #77 kdy: 22. 05. 2016, 20:41:03 »
Python je skriptovací sračka na malé věci, proto se neplatí.
---
Až bude běžný Python programátor potřebovat tolik skillu, tak se třeba bude platit stejně. Do té doby Python zůstává na hraní a malé projekty a Java je jak na ně, tak i na ty nejnáročnější.
Nechapem, preco vlastne stale nadavas na ten Python a naco ho tu porovnavas s Javou. Jednak je to v tejto diskussii dost off topic a su to rozne jazyky na rozne ucely.
A ked si Javista, jak mozes vediet ake skills ma pythonista? Skusal si vobec niekedy ten Python, ked sa tvaris jak keby si s nim mal nejake frustrujuce skusenosti :)
Je to podobne ako keby si nadaval na auto, pretoze lietadlo je rychlejsie.

javaman

Re:Jak postupovat při učení JavaEE?
« Odpověď #78 kdy: 22. 05. 2016, 20:47:16 »
Nenadávám, jen se často říká, že lze použít Python místo Javy, což je nesmysl. Java místo Pythonu ale úplně v pohodě. Lepší věc zastane i tu horší, ale ne naopak.

Python znám dobře, proto bych ho na nic nepoužil, když mám Javu. Není žádný důvod.

Zdenek Henek nereg

Re:Jak postupovat při učení JavaEE?
« Odpověď #79 kdy: 22. 05. 2016, 21:05:13 »
Konecne point pro flame. Kdo ma jaky auto a proc by bylo na diskuzi mnohem lepsi, nez tady tvrdit, ze dot net a java jsou extra rozdilne. @javaman, vypada to, ze jsi si vybiral praci podle platu, tak se nediv, ze jsi dopad jak jsi dopad. Z ma zase pocit, ze kdyz vydam MS neco jako beta nebo RC, tak podporuji linux. Usmevne. Vetsina java frameworku je opensource a pokud se na to autori vykaslou, tak mam moznost dodelavat zmeny, ktere potrebuju atd. Kdyz se na nejakou technologii vykasle M$, tak akorat odepisu par milionu za vyvoj.

Me osobne se vyplaci limitovat technologie na minimum. Tim nerikam nepouzivat zadne frameworky, ale s rozumem a musi mit opravdu velky prinos. Programovat budeme jen chvili v porovnani s udrzbou a supportem. Kdyz ma clovek cest mit jednou za cas pager a resi 24/7 podporu vytvoru sveho a svych kolegu, tak zacne premyslet jinak, protoze vypadek vice jak 10 minut musi reportovat, zduvodnit a pak s celym tymem vyresit, aby se to uz pokud mozno nestalo.

Ted zpet k flame, ikdyz tazatele zajima spis to co jsem psal drive a co pise Ondra Nekola. To byste si Z a Javaman meli vzit k srdci. Ondra mozna programoval drive nez jste se narodili.
Ted vazne zpet k tomu flame o autech. Sorry autore dotazu, ale mezi dobryma odpovedma, ktere urcite velmi dobre poznas (protoze autor nikoho moc neurazi, netvrdi, ze cesta kterou popisuje je jedina mozna a ze ostatni programovaci prostredi jsou nanic) je nutne cist i toto.

Mam Volvo V70, vybral jsem si toto auto proto, ze je to super auto pro rodinu. Manzelka si pochvaluje automat a 2.5 litr motor. Me se libi kufr, kam muzu dat dva kocarky a bagl na dovolenou. Nektera jina rodinna auta by se v tom kufru mozna i otocila. Auto ma o par set kilo vic nez ostatni auta rodinneho typu, takze kdyz se rozhodne nekdo s nama hrat kulecnik na silnici, tak mame vyhodu.
Tak co co mas ty @z @Javaman, at tady dame "rozumnej" flame a neresime proc je cervene kolecko lepsi nez zelene kolecko ::))))))
Python je skriptovací sračka na malé věci, proto se neplatí.
---
Až bude běžný Python programátor potřebovat tolik skillu, tak se třeba bude platit stejně. Do té doby Python zůstává na hraní a malé projekty a Java je jak na ně, tak i na ty nejnáročnější.
Nechapem, preco vlastne stale nadavas na ten Python a naco ho tu porovnavas s Javou. Jednak je to v tejto diskussii dost off topic a su to rozne jazyky na rozne ucely.
A ked si Javista, jak mozes vediet ake skills ma pythonista? Skusal si vobec niekedy ten Python, ked sa tvaris jak keby si s nim mal nejake frustrujuce skusenosti :)
Je to podobne ako keby si nadaval na auto, pretoze lietadlo je rychlejsie.


Re:Jak postupovat při učení JavaEE?
« Odpověď #80 kdy: 22. 05. 2016, 21:07:07 »
Samozřejmě, že je to to nejnáročnější, protože v tom jsou ty největší věci. Mainstream to může být maximálně počtem pozic.

Vzdyt cely navrh jazyka krici "mainstream"!

Ty nemas moc zkusenosti s jinymi vecmi, co?

javaman

Re:Jak postupovat při učení JavaEE?
« Odpověď #81 kdy: 22. 05. 2016, 21:34:41 »
Me osobne se vyplaci limitovat technologie na minimum. Tim nerikam nepouzivat zadne frameworky, ale s rozumem a musi mit opravdu velky prinos.

To byste si Z a Javaman meli vzit k srdci. Ondra mozna programoval drive nez jste se narodili.

Tak to bude asi super soft :D Ale chápu, že to někde jinak nepůjde. Ve světě Javy by to bylo asi trochu mimo.

Pokud se to ani za takovou dobu nenaučil, tak to zase taková pecka nebude, ne? :D Kdo ví, jen nechápu, co tím chceš jako říct.


Samozřejmě, že je to to nejnáročnější, protože v tom jsou ty největší věci. Mainstream to může být maximálně počtem pozic.

Vzdyt cely navrh jazyka krici "mainstream"!

Ty nemas moc zkusenosti s jinymi vecmi, co?

Třeba?

Evidentně asi ne. Vždy mi stačilo C, C++, nějaký assembler a Java a na Unixu jsem si opravil cokoli. Takže promiň, že neznám nějaké cool výdobytky, ale nějak nejsou asi nikde potřeba v "běžném životě". Co mi teda schází, abych chápal tvé hluboké myšlenky?

Zelenac

Re:Jak postupovat při učení JavaEE?
« Odpověď #82 kdy: 22. 05. 2016, 21:35:15 »
Mam Volvo V70

A proč nemáš nějaké pořádné opensource rodinné auto, třeba trabanta s karavanem?

Zdenek Henek nereg

Re:Jak postupovat při učení JavaEE?
« Odpověď #83 kdy: 22. 05. 2016, 21:43:21 »
Mam Volvo V70

A proč nemáš nějaké pořádné opensource rodinné auto, třeba trabanta s karavanem?

Nejakej link by nebyl? Nepripada mi, ze by byl trabant open source a ani karavan.

javaman

Re:Jak postupovat při učení JavaEE?
« Odpověď #84 kdy: 22. 05. 2016, 21:50:32 »
Mam Volvo V70

A proč nemáš nějaké pořádné opensource rodinné auto, třeba trabanta s karavanem?

Nejakej link by nebyl? Nepripada mi, ze by byl trabant open source a ani karavan.

Dyť mu přišel C# lepší než Java, tak co čekáš :D

Zelenac

Re:Jak postupovat při učení JavaEE?
« Odpověď #85 kdy: 22. 05. 2016, 21:53:24 »


Kdybys byl aspoň frajer, tak máš tohle.

Re:Jak postupovat při učení JavaEE?
« Odpověď #86 kdy: 22. 05. 2016, 21:55:59 »
Třeba?

Evidentně asi ne. Vždy mi stačilo C, C++, nějaký assembler a Java a na Unixu jsem si opravil cokoli. Takže promiň, že neznám nějaké cool výdobytky, ale nějak nejsou asi nikde potřeba v "běžném životě". Co mi teda schází, abych chápal tvé hluboké myšlenky?

Co takova ta trida jazyku, ze kterych si pomalu a  klopotne Java pujcuje myslenky? Nebo alespon nejaky ten multiparadigmovy jazyk, jako mas na JVM Scalu?

none_

Re:Jak postupovat při učení JavaEE?
« Odpověď #87 kdy: 22. 05. 2016, 22:57:01 »
Ach jo, tak nevim, kdo me z nich vice stve. Jestli Z nebo javaman. U jednoho jsem to daval za vinu nezkusenosti, druhej asi jen machruje. Argumentace ad hominem na vsechny, kdo mají jenom trochu jiný názor...

Tahle diskuze by mela mit skryvani prispevku...

Puvodní tazateli, pokud si budes delat názor na jakoukoliv technologii, rozhodně neber v potaz ani jednoho z tech dvou. Programovaci jazyky jsou proste nastroje. Obcas se hodi polochej sroubovak, obcas krizovej a obcas i jinej. Ale to, ze ti nejde sroub povolit krizovym sroubovakem jeste neznamena, ze je ten sroubovak uplne na nic. Proste si musis umet vybrat. A pokud si nevyberes brainfuck, tak rozhodne v zadne z nich nepotrebujes na napsani webovky mozkovou kapacitu Alberta Eisteina.

Pepa

Re:Jak postupovat při učení JavaEE?
« Odpověď #88 kdy: 23. 05. 2016, 09:55:53 »
Pokusím se přispět něčím konstruktivním (jestli to má ještě cenu a původní tazatel zhnuseně neodešel :) ). Takže za prvé Java vůbec není složitý jazyk, co dělá z Java platformy tak trochu složitost je množství nejrůznějších frameworků. Na každou věc existují minimálně dva a nováček v tom může mít chaos. Když se v tom po čase člověk zorientuje, tak ani to není žádná raketová věda. Stačí si pak už jen vybrat co lépe sedne, např ORM Hibernate/DataNucleus/Eclipse link.... Všechny řeší v podstatě to samé, každý trochu jinak a dělá se s tím velice podobně.
Co se týká Java EE, tam je potřeba pochopit IoC, což je věc, na které stojí jak Spring, tak EJB aplikační servery. Aplikace se navrhuje jako třívrstvá- vespod je DAO (ORM mapovač, databáze), s tím pracuje vrstva bussiness logiky a s ní pak view vrstva. Celé je to "slepené" dohromady přes IoC a spuštěné buď na aplikačním serveru, nebo v případě Springu na něčem lehčím jako Jetty, nebo Tomcat.
Jinak mě živí C++ a mám za sebou pár vedlejších projektů v Javě, takže myslim, že nemluvím úplně z cesty, jako někteří tady :). Když srovnám C++ a Javu, tak u C++ je ze začátku dost náročné jen pochopení jazyka jako takového- máme tu ukazatele, reference, dereferenční operátory, řešíme správu paměti, atd. Tohle a spoustu dalších věcí není potřeba v Javě řešit a proto je jako jazyk jednoduchá. Naučení se frameworků kolem ní je další věc, ale ve směs se to ovládá všechno podobně. Stejně pak ve výsledku nebudeš řešit požívání frameworku XY, ale budeš programovat nějakou logiku, kterou požaduje zákazník. Tož asi tak... :-)

javaNewbie

Re:Jak postupovat při učení JavaEE?
« Odpověď #89 kdy: 23. 05. 2016, 11:41:38 »
Citace
Pepa

Super odpoved :) takto nejak by som to potreboval mat napisane :) nejaky obecny popis jednotlivych veci co a ako funguje a potom konkretny priklad ... trosku mam odkodene v asp mvc takze zhruba asi tomu chapem ... takze java projekt je tiez rozdeleny do nejakeho mvc a na to mvc sa pouziva Spring FW, ako je v c# entity framework tak java zas ma to hibernate?  a cele to bezi na serveri nejakom ako je v c# IIS tak v jave ten tomcat alebo goldfish? chapem tomu spravne? a este to maven alebo groovy co tu niekto spominal ma aku ulohu ?