Kolik stojí školení Java a Java EE?

PJ

Kolik stojí školení Java a Java EE?
« kdy: 27. 03. 2016, 13:11:33 »
Dobrý den,

 chtěl bych se zeptat, přijde-li vám reálné, aby za školení probíhající v korporaci, které obsahuje: Java, Oracle SQL, Java EE, Angular, Spring v celkové počtu 30 vyučovacích dní, si nějaká firma, která toto školení vykonává, vzala 80 000,- na jednoho studenta, tedy je-li ve třídě 12 lidí, zaplatila by korporace takovéto školící firmě celkově 960 000,- Kč ? Je to vůbec možné?

Děkuji za názory.


PJ

Re:Kolik stojí školení Java a Java EE?
« Odpověď #1 kdy: 27. 03. 2016, 13:24:55 »
Takže když se podívám na ceny kurzu, tak tady vidím:

http://www.gopas.cz/Kurzy/Katalog-kurzu/Programovani/Jazyk-Java/Programovaci-jazyk-Java-JPROG1.aspx

Že tato firma si účtuje za 5 dní 25000,- Kč. To přece nemůže být na jednu osobu. Nebo mě šálí zrak?

lektor

Re:Kolik stojí školení Java a Java EE?
« Odpověď #2 kdy: 27. 03. 2016, 13:44:46 »
Takhle se vydělává :D Pokud máte ve firmě lemply, tak jim to klidně zaplaťte. Každý lepší programátor nic podobného nepotřebuje.

Takže lepší najmout profíky a peníze na školení jim dát ve mzdě ;)

Solmyr

Re:Kolik stojí školení Java a Java EE?
« Odpověď #3 kdy: 27. 03. 2016, 13:58:35 »
To jsou fakt hrozny kecy. Java EE jsou pomerne komplexni technologie u kterejch je nutny znat i principy a postupy. To z par navodu z StackOverflow neziskate. Tzn. pokud nemate ve firme zkuseneho EE Javystu, ktery novacka (byt by to byl kvalitni programator) zauci, tak je lepsi mu zaplatit skoleni za 40k nez ho v tom nechat neproduktivne placat a nechat ho akorat nadelat bordel.

lektor

Re:Kolik stojí školení Java a Java EE?
« Odpověď #4 kdy: 27. 03. 2016, 14:16:46 »
OMG, ty budeš taky borec. Jen lemplové se nechávají učit. Normální člověk si veme knížku od tvůrců a má všechno. EE má i svoje tutorialy. Školení ti lempla nikam neposune, akorát si vyházel peníze.


mikrom

Re:Kolik stojí školení Java a Java EE?
« Odpověď #5 kdy: 27. 03. 2016, 16:47:19 »
... školení probíhající v korporaci, které obsahuje: Java, Oracle SQL, Java EE, Angular, Spring v celkové počtu 30 vyučovacích dní...
80 000,- na jednoho studenta...
Je to vůbec možné?
Ako vidis mozne to je. Ked v GOPASe to mas za 5000/den,  tak za 30 dni to mas 150.000 na studenta, takze skoliaca firma ti dava este zlavu :-)

Otazka by mala byt inak. Naco treba na to 30 dni ?
Je to 6 pracovnych tyzdnov. Neviem si predstavit ako budu ti ludia chodit znudeni 6 tyzdnov len na skolenie.

Toto sa musi dat zvladnut aj za cca 15 dni - napr. GOPAS robi
Java - 5 dni
Java EE - 5 dni (pri tomto skoleni je aj Spring a pracuje sa s DB, takze SQL tam je tiez)
Angular - 2 dni
Uvod do SQL - 3 dni

PJ

Re:Kolik stojí školení Java a Java EE?
« Odpověď #6 kdy: 27. 03. 2016, 16:55:56 »
Kuvinka drát, jestli za mě fakt dala firma takové prachy místo aby je dala mi do výplaty, tak to je pěkně v hajzlíku. Jako já na tom školení jsem, je to pro béčka, řekněme že 90 procent z toho co tam je dávno znám. Tu Javu a Javu EE bych zvládl odškolit i já. Jsou to základy, žádné terno tam není, každý inženýr informatiky to zná ze školy. zadek je, že školitel chudák nemá ani 40000,- , zbytek shrábne jeho šefík.

Asi se dám na školení. Pronájmu si kancl, budu brát 1000,- Kč/ hod ne za člověka, ale na jednu třídu, a budu pracháč. Postupně to zvednu na 2000,- Kč/hod na třídu a budu milionář, který má nejlevnější školení v ČR. Můj život má nyní směr již dán  8) už se na to těším, bude mě to velice bavit.

lopata

Re:Kolik stojí školení Java a Java EE?
« Odpověď #7 kdy: 27. 03. 2016, 17:28:32 »
Javu se uci jedine sebemrskacsky podruch bez spetky sebeucty.

Jazyk jako takovy byl navrzen pro potreby korporatu s tim, ze v nem budou programovat pologramotne snadno vymenitelne opice.

Dodnes nedokazu pochopit, kolik v sobe clovek musi spojit zoufalstvi a sebenenavisti a podrobeni se cemukoliv jak otrok, aby v necem tak zvrhle navrzenem jako Java programoval.

javaman

Re:Kolik stojí školení Java a Java EE?
« Odpověď #8 kdy: 27. 03. 2016, 18:43:24 »
Jazyk jako takovy byl navrzen pro potreby korporatu s tim, ze v nem budou programovat pologramotne snadno vymenitelne opice.


Fakt? Není to spíše nějaká vymyšlená interpretace? Jak jsi na to přišel? Jako líbí se mi ten nápad, protože je úplně mimo, ale třeba k němu fakt máš i nějaké důvody.

Zelenac

Re:Kolik stojí školení Java a Java EE?
« Odpověď #9 kdy: 27. 03. 2016, 18:54:39 »
A už je to tady. Flame spuštěn 3,2,1, zážeh.

javaman

Re:Kolik stojí školení Java a Java EE?
« Odpověď #10 kdy: 27. 03. 2016, 19:14:25 »
Pokud někdo pomlouvá nejpopulárnější jazyk, tak určitě má plno důvodů. Rád bych je znal :D

Pavel Tisnovsky

Re:Kolik stojí školení Java a Java EE?
« Odpověď #11 kdy: 27. 03. 2016, 19:24:47 »
Asi se dám na školení. Pronájmu si kancl, budu brát 1000,- Kč/ hod ne za člověka, ale na jednu třídu, a budu pracháč. Postupně to zvednu na 2000,- Kč/hod na třídu a budu milionář, který má nejlevnější školení v ČR. Můj život má nyní směr již dán  8) už se na to těším, bude mě to velice bavit.

Zábavnější je to školení udělat přímo v té firmě. Zaprvé se nemusíš starat o kancl (pro každý kurz všechno SW atd.atd., navíc se s berňákem dohadovat, jak si to rozepsat do účetnictví), zadruhé poznáš, jak to funguje v ostatních společnostech, což je hodně poučné.

IMHO je 30 dní školení nesmysl. Podle mě je mnohem lepší nalejvárna jedné technologie řekněme na 3-4 dny, potom to nechat měsíc uležet (lidi už to mezitím na projektech okouknou, něco upraví atd.) a potom dát například 2 dny pro FAQ. Ale samozřejmě je to náročnější pro školitele, protože ty poslední 2 dny už to jsou otázky hodně na tělo :-)

pavlix

  • ****
  • 253
    • Zobrazit profil
Re:Kolik stojí školení Java a Java EE?
« Odpověď #12 kdy: 27. 03. 2016, 20:48:56 »
Asi se dám na školení. Pronájmu si kancl, budu brát 1000,- Kč/ hod ne za člověka, ale na jednu třídu, a budu pracháč. Postupně to zvednu na 2000,- Kč/hod na třídu a budu milionář, který má nejlevnější školení v ČR. Můj život má nyní směr již dán  8) už se na to těším, bude mě to velice bavit.

Doporučuju to udělat teď hned, dokud jsou kohoutky evropských fondů otevřené a firmy uvolňují lidi na školení kdykoli je můžou postrádat. Jinak tisícovka za hodinu školení udělá milionáře z málokoho. Ono je podstatné i kolik takových hodin člověk prodá a jaké jsou jeho další celkové náklady.

Re:Kolik stojí školení Java a Java EE?
« Odpověď #13 kdy: 27. 03. 2016, 20:58:45 »
ked sme pri tej jave chlapci. napadla ma taka (verim ze pre vacsinu clenov tohto fora nerozdychatelna) myslienka.. Som linux admin, myslim si ze celkom pokrocily..zvladam v podstate bez problemov administraciou linuxu a viem sa orientovat aj v nejakych specialitkach ako selinux, mod_security,regexy atd atd. Uvedomil som si, ze na tomto poli uz nemam co dosiahnut. Stale to bude len nejake ucenie sa novych sluzieb, hrabanie sa v konfigurakoch, no budem len admin lopata. Windows ma nebavi, klikaci  v active directory mi nic nehovoria, radsej mam kreativnu pracu. Nejaku cisco sietarinu tiez ovladam, ale not my cup of tea..Tak ma napadlo, ze kedze je dost velky hlad po Java programatoroch, ze by som sa zacal uberat tymto smerom.. Programoval som kedysi v C, skriptovanie bash, perl mi nerobi problem. Myslim si, ze nejake to algoritmitcke uvazovanie teda mam..A teraz k jadru veci.. Chapem ze ako samouk nikdy nebudem top of top programator java, ale verim ze na nejaku solidnu uroven to dokazem postupne dotiahnut.. Plat java programatora by mohol zacinat niekde tam, kde konci plat linux admina.. Co si o tom myslite..Ma to cenu? Diky za kazdy nazor ;)
« Poslední změna: 27. 03. 2016, 21:01:45 od snuff1987 »

javaman

Re:Kolik stojí školení Java a Java EE?
« Odpověď #14 kdy: 27. 03. 2016, 21:08:39 »
S tou mzdou máš pravdu.

Ale chyba je u toho samouka. Nejlepší programátoři jsou samouci. Takže jsi začal někde na základce a zároveň jsi měl talent. Tuhle kombinaci nikdo nepřekoná. Těžko říct, kde jsi ty, ale Linux je super průprava, pokud jsi to dělal pořádně.

Jako běžná Java lopata, která toho moc neumí, dostaneš tak 60 tisíc, což neni zlý.