Mistrovstvi v C++ a získání práce

čumil

Re:Mistrovstvi v C++ a získání práce
« Odpověď #15 kdy: 20. 03. 2016, 00:04:30 »
A třetí dodatek. V práci se setkáš s dvěma typy programátorů.

1) Maj/měly přítelkyni/manželku. Žádný problém pro tebe.
2) Neměly nikdy přítelkyni. Problém pro tebe. Protože:
  a) budou se chovat divně, ignorovat tě či s tebou nemluvit. Nutně to nemusí být urážka, prostě jen strach.
  b) budou se tě snažit silně neobratně sbalit, takže se leckdy budeš cítit trošku trapně.
  c) budou se tě snažit zlikvidovat a házet ti klacky pod nohy. Pochop, když s ženami neumíš
      komunikovat (nebo ony s tebou :D ) a ony tě již několikrát poslaly do pryč nebo se vysmáli, začneš se trošku
      uzavírat do svého oboru. A taky trošku nesnášet ženy. Poté když nějaká nebožačka vstoupí
      do tvého svatého území kde moc máš pro změnu ty ... jaj, lov (v tom negativním slova smyslu) na kočku začne.

Jaký je poměr mezi 1 a 2 nevím, nikdy jsem to hloubš nestudoval. To samé s poměrem mezi a:b:c. Tak jako tak, doporučuju se připravit na to že po tobě může nadstadardně jít více či méně spolupracovníku. Ostatně, to platí pro muže programátory také, jen ne tolik. IT je hodně soupeřivej obor se sklonem k elitářství. V jedný mojí práci se na mě jeden idiot taky fakt nepěkně nabalil ...

Jediná obrana je asi jen bejt fakt dobrej a nenechat se ochcat. A pochopit proč po tobě druhá strana de a pokusit se to s ní vykomunikovat.
Osobně, já jsem se teda s komunikací neobtěžoval ...


čumil

Re:Mistrovstvi v C++ a získání práce
« Odpověď #16 kdy: 20. 03. 2016, 00:09:41 »
Zas sa tu zisla partia neprajnikov, co zozrali celu mudrost sveta. Ano, skola ti da toho do zivota mnoho ale pomaly skoly chrlia ITkarov jak na filozofickej fakulte. A radim prestat navstevovat CZ/SK fora. Na par vynimiek to tam je len negativny odpad, co ta od vsetko odradza. Ze by strach z konkurencie?
Konkurence od někoho kdo přečet pár C++ knih? Jako vážně ? :D

Možná by ses divil, ale na EN forech jde taky narazit na celkem dost sexistickej lov žen programátorek ...

To mi tady na rootu jsme ještě nadstandardně milí, kdyby to napsal chlap, spadl by mu na hlavu dokonalej shitstorm.

Zelenac

Re:Mistrovstvi v C++ a získání práce
« Odpověď #17 kdy: 20. 03. 2016, 09:42:03 »
Já razím heslo, že na pana programátora je přední vlastnost inligence. Pokud jsi chytrá, řekněme IQ 125 a výš, máš potenciál a vyznáš se rychle i v praseném kodu kolegů.

Teď ta špatná zpráva, podle mě sis vybrala špatný jazyk. CHceš se prosadit jako programátor C++ a přitom v tom je pod čarou zakomponované to, že toho musíš umět opravdu hodně, tím je myšleno nejen C++. Od tebe se bude předpokládat, že budeš znát Linux nebo Win API, nějaký skriptovací jazyk jako Python a haldu dalších věcí na kterou jsou třeba zkušenosti, možná i další jazyky jako C#nebo Javu. Jestli jsi někdy slyšela, že C++ je těžké, tak to opravdu není proto, že si málokdo umí přečíst Mistrovství v C++ a poctivě si v něm udělat všechny úkoly.

Dám ti radu, vykašli se na C++ a přejdi na Javu nebo .NET, k tomu PL/SQL nebo T/SQL, najdeš snadněji práci a v té práci budeš opravdu dělat Javu nebo .NET, pravděpodobně při vývoji web IS. Navíc se tam dělá i grafika takže i přinejhorším můžeš hrát s barvičkama na webovce. V korporacích dělají nábory absolventů a mají problém s nedostatkem lidí, tam se můžeš přišňořit.

Zelenac

Re:Mistrovstvi v C++ a získání práce
« Odpověď #18 kdy: 20. 03. 2016, 09:48:56 »
Úplně nejideálnější je, pokud se budeš učit .NET a C# od Microsoftu. Je to dobré pro začátečníky, je to rozšířené. Proto to mají rádí ve firmách, snadno se v tom něco dělá, tj. úplná ideálka pro tebe. Java platforma už je trochu zapeklitější.

Tak a teď jsem zabil dvě mouchy jednou ranou  8) poslal jsem see-sharpistům novou krev, takže jim klesnou mzdy a zbavil jsem se konkurence, protože s .NET bude vyvíjet v úplně jinačím sektoru než mám v plánu já; takže zbyde víc pro nás chlapy  8) 8) a vo tom je ten vobchod  8)

čumil

Re:Mistrovstvi v C++ a získání práce
« Odpověď #19 kdy: 20. 03. 2016, 11:03:57 »
C# je shit jazyk. Když micro$hit rozhodne, C# upadne v zapomnění během chvilky. Proprietární technologie jsou nebezpečné vždycky. A od trolla typu MS dvakrát tak. Když už, tak Javu, sice ji nesnáším, ale je to trvalá hodnota. A plno jazyků beží nad JVM takže zabiješ bambilion much jednou ranou.


Radek Miček

Re:Mistrovstvi v C++ a získání práce
« Odpověď #20 kdy: 20. 03. 2016, 11:28:27 »
C# je shit jazyk. Když micro$hit rozhodne, C# upadne v zapomnění během chvilky.

C# není proprietární technologie - viz github.com/dotnet/roslyn. Navíc má ISO a ECMA standard.

Radek Miček

Re:Mistrovstvi v C++ a získání práce
« Odpověď #21 kdy: 20. 03. 2016, 11:30:08 »
A plno jazyků beží nad JVM takže zabiješ bambilion much jednou ranou.

Bohužel JVM je o dost omezenější než CLR - například tail rekurze nebo uživatelem definované hodnotové typy.

čumil

Re:Mistrovstvi v C++ a získání práce
« Odpověď #22 kdy: 20. 03. 2016, 17:30:52 »
A plno jazyků beží nad JVM takže zabiješ bambilion much jednou ranou.

Bohužel JVM je o dost omezenější než CLR - například tail rekurze nebo uživatelem definované hodnotové typy.
Hele, já neříkám že JVM == superior platforma. Já jen říkám že je lepší než M$hit.

Sice .NET je na githubu. To je pravda. Ale koukni se kde se C# používá, v 99% pouze ve světě woken, když velká opice v redmondu rozhodne že přepeřej na novej jazyk INEEDMOREMONEY, tak C# prostě poletí z wokna, a nikdo ho nebude používat. Ne proto že by nemohl, ale prostě na platformě kde se obvykle používal a měl v tom tradici mu zabouchly dveře.

bastard houndsign

Re:Mistrovstvi v C++ a získání práce
« Odpověď #23 kdy: 20. 03. 2016, 22:06:33 »
Podle toho co jsi dostala za odpovědi, nejlíp uděláš pokud:
najdeš si opensource projekt na Git Hubu v C++ nebo třeba nějakou open source hru v C++
Stačí začít tím že se rozběhá toolchain, IDE a zkompiluješ a zpustíš. Pak vzít nějakou issue a tu vyřešit.

Za druhé, sbalit si kufry, políbit maminku a tatínka a zmizet do ciziny - San Francisco, Londýn nebo Berlín.

Pod čarou: podkud by takhle promluvili chlapci v práci, měli by z toho "performance improvement plan".

lukas_lukas_lukas

Re:Mistrovstvi v C++ a získání práce
« Odpověď #24 kdy: 21. 03. 2016, 09:45:34 »
Jako člověk, co má 10 let praxe a doktorát z informatiky bych rád deklaroval, že id čumil je cáklej a mele zavádějící nesmysly. Je ale dobrou ilustrací toho jaké magory člověk v reálném světě potká. Nicméně to je v ostatních oborech podobné - bejvalka dělá v úplně jiným oboru a bláznů má ve firmě taky dost.

Doporučil bych stáhnout si knížku Cracking the Coding Interview. Za koupení nestojí (pokud se nehlásíš do Googlu), ale jsou tam otázky, které se při pohovorech semtam dávají. Jsou ale spíše teoretičtější a v českých firmách IMHO padají spíše  praktičtější otázky, na které jsi ty víc připravená těmi knížkami o C++.

Určitě je vhodné si před tím pracovním pohovorem zkusit naprogramovat nějaký vlastní projektík (cca 1 měsíc práce) a zkusit fixnout nějakou jednoduchou chybu v nějakém středně velkém a známém opensource projektu (cca 2 týdny práce).

Jako žena máš nejspíš s odmítáním mužů zkušenosti, takže to bych jako překážku taky neviděl.

iwtu

Re:Mistrovstvi v C++ a získání práce
« Odpověď #25 kdy: 21. 03. 2016, 13:00:43 »
Ahoj.
Ja by som Ta na pohovor vzal, aj ked by som si Ta otestoval a platovo by to bolo na urovni juniora. Totiz, pokial sa nemylim, tak o C++11 (14) nie je v tej knihe ani zmienka a mne osobne to prislo ako hrozne roztahany uvod do C++. Skutocne, s mistrovstvom v C++ to nema nic spolocne. Chybaju tam take zakladne veci RAII a podobne. Dalej ako bolo spominane, C++ samo o sebe je slabe. Potrebujes alebo boost alebo Qt.. O C++ sa potrebujes este vela ucit.. Keby si podobnu knihu precitala o C#, bola by si na tom podstatne lepsie..


Amaya

Re:Mistrovstvi v C++ a získání práce
« Odpověď #26 kdy: 22. 03. 2016, 14:16:22 »
Celkem se to tady rozjelo od te doby, co jsem diskuzi necetla a taky se tady objevilo par 'hejtu' na ktere by asi bylo vhodne odpovedet. :D
1. Samozrejme C++ neni jedine co umim.Pracuji s GDB (kdyby ne, asi bych nedokazala napsat nektera programovaci cviceni) a to, ze pouzivam bash, beru jako samozrejmost. Dale mam nejaky zaklad v Pythonu a SQL...
2. Na VŠ jdu v říjnu (CVUT kombinovane , ale chci u toho i pracovat)
3. IQ mi vyslo tusim 118, ale neplanuju se kvuli tomu tomu vzdat prace, ktera me dost bavi (Proc ty lidi s IQ125+ potkavam z 99% jen v internetovych diskuzich ;( )
4. Všem co přispěli do diskuze informacemi s nízkou mírou redundance, děkuji. (Knihu Modern C++ už mám staženou, ale ještě jsem se k ní nedostala)

gamer

Re:Mistrovstvi v C++ a získání práce
« Odpověď #27 kdy: 22. 03. 2016, 14:28:03 »
1. Samozrejme C++ neni jedine co umim.Pracuji s GDB

S gdb se odváží pracovat tak možná 5% současných programátorů, 95% se opupínkuje, jakmile se gdb jen vysloví. Juniora bych se na pohovoru neodvážil zeptat, jestli umí pracovat s gdb, protože by se vyděsil a nechtěl by nastoupit.

JSH

Re:Mistrovstvi v C++ a získání práce
« Odpověď #28 kdy: 22. 03. 2016, 17:25:43 »
1. Samozrejme C++ neni jedine co umim.Pracuji s GDB

S gdb se odváží pracovat tak možná 5% současných programátorů, 95% se opupínkuje, jakmile se gdb jen vysloví. Juniora bych se na pohovoru neodvážil zeptat, jestli umí pracovat s gdb, protože by se vyděsil a nechtěl by nastoupit.
Co gdb, on je občas problém i Makefile.

čumil

Re:Mistrovstvi v C++ a získání práce
« Odpověď #29 kdy: 22. 03. 2016, 19:09:37 »
Jako člověk, co má 10 let praxe a doktorát z informatiky bych rád deklaroval, že id čumil je cáklej a mele zavádějící nesmysly. Je ale dobrou ilustrací toho jaké magory člověk v reálném světě potká. Nicméně to je v ostatních oborech podobné - bejvalka dělá v úplně jiným oboru a bláznů má ve firmě taky dost.

Doporučil bych stáhnout si knížku Cracking the Coding Interview. Za koupení nestojí (pokud se nehlásíš do Googlu), ale jsou tam otázky, které se při pohovorech semtam dávají. Jsou ale spíše teoretičtější a v českých firmách IMHO padají spíše  praktičtější otázky, na které jsi ty víc připravená těmi knížkami o C++.

Určitě je vhodné si před tím pracovním pohovorem zkusit naprogramovat nějaký vlastní projektík (cca 1 měsíc práce) a zkusit fixnout nějakou jednoduchou chybu v nějakém středně velkém a známém opensource projektu (cca 2 týdny práce).

Jako žena máš nejspíš s odmítáním mužů zkušenosti, takže to bych jako překážku taky neviděl.
Teda, pane lukáši, vy jste ale dobrej idiot. Napřed melu zavádějící nesmysly a pak řekneš vlastně to co já. Pane s "desetiletou" praxí a "doktorátem"... S podobnym čurákem sem se v minulosti v práci taky setkal a radši jsem odešel...

K tomu druhému bodu, problém není s tím že bude odmítat muže ale že po ni pudou jak slepice po flusu. Neříkám že všude a vždy, to ne, ale rozhodně bude mít větší šanci na natáhnutí kokota, jako si ty, na sebe oproti muži.