Co kdo víte o arboletu ?

Re:Co kdo víte o arboletu ?
« Odpověď #15 kdy: 13. 03. 2016, 13:05:37 »
Neměl by mě podle EU web buzerovat s tím, že využívá cookie? Alespoň informovat?
Ne.

i

« Odpověď #16 kdy: 13. 03. 2016, 13:26:18 »
Neměl by mě podle EU web buzerovat s tím, že využívá cookie? Alespoň informovat?
Ne.

Tento web porušuje daleko víc oficiálních pravidel než jen pravidlo o cookie od EU.
Podstat otázky byla ale úplně jiná.

Karel

« Odpověď #17 kdy: 13. 03. 2016, 15:29:45 »
Asi jsme si nerozuměli, já se neptám na rozhřešení zda tam investovat či nikoliv, objetoval jsem svých 0,2BTC (asi 2000,- Kč ) na experiment a nedám tam ani o 1,-Kč víc, jen proto abych měl skutečnou zkušenost.

Někteří z vás moudře hlásaly že nebude fungovat výběr, ... a hele, výběr, alespoň poloviny vložené částky FUNGUJE !

Ovšem jeden případ není nějak významný vzorek, proto se tu snažím nalézt další kteří s tím mají SKUTEČNOU zkušenost aby bylo víc případů na pořádný rozbor toho co se s těmi penězy doopravdy děje.

Tohle může být letadlo. A to se ověřit nedá. Už z principu. Dokud přicházejí noví, tak ti staří dostanou své peníze zpět. Celé to spadne až ve chvíli, kdy nových nepřichází dost a staří chtějí své peníze. Dokud to letí, tak své peníze bez problému dostanete zpět. Zopakujte to klidně tisíckrát. Dokud to nepadá, tak vše vypadá a funguje dobře. Takže metoda "vložím tam pár peněz a zkusím je vybrat" nemá šanci to odhalit.

Karel

« Odpověď #18 kdy: 13. 03. 2016, 15:42:43 »
Garance výnosů při obchodování na burze je samo o sobě varovný signál pyramidových schémat. Nikdo nedokáže garantovat výnosy na burze, ať již futures, stock nebo bitcoinu.

To není pravda, běžně se to tak dělá například u podílových listů. Garantuji vám výnos 1 až 2 procenta. Nejen vám, ale cca polovině klientů. Tomu zbytku to dám bez garance, ale s tím, že budou vypláceni ze zbytku. Pokud akcie ztratí třetinu, tak vy dostanete svůj vklad plus výnos 1 procento. Ta druhá polovina ale prodělá a to hodně. Na druhou stranu, pokud se mi podaří akcie zhodnotit například 10 procenty, tak vy dostanete jen ta garantovaná 2. A o to víc zbyde na tu druhou polovinu, která si tak přijde na bezmála 20 procent. Říká se tomu páka.

V tomhle případě ale nikde nevidím tu druhou skupinu investorů. Pořád je možné, že tou druhou skupinou je přímo provozovatel. Ale ani to není nikde deklarováno. Osobně tomu tedy moc nevěřím. Ale cítil jsem potřebu vám sdělit, že garance výnosu se u investic naprosto běžně dělá, a uvést i informace o tom jak. Bližší detaily viz "leverage" a internet.

i

« Odpověď #19 kdy: 13. 03. 2016, 15:46:45 »
Asi jsme si nerozuměli, já se neptám na rozhřešení zda tam investovat či nikoliv, objetoval jsem svých 0,2BTC (asi 2000,- Kč ) na experiment a nedám tam ani o 1,-Kč víc, jen proto abych měl skutečnou zkušenost.

Někteří z vás moudře hlásaly že nebude fungovat výběr, ... a hele, výběr, alespoň poloviny vložené částky FUNGUJE !

Ovšem jeden případ není nějak významný vzorek, proto se tu snažím nalézt další kteří s tím mají SKUTEČNOU zkušenost aby bylo víc případů na pořádný rozbor toho co se s těmi penězy doopravdy děje.

Tohle může být letadlo. A to se ověřit nedá. Už z principu. Dokud přicházejí noví, tak ti staří dostanou své peníze zpět. Celé to spadne až ve chvíli, kdy nových nepřichází dost a staří chtějí své peníze. Dokud to letí, tak své peníze bez problému dostanete zpět. Zopakujte to klidně tisíckrát. Dokud to nepadá, tak vše vypadá a funguje dobře. Takže metoda "vložím tam pár peněz a zkusím je vybrat" nemá šanci to odhalit.

To nemá to máte pravdu, ale metoda nasbírat třeba 100 adres a vyhodnotit k nim statisticky toky z blockchainu asi smysl má.
Na rootu se často vyskytuji správci různých serverů a je dost velká šance že se jim lidé budou stěžovat na takovýto podvod, pokud by se od takto postižených podařilo získat dostatek adres na které odesílali své vklady a na které si nechaly vyplacet výběry, tak by se statisticky dalo dost slušně dokázat že to je letadlo. To by ovšem lidé přispívající do fór museli myslet trochu dynamicky.

Vzdávám to a končím.

« Odpověď #20 kdy: 13. 03. 2016, 16:18:03 »
Bližší detaily viz "leverage" a internet.
Není potřeba to popisovat složitě. Páka je prostě půjčka. Někdo mi dá peníze, já je zainvestuju, od zisku odečtu úroky (čili tady ten "garantovaný výnos") a zbytek jde za mnou - ať už pozitivní nebo negativní.

Pořád je možné, že tou druhou skupinou je přímo provozovatel. [...] Ale cítil jsem potřebu vám sdělit, že garance výnosu se u investic naprosto běžně dělá, a uvést i informace o tom jak.
No, zásadně tomu chybí dvě vlastnosti:
1. dlužník nemůže být anonymní, protože pak je garance čehokoli nula
2. slibovaný "garantovaný" úrok/výnos musí být (podstatně) nižší než realisticky očekávatelný tržní výnos, jinak by měl věřitel jistotu, že na tom prodělá

Čili pokud je slibovaný garantovaný výnos nerealistický, je to prostě černá díra - buď je to vyloženě podvod od začátku (letadlo) nebo je to závazek, který věřitel nebude schopen splnit. Pokud je ještě ke všemu anonymní, je to k smíchu/pláči/trestnímu oznámení.

SB

« Odpověď #21 kdy: 14. 03. 2016, 11:54:53 »
...Podle slohu odhaduju věk provozovatelů tak na 16 :) ...

Podle slohu nepoznáte nic, stačí se podívat na Root.

SB

« Odpověď #22 kdy: 14. 03. 2016, 11:58:10 »
...Jestli si myslíš, že je možné nějakým způsobem stabilně zhodnocovat 891% p.a., tak [každý si doplní sám].

To je zisk běžně dosahovaný cigánskými lichváři. :D

« Odpověď #23 kdy: 14. 03. 2016, 11:59:34 »
To je zisk běžně dosahovaný cigánskými lichváři. :D
...což je trestný čin.

Ales

« Odpověď #24 kdy: 14. 03. 2016, 20:37:25 »
Všichni tady píšete o tom, jak to je ale ale co o tom víte?

Kdyby někoho nevypláceli, tak se to hned objeví na internetu, teď to ale vypadá jako by každý věděl kde to bude za rok.

« Odpověď #25 kdy: 14. 03. 2016, 21:39:19 »
Kdyby někoho nevypláceli, tak se to hned objeví na internetu, teď to ale vypadá jako by každý věděl kde to bude za rok.
Přesně tak - každý, kdo má aspoň půl mozku, ví, kde to za rok bude.

Sten

« Odpověď #26 kdy: 14. 03. 2016, 21:49:24 »
Všichni tady píšete o tom, jak to je ale ale co o tom víte?

Takhe ale přesně funguje letadlo. Dokud jsou prostředky, tak všechny vyplácí a nikdo si nestěžuje ;)

Lol Phirae

« Odpověď #27 kdy: 14. 03. 2016, 22:27:51 »

Ales

« Odpověď #28 kdy: 15. 03. 2016, 01:37:52 »
Mě jenom štve, jak tu každý dělá rychlé závěry. Někde se něco napíše a hned jsou k tomu legendy. Fungujou pár měsíců, tak je nechte být a hodnoťte to za rok, za dva. Pokud investovat nechcete, neinvestujte, ale nedělejte rychlé závěry, negativní recenze jsem v nenašel kromě tu od Simplecoinu.

čumil

« Odpověď #29 kdy: 15. 03. 2016, 02:20:36 »
Je to fantastická příležitost, dokud letadlo letí, může skutečně každý vydělat, pokud si je vědom toho že je to letadlo. Jedno mně ale odradilo.

Je to zaměřené na český rybník, takže letadlo nepoletí moc dlouho.

Je to fakt nepěkný protože plno důvěřivých lidí může peníze ztratit (a člověk na nic defakto vydělá, a to je hnus).

Letadlo je to 100%. Kdyby někdo opravdu měl vysoce efektivní engine na burzovní obchodování, nechal by si ho pro své potřeby a nebo by ho za těžký prachy střelil. Jen si představte kdyby se mezi lidi dostal takový engine, pak by mohla nastat absurdní situace kdy lidé budou mít dostatek peněz bez práce a logicky nebude nikdo pracovat. To by totálně zdrbalo aktuální společenský systém. Proto věřím že když by někdo byl fakt takový dobroděj a engine by dal opensource, jednoho krásného dne by se mu stala nehoda a milému enginu by byla nasazena dračí hlava.