Načítání nových stránek v Chrome

Načítání nových stránek v Chrome
« kdy: 03. 03. 2016, 08:42:55 »
Tusi nekdo co to je za novoty v chromajzlu? Otevru zalozku prostrednim tlacitkem a ona se nacita az kdyz otevru jeji tab? Ale mam pocit, ze uz predtim si ji stahne, protoze se mi casto stava treba tady na rootu, ze jdu na nove komentare ke zpravicce - anchor #newIndex vsechny komentare maji vzhled prectenych.

Btw existuje nejaky "moderni" ci moderni prohlizec ktery by se umel chovat jako stara dobra Opera? Tzn Back = nacte predchozi vyrenderovanou stranku z RAM aniz by znova cokoliv tahal, nutil me odeslat formular apod.
« Poslední změna: 03. 03. 2016, 09:34:30 od Petr Krčmář »
Děkuji za možnost editace příspěvku.


ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Novoty v chromajzlu?
« Odpověď #1 kdy: 03. 03. 2016, 09:15:24 »
Tusi nekdo co to je za novoty v chromajzlu? Otevru zalozku prostrednim tlacitkem a ona se nacita az kdyz otevru jeji tab? Ale mam pocit, ze uz predtim si ji stahne, protoze se mi casto stava treba tady na rootu, ze jdu na nove komentare ke zpravicce - anchor #newIndex vsechny komentare maji vzhled prectenych.

Jo vím. Neaktivní taby jsou "uspané".

Worker

Re:Novoty v chromajzlu?
« Odpověď #2 kdy: 03. 03. 2016, 09:32:44 »
Btw existuje nejaky "moderni" ci moderni prohlizec ktery by se umel chovat jako stara dobra Opera? Tzn Back = nacte predchozi vyrenderovanou stranku z RAM aniz by znova cokoliv tahal, nutil me odeslat formular apod.
Vysla Opera 12.18 (bohuzial len pre okna), pre tych ktori maju zaujem. Ale je to len opravne vydanie: http://www.opera.com/download/guide/?ver=12.18
Pripadne skus Otter (ale bezi to na nejakom hnusnom jadre)

Re:Načítání nových stránek v Chrome
« Odpověď #3 kdy: 03. 03. 2016, 09:34:49 »

Re:Načítání nových stránek v Chrome
« Odpověď #4 kdy: 03. 03. 2016, 10:59:32 »
Petr: dekuju.

Holt pokrok nezastavis... takze na stroji s 16GB RAM si otevru 10 tabu prostrednim koleckem a diky vyvoji k lepsim zitrkum v nejnovejsi verzi potom po kliknuti na ousko teprve zacne nacitani(ale request na server nejspis sel a proto mi to neukazuje "New"). Fakt luxus kdyz mas x tabu "k precteni bez wifi".

Budu muset procist moznosti nastaveni no.
Děkuji za možnost editace příspěvku.


i-PRESS

  • ***
  • 100
  • NodeJS, Python, Perl, Lua, PHP
    • Zobrazit profil
Re:Načítání nových stránek v Chrome
« Odpověď #5 kdy: 03. 03. 2016, 11:16:53 »
Zajímalo by mě, jak se to bude chovat u stránek s nějakým aktivním spojením. Mám několik vlastních monitorovacích nástrojů, které často otevřu do nového tabu a dále je neproklikávám. Držím si tam se serverem WebSocket spojení a čekám, kdy mi vyskočí notifikace, nebo se prostě změní title na (1).


Doufám, že to bude nějak ošetřeno, protože jinak bych to považoval za nvrat do dob krále klacka, kdy bylo nutné stránky furt obnovovat ručně  >:(

Re:Načítání nových stránek v Chrome
« Odpověď #6 kdy: 03. 03. 2016, 11:27:18 »
Nojo, ted mi teprve doslo proc se mi furt dokola nacita i GMail (vcera jsem to prisuzoval vypadkum u providera a neustalymu prepinani na hotspot v mobilu). Tak tam je to super jak rikas s tim title (mam z Laboratory doplnek na favicon obsahujici pocet mailu).

At jdou do zadele s timhle, fakt kikoti. To jako nikdo v tak velke firme takovou srackoidni hyper feature neotestoval v praktickem pouziti aby rekl razne STOP?

[double facepalm icon]
Děkuji za možnost editace příspěvku.

David1234

Re:Načítání nových stránek v Chrome
« Odpověď #7 kdy: 03. 03. 2016, 11:34:19 »
Dělá to i Chromium? Od jakých verzí je tohle chování zapnuté? Lze ho přes nějakou direktivu vypnout?

Re:Načítání nových stránek v Chrome
« Odpověď #8 kdy: 03. 03. 2016, 11:45:05 »
Udelala mi to automaticka aktualizace v tomto tydnu.
Verze 48.0.2564.116 m

Zatim to vypada, ze direktiva
chrome://flags/#show-saved-copy nastavena na Primary mi to vyresila. Ale je to zatim jen velmi kratke testovani.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Načítání nových stránek v Chrome
« Odpověď #9 kdy: 03. 03. 2016, 13:31:48 »
Zajímalo by mě, jak se to bude chovat u stránek s nějakým aktivním spojením. Mám několik vlastních monitorovacích nástrojů, které často otevřu do nového tabu a dále je neproklikávám. Držím si tam se serverem WebSocket spojení a čekám, kdy mi vyskočí notifikace, nebo se prostě změní title na (1).


Doufám, že to bude nějak ošetřeno, protože jinak bych to považoval za nvrat do dob krále klacka, kdy bylo nutné stránky furt obnovovat ručně  >:(

No bohužel tady už pozoruju změny. V online věcech se to v posledních verzích Chrome chová různě. V jedné verzi to funguje, v jiné se to uspí. Jsem zvědav, jak to dopadne.

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Načítání nových stránek v Chrome
« Odpověď #10 kdy: 03. 03. 2016, 13:35:39 »
Udelala mi to automaticka aktualizace v tomto tydnu.
Verze 48.0.2564.116 m

Zatim to vypada, ze direktiva
chrome://flags/#show-saved-copy nastavena na Primary mi to vyresila. Ale je to zatim jen velmi kratke testovani.

Těch flagů, které na to mají nějaký vliv je více...

Jestli se nepletu, tak ještě určitě tyto:

chrome://flags/#enable-offline-auto-reload

chrome://flags/#enable-offline-auto-reload-visible-only

Re:Načítání nových stránek v Chrome
« Odpověď #11 kdy: 03. 03. 2016, 13:48:22 »
To je fakt skvela evoluce - abys mohl prohlizet web musis se stat geekem a rozlustit co presne dela nebo by aspon mel delat ktery flag v configu. Heuréka.

Srovnani s Operou do verze 12 snad ani nema cenu - clovek to nainstaloval a fungoval.
Děkuji za možnost editace příspěvku.