EET open source

i-PRESS

  • ***
  • 100
  • NodeJS, Python, Perl, Lua, PHP
    • Zobrazit profil
Re:EET open source
« Odpověď #15 kdy: 19. 02. 2016, 13:36:11 »
Jak vlastne Babis overi, ze jsem mu z metru prodanych piv poslal vsechny a ne jen treba polovinu? Vzdy preci fixlovat ty vstupni data do celeho systemu mohu tak jako tak?
Neoveri to samo vubec nijak ... ale nakrmi par hladovejicich IT firem ktery na tom zhrabnou par miliard rok co rok ...


Neověří, ale řešeno to bude stejně jako daňová kontrola, tedy namátkově. K tisícovce stávajících lidí přibude dalších 400, kteří nebudou dělat nic jiného, než na fulltime realizovat kontrolní nákupy. Jistě to bude svádět k tomu dát kravaťákovi účtenku s validním FIK kódem a pro dělníky v montérkách mít ono kouzelné tlačítko jako mají taxikáři na generování random řetězce na účtenku bez odeslání dat.


Proti tomuto zase stojí ona slavná "soutěž", kdy budou běžní občané motivování možnou výhrou za ověření kódu na portálu státní správy. Technicky to moc dobře vymyšleno není, protože opisovat ty dlouhé řetězce BKP a FIK je téměř zárukou překlepu, nicméně pokuty jsou zde dosti vysoké, takže si každý musí sám zvážit, zda mu to snížení základu daně za to riziko stojí :)


j

Re:EET open source
« Odpověď #16 kdy: 19. 02. 2016, 16:46:59 »
Jo, jako na slovensku ... kde jim na tu slavnou loterii vsichni zvysoka ... co si vyberes, petikilo v kapse nebo hypotetickou sanci 1:bambiliarde, ze vyhrajes?

Rejpal

Re:EET open source
« Odpověď #17 kdy: 19. 02. 2016, 17:52:26 »
Mám úplně hrůzu co to bude za bastl  ::)
Se zveřejněním dokumentace čekaj schválně, aby to náhodou někdo nechtěl opravit  >:( >:(

Oficialni, puvodne cenzurovana, verze: http://www.mfcr.cz/cs/o-ministerstvu/odborne-studie-a-vyzkumy/2016/studie-eet-23692
Dalsi zdroje: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10203935531748630&set=a.4735438003859.1073741825.1832104422&type=1&theater

Rejpal

Re:EET open source
« Odpověď #18 kdy: 19. 02. 2016, 17:55:24 »
...a jeste nejake komentare: http://www.lupa.cz/clanky/videl-jsem-specifikaci-projektu-elektronicka-evidence-trzeb/ - zejmena ta IPV6 adresa v zaveru je humorna

Flaiming

Re:EET open source
« Odpověď #19 kdy: 26. 05. 2016, 09:18:31 »
Tak už tu máme technickou specifikaci :) http://www.e-trzby.cz/cs/technicka-specifikace


JiriŠ

Re:EET open source
« Odpověď #20 kdy: 22. 11. 2016, 07:08:08 »
jsem se dlouho nezasmál, náhodou jsem narazil na tento shop: http://www.eetspolehlive.cz/

cituji:Hlavní důvody proč EET zařízení s Windows

Proč vybrat zařízení pro EET s operačním systémem Windows?

    Bezpečnost  :D :o

    Produkty s operačním systémem Windows obsahují vylepšenou ochranu proti moderním bezpečnostním hrozbám. Průběžné aktualizace zajišťují stále silné zabezpečení bez nutnosti zásahu ze strany uživatele. Součástí ochrany je nejen kvalitní firewall, ale též plnohodnotný antivirus.

    Stabilita ::)

    Produkty s operačním systémem Windows jsou stabilní. Windows je nově jako služba, která se průběžně zdokonaluje díky zpětné vazbě od milionů uživatelů.


 a další bla bla slinty

Kolemjdoucí

Re:EET open source
« Odpověď #21 kdy: 22. 11. 2016, 08:27:59 »
Nejvíc se mě líbí, jak tomu všichni rozumí a vsázejí se, kdy to spadne. Řeknu Vám, že nikdy. A víte proč? V podmínkách pro vývoj SW je i tato možnost: Pokud pokladna nedostane do 2s odpověď, může sama vygenerovat kód (334 znaků, pokaždé jiných), které vytiskne na konci účtenky. Až dojde k obnově spojení-server bude stíhat, odešle se účtenka a k tomu vygenerovanému kódu se přiřadí již kód vygenerovaný serverem MF ...

Ondro

Re:EET open source
« Odpověď #22 kdy: 22. 11. 2016, 08:44:57 »
Nu, bude záležet, kde a jak budeš nakupovat. Protože vedle EET máš teď i kontrolní hlášenéí k DPH, takže pokud ti najdou, že jsi nakoupil X sudů piva u odběratelů, tak se budou ptát, kam se poděly, pokud vykážeš významně méně na výstup.
Na tuto kontrolu ale nepotrebuju EET a kontrolovat uctenky. Kontrolovat to na tak nizkej urovni nema zmysel(je to vysoko neefektivne a drahe). EET a podobne veci su oblb na ludoch a cierna diera na peniaze. Podnikatel ten predaj cez registracnu pokladnicu, tak, ci tak musi evidovat vo vyssom systeme(Sklad, Uctovnictvo,...),kde je to ovela jednoduchsie overit. Prijem/vydaj musi sediet.
Velky podnikatelia podvadzaju optimalziaciami v ramci zakona. Maly najcastejsie nevidavaju doklady a tam ziadne EET nepomoze.  To by sa musela zakazat platba hotovostou. Hotovost je neodsledovatelna.
Na Slovensku mame nieco podobne v zakone uz 2 roky ale este sa neodhodlali do toho zatial ist(nastastie).

Problem oboch nasich krajin je, ze stat nemotivuje ludi aby platili dane a nepodvadzali, nepomaha ludom ale prave naopak.
Dam priklad z Nemecka. Kamarat tam zacal podnikat a od uradu dostal cloveka, ktory mu v zaciatkoch pomahal co a ako ma robit. Vysvetlil mu, naucil ho, aby mal stat nasledne menej problemov. Na Slovensku utopia.
Tu ti stat nepomoze a len hadze polena pod nohy.

j

Re:EET open source
« Odpověď #23 kdy: 22. 11. 2016, 09:01:52 »
Nejvíc se mě líbí, jak tomu všichni rozumí a vsázejí se, kdy to spadne. Řeknu Vám, že nikdy. A víte proč? V podmínkách pro vývoj SW je i tato možnost: Pokud pokladna nedostane do 2s odpověď, může sama vygenerovat kód (334 znaků, pokaždé jiných), které vytiskne na konci účtenky. Až dojde k obnově spojení-server bude stíhat, odešle se účtenka a k tomu vygenerovanému kódu se přiřadí již kód vygenerovaný serverem MF ...

Jo, jestli to nebude tim, ze o tom vis houno ... protoze takovou uctenku MUSIS do 48 hodin registrovat, jinak 1/2M pokuta ... zadny "az to zacne fungovat". A navic uz jen vygenerovani takovy uctenky muze vyvolat kontrolu a zduvodnovani proc. A zduvodnovat opet musis TY. Sem zvedav, jak budes dokazovat, ze pred 2 rokama ti tejden nesel internet.

Kolemjdoucí

Re:EET open source
« Odpověď #24 kdy: 22. 11. 2016, 09:04:38 »
Psal jsem někde něco o týdnu? Reagoval jsem na to "Kdy to spadne ...". Další co neumí číst a dělá chytrého ...

Karbous

Re:EET open source
« Odpověď #25 kdy: 22. 11. 2016, 09:54:07 »
Kdyby nekdo prisel s odladenym distrem a implementovanou sw EET pokladnou, tak by po tom spousta lidi sahla. 
Jelikoz co jsem zjistoval, zatim jsou EET implementace pouze za notny peniz + nechutne mesicni poplatky. Proste nenazranci... Z ceho to ma malinky podnikatel napr. duchodce s obratem 5K mesicne platit...
Tady by se zrovna opensource/gnu/gpl opravdu hodil...

Re:EET open source
« Odpověď #26 kdy: 22. 11. 2016, 10:19:55 »
Z ceho to ma malinky podnikatel napr. duchodce s obratem 5K mesicne platit...
Ja zase platim hyposku...
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:EET open source
« Odpověď #27 kdy: 22. 11. 2016, 10:23:55 »
jinak opensource implementaci klienta je na githubu nekolik
Děkuji za možnost editace příspěvku.

j

Re:EET open source
« Odpověď #28 kdy: 22. 11. 2016, 10:29:59 »
On hlavne nikdo nevi, co ze to ma implementovat, a nevedi to ani byrokrati. Staci se rozhlidnout. Protoze postnout nekam nejaky XML je to nejmensi. A pak se to zacne nabalovat ... co kdyz ... a odpoved neexistuje.

Osobne se uz tesim,a z mi dorazi nejakej ten remeslnik, a ja po nem budu chtit tu eet uctenku ... jak mi ji z toho mobilu kterej mu prodle burese staci vytiskne.

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:EET open source
« Odpověď #29 kdy: 22. 11. 2016, 10:33:29 »
Kdyby nekdo prisel s odladenym distrem a implementovanou sw EET pokladnou, tak by po tom spousta lidi sahla. 
Jelikoz co jsem zjistoval, zatim jsou EET implementace pouze za notny peniz + nechutne mesicni poplatky. Proste nenazranci... Z ceho to ma malinky podnikatel napr. duchodce s obratem 5K mesicne platit...
Tady by se zrovna opensource/gnu/gpl opravdu hodil...
Důchodce s obratem 5k měsíčně je pro Bláboliše natolik nezajímavý, že je mu úplně jedno, co s ním bude. Náklady státu na administrativu s tímto malým podnikatelem pravděpodobně převyšují částky, které tento podnikatel přinese státní kase, tudíž je žádoucí ho podobnými nesmysly položit a v ideálním případě mu ještě způsobit zástavu srdce, čímž se ušetří za důchod a zdravotní péči.
Obávám se, že se to dostává spíš do stavu, že bude větší problém pro důchodce zvládnout veškerou agendu kolem jeho skromného přivýdělku, než si opatřit nějakou "EET ready ®" pokladničku :(