EET open source

Qwerty

EET open source
« kdy: 18. 02. 2016, 17:18:21 »
Ahoj, bude/existuje pro tohle nějaká implemenatce v open source?

Qwery


hu

Re:EET open source
« Odpověď #1 kdy: 18. 02. 2016, 17:56:25 »
Ahoj, bude/existuje pro tohle nějaká implemenatce v open source?

Qwery

Mas na mysli implementaci serveru, abychom mohli spoofovat oficialni servery a cucat data o prodejich konkurence?

Kit

Re:EET open source
« Odpověď #2 kdy: 18. 02. 2016, 18:13:09 »
Nejspíš to Open Source nebude, protože firma, která to bude dělat, v tom potřebuje mít co nejvíce chyb, aby měla za za jejich ladění od státu co nejvíce peněz.

j

Re:EET open source
« Odpověď #3 kdy: 18. 02. 2016, 20:51:57 »
Zcela urcite to bude mit nejaky API, ale pocitej s tim, ze jaky, se dovis tak 3 dny pred zprovoznenim. O vikendu budem patchovat ERPcka, aby provozovatele mohli zkusit pristi tejden odeslat ty DPH srackomety.

Kdo to prvni DOSne, ma u me pivo.

Lol Phirae

Re:EET open source
« Odpověď #4 kdy: 18. 02. 2016, 21:09:26 »
Kdo to prvni DOSne, ma u me pivo.

To je zbytečný, to spadne samo.  ;D


i-PRESS

  • ***
  • 100
  • NodeJS, Python, Perl, Lua, PHP
    • Zobrazit profil
Re:EET open source
« Odpověď #5 kdy: 18. 02. 2016, 21:11:55 »
Mám úplně hrůzu co to bude za bastl  ::)


Se zveřejněním dokumentace čekaj schválně, aby to náhodou někdo nechtěl opravit  >:( >:(

Qwerty

Re:EET open source
« Odpověď #6 kdy: 18. 02. 2016, 23:07:57 »
Tak myslel jsem, ze treba kdyz by jsme nutne nechteli pouzivat reseni od firem co si na to brousi zuby , cetl jsem ze vsichni 3 nasi mobilni zmrdi si na to brousi zuby, ale zasurfovat si na te vlne asi bude chtit vice firem, tak ze by se dalo udelat jenoduche reseni do PC/Tabletu kde bych jen odeslal co je treba, nebo to cely den logoval a vecer to odeslal vse najednou apod, nevim proc to musi  byt takove tajemne a at dostanu proti svemu ICO/DIC nejaky API klic a odesilam sifrovane data.

Jak vlastne Babis overi, ze jsem mu z metru prodanych piv poslal vsechny a ne jen treba polovinu? Vzdy preci fixlovat ty vstupni data do celeho systemu mohu tak jako tak?
 

i-PRESS

  • ***
  • 100
  • NodeJS, Python, Perl, Lua, PHP
    • Zobrazit profil
Re:EET open source
« Odpověď #7 kdy: 18. 02. 2016, 23:28:59 »
@Qwerty: Ale ono to tak bude fungovat, problém je ten, že musíte kód vrácený z API vytisknout na oficiální účtenku, kterou předáváte zákazníkovi. To zcela vylučuje nějaké post-process odesílání večer najednou, až se rozhodente, který prodej přiznáte a který ne. Taková možnost tu sice v záloze je v případě výpadku systému, ale nelze to využívat stále.


Že si na to brousí zuby spousta firem a sveze se je jasné, problém ale je to, že to musí být kvůli kódu na účtence integrováno do Vašeho systému. Dokumentace zatím veřejná není a dost možná ještě vůbec neexistuje, ale bude to fungovat jak píšete. Dostanete klíč a tím budete podávat info o hotovostní/karetní platbě a vrátí Vám to kontrolní kód a věřím, že si to dokáže zbastlit průměrný a asi i podprůměrný programátor.


Problém univerzálních řešení jako chtějí operátoři a jaké byste chtěl třeba vytvářet vy je ten, že pak z toho systému musí lézt ta účtenka s kódem. To je celkem použitelné ve stánku se zmrzlinou, kde veškeré operace budou probíhat pouze těmito prodejkami, ale u všech jiných frem kde je třeba vést více agend jako prodej na FA, velkoobchodní odběr, více středisek atd budete muset tato data ze systému prodejek přelévat do svého ekonomického systému. A tady už se naráží na číselné řady, atd.


Takže určitě není problém vést si prodejky za hotové bokem appkou od Vodafonu nebo tou Vaší, ale drtivá většina bude vyžadovat přímé napojení na ekonomický systém kvůli stavu skladů atd. Takže v konečném důsledku na tom nejvíce získají poskytovatelé obchodních systémů, kteří sice ještě neznají složitost a cenu, ale už nyní pracují v cenících na kolonce za modul EET :-)
« Poslední změna: 18. 02. 2016, 23:35:53 od i-PRESS »

Turban Legend

Re:EET open source
« Odpověď #8 kdy: 18. 02. 2016, 23:32:20 »
Kdo to prvni DOSne, ma u me pivo.

To je zbytečný, to spadne samo.  ;D

Kdyby náhodou ne, doufám, že nikoho nenapadne teď v zimě olizovat zábradlí, tedy vlastně přijmout zálohu v hotovosti či třeba BTC a pak vydat spoustu faktur, třeba za každou vteřinu webhostování jednu. Snad mají zákazníci pana Babiše (nebo aspoň Bureše) rádi a zvolí si fakturaci měsíční a ne třeba vteřinovou.

Re:EET open source
« Odpověď #9 kdy: 19. 02. 2016, 08:27:09 »

M.

Re:EET open source
« Odpověď #10 kdy: 19. 02. 2016, 10:26:19 »
Jak vlastne Babis overi, ze jsem mu z metru prodanych piv poslal vsechny a ne jen treba polovinu? Vzdy preci fixlovat ty vstupni data do celeho systemu mohu tak jako tak?

Nu, bude záležet, kde a jak budeš nakupovat. Protože vedle EET máš teď i kontrolní hlášenéí k DPH, takže pokud ti najdou, že jsi nakoupil X sudů piva u odběratelů, tak se budou ptát, kam se poděly, pokud vykážeš významně méně na výstup.
Takhle mi to bylo předevčírem vysvětlováno. Že by to dělali systematicky nehrozí, jen když někdo bude smrdět, tak si prohledají, co bude v nákupu.
Pokud budou mít kde hledat, když se dívám, jak probíhá zdvořilostní pokus o doručení kontrolního hlášení, kdy to ten jejich systém sežere a za pár hodin zavolá pán z finančáku, že co jste to dělali, tady nám to vyhodilo, chybu. Ale co udělalo, kdy je chyba a proč, to nikdo neví. :-)

Lol Phirae

Re:EET open source
« Odpověď #11 kdy: 19. 02. 2016, 10:37:13 »
pokud ti najdou, že jsi nakoupil X sudů piva u odběratelů, tak se budou ptát, kam se poděly, pokud vykážeš významně méně na výstup.

A tak já nemám problém jim to prakticky demonstrovat, kam se to pivo podělo - prostě mám velkou žízeň.  8) ;D

technomaniak

Re:EET open source
« Odpověď #12 kdy: 19. 02. 2016, 11:51:59 »
Tak myslel jsem, ze treba kdyz by jsme nutne nechteli pouzivat reseni od firem co si na to brousi zuby , cetl jsem ze vsichni 3 nasi mobilni zmrdi si na to brousi zuby, ale zasurfovat si na te vlne asi bude chtit vice firem, tak ze by se dalo udelat jenoduche reseni do PC/Tabletu kde bych jen odeslal co je treba, nebo to cely den logoval a vecer to odeslal vse najednou apod, nevim proc to musi  byt takove tajemne a at dostanu proti svemu ICO/DIC nejaky API klic a odesilam sifrovane data.

Jak vlastne Babis overi, ze jsem mu z metru prodanych piv poslal vsechny a ne jen treba polovinu? Vzdy preci fixlovat ty vstupni data do celeho systemu mohu tak jako tak?

Mám v plánu si to pro sebe naprogramovat v Javě s Windows a s tiskem na tiskarnu. Ale jestli se o to podělím, to ještě netuším. Dokonce jsem psal už před vánoci na ministerstvo jak to bude s podklady, jestli budou veřejné, jestli ministerstvo má v plánu nějaké open-source pro Windows a odkázaly že si mám počkat. Já budu až v té třetí vlně co to musí používat takže mě to zase tak moc netlačí.

Uvidíme jaké z nich vypadnou podklady pro klienta. Jestli to bude nějaké socket řešení nebo něco jako JMS.

Lol Phirae

Re:EET open source
« Odpověď #13 kdy: 19. 02. 2016, 12:25:44 »
naprogramovat v Javě

Aha. Tak nic, no...  >:(

j

Re:EET open source
« Odpověď #14 kdy: 19. 02. 2016, 13:00:47 »
Jak vlastne Babis overi, ze jsem mu z metru prodanych piv poslal vsechny a ne jen treba polovinu? Vzdy preci fixlovat ty vstupni data do celeho systemu mohu tak jako tak?
Neoveri to samo vubec nijak ... ale nakrmi par hladovejicich IT firem ktery na tom zhrabnou par miliard rok co rok ...

Nu, bude záležet, kde a jak budeš nakupovat. ...
To asi tezko, kontrolni hlaseni je per faktura ne per polozka a nepoznas z toho, jestli je to faktura za pivo nebo za jeho dovoz.