Nový Root již dnes?

Lol Phirae

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #1620 kdy: 22. 05. 2017, 12:11:58 »
Po otevření webu zjišťuji, že mám zase všechny články označené jako nikdy neviděné, totéž u všeho ostatního.

To jsem hlásil před několika lety, marné, nejsou zdroje.

Teď jsem odpověděl do diskuse na foru. Chci se podívat do tématu znovu, na hlavní stránce stále visí, ale dostanu hlášku:
Citace
Téma nebo diskuze, které hledáte buď chybí, nebo leží mimo Vaše možnosti.
Prosím, přihlašte se níže nebo zaregistujte na Fórum Root.cz.

Nechápu, jak mi registrace/přihlášení pomůže v zobrazení diskuse, která chybí...

Na homepage to generuje nějaký cron jednou za X minut. (Systém made by žižkovský studentík.)  ;D


j

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #1621 kdy: 22. 05. 2017, 17:06:48 »
Po otevření webu zjišťuji, že mám zase všechny články označené jako nikdy neviděné, totéž u všeho ostatního.

Paráda.
Taky hledas kukiho? To vis, to je zdejsi letitej serial, vychazi na pokracovani ve zhruba mesicnich intervalech, ale kdyz se zadari, vyjdou i tri dily behem dvou dnu.

tnr

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #1622 kdy: 22. 05. 2017, 17:27:21 »
Nedošlo mi, že mluvíš o mobilu (i když jsi to zmínil). Já lezu na Root.cz z deset let starých PC s rozlišením obrazovky 1024x768px a výkonem moderní kapesní kalkulačky, tak většinou mluvím za sebe z vlastního pohledu.

Samozřejmě je tu ta otázka, proč se dělal novej "dizajn", kterej čtenáři nechtěli a kterej (i když má být responzivní) dělá různý hovadiny.
Mluv za sebe. Par nadavacu tu je, ale celkem pochybuji, ze jich je majorita. To by uz root davno zavreli kvuli poklesu navstevnosti. Za me novy design ma sve mouchy (ktery ale nema), ale ke stare hruze bych se rozhodne nevracel.

Citace
Příklad ode mě - dva stejný počítače, jeden Win XP s Chrome a druhej s Gentoo a Palemoon. Oba mají stejnou obrazovku (!) a na jednom je root.cz v pohodě (desktop) a na druhém se tváří jako mobilní. Ja to vypadá na mobilu mě nezajímá. Nečetl jsem to na mobilu předtím a nečtu ani teď. Ale ty dvě různý verze na stejnym rozlišení se mi nelíbí.
Tak vzhledem k tomu, ze Palemoon se pravdepodobne bude identifikovat podobne, jako mobilni FF. A tezko zazlivat spatnou detekci tak stare HW konfigurace - kolik takovych lidi myslis, ze tu je, krom tebe? A bohuzel prohlizece o sobe apriori nerikaji, zda jsou mobilni ci normalni... Vetsina detekci se deje v CSS podle rozliseni, pro 99.9% lidi to funguje spravne.

j

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #1623 kdy: 22. 05. 2017, 19:34:55 »
Tovizejo ... typickej mobil ... Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:45.9) Gecko/20100101 Goanna/3.2 Firefox/45.9 PaleMoon/27.3.0 ...

A ten kuki co tu pravidelne mizi, za to taky muzou zcela jiste nespokojeni useri ... zajimavy je, ze nejvic nadavaj ti, kvuli kterym se to prej delalo - ti co sem lezou z mobilu.

Njn ... https://jigsaw.w3.org/css-validator/validator?profile=css2&warning=2&uri=https%3A%2F%2Fwww.root.cz%2F ... kdyz prasit tak poradne zejo ... Hlavne je na tom krasne videt, ze tady nekdo vazne pochopil, co ze CSS znamena, a jak to ma fungovat ...

Tnr

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #1624 kdy: 23. 05. 2017, 06:38:54 »
Tovizejo ... typickej mobil ... Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:45.9) Gecko/20100101 Goanna/3.2 Firefox/45.9 PaleMoon/27.3.0 ...

A ten kuki co tu pravidelne mizi, za to taky muzou zcela jiste nespokojeni useri ... zajimavy je, ze nejvic nadavaj ti, kvuli kterym se to prej delalo - ti co sem lezou z mobilu.

Njn ... https://jigsaw.w3.org/css-validator/validator?profile=css2&warning=2&uri=https%3A%2F%2Fwww.root.cz%2F ... kdyz prasit tak poradne zejo ... Hlavne je na tom krasne videt, ze tady nekdo vazne pochopil, co ze CSS znamena, a jak to ma fungovat ...

Tak znovu - fluid layouty pouzivaji njcasteji rozliseni)) co pouziva root nevim, ale na normalnim desktopu,mobilu i tabletu mi to jede spravne. Pro 1024x768 nikdo web dnes neoptimalizuje...

A css 2 validace,really?))) ale on i ten css 3 validator je nepouzitelny, protoze nepodporuje samozrejme zadne css hacks, vendor prefixy atd.


JmJ

  • ****
  • 315
    • Zobrazit profil
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #1625 kdy: 23. 05. 2017, 08:32:09 »
Mam stary tablet, s nejakym starym androidem (nemam to ted u sebe), na ktery snad uz ani nejde nainstalovat aktualni firefox. Nicmene prohlizece jako chrome, opera, opera mini, ghostery a samozrejme "vestaveny prohlizec" jedou. Tablet je po cerstvem resetu do tovarniho nastaveni. Bohuzel nemam sanci otevrit root.cz v zadnem z techto prohlizecu. Jedna cast prohlizecu roota otevre, ale stranka ma dost rozbity layout a hlavne na ni vetsina veci vubec neni (je videt "hlavni" clanek, odkazy na forum a tusim kus zpravicek vlevo). Druha cast prohlizecu sice roota behem nacita zobrazi spravne, ale na konci nacitani (nekdy klasicky za 2 minuty) prohlizec vyhodi chybu ve stylu "neco se pokazilo". Verze prohlizecu jsou asi 2 dny stare stazene z google play. Jine stranky, ktere navstevuju, problem nemaji. A to ani takove hruzy jako treba idnes.cz.

Ano, android je stary atd, ale opet tu je ta filosoficka otazka:"co je sakra sloziteho na zobrazeni par textu v obdelnicich a par hranatych obrazku?" At je to jak je to, rano ve vane si roota uz proste neprectu.

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #1626 kdy: 23. 05. 2017, 08:43:23 »
Ano, android je stary atd, ale opet tu je ta filosoficka otazka:"co je sakra sloziteho na zobrazeni par textu v obdelnicich a par hranatych obrazku?" At je to jak je to, rano ve vane si roota uz proste neprectu.

Pokud se ti s tim chce drbat (je potreba to pustit na pc/servru, bude to chtit sbt, chrome/chromium a asi javu), tak muzes zkusit https://github.com/mnn/sprout2 + https://github.com/mnn/stump2. Neni to nejak krasne a skoro nic to neumi, jen seznam aktualnich clanku/novinek a zobrazeni clanku/novinky, ale mozna by ti to jako nouzovka stacilo.

« Poslední změna: 23. 05. 2017, 08:44:56 od noef »

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #1627 kdy: 23. 05. 2017, 09:04:01 »
...
Ano, android je stary atd, ale opet tu je ta filosoficka otazka:"co je sakra sloziteho na zobrazeni par textu v obdelnicich a par hranatych obrazku?" At je to jak je to, rano ve vane si roota uz proste neprectu.
+1000

j

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #1628 kdy: 23. 05. 2017, 09:32:51 »
Ano, android je stary atd, ale opet tu je ta filosoficka otazka:"co je sakra sloziteho na zobrazeni par textu v obdelnicich a par hranatych obrazku?" At je to jak je to, rano ve vane si roota uz proste neprectu.
Pokud to nema aspon 10MB dzavascrajptu, neni to dost frikulinsky.  Jinak dobrej hint, kulaty obrazky tu jeste nebyly ... my chceme kulaty obrazky ... my chceme kulaty obrazky ...

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #1629 kdy: 27. 05. 2017, 12:57:57 »
Takže zase "vylepšení", jo?

(tentokrát - asi pro jistotu - mám přečtené úplně všechno, všude)

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #1630 kdy: 31. 05. 2017, 23:31:26 »
Zůstávám věren "zapšklým nadávačům" a - protože bych doopravdy chtěl, aby se to zlepšilo - to poskakování/odskakování/... stále trvá a tímto si na to o5 stěžuji.

Předpokládám, že po tolika upozorněních už ze to začíná řešit.
Nebo že už je to v nějakém TODO listu.

Anebo?

?

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #1631 kdy: 01. 06. 2017, 21:25:59 »
Ale pochopitelně si všichni velice váží tvojí zpětné vazby, která je pro ně velice důležitá a cenná, neboť jim umožňuje poskytovat lepší služby...

Jasně, že to je na TODO listu, který má asi tak 100 000 položek. Položky vitalie ale mají vyšší prioritu, takže se na root času  programátorů nedostává.

123

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #1632 kdy: 02. 06. 2017, 15:31:45 »
Citace
Pro 1024x768 nikdo web dnes neoptimalizuje...

Dej si facku. Neřeší se optimalizace pro konkrétní rozlišení, ale celá škála od desktopu dolů. Jaký to má mít význam, aby web vypadal dobře, jenom když se uživatel náhodou trefí do správného pixelu, jestli můžu být tak zvědavý?

j

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #1633 kdy: 02. 06. 2017, 17:47:15 »
...Jaký to má mít význam, aby web vypadal dobře, jenom když se uživatel náhodou trefí do správného pixelu, jestli můžu být tak zvědavý?
... frikulin se muze vyprsit s tim, ze to vypada presne tak, jak to je na tom obrazku s vysmatou rodinkou ... tvle, ty by sis dovolil pouzivat jiny rozliseni nez pro jaky to frikulin namastil? On prece rek, ze ten sloupec ma bejt presne 100px sirokej ... a ze ty mas 4kpx je tvuj problem.

BTW: Vlez si na web czc ... tam ti to prakticky s cimkoli bude nadavat, ze nemas ten sprave free khull a in browser ... ze by jako udelali WEB, to je ovsem ani nenapadne. Vopovaz se pak bejt trebas slepej ... to ses v riti prakticky vsude.

banan

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #1634 kdy: 02. 06. 2017, 19:08:49 »
probuh ...
adblock ...
noscipt ...
no problem B-)