reklama

Nový Root již dnes?

noef

• 897
    • Zobrazit profil
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #1605 kdy: 11. 05. 2017, 06:50:34 »
Po pravde bod 3 nevidim tak cerne - neni problem tam zobrazovat "na pozadi" nejakou defaultni reklamu a az kdyz zjistim, ze reklamni system mi tam neco doda, tak ji jednoduse skryju (spis pro jistotu, kdyby byly problemy s velikostmi reklamy z rekl. systemu). JS je stejne potreba pro vsechno, takze takto by byl pevny layout bez poskakovani a v nejhorsim bychom dostali jedno probliknuti reklamy po nacteni (ty defaultni reklamy by navic mohly byt staticke obrazky = nenarocne, treba reklamy na ty ruzne kurzy nebo spratele servery).

Taky mi prijde bod 3 jako nejlepsi reseni, protoze jakekoliv poskakovani povede k blokovani reklam. Proto nechapu, ze nezvolili variantu 3. IMO to za ty nahodne prokliky na reklamy nestoji - hrnec pretece a clovek si nainstaluje adblock a pak nebudou uz nikdy od toho cloveka ani penizky za zobrazeni ani za prokliky.

reklama

Pavouk106

• 1 991
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
« Odpověď #1606 kdy: 11. 05. 2017, 07:33:59 »
Petr Krčmář k tomu v minulost vždycky něco napsal, tak předpokládám, že se výhledově ozve i teď. Pak budeme vědět nějaké důvody proč zrovna tak a ne jinak.

Nebylo by marné, kdyby se tu ozvali další čtenáři a "hlasovali" o těch třech bodech (dvou, jak jsem psal - číslo 2 bych hned vyhodil).

« Odpověď #1607 kdy: 11. 05. 2017, 08:40:15 »
Ono samozřejmě není problém zobrazovat všude nějaký „placeholder“, kdyby tam náhodou něco bylo. Ale na těch stránkách je hromada různých pozic, takže by těch náhradních „reklam“ muselo být na každé stránce asi dvanáct a pak by byl Root trvale olepený obrázky jen tak pro jistotu, to je šílené. Tohle jsme taky dlouho zvažovali a právě z tohohle důvodu zavrhli.

noef

• 897
    • Zobrazit profil
« Odpověď #1608 kdy: 11. 05. 2017, 08:50:13 »
Mene plochy pro reklamu? Lepe resit zaplnovani mene reklamniho mista, napr. kdyz jeden reklamni system nedoda, tak zkusit jiny? Pokud si lide instaluji adblock kvuli rootu (nekolik jich to tu psalo) nebo roota prestanou cist, tak to IMO za vice reklamnich mist nestoji.

Tento pristup "blbemu uzivateli nevadi, ze mu stranka skace a sem tam se uklepne na reklamu = mame dalsi centiky" vam mozna basti na vitalii, ale na rootu to dlouhodobe fungovat urcite nebude. IT pozitivni clovek si to budto opravi sam = zacne blokovat reklamu, nebo jednoduse prejde jinam.

« Odpověď #1609 kdy: 11. 05. 2017, 09:00:35 »
Nedokážu odpovědět na nějaké složitější otázky ohledně reklamy, protože se tím nezabývám. Ale ta diskuse se při novém vzhledu vedla a uzavřelo se to s tím, že nechceme mít velké prázdné díry v designu jen tak pro jistotu a nechceme uživateli zobrazovat třeba dvanáct různých výplňových reklam taky jen tak pro jistotu. Poskakování je samozřejmě taky nepříjemné, ale ze špatných řešení je to to nejrozumnější.

Pavouk106

• 1 991
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
« Odpověď #1610 kdy: 11. 05. 2017, 09:04:50 »
Tento pristup "blbemu uzivateli nevadi, ze mu stranka skace a sem tam se uklepne na reklamu = mame dalsi centiky" vam mozna basti na vitalii, ale na rootu to dlouhodobe fungovat urcite nebude. IT pozitivni clovek si to budto opravi sam = zacne blokovat reklamu, nebo jednoduse prejde jinam.
V tuhle chvíli bych rozdělil "vám" na Petra a iinfo. Petr je v kontaktu se čtenáři a odchod čtenáře by ho (podle mě) zamrzel. Pro iinfo je ten čtenář jen "čárka" ve statistice, anonym.

Možná, pokud by to bylo v nějakých Petrovo možnostech (nebo někoho dalšího), by stálo za to udělat jednorázově stránku/screenshot stránky v podobě, jakou by měla ve chvíli, kdy by se zvolila možnost 3 a všechny reklamní servery klekly (tedy aby bylo místo pro všechnu reklamu pevně dané a prázdné). Takhle se tu bavíme o teorii, ale praktický dopad není viditený. Kdyby to bylo vidět graficky na obrázku, možná by se nám třetí možnost sama přestala zamlouvat... Nebo by ji podporovalo víc lidí...

« Odpověď #1611 kdy: 11. 05. 2017, 09:14:40 »
Do ..., to uskakováni a trhání načítané stránky je FAKT na ZBLITÍ.
Bude se s tím něco dělat?
Je to v nějakém TODO listu?
hawrane, zrovna Ty bys měl být mezi temi, kteří by už dávno měli vědět...

Hele, (dle mého) je úplně jedno, co vím, nebo nevím.
Pro mne je podstatné to, že ten nový design se na mobilu prostě nedá používat, anebo jen se zatnutými zuby.
A "kvůli mobilům" se to (údajně) předělávalo.
Stará verze měla taky reklamy, a používat se to dalo.

Tak jaký závěr si z toho asi můžu udělat?

PS: Jak to, že se tohle otravné chování neprojevuje jinde?
PPS: A když zjistíš, že i takřka stejně opruzové je to i na lupě a živě, co Tě napadne?

noef

• 897
    • Zobrazit profil
« Odpověď #1612 kdy: 11. 05. 2017, 09:18:06 »
Nevim, me se proste nezda, ze mit 3 mista s pevnymi rozmery pro reklamu s tim, ze pokud jeden rekl. system nedoda, tak vyplnit reklamou od dalsiho, je technicky nemozne. Ano, povede to ke zpozdenemu nacitani, ale to se ostatne deje uz nyni (jestli si pamatuju spravne, tak pri zablokovani rekl. balastu se cela stranka nacte za tretinu casu [*zobrazena je drive, ale poskakuje]).

Jiste, to "vy" se vztahuje predevsim na managory a devy, pan Krcmar s tim asi nic moc nenadela a jeho roli mu vubec nezavidim.

Pavouk106

• 1 991
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
« Odpověď #1613 kdy: 11. 05. 2017, 09:26:54 »
...
Myslel jsem to s nadsázkou, nebylo to nic osobního proti Tobě ;)

Nedošlo mi, že mluvíš o mobilu (i když jsi to zmínil). Já lezu na Root.cz z deset let starých PC s rozlišením obrazovky 1024x768px a výkonem moderní kapesní kalkulačky, tak většinou mluvím za sebe z vlastního pohledu.

Samozřejmě je tu ta otázka, proč se dělal novej "dizajn", kterej čtenáři nechtěli a kterej (i když má být responzivní) dělá různý hovadiny.

Příklad ode mě - dva stejný počítače, jeden Win XP s Chrome a druhej s Gentoo a Palemoon. Oba mají stejnou obrazovku (!) a na jednom je root.cz v pohodě (desktop) a na druhém se tváří jako mobilní. Ja to vypadá na mobilu mě nezajímá. Nečetl jsem to na mobilu předtím a nečtu ani teď. Ale ty dvě různý verze na stejnym rozlišení se mi nelíbí.

Nicméně jsem už dávno pochopil, že rozhodnutí o novým "dizajnu" přišlo zjevně z hodně vysoka a musim bejt rád alespoň za ty úpravy, který se na podněty čtenářů udělaly. Nikdo to nebude vracet zpět a až zase nějakýmu řediteli/majiteli/co-já-vím přeskočí v bedně, tak se opět dočkáme dalšího "moderního, rychlého, responzivního" a nedejbože "pro IT server odpovídajícího" layoutu. Že to tu navštěvujou lidi, který většinu času čumí do terminálu (a jsou s ním spokojeni), to nikoho "tam nahoře" nezajímá.

Teď mě tak napadá, že se asi stanu přispěvatelem. A to hlavně (jen?) proto, abych se mohl setkat s lidmi, kteří stojí za obsahem root.cz a otevřeně s nimi pokecat... Jinak na root.cz čumím s reklamou a považuju to za morálně v pořádku (proto zatím nepřispívám).

« Odpověď #1614 kdy: 11. 05. 2017, 10:42:00 »
Myslel jsem to s nadsázkou, nebylo to nic osobního proti Tobě ;)
To je v poho, já to tak nebral.
 :)

Nedošlo mi, že mluvíš o mobilu (i když jsi to zmínil). Já lezu na Root.cz z deset let starých PC s rozlišením obrazovky 1024x768px a výkonem moderní kapesní kalkulačky, ...
S takovým HW už nemáš žádné právo používat internety...

Pavouk106

• 1 991
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
« Odpověď #1615 kdy: 11. 05. 2017, 13:04:25 »
Nedošlo mi, že mluvíš o mobilu (i když jsi to zmínil). Já lezu na Root.cz z deset let starých PC s rozlišením obrazovky 1024x768px a výkonem moderní kapesní kalkulačky, ...
S takovým HW už nemáš žádné právo používat internety...
To si zřejmě myslí Ti, kteří mají potřebu (zbytečně) měnit fungující web pro vybranou společnost čtenářů.

Já jsem ale možná až extrémního názoru, že na čtení root.cz by měl stačit terminál, links a nějaký připojení k internetu (33,6kbps modem). Když budu chtít využívat výkon čtyřjádra, otevřu si FB (nebo třeba Živě.cz).

Ale jak jsem psal v minulym příspěvku - už nic nenaděláme. Každopádně vytvoření screenshotu nebo zkušební stránky s pevně vyblokovaným prostorem pro (v některých případech i neexistující) reklamu by mohlo alespoň ukázat, o čem se bavíme.

« Odpověď #1616 kdy: 18. 05. 2017, 12:04:35 »
Koukám, že vývojáři zase něco vylepšovali, takže když si dám zobrazit nové nepřečtené diskuzní příspěvky pod článkem/zprávičkou, tak mi to sice odskočí na první novou zprávu, ale vzápětí to odskočí níž, protože se načte reklama. Vážně bezva vylepšení. Skáče to čím dál víc i na desktopu a stává se to čím dál méně použitelné...  :o

?

« Odpověď #1617 kdy: 18. 05. 2017, 15:58:25 »
Kdo neskáče...

« Odpověď #1618 kdy: 22. 05. 2017, 09:44:50 »
Po otevření webu zjišťuji, že mám zase všechny články označené jako nikdy neviděné, totéž u všeho ostatního.

Paráda.

?

« Odpověď #1619 kdy: 22. 05. 2017, 11:12:31 »
No tak normálka, proč psát něco novýho když můžeme to starý vydávat za nový? :-)

Teď jsem odpověděl do diskuse na foru. Chci se podívat do tématu znovu, na hlavní stránce stále visí, ale dostanu hlášku:
Citace
Téma nebo diskuze, které hledáte buď chybí, nebo leží mimo Vaše možnosti.
Prosím, přihlašte se níže nebo zaregistujte na Fórum Root.cz.

Nechápu, jak mi registrace/přihlášení pomůže v zobrazení diskuse, která chybí...

reklama