Nový Root již dnes?

Lol Phirae

Re:Nový Root již dnes? [feature?]
« Odpověď #1485 kdy: 28. 01. 2017, 22:38:57 »
1. Jsem už jediný, komu stránky rootu při prohlížení v mobilu (občas (=někdy vždycky)) poskakují pod rukama?

Od te doby, co jsem zacal blokovat reklamy, tak to neskace.

+1.

Holt za kaslani na ctenare se plati, nahlasovane to tu bylo opakovane velmi dlouho, minimalne nekolik mesicu...

Tuším že asi rok... Nejsou zdroje. A já zas nemám na to nervy, pane Krčmáři. Místo vymýšlení manažerských kokotin, jak koho ještě víc vošmírovat, si tam kurva najměte konečně nějaké programátory, ten jeden chudák, co tancuje kolem dvaceti pošuků zatěžujících ho nesmysly místo toho, aby mohl řešit provoz, tak ten to holt vopravdu nevytrhne.


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #1486 kdy: 29. 01. 2017, 09:30:18 »
Wow, jiz 100 stranek dikuse a brzy 1500 prispevku. Zda se, ze nadseni z noveho layoutu Rootu je neutuchajici.

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #1487 kdy: 30. 01. 2017, 09:20:08 »
Tak paráda, už poskakuje web i na klasickém desktopu. Asi někdo z vyvojářů zase ladil asynchronní načítání, že? :D

Začetl jsem se do komiksu a najednou blik, komiks skočil dolů a místo něho se objevila reklama. :D Takže jsem znechuceně nedočtený komiks zavřel a začal koukat po ikonce uBlock, která na webu root.cz ukazuje vypnuto. Schválně jestli uhodnete, co mě napadá ;)

j

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #1488 kdy: 31. 01. 2017, 18:44:21 »
Koukam ze soudruzi zase neco prekopali a opet vsechno rozbili ... no ze se divim, zejo ...

for attribute src on element img: Illegal character in query: [ is not allowed.
No p element in scope but a p end tag seen.

Lol Phirae

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #1489 kdy: 31. 01. 2017, 18:58:56 »
Koukam ze soudruzi zase neco prekopali a opet vsechno rozbili ... no ze se divim, zejo ...
No p element in scope but a p end tag seen.

To víš, asi madam Krbcová z Vitalie zadala jako top prioritu víc upoutávek na pupínky a vyrážky, a tak podobně. (Mimochodem, teď sem tam na tu pupínkovou hrůzu zas po dlouhé době vlez, hledaje jméno té *censored*, a co nevidím - no vidím bílou stránku, zjevně nová varianta "žlutého pruhu". Tak na tohle zdroje jsou. Na opravy zabugovaných webů ne.)


Lama

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #1490 kdy: 05. 02. 2017, 22:33:53 »
Kdy konečně proboha změní tu 3.14čovinu s tim zaškrtáváním "Vrátit se do tématu" v Rozšířených možnostech? Navíc nevim, proč je to schovaný, tolik místa to zas nezabírá, aby to muselo bejt schovaný.
Na jedný straně roztahaný dyzajn s velkými obrázky, na druhý straně schovávání položek, které samy o sobě zaberou možná 2 řádky.
Přitom na výšku ty položky Vrátit se do tématu a Nepoužívat emotikony zaberou stejně místa jako ten nápis Rozšířené možnosti. Ten by tam vůbec nemusel být  a ty dvě položky by tam mohly být zobrazeny rovnou a položka Vrátit se do tématu by mohla být defaultně zaškrtnutá.
Sorry jako  ;D , ale tohle je chujovina.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #1491 kdy: 05. 02. 2017, 23:00:24 »
@Lama: To by bylo prilis jednoduche, primocare a prakticke. Na druhou stranu nedostatecne frikulinske a responzivni. Uzivateli je treba ukazat, jak umime naprogramovat vselijake vifikundace, zejmena, kdyz to sami nepouzivame a tak nas to nemusi srat.

Vypni si na Rootu JS. Sice ti nebude chodit asi tak jedna az dve uzitecne ficury, ale zato zmizi hafo debilit, ktere zpusobuji poskakovani po displayi, otevirani popupu s upozornenim na clanek a ..... nakonec zvyseni krevniho tlaku.

tomasfuk

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #1492 kdy: 06. 02. 2017, 17:24:03 »
http://www.imagehosting.cz/images/rootpopup.jpg

Popup překrývající text článků a komentářů, fakt super vymoženost, kterou musím u každého článku zavírat.

btw, tlačítko vložit obrázek, ani žádná další formátovací tlačítka mi z nějakého důvodu taky nefungují, ale škoda mluvit...

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #1493 kdy: 23. 02. 2017, 22:26:30 »
Vážně vám ten rozbitý layout na webu po novém designu nevadí ani u reklamy, že to neřešíte? A to ani když je možné to v podstatě libovolně reprodukovat znovu a znovu? Viz:













Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #1494 kdy: 23. 02. 2017, 22:41:24 »
Řešili jsme to, zadal jsem to vývojářům jako bug, ale oni nebyli schopni to reprodukovat (já jsem to taky nikdy neviděl), takže to bylo uzavřeno bez řešení. Prosím o podrobnosti: konkrétní prohlížeč(e) včetně verze a postup reprodukce té chyby. Taky to může ovlivňovat rozlišení a velikost okna. Díky
« Poslední změna: 23. 02. 2017, 22:43:23 od Petr Krčmář »

Jirsákova tchýně

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #1495 kdy: 23. 02. 2017, 23:22:14 »
Vážně vám ten rozbitý layout na webu po novém designu nevadí ani u reklamy, že to neřešíte? A to ani když je možné to v podstatě libovolně reprodukovat znovu a znovu? Viz:

To neřeš, na Lupě se zas pravidelně při čtení komentářů vpravo zobrazuje jakási krabice vod mlíka a úplně rozbitý layout s jakýmisi "upoutávkami". Už jsem nad tím zlomil hůl, jeden studentík ze Žižkova na vedlejšák to holt nezvládne a jinak je třeba život managory typu madam Krbcová z Vitalie, takže nejsou zdroje.

Jirsákova tchýně

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #1496 kdy: 23. 02. 2017, 23:31:05 »


 ;D ;D ::) ::)

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #1497 kdy: 23. 02. 2017, 23:59:22 »
Řešili jsme to, zadal jsem to vývojářům jako bug, ale oni nebyli schopni to reprodukovat (já jsem to taky nikdy neviděl), takže to bylo uzavřeno bez řešení. Prosím o podrobnosti: konkrétní prohlížeč(e) včetně verze a postup reprodukce té chyby. Taky to může ovlivňovat rozlišení a velikost okna. Díky

Jéžiš, proč to neřeknete hned... Neptáte se, tak předpokládám, že vše víte. To řešení "šéfredaktorovi to nedělá" se tu vyloženě nadužívá ;D

Google Chrome, Debian GNU/Linux 8 64 bit. Ale pokud vím, dá se to reprodukovat i v jiných, ale ty moc nepoužívám.

Monitor 1280x1024, ale dělá to libovolně, třeba 1680x1050, FullHD ap., rozlišením to není, jsem schopen to reprodukovat na jakékoli sestavě na požádání.

Dokud vám to bude dělat na různých místech toto:







což si jak věřím, určitě snadno opatrným odrolováním na příslušné místo zreprodukuje každý (a měl jsem za to, že o tom víte), tak se budou dít za určitých (běžných) okolností i ty překryvy reklam. Např. když si dám znovu načíst stránku v prohlížeči a jsem na "vhodném" místě (které je dost velké na výšku, takže se to děje běžně). Nebo když kliknu na diskuzi pod článkem, protože tam vidím číslo symbolizující nové nepřečtené příspěvky a když si počkám, až stránka dojede na nový nepřečtený příspěvek, tak se to překryje, pokud je to zrovna v tom pásmu, kde se to překrývá. Nebo po odskoku na další nový příspěvek, když je to ta "zóna" atd. atp. Dokonce se dá s tou stránkou rolovat nahoru a dolů a reklama se překrývá méně nebo více až najednou skočí kam by měla. Prostě je s tím spousty legrace :D

Prostě když je někdo matlal a neumí to spočítat, vložené části mu přelízají kam nemají, tak se můžou i 2 co se vložily snadno překrýt. Děje se to aniž bych se snažil.
« Poslední změna: 24. 02. 2017, 00:01:38 od ByCzech »

j

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #1498 kdy: 24. 02. 2017, 00:15:36 »
No vidis, a kdyz si vypnes js, tak o tyhle vymozenosti budes ochuzen ...

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #1499 kdy: 24. 02. 2017, 08:18:37 »
Používám naprosto stejnou kombinaci: Chrome na 64bitovém Debianu a to překrytí reklam se mi opravdu neděje. V pravém sloupci je nahoře InstallFest, pak přijede CZC a pak se to slušně odsune textovou reklamou. Funguje to podle očekávání. Nemůže to být ještě nějakým rozšířením nebo vlastní úpravou?

Ten druhý problém vidím: reklamy dole přesáhnou přes spodní okraj svého boxu. Nahlásím to, ale to je spíš kosmetická vada, která nic nerozbijí.