Nový Root již dnes?

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #1470 kdy: 19. 01. 2017, 11:41:49 »
Předal jsem, díky.


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #1471 kdy: 19. 01. 2017, 12:40:39 »
Každopádně se skutečně měří úspěšnost toho prvku na každém serveru zvlášť, prý to ale funguje velmi dobře a lidi to na ty články vodí......

Ona je otazka, kolik lidi na to vleze omylem, kdyz to na ne vybafne zrovna v okamziku, kdyz se chystaji sahnout na display. To by se muselo merit take to, kolik lidi na danem clanku zustalo a kolik se okamzite vratilo na predchozi. BTW, jak uz na to take omylem kliknul, kdyz jsem zapomnel vypnout JS.

Lol Phirae

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #1472 kdy: 19. 01. 2017, 17:24:11 »
Každopádně se skutečně měří úspěšnost toho prvku na každém serveru zvlášť, prý to ale funguje velmi dobře a lidi to na ty články vodí.

Jistě, protože na tu kokotinu v jednom kuse na mobilu "klikám" omylem. No nic, už jste v adblocku i na mobilu, fakt na experimenty vašich pošahaných managorů nemám ani nervy, ani náladu.

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #1473 kdy: 21. 01. 2017, 10:35:35 »
Neprehanite to trosku s temi reklamnimi clanky?



S takovou je asi zacnu blokovat...

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #1474 kdy: 21. 01. 2017, 11:22:46 »
@noef: Oni tim pop-upem s upozornenim na clanek nasrali uz i skalni sympatizanty tak, ze si zapli blokovani reklam na Rootu a usly zisk je nutno dohnat vyssi mirou komercnich sdeleni.


aaa

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #1475 kdy: 21. 01. 2017, 11:57:51 »
jak ty reklamní články blokovat pls? 3 během 3 dnů, to se fakt už posraIi >:(

hu

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #1476 kdy: 21. 01. 2017, 12:09:52 »
...prý to ale funguje velmi dobře a lidi to na ty články vodí...

Vy ale u těhle fíčur měříte jenom prokliky a možná ještě kolik času stráví člověk na té odkazované stránce; ale jak sakra změříte, kolik lidí tim naserete??

Jinak: je opravdu nad vaše síly udělat něco s tim skákánim na mobilu? Už jsem to zkoušel na asi 5 zařízeních a naposledy na Vodafone Smart Prime 7 homepage před doloadovaním 4x (!) skočila. To je fakt vrchol diletantství.

Že si lidi nestěžují ve fóru neznamená, že je to nesere. Kamarád si taky ťuká na hlavu, ale nebude vám sem reportovat zcela zřejmé bugy. Zatím tu občas máte kvalitní obsah (zdravím p. Tišnovského), ale opravdu přestaňte kurvit formu. Spoustě lidem kolem mě dochází trpělivost. Jestli tu chcete mít jenom čtenáře Vitalie, pokračujte v trendu.

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #1477 kdy: 21. 01. 2017, 17:09:07 »
...
Jinak: je opravdu nad vaše síly udělat něco s tim skákánim na mobilu? Už jsem to zkoušel na asi 5 zařízeních a naposledy na Vodafone Smart Prime 7 homepage před doloadovaním 4x (!) skočila. To je fakt vrchol diletantství.
...

Já bych řekl, že zrovna na to poskakování/trhání/cukání na matlafounech si lidi stěžovali docela dost.
Jen už asi rezignovali, psát to sem pořád dokola, aniž by se něco změnilo, to jednoho pak přestane bavit...

ByCzech

  • *****
  • 1 859
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #1478 kdy: 21. 01. 2017, 22:39:00 »
...prý to ale funguje velmi dobře a lidi to na ty články vodí...

Vy ale u těhle fíčur měříte jenom prokliky a možná ještě kolik času stráví člověk na té odkazované stránce; ale jak sakra změříte, kolik lidí tim naserete??

Vývojáři na to zapomněli dát tlačítko "Zavři se a už mě neser", tak to nejde ani měřit :-D. Nechápou, že když jsou lidi, kteří takovou věc využijí, že jsou i lidi, kteří jsou jiní a bude je to nasírat, takže by pro tyhle měla být možnost to vypnout tak, aby se to už neobjevovalo.
Jak se to kdysi říkalo o autorech Gnome (myslím že to bylo Gnome, že?): Děláte-li z uživatelů blbce, nedivte se, že takové nakonec dostanete. Nebo tak nějak :)

Jinak: je opravdu nad vaše síly udělat něco s tim skákánim na mobilu? Už jsem to zkoušel na asi 5 zařízeních a naposledy na Vodafone Smart Prime 7 homepage před doloadovaním 4x (!) skočila. To je fakt vrchol diletantství.

To není chyba, to je vychytávka (podle Iinfo). Mají bohužel velmi neschopný tým adminů a vývojářů a myslí si, že když majá v žalostném stavu servery, že to zachrání asynchronním načítáním všeho možného na stránkách, protože pak to "pocitově" vypadá, že to najelo rychle. To že se to nedá třeba dalších 10 i více sekund používat, je věc druhá.

Že si lidi nestěžují ve fóru neznamená, že je to nesere. Kamarád si taky ťuká na hlavu, ale nebude vám sem reportovat zcela zřejmé bugy. Zatím tu občas máte kvalitní obsah (zdravím p. Tišnovského), ale opravdu přestaňte kurvit formu. Spoustě lidem kolem mě dochází trpělivost. Jestli tu chcete mít jenom čtenáře Vitalie, pokračujte v trendu.

No kamarád ať to ani nereportuje, je to zbytečné. Jsou tu rok staré nahlášené bugy a jak to vypadá, tak tu zůstanou, nikdo to neopravuje. Dokonce se jim posílaly vylepšení svépomocí, některé ani nevložili. A to co vložili jim trvalo neúměrně dlouho. Darmo mluvit. Kdyby to byl nový web, tak na to chcípne.

ByCzech

  • *****
  • 1 859
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #1479 kdy: 21. 01. 2017, 22:43:02 »
Neprehanite to trosku s temi reklamnimi clanky?
S takovou je asi zacnu blokovat...

Tak zrovna komerční články je forma reklamy, která mi vůbec nevadí, dají se lehce poznat a já mám na výběr, jestli je budu konzumovat nebo ne. To mi víc vadí ten poletující box co láká na jejich jiný článek na vlastním webu.

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #1480 kdy: 22. 01. 2017, 15:06:27 »
Zacinam pomalu uvazovat o tom, jestli by nebylo lehci na udrzbu a lepsi na prohlizeni napsat si neco jako proxy, ktera by roota nasekala, zpracovala - vytahla texty, clanky atp., nasadila na custom front-end (ktery by klidne mohl byt bez-JavaScriptovy) a poslala klientovi. Nemusely by se resit veci typu rozbiti layoutu kvuli "komunitne pratelskym" upravam kodu/stylu, ohackovavani vyfik*ndaci jako otravujici lazy loading, skakani po strance, nefungujici zpet nebo silene upozornovani na dalsi clanek - vse by to bylo blokovane "by default" :). Pouze pokud by se vyrazne zmenila struktura, tak by se zlehka upravil vysosavac dat.

Re:Nový Root již dnes? [feature?]
« Odpověď #1481 kdy: 27. 01. 2017, 20:47:15 »
Slibuji dnes přede všemi, že víckrát už do toho nebudu rýpat, ale:

1. Jsem už jediný, komu stránky rootu při prohlížení v mobilu (občas (=někdy vždycky)) poskakují pod rukama? Jeden chce na něco kliknout a najednou to celé někam uskočí, bo se zrovna cosi donačetlo?

2. A pokud nejsem jediný (a jsem si jistý, že tu na dané téma už dost stížností padlo), řeší se to? (nebo je to alespoň v TODO?)

Děkuji.

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes? [feature?]
« Odpověď #1482 kdy: 27. 01. 2017, 20:53:48 »
1. Jsem už jediný, komu stránky rootu při prohlížení v mobilu (občas (=někdy vždycky)) poskakují pod rukama? Jeden chce na něco kliknout a najednou to celé někam uskočí, bo se zrovna cosi donačetlo?

Od te doby, co jsem zacal blokovat reklamy, tak to neskace. Rekl bych, ze to ostatni budto vyresili stejne, nebo na roota proste prestali chodit. Holt za kaslani na ctenare se plati, nahlasovane to tu bylo opakovane velmi dlouho, minimalne nekolik mesicu...

n

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #1483 kdy: 27. 01. 2017, 20:58:03 »
Dela mi to furt a NEHORAZNE MNE TO SERE!
Nasralo mne to tak, ze jsem si opet na desktopnu zapnul blokovani reklam. A to u webu, ktere se mi opravdu neco prinasi zasadne nedelam, ale tady to je snad proste KU... naschval. Milionkrat reportovane a porad nahovno. Na nekolika ruznych mobilech, je to vicemene stejne.

JmJ

  • ****
  • 315
    • Zobrazit profil
Re:Nový Root již dnes? [feature?]
« Odpověď #1484 kdy: 28. 01. 2017, 22:29:30 »
Slibuji dnes přede všemi, že víckrát už do toho nebudu rýpat, ale:

1. Jsem už jediný, komu stránky rootu při prohlížení v mobilu (občas (=někdy vždycky)) poskakují pod rukama?
Nejsi. Je to stale na <|>^2. Jak mobil, tak tablet. Nemam na to slov. Mobilni verze webu, ktere trva nekdy i 5 minut, nez se asi jako ze cela nacte. Klikat na nejaky odkaz driv nez po 5 minutach je neco jako ruleta. Pokusit se cist clanek se da asi tak za 30 sekund, na foru je to podobne. Tam to je jeste dovrseno tim, ze to v ramci toho, co se ceka, ze uzivatel chce, jeste skoci samo na posledni prispevek.

Proste odeslat URL a na 5 minut se jit divat z okna.