Nový Root již dnes?

Re:Formátování diskusí
« Odpověď #900 kdy: 15. 04. 2016, 13:02:52 »
Vono by stačilo, kdyby ta super oranžová šipka byla klikací s linkem na původní komentář

Tohle jsem zadal do požadavků na vývoj.


Re:Formátování diskusí
« Odpověď #901 kdy: 15. 04. 2016, 13:16:05 »
Vono by stačilo, kdyby ta super oranžová šipka byla klikací s linkem na původní komentář
Což ale znamená, že odroluju od aktuálního komentáře, a pak ho budu muset pracně hledat. Proto jsem psal o tom popupu, který zachová pozici ve stránce (a vyřešit se to dá JavaScriptem, který si jen přečte obsah z toho správného místa stránky – nebylo by nutné ty komentáře někam duplikovat nebo znova posílat ze serveru).

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #902 kdy: 15. 04. 2016, 13:34:28 »

5) ctenar roota ma nejmene 100Mbit garant sym, proto jej nejaka ta desitka MB sem nebo tam
Prumerna rychlost ceskeho pripojeni je 12,3 Mbps. Pri velikosti bezneho nacteni roota s reklamami ~350kB mi to dava dobu stahovani 0,2s.

http://mnn.github.io/blog/cs/2016/Root-cz-osklivy-JavaScript-a-fonty-mi-ruinuji-FUP/
http://blog.o2.cz/2015/01/09/nejrychlejsi-pripojeni-na-svete-ceska-republika-je-v-top-10/


Jasně 0,35 s... Zlaté oči ;D

Je schopno se to načítat i něco málo pod 10 s, záleží jaké reklamy chytnete.

Od zacatku se bavim o rychlosti stahovani. Rychlost nacitani a dopad reklam jsem nedavno resil na blogu. A rozhodne neplati, ze tim, ze jsou reklamy asynchronni, tak neovlivnuji pozitek ze cteni stranky. Dokud se nacitaji, tak se to proste seka. Proto v merenich pouzivam uplne nacteni, ne zobrazeni.

...

Jo, tovizejo ty tatare ...

http://f.root.cz/webtemp/cssloader-5abbedc18b24.css?t=...
255kB ...

Expires: Fri, 15 Apr 2016 09:58:43 GMT
Cache-Control: max-age=60

Tak pravda mozna nekdo kdo na strance klika kazdych 10s ... zvladne i tech 6 kliku, nez se mu to bude stahovat znova. Navic ten link je pokazdy jinej, zejo... takze by se to necachovalo ani kdyby se browser donutil silou.

Tak podruhe: velikost stazeneho souboru != prenesena data, pouziva se bezne komprese => tebou odkazovany soubor "prostahuje" pouze 46,5kB. Staci se podivat do developer tools v Chromu...

Lol Phirae

Re:Formátování diskusí
« Odpověď #903 kdy: 15. 04. 2016, 14:27:14 »
Což ale znamená, že odroluju od aktuálního komentáře, a pak ho budu muset pracně hledat.

Já ti nevím, já teda nic nehledám, na to mám 4. a 5. tlačítko u myši.

Re:Formátování diskusí
« Odpověď #904 kdy: 15. 04. 2016, 15:07:28 »
Což ale znamená, že odroluju od aktuálního komentáře, a pak ho budu muset pracně hledat.

Já ti nevím, já teda nic nehledám, na to mám 4. a 5. tlačítko u myši.
Já to mám namapované na levém pedálu, kteréžto tři mám připojené k matlafounu...


Re:Formátování diskusí
« Odpověď #905 kdy: 15. 04. 2016, 15:13:02 »
Což ale znamená, že odroluju od aktuálního komentáře, a pak ho budu muset pracně hledat.

Já ti nevím, já teda nic nehledám, na to mám 4. a 5. tlačítko u myši.
U mne 4. a 5. tlačítko myši zatím jen procházejí historii webového prohlížeče. I pokud by umožnily synchronně procházet i historii zaměření mé pozornosti, já bych takovou funkci nechtěl používat.

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Formátování diskusí
« Odpověď #906 kdy: 15. 04. 2016, 16:44:02 »
Což ale znamená, že odroluju od aktuálního komentáře, a pak ho budu muset pracně hledat.

Já ti nevím, já teda nic nehledám, na to mám 4. a 5. tlačítko u myši.
U mne 4. a 5. tlačítko myši zatím jen procházejí historii webového prohlížeče. I pokud by umožnily synchronně procházet i historii zaměření mé pozornosti, já bych takovou funkci nechtěl používat.

4. a 5. tlačítko myši je odjakživa kolečko nahoru a dolů pokud mě paměť neklame. Procházení historie jsou tlačítka 6. a 7., tyhle myši taky vyhledávám. Ale pokud máte nějakého potkana retarda s urvaným kolečkem, tak chápu, že původní 4. a 5. nepočítáte, ale stejně ty na historii PC uvidí jako 6. a 7.

Lol Phirae

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #907 kdy: 15. 04. 2016, 17:06:30 »
U mne 4. a 5. tlačítko myši zatím jen procházejí historii webového prohlížeče.

Ano. Tak nechápu, k čemu chceš "pracně hledat" původní aktuální komentář, když se na něj vrátíš jedním zmáčknutím tlačítka.

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #908 kdy: 15. 04. 2016, 17:30:26 »
Ano. Tak nechápu, k čemu chceš "pracně hledat" původní aktuální komentář, když se na něj vrátíš jedním zmáčknutím tlačítka.
Na ten komentář se vrátí prohlížeč, ne já. Já pak musím na té stránce hledat, kde přesně ten komentář je a kde jsem skončil se čtením. Dobře, není to „pracné“ je to jenom „zbytečné a otravné“.

j

Re:Formátování diskusí
« Odpověď #909 kdy: 15. 04. 2016, 18:16:00 »
Vono by stačilo, kdyby ta super oranžová šipka byla klikací s linkem na původní komentář, ale studentíci ze Žižkova si prostě řekli NE!  ;D

neblazni ... nebylo by jednodussi to proste vyflusnout jako xml a my uz si to nejak naformatujem? Hele stacil by na to jeden tag a dva parametry ...

<post id=""> ...
<post id="" parent_id="">blabol vedle blabolu</post>

Jinak samo, v zadnym pripade se neda (za min nez 10 let) zvladnout trebas
http://i.stack.imgur.com/jOyl3.png


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Formátování diskusí
« Odpověď #910 kdy: 15. 04. 2016, 20:50:57 »
Jinak samo, v zadnym pripade se neda (za min nez 10 let) zvladnout trebas
http://i.stack.imgur.com/jOyl3.png

Neblbni, to je prece nejaka zastarala, neresponzivni pseudografika jak v DOSu.

Re:Formátování diskusí
« Odpověď #911 kdy: 15. 04. 2016, 20:58:48 »
Vono by stačilo, kdyby ta super oranžová šipka byla klikací s linkem na původní komentář, ale studentíci ze Žižkova si prostě řekli NE!  ;D

neblazni ... nebylo by jednodussi to proste vyflusnout jako xml a my uz si to nejak naformatujem? Hele stacil by na to jeden tag a dva parametry ...

<post id=""> ...
<post id="" parent_id="">blabol vedle blabolu</post>

Jinak samo, v zadnym pripade se neda (za min nez 10 let) zvladnout trebas
http://i.stack.imgur.com/jOyl3.png

Šišmarjá, to je ale hnus!
Je to vůbec řežponzivní?
To snad ani nemění barvu podle toho, který je zrovna měsíc!

Lemming

Re:Formátování diskusí
« Odpověď #912 kdy: 16. 04. 2016, 08:15:36 »
Jinak samo, v zadnym pripade se neda (za min nez 10 let) zvladnout trebas
http://i.stack.imgur.com/jOyl3.png

No což o to, dalo, i když v CSS to není úplně triviální. Akorát těch komentářů v diskusi bývá víc a jsou delší. Takže dohledat původní je často několik stránek nahoru a sledovat v X paralelně vedoucích čarách při scrolování "tu svoji" je dost opruz a chybové. Leda by byly barevně rozlišené a to by zas byl pěkný cirkus :D

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #913 kdy: 17. 04. 2016, 17:16:33 »
Koukám, že ten jev, kdy jen pročítání diskuze na fóru znamená 100% vytížení jednoho jádra CPU není náhodný jev. Ještě takhle málo a zase ten AdBlock zapnu, protože tohle se fakt nedá toto 8)

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Formátování diskusí
« Odpověď #914 kdy: 17. 04. 2016, 20:16:12 »
Takže dohledat původní je často několik stránek nahoru a sledovat v X paralelně vedoucích čarách při scrolování "tu svoji" je dost opruz a chybové. Leda by byly barevně rozlišené a to by zas byl pěkný cirkus :D

To se responzivne vyresi nekolika MB JavaScriptu, ktery obarvi na cerveno caru, na kterou kliknes.