Instalace balíčku v Debianu 8

Instalace balíčku v Debianu 8
« kdy: 22. 01. 2016, 21:56:48 »
Zdravím všechny diskutující!
Dneska jsem si chtěl nainstalovat CAD draftSight, když na balíček kliknu levým tlačítkem na položku Otevřít s možnost instalaci balíčků. Chvilku se to tváří že instalace probíhá ale je zakončena ale objeví se hláška že se instalace nezdařila.
Viz link http://ok2mlo.rajce.idnes.cz/Instalace_Debian/#Instalce.jpg
Kde hledat podrobnou zprávu to už nepíšou .. a dělá mi to u vícero softwaru ...
M
« Poslední změna: 24. 01. 2016, 20:35:45 od Petr Krčmář »


Radek Miček

Re:Instalace balíčku V Debianu 8
« Odpověď #1 kdy: 22. 01. 2016, 22:10:46 »
Zkusil bych to z příkazové řádky. Například pomocí příkazu gdebi název-balíku.deb (bude pravděpodobně třeba nainstalovat gdebi).

dd@cc.cz

Re:Instalace balíčku V Debianu 8
« Odpověď #2 kdy: 23. 01. 2016, 12:20:57 »
Odpověď by se mohla nacházet v některém logu:

/var/log/apt/history.log
/var/log/apt/term.log

či

/var/log/dpkg.log

Další (asi nejlepší) alternativa je spustit příkaz na instalaci ručně:

 $ dpkg -i balicek.deb

Zřejmě nebudou splněné nějaké závislosti.

nobody

Re:Instalace balíčku V Debianu 8
« Odpověď #3 kdy: 23. 01. 2016, 12:48:13 »
[...]
 $ dpkg -i balicek.deb

Zřejmě nebudou splněné nějaké závislosti.

gdebi co radi Radek ma vyhodu v tom ze si zkontroluje a dotaha potrebne zavislosti

pri pouziti dpkg (nevidim v tom problem, je to klasika) jen upozornim ze pokud budou nesplnene zavislosti je potreba je pak doresit pomoci:
Kód: [Vybrat]
apt-get install -Fto doinstaluje zavislosti a dokonci nezkonfigurovanej balicek instalovanej tim dpkg..

Re:Instalace balíčku V Debianu 8
« Odpověď #4 kdy: 23. 01. 2016, 14:30:20 »
Pánové jsem já to vůl omylem jsem si stáhnul 64bit verzi... díky na návrhy


Re:Instalace balíčku V Debianu 8
« Odpověď #5 kdy: 23. 01. 2016, 19:40:00 »
Takže zas o kus dále zkoušel jsem stejným způsobem instalovat i CQRlog  pomocí gdebi  a terminál mi prozradil že nemám nainstalován "mariadb server" který nelze přidat pro mě z neznámých důvodů a pokud si jej chci stáhnout tak jsem zjistil že pro debian a ubuntu není k dispozici.. 

samalama

Re:Instalace balíčku V Debianu 8
« Odpověď #6 kdy: 23. 01. 2016, 19:53:05 »
Takže zas o kus dále zkoušel jsem stejným způsobem instalovat i CQRlog  pomocí gdebi  a terminál mi prozradil že nemám nainstalován "mariadb server" který nelze přidat pro mě z neznámých důvodů a pokud si jej chci stáhnout tak jsem zjistil že pro debian a ubuntu není k dispozici..

https://packages.debian.org/jessie/mariadb-server

mam taky pocit, ze to cele robis zle...

Re:Instalace balíčku V Debianu 8
« Odpověď #7 kdy: 23. 01. 2016, 20:38:38 »
Takže zas o kus dále zkoušel jsem stejným způsobem instalovat i CQRlog  pomocí gdebi  a terminál mi prozradil že nemám nainstalován "mariadb server" který nelze přidat pro mě z neznámých důvodů a pokud si jej chci stáhnout tak jsem zjistil že pro debian a ubuntu není k dispozici..

https://packages.debian.org/jessie/mariadb-server

mam taky pocit, ze to cele robis zle...
je to možné jsem taková linuxová lama ale stáhnul jsem 300 Mb aktualizací a vše šlape.... 
Díky ještě jednou všem !!

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Instalace balíčku V Debianu 8
« Odpověď #8 kdy: 23. 01. 2016, 21:10:06 »
...ale stáhnul jsem 300 Mb aktualizací a vše šlape.... 

Ty asi moc casto neupdatujes, ze? To pak vede k tomu, ze kdyz chces nainstalovat balik, je ti receno, ze zavislost bflm neni k dispozici, protoze v seznamu na masine je bflm2.3, ale v repu je k dispozici uz jen bflm3.2.

Re:Instalace balíčku V Debianu 8
« Odpověď #9 kdy: 23. 01. 2016, 21:14:04 »
...ale stáhnul jsem 300 Mb aktualizací a vše šlape.... 

Ty asi moc casto neupdatujes, ze? To pak vede k tomu, ze kdyz chces nainstalovat balik, je ti receno, ze zavislost bflm neni k dispozici, protoze v seznamu na masine je bflm2.3, ale v repu je k dispozici uz jen bflm3.2.
No problém je samozřejmě mezi židlí a klávesnicí z LinuxMint jsem byl zvyklý že pokud se objevila aktualizace tak se stroj připomněl u Debianu mě nic neupozornilo... Možná někde něco špatně nastaveno.. 

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Instalace balíčku V Debianu 8
« Odpověď #10 kdy: 23. 01. 2016, 22:17:11 »
Mozna by sis mel rozjet aspon unattended updates. Kvuli bezpecnostnim diram. https://wiki.debian.org/UnattendedUpgrades