Investor pro C++ IDE

BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #210 kdy: 16. 09. 2021, 15:10:57 »
Rozdíl je v tom, jestli to je fakt integrované (konzistentní) nebo nějak poslepované. Když se řekne IDE, představuju si, že se nad tím někdo zamyslel, dá se to snadno ovládat (GUI nebo TUI), jednotlivé komponenty se nastavují v menu "Preferences" pomocí nějakého klikání a ne editací JSONu nebo obskurního skriptovacího jazyka.

Je vidět, že každý máme nějakou představu :)

Technicky vzato, v dobách DOSu bylo IDE přirozená věc, protože bylo jenom jedno okno.

Dneska už jsou ty požadavky trochu jinde. Kromě subjektivních pocitů - lépe se mi dělá v jednom prostředí, které je promyšlené, provázané, etc. Tak další požadavek je, aby ten nástroj rozuměl tomu kódu, uměl mi našeptávat, ukazovat chyby, usnadnil vytváření nových funkcí, metod, tříd, správu všech závislostí a tak. Což někdy tak úplně roztříštit do více aplikací není jednoduché.

Někdo fakt potřebuje našeptávání. Někdo fakt potřebuje, aby to byla jedna aplikace. A je ochoten za to zaplatit jinde, třeba v tom, že to načítá pomalu, že je to nekonzistentní.
Někdo ne.
IMHO je to styl.


Kit

  • *****
  • 704
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #211 kdy: 16. 09. 2021, 15:30:02 »
Jen dodam, ze moje osobni preference je nastavovat komponenty pomoci konzistentniho a srozumitelneho jazyka (lisp) a ne prez nejaky obskurni klikatka.

Tohle mi došlo, když jsem si zvykl ve Vimu používat režim ex. Udělá, co mu řeknu a třeba i ve více souborech současně.

Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #212 kdy: 16. 09. 2021, 16:42:28 »
IDE jsou nástroje, které umožňují psát obtížně čitelné aplikace. Bez IDE by mě například ani nenapadlo psát nesouvisející dědičnosti do čtvrtého kolena, s IDE to jde velmi snadno.

To ale nerobi ide. To je problem medzi klavesnicou a sedatkom. Ohladne suvisloti v zavislostiach su to autorove analyticke schopnosti. Ohladne dekompozicie algoritmu do hierarchie zavislosti autorove abstraktne myslenie. Ani jedno s toho sa neda naucit, maximalne sa to moze naucit imitovat. Potom vznikaju nesuvisiace zavislosti, kruhove zavislosti, diamantove zavislosti. Trendom sa stava viacnasobna dedicnost, traity, tovarnicky a dalsie vylomeniny. A odserie to vzdy ten co programovat vie a preto dostane po takychto lopatach kod na refaktorizaciu. Poznate tu vetu "ono nam to vlastne funguje, len to treba opravit".

Naviach pri IDE aspom mozem "umelcovi" zakazat sshfs, nech to nepatla priamo na servri dovtedy az sa mu zadari. Kdezto ak ma na servri vim...

Kit

  • *****
  • 704
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #213 kdy: 16. 09. 2021, 17:03:42 »
Naviach pri IDE aspom mozem "umelcovi" zakazat sshfs, nech to nepatla priamo na servri dovtedy az sa mu zadari. Kdezto ak ma na servri vim...

Vim na serveru používám zcela běžně. Ovšem v adresáři pro vývoj, kde mám i testy. Do produkce to jde standardně přes deploy.

Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #214 kdy: 16. 09. 2021, 17:20:45 »
Vim na serveru používám zcela běžně. Ovšem v adresáři pro vývoj, kde mám i testy. Do produkce to jde standardně přes deploy.

Jj, ak clovek vie co s tym ma robit, tak je to bezpecne. Ako, nezalezi na editore, jazyku, to je stale len nastroj.

To ci je ten nastroj bezpecny zavisi len od toho kto a ako ho pouziva.

Cize C je nebezpecne? Nie, nebezpecny je patlal ktori pri tom sedel a skutocnost ze mu nahradite C rustom na tom nic nezmeni.

Typek paltla kod v IDE. Budte si isty ze rovnako to bude patlat aj v notepade alebo vo vime.

Veta "Nastroj (jazyk, ide, etc) nepouzivam, pretoze nie je bezpecny." vlastne vzdy znamena, ze ten clovek bude nebezpecny nech mu date k dispozicii akykolvek nastroj.


Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #215 kdy: 16. 09. 2021, 17:36:26 »
Naviach pri IDE aspom mozem "umelcovi" zakazat sshfs, nech to nepatla priamo na servri dovtedy az sa mu zadari. Kdezto ak ma na servri vim...

Vim na serveru používám zcela běžně. Ovšem v adresáři pro vývoj, kde mám i testy. Do produkce to jde standardně přes deploy.

Btw, ja tiez casto vyvijam na servri, akurat ze ten server mam u seba na stroji vo virtuale. Nie som tak zavisly na tom ci mi nepada net...

Kit

  • *****
  • 704
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #216 kdy: 16. 09. 2021, 17:49:17 »
Vim na serveru používám zcela běžně. Ovšem v adresáři pro vývoj, kde mám i testy. Do produkce to jde standardně přes deploy.

Btw, ja tiez casto vyvijam na servri, akurat ze ten server mam u seba na stroji vo virtuale. Nie som tak zavisly na tom ci mi nepada net...

Ten svůj server mám několik set km daleko a také to není žádná hrůza. Když spadne net, tak po nahození plynule pokračuji tam, kde jsem přestal - nepřijdu ani o jeden znak.

Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #217 kdy: 16. 09. 2021, 17:51:23 »
Vim na serveru používám zcela běžně. Ovšem v adresáři pro vývoj, kde mám i testy. Do produkce to jde standardně přes deploy.

Btw, ja tiez casto vyvijam na servri, akurat ze ten server mam u seba na stroji vo virtuale. Nie som tak zavisly na tom ci mi nepada net...

Ten svůj server mám několik set km daleko a také to není žádná hrůza. Když spadne net, tak po nahození plynule pokračuji tam, kde jsem přestal - nepřijdu ani o jeden znak.

O tom nepochybujem(staci vediet pouzivat screen alebo tmux), mne ide skor o prestoje ktore sposobi nedostupnost spojenia (optika k chalupe by ma vysla majlant :)
« Poslední změna: 16. 09. 2021, 17:55:50 od Death Walker »

Kit

  • *****
  • 704
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #218 kdy: 16. 09. 2021, 18:07:54 »
Ten svůj server mám několik set km daleko a také to není žádná hrůza. Když spadne net, tak po nahození plynule pokračuji tam, kde jsem přestal - nepřijdu ani o jeden znak.

O tom nepochybujem(staci vediet pouzivat screen alebo tmux), mne ide skor o prestoje ktore sposobi nedostupnost spojenia (optika k chalupe by ma vysla majlant :)

Mám dvě nezávislá připojení, takže výpadky nemívám.

Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #219 kdy: 16. 09. 2021, 18:33:10 »
Mám dvě nezávislá připojení, takže výpadky nemívám.

Podstata nie je v tom ci mas ten dev server vzdialene alebo lokalne. To je uplne jedno. Dev server je skor vyhoda. Nemusis vsetky zavislosti prostredia instalovat na lokalny disk.

Problem je skor to ze su ludia, ktori si mountnu adresar zo servra v ostrej prevadzke do lokalneho adresara a idu metodou pokus-omyl. To ze taky ludia su, je realita, mal som tu cest omnoho castejsie nez by mi bolo mile.

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #220 kdy: 17. 09. 2021, 09:17:16 »
Cize C je nebezpecne? Nie, nebezpecny je patlal ktori pri tom sedel a skutocnost ze mu nahradite C rustom na tom nic nezmeni.
A ty sedáváš při čem? Kromě ohně na salaši teda...

Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #221 kdy: 17. 09. 2021, 09:47:05 »
Cize C je nebezpecne? Nie, nebezpecny je patlal ktori pri tom sedel a skutocnost ze mu nahradite C rustom na tom nic nezmeni.
A ty sedáváš při čem? Kromě ohně na salaši teda...
Zase dalsi debilenko, co ho drzi iluzia o tom ze ma urazi narazkou na moju narodnost :D Keby si aspom bol originalny, ale to by si potreboval byt chytrejsi aby si vymyslel nieco ine ako si uz nescitane krat cital... Ale keby si bol chytrejsi, tak by si vedel v C pisat bezpecny soft. Pripadne v Ade, alebo spark...

Btw, v com pisem som do tejto diskusie uz pisal. Teda mensiu cast. Aj tvoje programovanie vyzera tak ako tvoje komentare? Ci aspom tam si v kontexte?
« Poslední změna: 17. 09. 2021, 09:54:37 od Death Walker »

Ink

  • *****
  • 655
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #222 kdy: 17. 09. 2021, 10:05:40 »
Ale keby si bol chytrejsi, tak by si vedel v C pisat bezpecny soft. Pripadne v Ade, alebo spark...

Existence Ady dokazuje, že C fakt není až tak bezpečný jazyk. Existence Rustu dokazuje, že Ada fakt není až tak suprově navržený jazyk. Existence Johna Carmacka dokazuje, že Tvoje bludy o bezpečném C jsou silácké řeči bez sebereflexe.

Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #223 kdy: 17. 09. 2021, 10:19:14 »
Cize C je nebezpecne? Nie, nebezpecny je patlal ktori pri tom sedel a skutocnost ze mu nahradite C rustom na tom nic nezmeni.
A ty sedáváš při čem? Kromě ohně na salaši teda...
Zase dalsi debilenko, co ho drzi iluzia o tom ze ma urazi narazkou na moju narodnost :D Keby si aspom bol originalny, ale to by si potreboval byt chytrejsi aby si vymyslel nieco ine ako si uz nescitane krat cital... Ale keby si bol chytrejsi, tak by si vedel v C pisat bezpecny soft. Pripadne v Ade, alebo spark...

Cha... a ja tu hlasku se salasi vubec nepochopil :-).
Ale dojit mi to mohlo. Mel jsem kdysi jednoho kolegu co nesnasel slovaky a hledal kazdou moznost jak je urazit.
Po case sem se dozvedel, ze to bylo proto ze mu slovak prebral kluka.

Nicmene zpet k bezpecnosti jazyku.
Nevidim nadeji ze by se poptavka po programatorech mela v nejblizsi dobe snizit. Takze musime pocitat s tim, ze bude v oboru cim dal tim vic nezkusenych a nekvalifikovanych lidi.
Tudiz potreba jazyku, ktery bude chranit programatory a hlavne uzivatele jejich SW pred nebezpecim je realna.

A zrovna C nema snahu nejak nekoho chranit. A je to tak dobre, protoze C nema v rukou obycejnych smrtelniku co delat.
A studovanym odbornikum by ty "pomucky a chranice" stejne jen prekazeli....

Takze rozdily tam jsou.

Ink

  • *****
  • 655
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #224 kdy: 17. 09. 2021, 10:26:20 »
Nicmene zpet k bezpecnosti jazyku.
Nevidim nadeji ze by se poptavka po programatorech mela v nejblizsi dobe snizit. Takze musime pocitat s tim, ze bude v oboru cim dal tim vic nezkusenych a nekvalifikovanych lidi.
Tudiz potreba jazyku, ktery bude chranit programatory a hlavne uzivatele jejich SW pred nebezpecim je realna.

A zrovna C nema snahu nejak nekoho chranit. A je to tak dobre, protoze C nema v rukou obycejnych smrtelniku co delat.
A studovanym odbornikum by ty "pomucky a chranice" stejne jen prekazeli....

Takze rozdily tam jsou.

Chceš teď říct třeba to, že OpenSSL programovali nějací podřadní programátoři, když se v něm objevilo tolik chyb?