Investor pro C++ IDE

Ink

  • *****
  • 654
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #180 kdy: 15. 09. 2021, 10:10:38 »
[Ten kdo brojil proti offtopic sám se ho dopouští  ;D

Ještě ho naučíme Rust a bude náš.  :D

Zpátky ale k IDE. Psal jsi, že děláš mimo jiné jazyky ML, Lua, Haskell. Používáš k tomu něco jako IDE, pokud ano, tak proč a pokud ne, tak proč ne?


Ink

  • *****
  • 654
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #181 kdy: 15. 09. 2021, 10:35:02 »
Hoši, obdivuji váš smysl pro humor, za chvilku to bude vypadat takhle:

Proužky se prý letos nosí  ;D

Jo, to je výživné, miluju to i v mailech. Asi vedeni úzkostí, že se nějaký myšlenkový unikát ze schránky vypaří, citují někteří celé vlákno dál a dál...

PanVP

Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #182 kdy: 15. 09. 2021, 11:58:43 »

Jj.
Nesnáším to.
A nejlepší je, když tam někde uvnitř je "a viděl to ten šulin z obchodního?" nebo podobně výživné věci.

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #183 kdy: 15. 09. 2021, 14:10:06 »
Jj.
Nesnáším to.
A nejlepší je, když tam někde uvnitř je "a viděl to ten šulin z obchodního?" nebo podobně výživné věci.
Tam je tolik vnoření, že to Safari neotevře, jsem si kvůli tomu musel pustit Windows a koukat na to v Edge...

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #184 kdy: 15. 09. 2021, 14:11:53 »
[Ten kdo brojil proti offtopic sám se ho dopouští  ;D
Ještě ho naučíme Rust a bude náš.  :D
Jo, aby ho pak překládal do něčeho jako Lua... :)


Ink

  • *****
  • 654
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #185 kdy: 15. 09. 2021, 16:26:26 »
[Ten kdo brojil proti offtopic sám se ho dopouští  ;D
Ještě ho naučíme Rust a bude náš.  :D
Jo, aby ho pak překládal do něčeho jako Lua... :)

Na SMEP PP 06.

BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #186 kdy: 15. 09. 2021, 17:25:10 »
[Ten kdo brojil proti offtopic sám se ho dopouští  ;D
Zpátky ale k IDE. Psal jsi, že děláš mimo jiné jazyky ML, Lua, Haskell. Používáš k tomu něco jako IDE, pokud ano, tak proč a pokud ne, tak proč ne?
Spíše nepoužívám.

U C# na Windows používám MSVS. Na jednom projektu v Javě jsem používal Eclipse, protože to mělo předpřipravený plugin pro ten projekt (Wowza), který mi nestál za námahu obcházet. Občas nějaké to IDE zkusím, abych si to ošahal.
V drtivé většině případů ale používám Geany (Haskell, Lua, ...).

Důvod je v tom, že jsem nerváček a děsně mě rozčiluje jak jsou ta IDE rozvážná. To, že než se nějaká činnost provede trvá, to by mi ani tak nevadilo. Ale hodně mě vadí lagování. Konkrétní příklad:
V VS, které je u mě na hraně použitelnosti dám Ctrl+Space pro zobrazení voleb refactoringu. Očekávám, že to menu se mi otevře okamžitě. Když zvolím nějakou volbu, třeba oprava toho a toho, tak pak ať to klidně pár vteřin chroupe.
Ve skutečnosti ta klávesová zkratka, ta ještě jde. Ale použít myšítko je tak zdlouhavé.
Další věc které mě rozčilují, že otevření souboru, vyhledávání souboru, a podobně trvá strašný věky.

Pro mě je to tak nervy ničící věc, že si všechny ty věci raději držím v hlavě, a programuju jenom s lehkým editorem, který ale vyhledává rychle, soubory otevírá rychle a vůbec. Musím sice obětovat nějaké ty pokročilejší funkce IDE, ale kromě C# a Javy mě to zas tak moc nebolí. Obejdu se bez toho.

PanVP

Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #187 kdy: 15. 09. 2021, 18:19:33 »
VS ok... ale hodně mě vadí lagování.

Na VS je chutňoučký automatický formátování kódu a ideálně vylepšené o doplňování znaků :o
Něco napíšeš a ten kretén to nějak formátuje, přitom nechceš, aby ti na tvůj kód nikdo sahal.
Napíšeš " a přidá ti to ""... >:( ...odebereš "a druhou tam nechá...nebo taky ne, protože je sudé pondělí v lichém měsíci.
Přál bych si chytit toho, kdo tohle vymyslel, svázat ho do kozelce a nechat mu na hlavu kapat vodu.

Tak dá se to vypnout, ale najít ty správný přepínače......kapající voda a elektřina...

Jo a naprosto kulervoucí věc na VS je ta, že občas přidává klávesnici.
Používám QWERTY, jako každý normální heterosexuál, co píše komenty v češtině a používá znaky jako <>-=^%@$...
Ta svině tam už od Windows 7 včetně ...náhodně přidává QWERTZ! Resp. dělá to i Office.
Někdy se to nestane týden a pak během jednoho dne dvakrát se mi objeví klávesnice US, QWERTY a QWERTZ......  >:(
« Poslední změna: 15. 09. 2021, 18:22:20 od PanVP »

Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #188 kdy: 15. 09. 2021, 18:51:39 »
Jj.
Nesnáším to.
A nejlepší je, když tam někde uvnitř je "a viděl to ten šulin z obchodního?" nebo podobně výživné věci.
Tam je tolik vnoření, že to Safari neotevře, jsem si kvůli tomu musel pustit Windows a koukat na to v Edge...
Firefox na android telefone to dava v pohode... Nuz, kazdy si je strojcom vlastneho osudu... :D

Ink

  • *****
  • 654
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #189 kdy: 15. 09. 2021, 19:01:04 »
VS ok... ale hodně mě vadí lagování.

Na VS je chutňoučký automatický formátování kódu a ideálně vylepšené o doplňování znaků :o
Něco napíšeš a ten kretén to nějak formátuje, přitom nechceš, aby ti na tvůj kód nikdo sahal.
Napíšeš " a přidá ti to ""... >:( ...odebereš "a druhou tam nechá...nebo taky ne, protože je sudé pondělí v lichém měsíci.
Přál bych si chytit toho, kdo tohle vymyslel, svázat ho do kozelce a nechat mu na hlavu kapat vodu.

Tak dá se to vypnout, ale najít ty správný přepínače......kapající voda a elektřina...

Jo a naprosto kulervoucí věc na VS je ta, že občas přidává klávesnici.
Používám QWERTY, jako každý normální heterosexuál, co píše komenty v češtině a používá znaky jako <>-=^%@$...
Ta svině tam už od Windows 7 včetně ...náhodně přidává QWERTZ! Resp. dělá to i Office.
Někdy se to nestane týden a pak během jednoho dne dvakrát se mi objeví klávesnice US, QWERTY a QWERTZ......  >:(

Jo, tohle oboje se mi stává - i lagování i "nevyžádané doplňování" (v CLionu), jenže to samé mi dělají i editory. Jakmile tam je nějaký chytrý plugin, začne občas škodit. Pořád jsem ale pro IDE (v Rustu), zatímco v Pythonu jsem se na PyCharm ani nic dalšího nedokázal naladit a zůstávám u Vimu. C++, Java, Scala apod., tam bych vždycky šel po IDE.

Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #190 kdy: 15. 09. 2021, 19:01:13 »
[Ten kdo brojil proti offtopic sám se ho dopouští  ;D
Ještě ho naučíme Rust a bude náš.  :D
Jo, aby ho pak překládal do něčeho jako Lua... :)

Na SMEP PP 06.

Neviem o tom ze by som pisal ze pouzivam nejaky transpiller. I ked sem tam pouzijem, NIM preklada cez C. Ale ten tu spominam prvy krat.

SMEP PP 06? :D V casoch ked kamosi slintali v skole nad PP06, tak som mal doma turbo xt na 10Mhz s 80 Mb HD.

Rust? Dakujem, nechcem. Skuste si ked tak otvorit binarku co stvoril, v cutter alebo inom nastroji pre reverse enginering... Ak clovek vie v assembleri, tak by z toho grcal. Go z tohoto pohladu este horsie. Len pre to ze sa v ruste nauci pisat hocijaka lopata, podobne ako v c++, tak ho nemusim pouzivat tiez.
« Poslední změna: 15. 09. 2021, 19:09:47 od Death Walker »

Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #191 kdy: 15. 09. 2021, 19:04:10 »
VS ok... ale hodně mě vadí lagování.

Na VS je chutňoučký automatický formátování kódu a ideálně vylepšené o doplňování znaků :o
Něco napíšeš a ten kretén to nějak formátuje, přitom nechceš, aby ti na tvůj kód nikdo sahal.
Napíšeš " a přidá ti to ""... >:( ...odebereš "a druhou tam nechá...nebo taky ne, protože je sudé pondělí v lichém měsíci.
Přál bych si chytit toho, kdo tohle vymyslel, svázat ho do kozelce a nechat mu na hlavu kapat vodu.

Tak dá se to vypnout, ale najít ty správný přepínače......kapající voda a elektřina...

Jo a naprosto kulervoucí věc na VS je ta, že občas přidává klávesnici.
Používám QWERTY, jako každý normální heterosexuál, co píše komenty v češtině a používá znaky jako <>-=^%@$...
Ta svině tam už od Windows 7 včetně ...náhodně přidává QWERTZ! Resp. dělá to i Office.
Někdy se to nestane týden a pak během jednoho dne dvakrát se mi objeví klávesnice US, QWERTY a QWERTZ......  >:(

Jo, tohle oboje se mi stává - i lagování i "nevyžádané doplňování" (v CLionu), jenže to samé mi dělají i editory. Jakmile tam je nějaký chytrý plugin, začne občas škodit. Pořád jsem ale pro IDE (v Rustu), zatímco v Pythonu jsem se na PyCharm ani nic dalšího nedokázal naladit a zůstávám u Vimu. C++, Java, Scala apod., tam bych vždycky šel po IDE.

Jj, laguje, on totiz pri vacsich projektoch zacina swapovat. Da sa to riesit tym ze mu obmedzim pamat. Ale ak pre nim bude raz nejake normalne IDE, tak a VS rad vzdam...

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #192 kdy: 15. 09. 2021, 19:48:49 »
Rust? Dakujem, nechcem. Skuste si ked tak otvorit binarku co stvoril, v cutter alebo inom nastroji pre reverse enginering... Ak clovek vie v assembleri, tak by z toho grcal. Go z tohoto pohladu este horsie. Len pre to ze sa v ruste nauci pisat hocijaka lopata, podobne ako v c++, tak ho nemusim pouzivat tiez.
Brečíš na nesprávné mohyle, Rust používá LLVM. Jinak Rust má zrovna tu vlastnost, že "hocijaká lopata" s bídou přeloží "Hello, world" a pak už ji překladač spolehlivě odfiltruje, takže i kdybys nakrásně chtěl, Rust není pro tebe.

Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #193 kdy: 15. 09. 2021, 19:53:31 »
Rust? Dakujem, nechcem. Skuste si ked tak otvorit binarku co stvoril, v cutter alebo inom nastroji pre reverse enginering... Ak clovek vie v assembleri, tak by z toho grcal. Go z tohoto pohladu este horsie. Len pre to ze sa v ruste nauci pisat hocijaka lopata, podobne ako v c++, tak ho nemusim pouzivat tiez.
Brečíš na nesprávné mohyle, Rust používá LLVM. Jinak Rust má zrovna tu vlastnost, že "hocijaká lopata" s bídou přeloží "Hello, world" a pak už ji překladač spolehlivě odfiltruje, takže i kdybys nakrásně chtěl, Rust není pro tebe.

Tak preto ta binarka vyzera ako by to vyplul turbo basic... Njn, to ze rust nie je pre mna som uz pisal, ked uz "otravny" prekladac tak mam radsej gnat :D

Kit

  • *****
  • 704
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #194 kdy: 15. 09. 2021, 20:54:34 »
VS ok... ale hodně mě vadí lagování.

Na VS je chutňoučký automatický formátování kódu a ideálně vylepšené o doplňování znaků :o
Něco napíšeš a ten kretén to nějak formátuje, přitom nechceš, aby ti na tvůj kód nikdo sahal.
Napíšeš " a přidá ti to ""... >:( ...odebereš "a druhou tam nechá...nebo taky ne, protože je sudé pondělí v lichém měsíci.
Přál bych si chytit toho, kdo tohle vymyslel, svázat ho do kozelce a nechat mu na hlavu kapat vodu.

Tak dá se to vypnout, ale najít ty správný přepínače......kapající voda a elektřina...

Jo a naprosto kulervoucí věc na VS je ta, že občas přidává klávesnici.
Používám QWERTY, jako každý normální heterosexuál, co píše komenty v češtině a používá znaky jako <>-=^%@$...
Ta svině tam už od Windows 7 včetně ...náhodně přidává QWERTZ! Resp. dělá to i Office.
Někdy se to nestane týden a pak během jednoho dne dvakrát se mi objeví klávesnice US, QWERTY a QWERTZ......  >:(

Jo, tohle oboje se mi stává - i lagování i "nevyžádané doplňování" (v CLionu), jenže to samé mi dělají i editory. Jakmile tam je nějaký chytrý plugin, začne občas škodit. Pořád jsem ale pro IDE (v Rustu), zatímco v Pythonu jsem se na PyCharm ani nic dalšího nedokázal naladit a zůstávám u Vimu. C++, Java, Scala apod., tam bych vždycky šel po IDE.

To je fakt, Vim tímto neřádstvem netrpí. Jedinou nevýhodou je, že Vim vyžaduje, aby programátor uměl programovat. Jenže to se dnes moc nenosí...