Tak co Cisco je: SF500-24
Co se konfiguraci tyce, tak running-config (promazal jsem jen prihlasovaci udaje) zde: http://euceni.eu/download/running-config.txt
A konfigurace VLAN (s touto konfiguraci dostane sptanou verejnou IP adresu ac MAC adresa je spravne...): http://euceni.eu/download/interfaces
VLAN89 je ta, ve ktere je pripojen ISP.
Jo, jeste mozna podstatna informace UPC modem je do GE3 a Debiani stroj do GE1
Jo, SF-500 je asi nějaká ta small bussiness potvora. Já potkávám spíš enterprise věci, což je ten Catalyst, jak jsem psal. Ale mám i jeden SG200.
No, netvrdím že jsem nemohl něco přehlédnout, ale na první pohled v té konfiguraci zjevnou chybu nevidím. Podotýkám, že na Debianu jsem VLAN trunk nikdy nepoužíval, takže si nejsem jistý, jak to má být správně napsané.
Ad. připomínky k tomu zda DHCP používat nebo ne - bez ohledu na to, co UPC doporučuje, moje více jak tříletá zkušenost na dvou bussiness přípojkách se statickou IP adresou je, že DHCP není nutné používat. Je to celou tu dobu nastavené staticky a nikdy s tím nebyl vážnější problém. Na třetí přípojce je DHCP klient a rovněž bez problému. Ve všech třech případech je na routeru Mikrotik RouterOS - 1x RB1200, 2x PC x86.
Nemohu ale samozřejmě vyloučit, že v jiné geografické lokalitě se to bude chovat jinak.
Já bych si v této situaci poslechl, co vlastně po tom drátě chodí. Já pro tyto účely používám sondu z Routerboardu RB450G. V tomto případě bych měřil jednak mezi switchem a modemem a potom mezi switchem a Debianem. Asi by šlo použít i SPAN v tom switchi, ale jak to udělat na SF-500 Ti neporadím. Na straně Debianu asi lze použít tcpdump na eth0.