V čem psát přenositelné aplikace?

Honza

Re:V čem psát přenositelné aplikace?
« Odpověď #15 kdy: 09. 01. 2016, 17:15:33 »
s když se tak nabízí C#, tak se taky podívej jak moc se nenabízí: pokud vím, tak Visual Studio s Xamarinem stojí nějakých 20000,- Kč a to se mi nepodařilo dohledat, jestli je to jednorázová platba, nebo musíš platit ještě nějaký poplatek rok co rok.

1 vývojářská licence pro Qt stojí $350, měsíčně, aha?

Vsadím se, že těch 350$ platíš jen v případě, pokud chceš support, jinak to není nutné ani pro komerční apps.
Licence na Qt byla potřeba vždycky, pokud nezveřejníš zdrojáky, potřebuješ licenci, i když support nevyužiješ.


nou

Re:V čem psát přenositelné aplikace?
« Odpověď #16 kdy: 09. 01. 2016, 17:32:09 »
Qt je pod LGPL co umoznuje vyvijat aj uzavrete aplikacie pri dynamickom linkovani. Komercna licencia je nutna pre staticke linkovanie a podporu od Digie.

RedImp

Re:V čem psát přenositelné aplikace?
« Odpověď #17 kdy: 09. 01. 2016, 18:08:32 »
s když se tak nabízí C#, tak se taky podívej jak moc se nenabízí: pokud vím, tak Visual Studio s Xamarinem stojí nějakých 20000,- Kč a to se mi nepodařilo dohledat, jestli je to jednorázová platba, nebo musíš platit ještě nějaký poplatek rok co rok.

VS Community je zadarmo, funkčně je na úrovni verze Professional a obsahuje Xamarin Starter Edition https://xamarin.com/starter
Jsou tam značná omezení, ale pro začátek je to úžasné.

acr

Re:V čem psát přenositelné aplikace?
« Odpověď #18 kdy: 09. 01. 2016, 18:18:39 »
Koupit VS není problém, resp. dvě licence ve firmě mám.
Sám jsem jsem spíš na čisté C, občas Cpp, (dělám hodně low level a embedded, někdy s velkým důrazem na výkon). C# občas něco málo, ale zvláště kolem modernějších prvků toho jazyka mám velké mezery, nicméně mi vzhledem k "snadnosti" vývoje a relativně dobré dokumentaci a dostupnosti know-how přišel dobrý - jenom nevím, jak s tou přenositelností. Na linuxu v mono mám zkoušené jen CLI aplikace - to funguje velmi dobře, stejná "binárka" na windows i ARM desce. Navíc se mi zdálo, že výkon není tak zlý, jako u Javy.
Navíc s Javou nechci mít společného nic, v životě jsem neviděl desktopovou aplikaci psanou v Javě, kde by mě nepotkaly problémy jako padání nebo záseky GUI.
Do webových technologií se mi nechce, občas na dané platformě budu potřebovat něco hodně low level.
C a Qt se mi zdá jako výborná volba, akorát s Qt mám za sebou jenom pár hodně jednoduchých experimentů a vůbec nevím, jak moc je náročné dostat takovou aplikaci na mobilní platformu (WP a Android, Apple asi pro mě nikdy nebude z důvodu jednoho omezení použitelný).
 

Igel

Re:V čem psát přenositelné aplikace?
« Odpověď #19 kdy: 09. 01. 2016, 18:30:15 »
chod do c#. ziadne c++, ziadne php. chod c#


Kit

Re:V čem psát přenositelné aplikace?
« Odpověď #20 kdy: 09. 01. 2016, 18:49:31 »
chod do c#. ziadne c++, ziadne php. chod c#

A důvod?

kozec

Re:V čem psát přenositelné aplikace?
« Odpověď #21 kdy: 09. 01. 2016, 18:52:11 »
chod do c#. ziadne c++, ziadne php. chod c#
Ale no tak, to ta neucili slusne rozpravat?  :D

C# je prenositelne jak chciply slon. Nieje to nemozne, ale nechat to odhnit boli menej.

Pokial staci desktop, docela fajn je Python, ak nie, Java, C++ alebo nejake zverstvo v javascripte.

Zelenac

Re:V čem psát přenositelné aplikace?
« Odpověď #22 kdy: 09. 01. 2016, 18:57:23 »
Koupit VS není problém, resp. dvě licence ve firmě mám.
Sám jsem jsem spíš na čisté C, občas Cpp, (dělám hodně low level a embedded, někdy s velkým důrazem na výkon). C# občas něco málo, ale zvláště kolem modernějších prvků toho jazyka mám velké mezery, nicméně mi vzhledem k "snadnosti" vývoje a relativně dobré dokumentaci a dostupnosti know-how přišel dobrý - jenom nevím, jak s tou přenositelností. Na linuxu v mono mám zkoušené jen CLI aplikace - to funguje velmi dobře, stejná "binárka" na windows i ARM desce. Navíc se mi zdálo, že výkon není tak zlý, jako u Javy.
Navíc s Javou nechci mít společného nic, v životě jsem neviděl desktopovou aplikaci psanou v Javě, kde by mě nepotkaly problémy jako padání nebo záseky GUI.
Do webových technologií se mi nechce, občas na dané platformě budu potřebovat něco hodně low level.
C a Qt se mi zdá jako výborná volba, akorát s Qt mám za sebou jenom pár hodně jednoduchých experimentů a vůbec nevím, jak moc je náročné dostat takovou aplikaci na mobilní platformu (WP a Android, Apple asi pro mě nikdy nebude z důvodu jednoho omezení použitelný).

na Android úplně jednoduše, zmáčkneš zkompilovat na Android verze X s připojený telefonem a máš ji tam. Zmáčkenš zkompilovat pro dektop a tu samou aplikaci si spustíš na desktopu. U Androidu mě apliakce zahřívala telefon a padala, musel jsem ji dat na tablet, ale podle mě jsem asi něco blbě nakódoval. Akorát je nutné se naučit QML, v tom se totiž dělá UI pro mobil. Ono jako funguje i normální UI desktopové, ale není to na mobilu jaksi ono.

Zelenac

Re:V čem psát přenositelné aplikace?
« Odpověď #23 kdy: 09. 01. 2016, 19:03:22 »
Na Qt je výborné to, že nepřímo definuje, jakou bude mít aplikace architekturu, takže se s tím nemusím lámat hlavu. Prostě použiju strukturu Qt i pro moji aplikaci a knihovny jako šablonu. Nepřímo vede k pořádku a jednoduchosti a to mi vyhovuje. V QML části jsou ovšem trochu nedodělky, ale na nějaké zásadní jsem nenarazil. Osobně si myslím, že to QML je zbytečnost, měli použít k návrhu UI normálně C++ a bylo by.

Igel

Re:V čem psát přenositelné aplikace?
« Odpověď #24 kdy: 09. 01. 2016, 23:10:57 »
chod do c#. ziadne c++, ziadne php. chod c#

A důvod?
ryychly vyvoj, mozes robit v tom i na linuxe. nepotrebujes instalovat X veci, staci ti framework a je to.
python to snad delas srandu, ne? :D

Zelenac

Re:V čem psát přenositelné aplikace?
« Odpověď #25 kdy: 09. 01. 2016, 23:12:41 »
chod do c#. ziadne c++, ziadne php. chod c#

A důvod?
ryychly vyvoj, mozes robit v tom i na linuxe. nepotrebujes instalovat X veci, staci ti framework a je to.
python to snad delas srandu, ne? :D


Na linuxe? V Mono? To tak leda nejakou kalkulacku.

Kit

Re:V čem psát přenositelné aplikace?
« Odpověď #26 kdy: 09. 01. 2016, 23:23:35 »
chod do c#. ziadne c++, ziadne php. chod c#

A důvod?
ryychly vyvoj, mozes robit v tom i na linuxe. nepotrebujes instalovat X veci, staci ti framework a je to.
python to snad delas srandu, ne? :D

To jsou argumenty spíš pro Javu než pro C#.

Igel

Re:V čem psát přenositelné aplikace?
« Odpověď #27 kdy: 09. 01. 2016, 23:39:04 »
jasne, to urcite pre javu

Zelenac


Zelenac

Re:V čem psát přenositelné aplikace?
« Odpověď #29 kdy: 09. 01. 2016, 23:55:04 »
to je jen jedno trapne video, jen jsem chtel vyzkouset jestli setu zobrazi... :D