Jsem jen lepič kódu?

pavlix

  • ****
  • 253
    • Zobrazit profil
Re:Jsem jen lepič kódu?
« Odpověď #45 kdy: 16. 02. 2016, 10:02:39 »
Ten moj manazer mal znalosti z IT, ale hral sa na velkeho sefa. S jednym zivnostnikom sa hadal pre 2h, ze mu ich nepreplati, pretoze robil nieco, co od neho nechcel. Pritom to ten dotycny potreboval vyriesit, aby mohol pokracovat v ulohe :)

To chce vysokou hodinovou sazbu. Pak může milý freelancer nad dvěma hodinama mávnout rukou. A pokud se daný zákazník nevyplácí celkově, tak mu nabídnout ještě vyšší sazbu. Při dostatečném natahování sazby v jednu chvíli buď dojde k dosažení takové, kdy si člověk může dovolit trochu té velkorysosti, nebo k rozvázání spolupráce.


Petr M

  • ***
  • 105
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jsem jen lepič kódu?
« Odpověď #46 kdy: 16. 02. 2016, 19:24:51 »
No nevím, já jsem se v práci nudil a zkusil jsem poslat životopis do agentury. Během třech týdnů jsem měl dohodnutou novou práci. Šlo to pomalu, protože budoucí šéf byl na dovolené a ten pohovor se nějak posunul.

Jinak sice dělám HW a jednočipy, ale firma dělá i desktop aplikace v C# (DevExpress  :Q) a rozšíření v Lua. A podle šéfa je docela problém někoho splašit... Poslední adept v testu dostal 1/5, kdyby zaškrtal všude jedno písmeno, měl by víc.

LordLopata

Re:Jsem jen lepič kódu?
« Odpověď #47 kdy: 01. 08. 2017, 18:04:57 »
Nasiel som tuto temu a precital si rozne prispevky. Podla mna, to ze su dnesni programatori dohnani k "lepeniu" kodu, nemozu za to az tak oni, ale samotna firma, vedenie. Chcu mat vsetko rychlo, bezohladu na rychlost, kvalitu a stabilitu. Takze tzv. "lepicov" stvorila doba, aj ked ide o dobrych programatorov, ale jednoducho nemaju cas, priestor a moznost sa realizovat. Tiez zazivam niekedy podobne situacie a dost ma to serie, ale co narobim...

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jsem jen lepič kódu?
« Odpověď #48 kdy: 01. 08. 2017, 18:50:27 »
Problém lepičů kódu není v tom, že jsou lepiči kódu. Ona je totiž po lepičích poptávka a zatím jsou relativně dobře placení. Problém je v tom, že tito lepičí přesvědčují neznalý zbytek populace o tom, jak jsou skvělí a ještě k tomu přihodí, kolik berou peněz, což jsou, minimálně tady na rootu, většinou jen jejich vlhké sny.

Kit

Re:Jsem jen lepič kódu?
« Odpověď #49 kdy: 01. 08. 2017, 19:00:52 »
Problém lepičů kódu není v tom, že jsou lepiči kódu. Ona je totiž po lepičích poptávka a zatím jsou relativně dobře placení. Problém je v tom, že tito lepičí přesvědčují neznalý zbytek populace o tom, jak jsou skvělí a ještě k tomu přihodí, kolik berou peněz, což jsou, minimálně tady na rootu, většinou jen jejich vlhké sny.

Když dostaneš zadání, jak to máš udělat a s jakým frameworkem to máš udělat, tak moc prostoru pro normální programování nemáš. Buď to slepíš dle požadavku, anebo jdeš pryč.


LordLopata

Re:Jsem jen lepič kódu?
« Odpověď #50 kdy: 01. 08. 2017, 19:19:56 »
Když dostaneš zadání, jak to máš udělat a s jakým frameworkem to máš udělat, tak moc prostoru pro normální programování nemáš. Buď to slepíš dle požadavku, anebo jdeš pryč.
ale potom ti moc moznosti kam ist pracovat neostava. Dnes je taka doba, zial. A aj ked nedostanes konkretny framework a zadanie, tak ta moze limitovat cas. Daju ti na to 2 tyzdne, ale ked by si to chcel robit podla seba, tak by to trvalo mozno 4 tyzdne, ale to nedostanes, takze nejak to spravit musis, vacsinou zlepit.

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jsem jen lepič kódu?
« Odpověď #51 kdy: 01. 08. 2017, 19:54:41 »
Když dostaneš zadání, jak to máš udělat a s jakým frameworkem to máš udělat, tak moc prostoru pro normální programování nemáš. Buď to slepíš dle požadavku, anebo jdeš pryč.
Já se o to nehádám. Problém je jen v tom, že spousta lidí prostě jen lepí, optimalizace je pro ně sprosté slovo, vymlouvají se na to, že se to nikomu nevyplatí a že HW je zadarmo a tváří se, jak jsou úžasní. Já proti nim nic nemám - pokud se jim to lepení vyplácí a baví je to, proč ne, ale ať nehlásají bludy :D

qwertz

Re:Jsem jen lepič kódu?
« Odpověď #52 kdy: 01. 08. 2017, 19:55:11 »
Co tady pořád fňukáte?

Development v korporátu je všude tak nějak podobný, se všema debilitama okolo. A kdo náhodou dělá ve startupu, což je dneska strašně cool, za 3 roky je z toho střední firma se stylem fungování korporátu. Komu se to nelíbí, nechť jde dělat něco jiného a po večerech lepí nějaký OSS projekt.

My ostatní, co nám programování vždycky lezlo krkem, se takovými ptakovinami nemusíme zabývat ;D

LordLopata

Re:Jsem jen lepič kódu?
« Odpověď #53 kdy: 01. 08. 2017, 20:38:42 »
este by ma celkom zaujimalo, podla coho poznate ten je lopata a ten nie je? podla uloh, ktore robim niekedy, si tiez pripadam ako lopata

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jsem jen lepič kódu?
« Odpověď #54 kdy: 01. 08. 2017, 20:49:47 »
este by ma celkom zaujimalo, podla coho poznate ten je lopata a ten nie je? podla uloh, ktore robim niekedy, si tiez pripadam ako lopata
No u tebe se to pozná podle přezdívky :D Ale ne, vážně... já raději říkám opice :D Tak ještě vážněji... stále stejná, nebo velmi podobná činnost, vykonávaná téměř automaticky, podle přesně daného zadání, bez vlastní invence. Každej občas dělá opičárny.

qwertz

Re:Jsem jen lepič kódu?
« Odpověď #55 kdy: 01. 08. 2017, 20:57:09 »
Tak ještě vážněji... stále stejná, nebo velmi podobná činnost, vykonávaná téměř automaticky, podle přesně daného zadání, bez vlastní invence. Každej občas dělá opičárny.

Bez urážky. Každý developer je minimálně z poloviny cvičená opice. Vymyslet algoritmus je ta tvůrčí část, zapsat to do kódu (bez ohledu na jazyk) je ta polovina pro cvičenou opici.

LordLopata

Re:Jsem jen lepič kódu?
« Odpověď #56 kdy: 01. 08. 2017, 21:03:06 »
ja si myslim, ze naozaj programator je ten, ktory:
- zasahuje do vyvojoveho cyklu,
- prekonzultovava veci s nadriadenym, dava navrhy, zlepsenia (zhorsenia),
- vytvara logiku daneho systemu.

Ale kazdy sem-tam robi cinnosti, ktore mozno oznacit ako code-monkey. Neverim, ze niekto taky neexistuje.

Aoidhghean

Re:Jsem jen lepič kódu?
« Odpověď #57 kdy: 01. 08. 2017, 21:42:37 »
este by ma celkom zaujimalo, podla coho poznate ten je lopata a ten nie je? podla uloh, ktore robim niekedy, si tiez pripadam ako lopata
Lopata tupě a bez rozmyslu aplikuje vzory a poučky, aniž by jim rozuměla. "Nelopata" zná zevrubně používané technologie a ví, kdy co použít a jaké bude mít zvolené řešení výhody a nevýhody. Prostě má dostatek znalostí a zkušeností k návrhu optimálního řešení.

LordLopata

Re:Jsem jen lepič kódu?
« Odpověď #58 kdy: 01. 08. 2017, 22:00:43 »
Citace
zná zevrubně používané technologie a ví, kdy co použít a jaké bude mít zvolené řešení výhody a nevýhody. Prostě má dostatek znalostí a zkušeností k návrhu optimálního řešení.
ale toto sa da aplikovat aj pri pozicii junior vs. senior. ak to junior nepozna, neznamena to automaticky, ze je lopata. moj nazor

Aoidhghean

Re:Jsem jen lepič kódu?
« Odpověď #59 kdy: 01. 08. 2017, 22:09:34 »
Citace
zná zevrubně používané technologie a ví, kdy co použít a jaké bude mít zvolené řešení výhody a nevýhody. Prostě má dostatek znalostí a zkušeností k návrhu optimálního řešení.
ale toto sa da aplikovat aj pri pozicii junior vs. senior. ak to junior nepozna, neznamena to automaticky, ze je lopata. moj nazor
Nelopata když něčemu nerozumí, tak se zeptá a nechá si to vysvětlit. Junior pochopitelně bude mít mezery, to se předpokládá, ale taky se očekává, že se bude chtít zlepšovat. Role seniorů je z velké části právě ve vzdělávání juniorů.