Programátorův pohled na svět

zboj

  • *****
  • 1 507
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Programátorův pohled na svět
« Odpověď #195 kdy: 17. 01. 2016, 12:55:48 »

No přiznám se, že na HasServer si nějak zvyknout nemůžu.

Zvykneš si :)
Asi nezvyknu. Dobře, Servable zní blbě, tak přinejhorším IsServer nebo CanServe, ale HasServer je nepochopitelné. Vždyť to žádný server nemá.
Tak to dopadá, když jména vymýšlí někdo, kdo neumí anglicky.


zboj

  • *****
  • 1 507
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Programátorův pohled na svět
« Odpověď #196 kdy: 17. 01. 2016, 12:58:53 »

No přiznám se, že na HasServer si nějak zvyknout nemůžu.

Zvykneš si :)
Asi nezvyknu. Dobře, Servable zní blbě, tak přinejhorším IsServer nebo CanServe, ale HasServer je nepochopitelné. Vždyť to žádný server nemá.
Servable zní blbě, protože -able implikuje trpný rod. Rozhraní většinou znamenají "capable of VP" a podle slovesného rodu oné VP se vybere pojmenování (mnohdy stačí nechat jen hlavní sloveso s příslušnou koncovkou).

zboj

  • *****
  • 1 507
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Programátorův pohled na svět
« Odpověď #197 kdy: 17. 01. 2016, 13:04:32 »
Pro informatika by ještě mohl být zajímavý třeba Ivan Havel a knížky o umění od Jaroslava Nešetřila. Ten první mě ale moc za srdce nechytl a k tomu druhýmu jsem se ještě nedostal...
když už jsme u toho, tak ještě Vopěnka (to je filozofie smíchaná s logikou, geometrií, teorií množin a navíc vše je psané hezkou češtinou)

Re:Programátorův pohled na svět
« Odpověď #198 kdy: 17. 01. 2016, 14:20:53 »
když už jsme u toho, tak ještě Vopěnka (to je filozofie smíchaná s logikou, geometrií, teorií množin a navíc vše je psané hezkou češtinou)
Pravda pravdoucí, na toho jsem zapomněl. Respektive nezmínil, protože jsem od něho zatím nic nečetl (jo, vím, obrovská kulturní mezera, měl bych to dohnat!)

Lama

Re:Programátorův pohled na svět
« Odpověď #199 kdy: 19. 01. 2016, 17:36:48 »
ono svym zpusobem je magicke treba i sledovat bleskovy sach nabo Carlsonna (Kasparova) kdy pri simultance obchazi 50 stolu a jednim pohledem behem vteriny ma okamzity vhled (intuice ?, zkusenost ?) do situace a voli tah (neverim ze drzi v pameti 50 rozehranych paralelnich partii) ... bude to zase jime mysleni ale nejak mne to napadlo ... jiny pohled na svet ma matematik, inzenyr, programator

Txe zeptej přímo jeho.
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1093836883-na-plovarne/20236816026-na-plovarne-s-garry-kasparovem


BLEK.

Re:Programátorův pohled na svět
« Odpověď #200 kdy: 07. 02. 2016, 17:35:14 »
Ja bych potreboval potkat nejakou rozumnou implementaci Fuckable, ale asi je to uzkej profil...

Třeba já mám poruchu osobnosti, tak pohlavní styk neprovozuji.